Şimdi Ara

## Asus'dan R.O.G GeForce 9600GT OC Gear Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • [simage]http://www.donanimhaber.com/resimler/image.aspx/asus_ 9600GT_OCa_donanimhabercom_fx57.jpg[/simage]

Donanım dünyasının lider isimlerinden biri olan Asus, OC Gear serisine yeni bir model daha ekliyor. Bilindiği üzere firma OC Gear serisi dahilinde özel bir panel ile gelen ve fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarına sahip olan modelleri konumlandırıyor. Firma GeForce 8600GT ve Radeon HD 3850 modellerinden sonra GeForce 9600GT'nin de OC Gear versiyonunu hazırladı. Mavi renkli baskılı devresi ve Glaciator soğutması ile dikkat çeken 94 tabanlı GeForce 9600GT OC Gear (EN9600GT OC GEAR/HTDI/512M), 256-bit bellek veri yoluna ve 512MB GDDR3 belleğe sahip. Kartın saat hızlarına baktığımızda ise grafik işlemcisinin 650MHz, shader ünitesinin 1625MHz'de ve belleklerinin ise 1800MHz'de görev yaptığını görmekteyiz. Arttırılmış saat hızlarıya standart bir GeForce 9600GT modeline göre 3DMark Vantage Extreme modda %20 daha iyi skora imza attığı ifade edilen PCIe 2.0 ve DirectX 10 destekli kartın öne çıkan detayı ise sahip olduğu özel paneli. 89mm x 31.6mm boyutundaki ekran üzerinden kullanıcılar gpu, shader, bellek ver fan dönüş hızlarına ek olarak gpu sıcaklığını ve sistem seviyesi de takip edebiliyorlar. Bu ay sonuna doğru kullanıma sunulması beklenen kartın fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ben bi farklılık göremedim
  • hiç gelmesin bence
  • classic sogutma
  • Ne gerek var!!!!!!!!!!!!!!1
  • aSUS SuSS !!! Gösteriş meraklıları ve parası olanlar sırf ön paneli için alır.
  • Bu nasıl fabrika çıkışı hız aşırtılmış böyle ya hu. Hem de ASUS. Dünya paradır o kart. Bu saatten sonra mevcut üretimi devam ettirseler daha iyi olur. Yeni çeşitlemeler saedece görüntü kirliliği.
  • Kart sarı olcak üzerindeki fanda kırmızı neon ısığı yansıtacak .FAn döndüğündüğünde üzerinde en büyük gs yazacak ozaman kesin alırım ama bu haliyle asllla
  • Eşeğe altın semer vursan da gene eşek.Gerçi ben overclock olayını bilenin bu kartları almasını saçma,bilmeyenin de öğrenmeyip bu kartlara yönelmesini mantıksız buluyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

Eşeğe altın semer vursan da gene eşek.Gerçi ben overclock olayını bilenin bu kartları almasını saçma,bilmeyenin de öğrenmeyip bu kartlara yönelmesini mantıksız buluyorum.

ben de sizin görüşünüzü mantıksız buluyorum!!!!!! "eşek" dediğiniz kart üst seviye giriş modeli olarak tasarlanmış son derece başarılı bi modeldir. ayrıca oc bilen kişilerin bu kart oc ye atkın die alabilir/////bilmeyenler de oc konusuna xtra destek verdiii için tercih sebebi yapabilir....
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

onun dışında fiyatı büyük ihtimalle ASUS farkıyla can yakacaktır

• Stok eritme çabaları bence. 8800 gt gibi firmalar anlaşılan 9600 gt yi çeşitlendirme konusunda hayli istekliler. Yalnız fiyatı yüksek olmassa fena değil soğutması da fena değil gibi.
  • saat hızları verilen şekildeyse default olarak gelicek anlaşılan. o panelden oynayarak kullanıcılar hızları artırıcak.

yukarda denilenin aksine 9600GT'ler üst seviyenin girişi değil düpedüz orta seviyedir.bakmayın 8600GT'lerle arasında uçurum olmasına,şuan olması gereken orta seviye bu ve bunun gibi kartlardır her ne kadar oyun çıkmasa da.
  • bir gereksız kart daha
  • "fiyatı hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor." neden acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

ben bi farklılık göremedim

fanın üstünde asus yazıyo daha ne olsun
  • bu kartın oc programı falan vardır belki ama kart kutusu biraz farklı gözüküyor o kadar ama
  • 200 ytl altı olursa alınabilir bence
  • nVidia stok eritme fasilitesi v1
  • Seni Seviyerum Asus, I Love You Asus

Ancak bu denir ne diim.
    Başlığı görünce 800Mhz Gpu falan yapmışlardır dedim AMP editionu bırak normal Zotac 9600gt kadar bile overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoburPirana -- 12 Haziran 2008; 20:05:08 >
  • Şekil aynı, soğtucu aynı, renk aynı. Hızaştırmayı da fabrika çıkışlı veriyorlar, fiyakalı bir isimle 140,150 dolarlık kart 200 doların üstüne çıkıyor. Bari Sparkle gibi farklı soğutma çözümleri de getirseler de bir işe yarasa.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.