- x
Aspiratör'de Karbon Filtre???
33 Cevap55038 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

284 Mesaj
11 Haziran 2008; 21:19:59 

Arkadaşlar,
Artık yüzdüm yüzdüm ev döşemede en son noktaya doğru yaklaşıyorum.
Ağustosta'da düğünü yapınca tamamlayacağım bu koşuşturmayı.
Kısa kesip soruya geçmek istiyorum. Şimdi mutfakta davlumbaz değilde aspiratör kullanmaya karar verdik.
Fakat mutfağın durumundan dolayı aspiratörden gelen boruyu normal şekilde bağlayıp bacaya kadar çekersek acayip dolambaçlı oluyor.
Bazı arkadaşlar, büyükler dolap işi yapmış ustalar yani herkes bu şekilde verim alamayacağımızı belirttiler. Hemde bu boru dolabın içinden geçeceği için dolabada zarar vereceğimizden kısacası tavsiye etmediler.
Bunun yerine karbon filtre kullanın dediler. Fakat etrafımda ne bu filtreyi kullanan var nede bir tavsiye verecek olan.
Bu konuda bu filtreyi kullanan varmıdır. Çekim gücünde nasıl bir performansı vardır. Veya dezavantajları-avantajları nelerdir.
Ne kadar zamanda bir değiştirilmelidir. Bize maliyeti ne kadar olmaktadır.
Tavsiyeleriniz ve önerileriniz nelerdir.
Saygılar....

16069 Mesaj
11 Haziran 2008; 21:23:49 

zaten çoğu aspiratörde var sanırım bu filtre

bizim 8 senelik sürgülü boschda var mesela

bacanın içinde kömür var yani karbon

üzerindeki kolu çevirdiğinde sanırım filtremi devreye giriyor havayı içerimi veriyor

velhasıl hiç kullanmadım açıkçası

tam bilemiyorum

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

284 Mesaj
11 Haziran 2008; 21:27:15 

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

zaten çoğu aspiratörde var sanırım bu filtre

bizim 8 senelik sürgülü boschda var mesela

bacanın içinde kömür var yani karbon

üzerindeki kolu çevirdiğinde sanırım filtremi devreye giriyor havayı içerimi veriyor

velhasıl hiç kullanmadım açıkçası

tam bilemiyorum

Sayın JackDaniels,
Peki bu karbon filtreyi ne kadar zamanda bir değiştiriyorsunuz .
Çünkü karbon filtreyi bacaya bağlamadan kullanıyormuşsunuz.
Ve belirli aralıklarla değiştirmeniz gerekiyormuş.
Ayrıca birkaç yere sordum bulamadım. Büyük mağazaları kontrol edeceğim birde orada vardır diye düşünüyorum..

6688 Mesaj
14 Haziran 2008; 17:24:20 

Arkadaşım bak dolabın içinden dikey bir delik aç. Dolabı boydan boya parçalama... Sonra sokaklara telefon kablosu döşerken kabloları içinden geçirdikleri siyah kalın plastikten körüklü kablo taşıyıcılardan bul..Mutfak dolabının tavanla arasındaki boşluktan görünmeyecek şekilde uzat...Duvardaki delikten dışarı ver...Tamam bitti...Yok bulamam dersen alüminyum uzatma boruları var ama 50- 100 cm kadar uzuyor...Öyle 4- 5 metre uzun bulamazsın. Diger bir seçenek ırmaklardan, kuyulardan su çekerken kullanılan plastik kalın motopomp hortumu. Çok kolay bulursun.... Aspiratör çıkışının ve duvardaki deligin ..Çapını ölç...Uygun olanı seç......Dedigimi yap ve unut... Saygılarımla Refuysen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 20 Haziran 2008; 8:47:31 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

284 Mesaj
16 Haziran 2008; 9:52:49 

Sayın taşkafa,
dediğiniz gibi olsa ben yapacağım onu da, şöyle bir durum var.
Ev müstakil olduğundan dolayı, mutfağı 1 metre kadar dışarıya taşıdım. Ve bundan dolayı pencerenin olduğu kiriş 1 metre mutfağın içinde kaldı. Eğer kiriş olmasa dediğin gibi düz bir boru ile aspiratörden bacaya doğru bir bağlantı yapacağım
Fakat arada kiriş olduğundan ve dolabın bir kısmı kirişin üstüne çıktığından dolayı dolabın içinden geçirmek istemiyorum bu boruyu.
Her dolap kapağını açtığımda çirkin bir görüntü olur.
siz hiç tavsiye etmezmisiniz bu karbol filtreyi.
Çok mu kullanışsızdır.
Saygılar,

6688 Mesaj
17 Haziran 2008; 10:20:14 

Rfusyen ben karbon filtreli aspiratör kullanmadım. Karbon filtre yani bildigimiz siyah mangal kömürü yemek kokusunu ve yanmış yag kokusunu adsorbe edip emiyor...Evde koku olmuyor biliyorum...Kullananlar bilir ?...Kokuyu emdi diyelim ?. Mutfaktaki kızgın yagın buharı, pişen yemeklerin buharı ne olacak ?....Mutfagın camına bir aspiratör tak.. İşi bitir.. En basit ve kolay çözüm.. Karar senin saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 22 Haziran 2008; 12:53:05 >

HİLE İLE İŞ GÖREN MİHNET İLE CAN VERİR,

NAMUSA HÜRMET EDEN NESLİNE ŞEREF VERİR....

284 Mesaj
17 Haziran 2008; 11:22:00 

Kullanan kimsede yok sanırım ilk kullanan ben olacağım diye düşünüyorum..
Çünkü konu ile ilgili yorumda yok gördüğün gibi..
Artık biz kullanıp bilgilerimizi aktaracağız.. Her zaman forumdan beklemeyelim dimi
Birazda forma bizim katkımız olsun..
Saygılar...

290 Mesaj
18 Haziran 2008; 1:14:45 

Bosch veya Siemensten şaşma derim tabii madi açıdan sıkıntı olmıyacaksa! tavsiyem dolabın içini marangoza kanal şeklinde kapattır belki raflardan yer kaybı olur uzun vadede sen karlı çıkarsın.Uzun zaman sonra evin içinde çok hafif bir koku oluşuyor.salça yağ karışımı hele kızartama fazla yapılıyorsa kapı ilk açanı oldukça rahatsız ediyor.Almanyadan biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hs37 -- 18 Haziran 2008; 1:15:30 >

Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz.NFK

284 Mesaj
18 Haziran 2008; 16:05:12 

quote:

Orjinalden alıntı: hs37
Bosch veya Siemensten şaşma derim tabii madi açıdan sıkıntı olmıyacaksa! tavsiyem dolabın içini marangoza kanal şeklinde kapattır belki raflardan yer kaybı olur uzun vadede sen karlı çıkarsın.Uzun zaman sonra evin içinde çok hafif bir koku oluşuyor.salça yağ karışımı hele kızartama fazla yapılıyorsa kapı ilk açanı oldukça rahatsız ediyor.Almanyadan biliyorum.

Sayın hs37,
aspiratör maddi olarak sorun olmaz fakat belirttikleriniz kafamı karıştırdı..
Eğer ben karbon filtre kullandığımda belirttiğiniz gibi yağ ve diğer kokular ağır bir şekilde evin içerisinde olacaksa karbon filtre yapmanın bir anlamı yok..
Ama normal şekilde baca bağlantısı yaparsam o zamanda çok dolambaçlı oluyor. Sizin belirttiğiniz gibi kanal yaptıralım.
Yine de bir yukarı bir aşağı dolambaçlı birşey oluyor 2m uzunluğunda. Performansı nasıl olur. Bunlar kafa karıştırıyor işte.
Kullanan kimsede yok
Bakalım çözümü bulacağız artık bir şekilde..
saygılar...

148 Mesaj
4 Mayıs 2009; 12:04:15 

rfuysen

Ne yaptın aspiratör olayını nasıl bir çözüm buldun?
Daha önemlisi karbon filtreden nasıl bir verim aldın?
Benzer bir derdim var.

284 Mesaj
20 Mayıs 2009; 9:55:37 

quote:

Orjinalden alıntı: rint

rfuysen

Ne yaptın aspiratör olayını nasıl bir çözüm buldun?
Daha önemlisi karbon filtreden nasıl bir verim aldın?
Benzer bir derdim var.

Hocam aspiratörü kurdum...
KArbon filtre taktım..
Hiç öle performansıda düşmedi gayet güzel bir şekilde çalışıyor..
Hanımda memnun..
Hem dolaplar delinmedi bi orasından bi burasından, hem de güzel bir uygulama oldu..
Kontrol amaçlı aspiratörün bulunduğu yere arada bir göz atıyorum, hiç myle yağlanma falanda göremedim..
Aspiratörün servisinden de bilgi aldım, eğer aspiratörü yoğun kullanıyorsanız, 6 ayda bir değiştirin filtreyi dedi.
Şimdilik bir sıkıntı yok bende.
eğer sorularınız varsa buradan bana iletin elimden geldiğince cevap vermeye çalışayım.
Saygılar..

45 Mesaj
20 Mayıs 2009; 14:26:54 

quote:

Orjinalden alıntı: rfuysen

Hocam aspiratörü kurdum...
KArbon filtre taktım..
Hiç öle performansıda düşmedi gayet güzel bir şekilde çalışıyor..
Hanımda memnun..
Hem dolaplar delinmedi bi orasından bi burasından, hem de güzel bir uygulama oldu..
Kontrol amaçlı aspiratörün bulunduğu yere arada bir göz atıyorum, hiç myle yağlanma falanda göremedim..
Aspiratörün servisinden de bilgi aldım, eğer aspiratörü yoğun kullanıyorsanız, 6 ayda bir değiştirin filtreyi dedi.
Şimdilik bir sıkıntı yok bende.
eğer sorularınız varsa buradan bana iletin elimden geldiğince cevap vermeye çalışayım.
Saygılar..

anladığım kadarıyla bahsedilen koku olmadı değilmi ? peki karbon filtrenin fiyatları nasıldır?

284 Mesaj
20 Mayıs 2009; 15:33:42 

quote:

Orjinalden alıntı: tenku

anladığım kadarıyla bahsedilen koku olmadı değilmi ? peki karbon filtrenin fiyatları nasıldır?

Ben Praktikerden 20 TL'ye aldım...
Evet herhangi bir koku olmadı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rfuysen -- 20 Mayıs 2009; 15:33:57 >

148 Mesaj
20 Mayıs 2009; 15:47:21 

sağolasın, o zaman senin bu önerini göze alarak ne duvarımı ne de dolabımı deldirecem.bana da yılda bir dediler ki 6 ay bile gayet makul. 20 lira da sorun değil bence. Peki aldığı havayı geriye nereden üflüyor.? Bir de marka yazarsan sevinirim.

7140 Mesaj
20 Mayıs 2009; 17:26:59 

Benimde aynen merak ettiğim bir konu idi ama sanırım diğer türlü sü daha performanslı oluyor

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

45 Mesaj
20 Mayıs 2009; 19:09:52 

quote:

Orjinalden alıntı: rfuysen

Ben Praktikerden 20 TL'ye aldım...
Evet herhangi bir koku olmadı...

teşekkür ederim birde şunu sorsam bizim önceki arçelikti. küçük bi yangın gibi bişeyde eridi gitti. şmdi birçok marka var sonuçta aspiratör iyi çeken çift motorlu ucuz bişey bulup alıcam. çok para harcamaya gerek yok dimi?

284 Mesaj
21 Mayıs 2009; 9:25:34 

quote:

Orjinalden alıntı: rint

sağolasın, o zaman senin bu önerini göze alarak ne duvarımı ne de dolabımı deldirecem.bana da yılda bir dediler ki 6 ay bile gayet makul. 20 lira da sorun değil bence. Peki aldığı havayı geriye nereden üflüyor.? Bir de marka yazarsan sevinirim.

Aldığı havayı temizledikten sonra üstteki boşluktan dışarı çıkarıyor.. Ve bu sanki normal bir pervane çalışıyormuş gibi oluyor..
Farkettiyseniz bir önceki mesajda, aspiratörün bulunduğu yere arada bakıyorum demiştim. İşte aspiratörün bu havayı üflediği yere bakıyorum. Ve hiçbirşey yok.. Tertemiz duruyor.. Ben memnunum..

quote:

Orjinalden alıntı: tenku

teşekkür ederim birde şunu sorsam bizim önceki arçelikti. küçük bi yangın gibi bişeyde eridi gitti. şmdi birçok marka var sonuçta aspiratör iyi çeken çift motorlu ucuz bişey bulup alıcam. çok para harcamaya gerek yok dimi?

Bende şu anda arzumun çift motorlu bir aspiratörü var. Felix marka bir ürün. Hepsiburada'dan biriktirdiğim bonusla aldım çokda iyi oldu.
Linki : http://www.hepsiburada....22002&productid=mtfl752
İsterseniz bir araştırın. Ama kullanıcı yorumları gayet iyi bir ürün bence. Kendimde memnunum..
Eğer hoşunuza giderse rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün..

Saygılar..

347 Mesaj
24 Haziran 2009; 9:27:04 

rfuysen bütün sorunlarıma ve sorularıma derman oldun diyebilirim. bende bu konuyu çok düşünüyordum. mutfak çok havasız ve bacalı kullanmak imkansız. bende felix in bu modelini düşünüyorum. gerçekten çok mantıklı fiyatı da çok uygun. 20 tl karbon filtre bedava neredeyse. almışken 3- 4 tane alırım 2 yıl kafa rahat olur.

1724 Mesaj
24 Haziran 2010; 12:35:10 

Haydi hortla hortla!

Bahsi geçen KARBON FİLİTRE bu mudur?

0

Esasen Felix Ares FL-752 için değişebilir filitre bakıyorum...

2166 Mesaj
24 Haziran 2010; 19:38:09 

Valla tam hortlatmışsınız, 1 yıl olmuş Bu filtreden biz de düşünmeye başladık.Acaba Arçelik için var mıdır? Aspiratör bacasını tamamen iptal edip bunu takmak lazım.Ortak baca olduğu için aşağıdan gelen kokular bizim eve doluyor.Yazın pek anlaşılmassa da kışın kapı pencere kapalıyken evde yemek kokusundan durulmuyor.

Bu da var: http://www.plas-form.co...inyum_karbon_filtre.asp

local://upfiles/805935/A07AD2B1A0E84B6CA697EB454131F32C.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ASUSX51 -- 25 Haziran 2010; 2:51:01 >

1724 Mesaj
24 Haziran 2010; 20:16:05 

Eskiden ince uzun keçe gibi filtreler vardı, yağ emen ben esasen otür bir değişen filtr arıyorum.

Maksat aspiraörü doğru, sağlıklı ve uzun ömürlü kullanmak...

Bakalım ne bulcaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
12 Şubat 2012; 22:35:11 

Merhabalar,

Bende şuan aynı durumdayım. Pencerenin üzerinin kiriş olduğunu söylediler durum böyle olunca mecburen karbon filitresiyle kullanmak zorundayız. Arçelik bayii de çalışan birisi verim alamazsın diyor. Gerçi genel kanı verimin düşeceğinden yana ama herhangi bir yeri deldirmeden önce bir karbon filtre ile kullanayım, sonra nihai kararı veririz. Vestelin inox storm modeli 500 m3 çekim gücüne sahipmiş ama vestele de açıkcası güven olmuyor. 5 yıl garanti verseler de 3 yılını serviste geçiriyor cihaz. Galiba arçelik alacağım. Deneyeyim yorumlarımı yazarım, pek fazla yorum göremedim. Açıkcası içim pek rahat değil bu konuda.

130 Mesaj
15 Şubat 2012; 1:01:58 

quote:

Orijinalden alıntı: losslord

Merhabalar,

Bende şuan aynı durumdayım. Pencerenin üzerinin kiriş olduğunu söylediler durum böyle olunca mecburen karbon filitresiyle kullanmak zorundayız. Arçelik bayii de çalışan birisi verim alamazsın diyor. Gerçi genel kanı verimin düşeceğinden yana ama herhangi bir yeri deldirmeden önce bir karbon filtre ile kullanayım, sonra nihai kararı veririz. Vestelin inox storm modeli 500 m3 çekim gücüne sahipmiş ama vestele de açıkcası güven olmuyor. 5 yıl garanti verseler de 3 yılını serviste geçiriyor cihaz. Galiba arçelik alacağım. Deneyeyim yorumlarımı yazarım, pek fazla yorum göremedim. Açıkcası içim pek rahat değil bu konuda.

Merhaba.

Karbon filtreli kullanımda kullanım sıklığı ve süresine bağlı olarak (ki genelde üreticiler günlük ortalama 1-2 saat kullanım için 6 - 12ayda bir değiştirilmesini tavsiye ediyor. Orijinal karbon filtreler, markaya göre 70-120 TL arasında değişen fiyatlarda satılmakta. Bazı online satış sitelerinde 30-40 TL. ye muadil ürünlerin satıldığını gördüm. Karbon filtreli kullanımda bir diğer husus da bacalı kullanıma göre performansın %30 kadar düşeceği. Örn., 600 m3/saat debisinde bir davlumbazı karbon filtre ile kullanırsanız, yaklaşık olarak 420 m3/saat lik bir davlumbazın bacalı kullanımdaki temizleme performansını gösterecektir.

Ben birkaç ay önce benzer bir seçimle karşı karşıya kaldım. Mutfağımız balkona (kapalı) açıldığı için bacalı kullanım seçseydik, mutfaktan duvarı delip çıktıktan sonra balkon penceresine bir menfez koyup, boruyu buraya bağlamamız gerekecekti. Çirkin görüntü olmasın diye fleksi borunun balkondan geçen kısmını da alçıpan arkasına gizlemek gerekecekti.

Bu kadar işle uğraşmak istemediğimizden ve günlük ortalama taş çatlasa 1 saat kadar kullanılır diye düşündüğümüzden karbon filtreli olarak kullanıyoruz. Davlumbazımız Teka, filtresi de 115 TL. Biraz canımı yaktı ama başka seçeneğimiz yok gibiydi. Kır dök işleri için vaktiniz ve imkanınız varsa bir sefer yaptırın kurtulun hersene karbon filtre külfeti çekmeyin.

Kolay gelsin.

1 Mesaj
13 Nisan 2012; 22:29:25 

quote:

Orijinalden alıntı: losslord

Merhabalar,

selam sılverline hibsan ıcf gibi markaları tavsiye ederim cihazlar aynı fitatlar çok uygun

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
16 Nisan 2012; 15:39:21 

dolabın içi delinince çok yağlanma oluyor ve dolap kullanılamıyor.

1581 Mesaj
15 Haziran 2012; 19:32:56 

Merhaba, ev sahibi asp. taktıracak bacalı bacasız tercihi bize bııraktı, balkon kapalı olmasa bacalı isteyecektim, kapalı balkonda dolayı bacasız düşünüyorum fakat yaz günü mutfak yanıyor ocağın sıcağı içeride devri daim yapar , içeride hiç durulmaz hele gelir mi bilmiyorum? Bir fikri olan varmıdır arkadaşlar?

508 Mesaj
19 Haziran 2012; 10:48:42 

Merhaba arkadaşlar,
Aspiratörünüz için uygun karbon filtreye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Universal bir ürün olduğu için her marka ve model aspiratör ile kullanılabilir. Electrolux markasının ürettiği yüksek kalitede bir üründür. Orijinal karbon filtreye bir aspiratör parası daha vermenize gerek yok.

http://www.supurgemarke...on-filtresi-p-4968.html

6609 Mesaj
28 Kasım 2012; 15:47:03 

dke625b bosch filtre arıyorum

3 Mesaj
1 Ağustos 2013; 12:34:22 

Merhabalar,

Birkaç gün önce Termikel marka bir davlumbaz aldım. (Lumex 6035 modeli, eğik ya da açılı diye tabir ettikleri tipten bir ürün)
Mutfakta baca yok.
Servise sordum, karbon filtre için yüksek fiyat verdi.
Merak ettiğim, acaba her markaya uyumlu dedikleri ve uygun fiyatlı olan karbon filtre iş görür mü?
Örneğin şu adresteki filtre : http://www.supurgemarke...on-filtresi-p-4968.html

Her markaya uyumlu karbon filtreden alıp kullanan var mı aranızda? Varsa yorumu ne olur?
0

622 Mesaj
27 Ağustos 2013; 13:19:28 

hocam aynı dert bende de var.

Bana da bugün 120 tl fiyat verdiler cumartesi montajı olacak. Baca olayı olmadıgından ben de karbon filtre alıcam.

uzun süre araştırdım karbon filtre yağ,nem kokuyu filtre ediyor temiz havayı mutfağa geri veriyormuş .Zaten çalışan davlumbaz haftasonunundan haftasonuna çalışacak.

Cumartesi montaj olsun hortlatırım konuyu gene

Tek merakım ses olayı. Bacasız olunca filtre ile daha çok ses mi çıkarır acaba davlumbaz onu merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutluttr -- 27 Ağustos 2013; 13:20:22 >

Bu mesajda bahsedilenler: pilot.5

BaNa BöYLe ŞeYLeRLe GeLMeYiN
http://steamcommunity.com/id/LORDofSATAN/

508 Mesaj
29 Ağustos 2013; 10:08:31 

Merhaba, süpürgemarket firmasından sorunuzu yanıtlıyorum. Satışımızdaki filtreler iş görebilmekte ancak bir şartla. Filtre çaplarının mevcut filtre çapları ile yada makine yuvası ile uyumlu olması gerekir. Satışımızda 135mm ve 150mm çapında 2 filtre mevcut. Mevcutta filtreler var ise ürün görsellerinden ölçüler karşılaştırılmalıdır. Bunun dışında bazı karbon filtrelerde açılabilir oluyorlar ve içerisindeki karbon taneleri değiştirilebiliyor.
Yurt dışında bu yöntemle uzun süre çok daha ekonomik şekilde ürün kullanılabiliyor. Aşağıdaki linkten electrolux markasından tedarik ettiğimiz karbon granül satışımıza ulaşabilirsiniz
http://www.supurgemarke...-granulleri-p-6228.html

8 Mesaj
30 Eylül 2013; 15:07:01 

Merhaba,

Arçelik P271 için geçerli olan karbon filtre çapı kaç cm? Kullanım kılavuzunda ölçü yok. Tip 1150 karbon filtre uyar mı ?

Bu mesajda bahsedilenler: Healer

339 Mesaj
22 Ekim 2013; 13:55:09 

http://www.n11.com/simf...tre-davlumbaz-P14458835
bu ürünü sipariş verdim
davlumbaz karbon filtre kulübüne beni de ekleyin

69 Mesaj
31 Mart 2014; 20:30:35 

Karbon Filtre Nedir?
Karbon Filtre baca çıkışı olmayan mutfaklarda aspiratör kullanımını sağlayan filtre
sistemidir. Karbon filtreler yemeklerden çıkan kokuyu kendi içlerine emerek kokuyu hapseder ve bacasız
aspiratör kullanımı imkanı sağlar.

Karbon Filtrelerin Kullanım Süresi Ne Kadardır?
Karbon Filtrelerin kullanım süreleri normal kullanım
koşullarına göre maksimum 6-7 ay kadardır. Bu süre sonunda yenileriyle değişmesi gerekmektedir.

Karbon Filtrelerin Montajı Kolay mıdır?
Karbon Filtrelerin aspiratörünüze montajı oldukça kolaydır.
Aspiratörünüzün alt kısmındaki tel filtreleri açma mandalına basarak çıkartınız. Alt kısımda bulunan motorların
kafalarına Karbon Filtreleri yerleştiriniz. Sonra tekrar tel filtreleri yerlarine takınız. Hepsi bu kadar , artık
aspiratörünüz karbon filtreli bacasız kullanıma hazır

http://net-alisveris.co...iltre-2li-takim-pmu3283
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.688