Şimdi Ara

## DH Özel: ATi Radeon HD 4800 Serisinin Resmi Test Sonuçları ## (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
359
Cevap
0
Favori
86.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Fettah34

HD4850 8800GT den ortalama %33 daha performaslı desek.

Yayınlanan tablolara göre konuşursak HD4850 8800GT'den ortalama %38 daha hızlı gözüküyor, sizinki bir öngörüyse bilemiyorum.
  • yanlız fx e helal olsun tum yabancı forumları allak bullak ettı...ati bıle sasırdı bu sonucları bızmı verdık dıye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reko -- 12 Haziran 2008; 13:49:02 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: strikeforce

quote:

Orjinalden alıntı: RCox
    Bence olay yeni jenerasyon eski jenerasyon karşılaştırmasından ziyade aynı fiyat aralığında hangi kartın daha iyi performans verdiği. 4870 ile gtx260 ın fiyatları birbirine yakın olursa hergün "4870 mi gtx260 mı " diye bir başlık açılır, merak etme

Forumu takip etmiyormusunuz fiyatları birbirine çok yakın arada 50$ var karşılaştırılacaksa gtx260 ile karşılaştırılsın onunda testleri yakında gelir

65nm GTX2XX serisini kimse almaz 55nm leri bekler ki en iyi ihtimalle onların çıkması iki-üç ayı geçer. Bu durumda beklenen performansı verirse 48XX serisi malı götürür.

• Testlerin 4x aa ve 8x af ile yapılmış olması iyi keşke 16x af olsaydı. Sürücülerin oturmadığı da düşünülürse iyi sonuç yalnız asıl 9800 gtx e karşı ne yaptığı değil gtx 260-90 karşı ne yapacağı önemli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: antiyoba

65nm GTX2XX serisini kimse almaz 55nm leri bekler ki en iyi ihtimalle onların çıkması iki-üç ayı geçer. Bu durumda beklenen performansı verirse 48XX serisi malı götürür.

Heyttt canım ağzına sağlık 48xx serisi malı götürecek özellikle 4850 çok iyi bir pazar payı yakalayacağa benziyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: ssarigollu

quote:

Orjinalden alıntı: tolgacem

EN VİDİYA CILAR İÇLERİNE YEDİREMEDİLER SONRA FEYK MEYK DİE SUCLAMA YAPIOLAR.

ZATEN EN KOTU İHTİMALLE 5X160 OLARAK CALISAN KART 5X64 OLARAK CALISAN KARTI HELE HELE ROP UNİTESİ 2 KAT ARTTIRILMIS SHADERİ DAHA HIZLI CALISIYOR 3870 İ %70 CİVARI GECMESİ LAZIM DEDİM TUTTU

%40 8800GT Yİ GECTİ 8800GT DE %25 CİVARI 3870 İ GECİODU OH

YANILMADIM

Ayrıca CAPS LOCK tuşundan haberi olmayan, sadece gürültü kirliliği yapan, imla kullanımı ve dilbilgisi gibi kavramları, sadece boş geçen Türkçe derslerinın sene sonu sınavlarında bir seçenekten ibaret sanan arkadaşların teknoloji forumlarında da yer almasının içler acısı olduğunu belirtmek isterim

NEDİR BU CAPSLOCK HAZIMSIZLIGI.. BU SEKİLDE KENDİNİ İFADE ETMEK İSTEMİSTİR...BU SENİ İLGİLENDİRMEZKİ YAZANI İLGİLENDİRİR '''NVİDİA YI SEVEBİLİRSİN FAKAT TEPKİNİ BASKA SEKİLDE GÖSTERMENIN YOLLARINI ARA....CAPSLOCK U BAHANE EDEREK DEGİL...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 12 Haziran 2008; 14:49:37 >

• beyler 1-2 ay sonra 2. el bölümüne ekran kartı patlaması olacak..tüm ölücüleri beklerim..ben orda olacam..
  • 3xxx serisinde istediğini elde edemeyen ATİ bu sefer 4xxx serisi ile ortalığı kasıp kavuracak gibi duruyor.
    Benimde gönülden çok istediğim birşey bu ATİ inş Nvidianın 260 tokatlarda eski jan janlı günlerine geri döner.
  • Şimdi birde işlemci derdi başladı, Sanırım 3ghz'lik core 2 Duo HD 4850'e bile yetersiz gelebilir..

DH ahalisi ne diyosunuız bu işe, yeni kartlardan alacaklar ne yapmalı ?
  • Yeter be Yetsin lütfen yav
  • Çinliler hemen bu olaya da el atmışlar. Kartın kendini olmasa da Sticker'ını yapmışlar satamaya başlamışlar

Bu 4870

Bu 4850

• ya şimdi aklıma geldide bu ati 48** serisi için 480 shader olacak diyordu son dakika da 800 shader olduğunu açıklandı. testlerde de son dakika da ortalama fark 1.4 değilde 1.8 kat çıkmasın Fantaziye bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_jackall -- 12 Haziran 2008; 19:16:49 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jedi_master

Çinliler hemen bu olaya da el atmışlar. Kartın kendini olmasa da Sticker'ını yapmışlar satamaya başlamışlar

Bu 4870

Bu 4850

Ya bir de 4850 ile 4870 sticker'ı arasına 25 cent fiyat farkı koymuşlar oha diyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: kcbilir

quote:

Orjinalden alıntı: jedi_master

Çinliler hemen bu olaya da el atmışlar. Kartın kendini olmasa da Sticker'ını yapmışlar satamaya başlamışlar

Bu 4870

Bu 4850

Ya bir de 4850 ile 4870 sticker'ı arasına 25 cent fiyat farkı koymuşlar oha diyorum

Bak ona dikkat etmemiştim.

• 6 sayfanın tamamını okuduktan sonra şunları söylüyorum
    1:malesef hiç bir şey okumadan yorum yapmaya alışmış birçok üye mevcut ve komik duruma düşüyorlar okumuyor isek yorum yapmayalım lütfen.
    2:Dh da bugüne kadar hiç bir haberde kesin değil ise bu şekilde bir sunum görmedim yani şüphe ver ise mutlaka editörler bunu belirtiyorlar bu nedenle lütfen direk suçlayıcı tavır takınmadan sorarak neticeye gider isek sanırım bu azimle çalışan insanların kalbini kırmadan daha güzel bir foruma kavuşuruz.
    3:ati eğer bu değerlere tüm çözünürlüklerde ulaşıyor ise bu serinin yüksek satış rakamlara ulaşması muhtemeldir
    4:sayın fx57 sizde kendinizi bu kadar yormayınız atinin sayfasında bu sunum çıkınca herhalde arkadaşlar bundan sonraki haberlerinizde daha dikkatli yorumlar yapacaktır.

saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: OPTİMİST

Şimdi birde işlemci derdi başladı, Sanırım 3ghz'lik core 2 Duo HD 4850'e bile yetersiz gelebilir..

DH ahalisi ne diyosunuız bu işe, yeni kartlardan alacaklar ne yapmalı ?

Benimde aklıma bu geliyor ben zaten amd 3800 ile bu ekran kartlarını kullanamayacağım hakkıyla tek ümidim 8800gt 3850 3870 9600gt gibi kartlarda fiyatlar kırılır belki
  • Kim yapmış bu kartın testini anlamadım. Kendi firması mı? Buna ne kadar güven olur ki?
  • ben inanıyorum çünkü nvidi a indirim yapacak üstelik kart daha çıkmadı neden çünkü yemedi
  • 4850 süper bi kart olacak ancak nvidia buna bi cevap verecektir.değilse ati bütün pazarı alır.su anda 800 shader ile müthiş bi iş başarmışlar gibi görünüyor ancak bana göre 800 shaderi nvidia kullansa daha deli bi kart olurdu herhalde ve bi okadarda pahalı.

umarım ATI doğru bir atak yapar.4850 yi ciddi olarak düşünenlerdenim.
  • Bu testleri yapan arkadaşlar 1280*1024 ü ve 1024*768 i test edip koyarlarsa çok sevinirim. 19xx*12xx de kim oyun oynar ki???
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.