- x
Beynimizin %100'ünü Kullanabilseydik Neler Yaşardık ?
167 Cevap36343 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2171 Mesaj
11 Haziran 2008; 13:56:31 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Şu anda beynimizin belli bir bölümünü kullanabiliyoruz. Peki beynimizin %100'ünü de kullanabilseydik, hayatımızda neler değişirdi ?

En Çok Beğenilenler
Yoruma Git Beynimizi zaten tam kapasiteyle kullanıyoruz. Yani kullanılmayan bir bölgesi bulunmuyor. Beynin gelişmişlik düzeyi arttığında bize ne gibi getiriler sağlayabilir bunu tartışmak gerek. PHaLaNX. - 11 Haziran 2008; 14:09:16 +4
Bence beynin şukadarını kulanabiliyoruz vs.. gibi sözler çok yanlış.

İnsan beynini geliştirmez. Kişiliğini, karakterini, zekasını(ilişki kurabilme yeteneğini), nefsini kontrol edebildiği ölçüde ü... Yoruma Git
Yorumun Devamı El-Cezeri - 11 Haziran 2008; 15:01:35 +4

1622 Mesaj
11 Haziran 2008; 14:01:21 

%100'ü geçtim 30unu kullandığımızda telekinetik özelliklere sahip olunuyor denilmekte.Buda cisimleri yerinden oynatma vesaire.Einstein'in beyni öldükten sonra müzeye kaldırıldığında biliyorsunuzki simsiyahtı.Beyin bukadar bile farkta ne hale geebiliyor.

100de 100 kullansa idik neler yapabiliceğimizi düşünemek tamamen fantezi gibi.Telepati,inanılmaz matematik kabiliyeti,çok zeki varlık olurduk ama bence kaos çıkabilirdi.

Happiness only real when shared!!!

2947 Mesaj
11 Haziran 2008; 14:09:16 

Beynimizi zaten tam kapasiteyle kullanıyoruz. Yani kullanılmayan bir bölgesi bulunmuyor. Beynin gelişmişlik düzeyi arttığında bize ne gibi getiriler sağlayabilir bunu tartışmak gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHaLaNX. -- 11 Haziran 2008; 14:08:14 >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Haziran 2008; 14:37:40 

Beynin tamamının kullanılmadığı doğru bir bilgi değildir. Her insan beyninin tamamını kullanır. Beyinde 100 milyardan fazla nöron ve bu nöronların birbirleri ile olan trilyonlarca sinaptik bağlantıları bulunuyor. Sinaptik bağlantılar ise elektiksel impulsların düşünce, hafıza, duygu, bilinç gibi karmaşık duygulara dönüşüp kodlanmasında önemli görevler üsleniyor. Sinaptik bağlantılar ne kadar fazlalaşırsa beynin kapasitesi biraz daha yukarıya çekiliyor. Bu bağlantıların fazla olması o derece kompleks ve özgün düşünmeyi tetikleyebiliyor. Beynin bir sınırı olduğunu sanmıyorum, özellikle öğrenilecek bilgileri alma konusunda sınırsız bir kapasiteye sahip olduğunu düşünüyorum.

Beyin basit bir ayrımla sağ ve sol olmak üzere iki yarım küreden oluşuyor. Her yarım kürede frontal, oksipital, temporal ve parietal lob olmak üzere 4 lob var ve herbirinin farklı ve benzer görevleri var. Sağ ve sol lobun uzmanlaştığı alanlar birbirinden biraz farklı ve bu iki yarım küre arasında iletişimi sağlayan ''corpus collosum'' adi verilen bir sinir bandı var. Sağ ve sol lob arasındaki iletişimi ne kadar arttırabilirsek ve ikisini dengeli kullanabilirsek büyük ölçüde potansiyellerimizi yukarıya çıkarabiliriz. Ancak iki yarım küreyi bu kadar koordineli çalıştırmak 2 kat daha fazla performans değil 8 hatta 16 kat daha fazla performans sağlayabilir.

Bu neye benzer biliyor musunuz? Örneğin; ''Tek ayak üstünde seke seke 100 metrelik bir parkuru ne kadar sürede tamamlarsınız?'' sorusu sorulduğunda; yaklaşık 2-3 dakika cevabı alınır. Ancak 2 ayağı birden kullanırsak bu süre 20 saniyeye kadar düşebilir. İşte beyinin sağ ve sol yarım küresini beraber kullanmak da böyle bir performans artışına neden olabilir.

Bilimesi gereken bir şey var ki; insan beynini ne kadar kullanırsa kullansın, kapasitelerini ne kadar yukarıya çekerse çeksin; telekinezi, uçma, olmayan varlıkları görme, çevresini farklı algılama gibi bir yeti kazanmayacaktır. Sadece beynin geliştirilmeye çalışılması, bilgilerin uzun süreli belleğe aktarılması ve kolayca nasıl geri getirilebileceği, sağ ve sol lobun koordineli çalışması nasıl sağlanabilir bunlar üzerine yoğunlaşılmalıdır.

1545 Mesaj
11 Haziran 2008; 14:39:37 

Bir yerde okumuştum. Aslında beynimizin tamamını kullanabiliyoruz ama bölümler halinde. Her faaliyet için ayrı ayrı kısımlarını kullanıyoruz. Aynı anda tüm kapasitesini kullanamıyoruz. Beynin hiçbir kısmı atıl değil yani.

AMD Phenom II 965 BE 3.4@4.080ghz o.c. / Xigmatek Red Scorpion CPU Cooler / 256 bit Gigabyte GTX 460 1gb@900-1800-4200 o.c. / MSI 870a-G54 Mainboard / Kingston 2*2gb 1600mhz DDR3 RAM / WD Caviar BLack 64mb SATA III 1 TB HDD (X2)/ Viewsonic VX2433WM 24" Monitör / Logitech x540 5.1 / Dark Knight Kasa / High Power 600w PSU / Microsoft Ergonomic 4000 klavye / CM Storm Sentinel Advance Mouse / CM Storm CS-X Battle Mouse Pad / Seagate Free Agent Desk 1,5 TB HDD / Airties 5450 + 2410 / Creative Fatal1ty Gaming Headset / Sony Ericsson W900i

SEAT Cordoba TDI 2003 Stella Sedefli Siyah

2246 Mesaj
11 Haziran 2008; 15:01:25 

quote:

Orjinalden alıntı: sendenbenden

%100'ü geçtim 30unu kullandığımızda telekinetik özelliklere sahip olunuyor denilmekte.Buda cisimleri yerinden oynatma vesaire.Einstein'in beyni öldükten sonra müzeye kaldırıldığında biliyorsunuzki simsiyahtı.Beyin bukadar bile farkta ne hale geebiliyor.

100de 100 kullansa idik neler yapabiliceğimizi düşünemek tamamen fantezi gibi.Telepati,inanılmaz matematik kabiliyeti,çok zeki varlık olurduk ama bence kaos çıkabilirdi.

Bu ne anlama geliyor, devreler mi yanmış?

Yüksek farkındalık, stabil simetri, dâimi albeni; üstte Betelgeuse, karşı uzağında Rigel, ortada Alnitak, Alnilam, Mintaka ve sol alt çaprazında M42...

4604 Mesaj
11 Haziran 2008; 15:01:35 

İnsan beynini geliştirmez. Kişiliğini, karakterini, zekasını(ilişki kurabilme yeteneğini), nefsini kontrol edebildiği ölçüde üstünlük kazanır.

Mesala bazı son seviye Aikido uslarının, bazı yogilerin uçabildiği, hareket halindeki bir treni elleri ile durdurabildiği söyleniyor.

Onlar bütün bunları kendi iç alemlerindeki dinamikleri kontrol altına alabilmeleri ile sağlıyor. Yani kendi nefsi duygularını, isteklerini, düşüncelerini, kontrol edebildikleri ölçüde vücudun içersinde ve çevresinde bulunan Aura dediğimiz enerjiyi kulanabiliyorlar.

Einstein'nın beyninin diğer hiç bir insandan farklı olmadığı ancak o öldükten sonra anlaşılmıştır.
Herkezdeki beyin aynı beyin. Tek fark olaylar karşında farklı düşünebilme kabiliyetlerimizdir.

Bir çobana ''ot'' dediğinizde aklına belki sadece koyunlarını beslemesi için verilen yiyecek gelir.
Ama bunu Einstein'na söyleseniz belki aklından o otla ilgili bin bir türlü şey gelir. Bizim saçma sapan dediğimiz şeyleri düşünür.

Zaten Einstein'a öldükten sonra beynini çıkarıp incelemek için izin almaya geldiklerinde, izin verirken aynı zamanda birde mektup yazmış, beynini inceledikten sonra açılmak üzere...
Beyin incelenip bir fark görülmediğinde, mektubu açmışlar.
''Benim beynimin sizinkinden tek farkı Olaylar karşında daha fazla ilişki kurabilmemdir.''

2529 Mesaj
11 Haziran 2008; 15:09:46 

Bu değerler bir çok yerde farklılık gösteriyor ama benim bildiğim kadarıyla ortalama bir insan %7'sini kullanabiliyor. Einstein ise %14'ünü kullanabiliyormuş. %70 üzeri beynini kullanan bir insan , gözleri ile bir uzay gemisi kadar komplex birşey inşaa edebilir.. Bi yerden sonra maddeye hükmedebilme gibi birşey söz konusu olsa gerek

4006 Mesaj
11 Haziran 2008; 18:22:43 

Evet telekinezi güçleri ortaya çıkar insanda beynin %30 lara falan ulaşırsa.

Seyahatname'm Yazı kağıda düştüğünde okuyucusunu er ya da geç bulacaktır.

2213 Mesaj
11 Haziran 2008; 19:08:27 

Normal durumda beyin (beyinde aynı anda %10-15 civarı kullanım oluyor diye bilirim) aldığınız oksijenin %20 sini tüketir hadi buyrun beynizi %50 kullanın :)
Tabi bundan önce yedek bir kalp ve bir akciğer taktırın :)

Kul´a bela gelmez, Hak yazmadıkça.Hak bela yazmaz, kul azmadıkça.
Körler duyduklarını gerçek sanır,sağırlar gördüklerini,aptallarsa kendi bildiklerini

583 Mesaj
11 Haziran 2008; 19:32:37 

herhalde %100 ünü kullansaydık Heroes gerçkeleşirdi

2171 Mesaj
11 Haziran 2008; 21:52:42 

quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

Ne anlama geldiğini bende merak ettim

209 Mesaj
13 Haziran 2008; 15:48:09 

Beyin kullanımı derken arkadaşımız zeka mızın veya IQ muzun yüzdeliklerinden bahsetmiş... Yoksa herkes doğal olarak beynin %100 ünü kullanıyor...

ÖZGÜR OLMAK İÇİN UÇMAYA; UÇMAK İÇİN KANATLARA GEREK YOK,HIZ BİR ÖZGÜRLÜKTÜR HIZ BİR TUTKUDUR.

1622 Mesaj
13 Haziran 2008; 19:02:42 

quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

araştırmadım ama simsiyah olmuş adamcağızın beyni.Sonra müze görevlisiçalıp senler sonra itiraf ettiydi:)

50 Mesaj
14 Haziran 2008; 3:20:12 

Bana kalırsa eğer beynimizin %100 ünü kullanırsak hiç lik içine akarız. Evet ''HİÇ'' lik.
Bir düşünsenize bu halimizle 1 2 3 boyut görebilioruz %100ü ile bu boyut sayısı kaça çıkar?
Veyahutta duyabildiiğimiz frekanslar ne kadar artar? Her bir sesi duyarız. Ve bu tam bir karmaşa
yaratır. Böylece her şey bir hiçe dönüşüverir.

Bence beyni kullanırken sınırını bilmek gerekir diye düşünüyorum.

638 Mesaj
14 Haziran 2008; 14:17:30 

Arkadaşlar aslında önce bir araştırmak lazım.Beynin % bilmem kaçını kullanabiliyoruz diye beşy yok.Geçenlerde gazetede herkezin yanlış bildiği konular başlığı altında görmüştüm.Çok şaşırmıştım.Beynin hepsini kullanabiliyoruz.Bi arkadaş yukarlarda yazmış zaten.İsteyenler de araştrma yapabilirler.Beynin sadece %7 sini kullanabiliyoz hepsini kullanırsak uçarız muçarız hepsi palavra.

2546 Mesaj
14 Haziran 2008; 16:49:10 

quote:

Orjinalden alıntı: Lacrima

telekinezi de anca işte masallarda, filmlerde bir de çakma reality showlarda olacak bişey.

çok yanlış düşünüyorsun, telekinezi kesinlikle vardır, bunu kendim defalarca denediğim için bazılarında başardığım, ve çok kez canlı şahit olduğum için bukadar emin söyleyebiliyorum.

3075 Mesaj
14 Haziran 2008; 16:53:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Melik

çok yanlış düşünüyorsun, telekinezi kesinlikle vardır, bunu kendim defalarca denediğim için bazılarında başardığım, ve çok kez canlı şahit olduğum için bukadar emin söyleyebiliyorum.

Fenomende kaşığın eğrilmesi telekinezi tekniğiyle mi yapıldı ? Bu doğru birşeymiydi ?

http://erbilsilik.wordpress.com

2546 Mesaj
14 Haziran 2008; 17:10:06 

quote:

Orjinalden alıntı: ßy Spécops.

Fenomende kaşığın eğrilmesi telekinezi tekniğiyle mi yapıldı ? Bu doğru birşeymiydi ?

Fenomen Programını izlemiyorum, Uri Geller'ın da Telekinezi'mi, Ilüzyon'mu yaptığını bilmiyorum.

Bildiğim tek şey Kaşık Bükmenin, Telekinezi'nin en basit aşamalarından biri olduğudur.

1622 Mesaj
14 Haziran 2008; 17:47:25 

quote:

Orjinalden alıntı: Lacrima

anlamadığım olay böyle gayet net bi açıklamadan sonra niye hala uçarız,telekinezi yaparız falan gibi mesajların geldiği.

bi kere uçmak için kanat lazım beyin değil. (bkz kuşlar) . telekinezi de anca işte masallarda, filmlerde bir de çakma reality showlarda olacak bişey.

Çünkü beyin gücüyle yapılıcak çok fazla şey var ama beynimizi tam istediğimiz gibi kullanamıyoruz.Birçok kitapta telekinetik güçlerden bahsetsede bunların doğruluğu kesin olarak kanıtlanmamıştır.Beyin gücü hala sırları çözülememiştir ki bu yüzdende hala bu yorumlar gelmektedir.

3075 Mesaj
14 Haziran 2008; 17:58:46 

@Melik

Telekinezi ile yapılabilecek şeyleri sayarmısın ? Merak ettim...

551 Mesaj
14 Haziran 2008; 23:19:59 

benim bildiğim telekinezi cisimlere hiçbir fiziksel temas kurmadan onları hareket ettirme yeteneği..

telekinezi ile yapılacak şeyleri tahmin edebilirsiniz artık.. ellerinizle yapabileceğiniz birşeyi bön böb bakarak yapabileceğiniz pişişik güç

Uzaklaştırılmış
14 Haziran 2008; 23:39:35 

İnsan beynini kullanabilme kapasitesi ile telekinetik güçler arasında bir korelasyon yoktur. Eğer böyle bir ilişki olsaydı; beynini en iyi kullanan ''dehaların'' telekinetik güçleri olmalıydı. Herhangi bir fiziksel temas kurmaksızın -yalnızca yapmak istediğiniz eylem üzerine yoğunlaşarak- telekinetik güçleri olduğunu iddia eden insanlar var. Oysa bir insanın salt düşünmesi ile bir kaşığı bükmesi olanaksızdır. Fizik kanunlarını sadece düşünerek yenemezsiniz. Bir kağıdı toplu iğne ucunda çevirmek çok zor bir iş bir değildir. Çünkü; bu işi yapaken ortamda bulunan ''hava akımı'' ve ''ellerin birbirine sürtülmesi'' ile oluşan ısıdan kaynaklanan bir etki bile kağıdın toplu iğne ucunda dönmesini sağlayacaktr. Bazı insanların vücudunda elektriksel gerilimler diğerlerine göre biraz fazla olabilir ancak bu gerilim hiçbir zaman bir kaşığı kırmak, bükmek, salt beyin gücü ile uçmak gibi imkansızlıklar doğurmayacaktır. Bunlar insanları eğlendirmek için genellikle televizyonlarda şov amaçlı yapılan gösterilerdir. Fenomen adlı programda insanları kandırmak için - ki insanları kandırdıkları gazetelere kadar konu oldu - akla gelmeyecek hileler yapılıyor. Sadece beyin gücü ile uçabildiğini iddia eden bir kişinin bu iş üzerinden para kazanan bir ilizyonist olduğu biliniyor. Size tavsiyem bu tür haberlere ve programlara itimat etmemeniz ve zihninizi başka konulara yönlendirmenizdir.

94 Mesaj
15 Haziran 2008; 16:33:30 

Uçabilirdik sanırım.Yada bir eşyayı yerinden, ona dokunmadan kaldırabilirdik...

640509040147

------------------------------------------------
When You Kill For Money, There Are No Rules...
(The Psychology of the Assasin)

Uzaklaştırılmış
16 Haziran 2008; 8:52:03 

Rüyayı uyku modunda 5-7 saniyede görüyorsak. Ki rüyada koskoca bi gün yaşıyoruz.Ki rüyada %100 kullanmaz. yoksa ses duyunca falan uyanamazsın. %100 ü kullanırsan. Kör-Sağır-Dilsiz, duyusuz olurdun.

3 Mesaj
16 Haziran 2008; 11:06:57 

%5 ini kullansak böyle konular açmaz telekinezi diye birşeyin olmayacağını anlardın...

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Şu anda YARGI görevini yapıyor..o engellenirse ORDU yapacaktır..O da engellenirse SIRA BİZDE DEMEKTİR..

809 Mesaj
16 Haziran 2008; 17:11:04 

İnsanların gerçekten çok hoşuna gidiyor bu tip konular. Bunu farkettim bu başlıkta.
Telekinezi, uçma vs. gibi fantastik olaylara sahip olmayı kim istemez ki ? Düşünsenize günlük hayatta ne güzel olurdu bir insanın böyle yeteneklerinin bulunması.
Yaptığını iddia eden insanlar da var etrafta. Ancak ben de bu forumu kuranın bir uzaylı olduğunu iddia edebilirim.
Her gün gördüğümüz şeylerin dışında bir şeyler olduğunu düşünmek, iddia etmek çok çekici geliyor.
Ancak hayalle gerçeği karıştırmamak lazım.

ü

583 Mesaj
16 Haziran 2008; 17:17:21 

Kaşık bükmeyi benm arkdaşım yapabiliyordu.Hilesiz gördüm ağzım oldu

-Sordugumda kafanda güneşi düşündüğünü ve beynini yaktığını hissediyormuş.O sıcaklık düşüncesi ile birlikte kaşık denedim olmadı.Basit bi yöntem zaten onalra göre

110 Mesaj
16 Haziran 2008; 20:02:44 

bende inanmıyorum . daha doğru inanıyorum da inanmak istemiyorum. Belkide bunun nedeni hiç canlı bir şekilde gözlerimle görmemiş olmam. İnsan oğlu bu işte. Gözle görüp dokunmadan duymadan koklamadan somut şeyler yapmadan hiç bir şeye inanası gelmiyor. Ama bana sorarsanız beyni istediğiniz kadar zorlayın dış dünyaya düşünce gücüyleymiş yok aura ileymiş yok enerjiyleymiş bu tür ve benzeri şeylerle müdale edemezsiniz.
ama bu düşüncemi bile başka bi kanıt çökertiyo. Uzaylılar. içinizde inanmıyor olanlan vardır ama internette yapıcağımız 1 saatlik araştırma size herşeyi açıklar. Onlar da konuşurken düşünceyle konuşabiliyorlar.Yani beyinlerini kullanarak böyle bakarsak demekki beyni geliştirmek bu gibi düşünce olaylarının oluşmasını sağlıyor. Ama bilmiyorum dediğim gibi inanmak istemiyorum. Tam bir kaos olurdu. Hayat böylede güzel.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

842 Mesaj
16 Haziran 2008; 20:12:59 

quote:

Orjinalden alıntı: sendenbenden

araştırmadım ama simsiyah olmuş adamcağızın beyni.Sonra müze görevlisiçalıp senler sonra itiraf ettiydi:)

Senin beynini de müzeye koysak zamanla simsiyah olur merak etme

''He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster...when you gaze long into the abyss the abyss gazes also into you...''

842 Mesaj
16 Haziran 2008; 20:25:51 

quote:

Orjinalden alıntı: OngiRanT

Kaşık bükmeyi benm arkdaşım yapabiliyordu.Hilesiz gördüm ağzım oldu

-Sordugumda kafanda güneşi düşündüğünü ve beynini yaktığını hissediyormuş.O sıcaklık düşüncesi ile birlikte kaşık denedim olmadı.Basit bi yöntem zaten onalra göre

O arkadaşınla tanışmayı isterdim..

''He who fight with monsters should look to it that he himself does not become a monster...when you gaze long into the abyss the abyss gazes also into you...''

94 Mesaj
16 Haziran 2008; 22:01:51 

peki arkadaşın başka ne bükebilio

SADECE İKİ ŞEY SONSUZDUR:BİRİ EVREN DİĞERİDE İNSANIN APTALLIĞI

BİRİNCİSİNDEN O KADAR DA EMİN DEĞİLİM

272 Mesaj
16 Haziran 2008; 22:12:39 

%10'da oluyordu telepati diye biliyorum. Neyse %100'ü görecek insan olacağını sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceka13 -- 16 Haziran 2008; 22:10:54 >

Uzaklaştırılmış
17 Haziran 2008; 12:08:15 

%100 oldumu beynimiz yanar

1112 Mesaj
17 Haziran 2008; 13:41:23 

Hep merak etmişimdir nasıl beyin gücüyle cisimler kaldırılır diye.?Farz edelim ki böyle bir gücümüz olsun cisimde 5 kg ağırlığında olsun.Şimdi beyin hem yer çekimine karşı bir kuvvet uygulayacak(yerçekimi sabiti g=10) hemde cismi kaldıracak öyle mi.? peki neyle görünmez ışınlarla mı.?Artık ne kadar olağansa böyle bir şey bilemiyorum ben inanmam böyle şeylere.Bana bilimsel kanıt getir kabulum.Ama böyle şeyler ''varsa bile'' kanıtlanması lazım.

AMD Phenom II X6 1055T 2.8 GHZ//ASUS HD 5850-//-GIGABYTE MA785GMT-UD2H-//- HI-LEVEL 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM (SOĞUTUCULU)-//-SEAGATE 500 GB-//-LIAN LI LANCOOL PC-K56-//-SONY AD-7240S-0B 24X DVD-RW//

372 Mesaj
17 Haziran 2008; 19:22:26 

bence beynimizin tamamını kullanabilsek hızlı düşünme dışında pekfazla etkisi olmazdı, fiziksel etkisi bulunmazdı (mesala düşünerek kaşığı eyme gibi)

Ya Olduğun Gibi Görün Ya Da Göründüğün Gibi Ol

239 Mesaj
29 Haziran 2008; 2:46:39 

Pisişik enerji topları yapabiliriz.

Pencereleri açıp kapayabilir, kapıları kitleyip ışıkları açıp kapayabiliriz.

kaşık bükmek de hiç zor bişi diildir. Yalnızca inanırsanız ve onun elinizde yumuşayıp büküldüğünü hissederseniz kolaylıkla kaşık vsvs bükemilirsiniz...

9 Mesaj
29 Haziran 2008; 14:01:15 

biz ufo olurduk....

rock forever...pabucumun rakçılarıyız biz

262 Mesaj
30 Haziran 2008; 16:38:32 

quote:

Orjinalden alıntı: alpaslanbek

Bu değerler bir çok yerde farklılık gösteriyor ama benim bildiğim kadarıyla ortalama bir insan %7'sini kullanabiliyor. Einstein ise %14'ünü kullanabiliyormuş. %70 üzeri beynini kullanan bir insan , gözleri ile bir uzay gemisi kadar komplex birşey inşaa edebilir.. Bi yerden sonra maddeye hükmedebilme gibi birşey söz konusu olsa gerek

Burda kullanmaktan kasıt depo edebilme özelliği ve çeşitli reflekslere verdiği cevap taki hızdır.

Şöyle söyliyimki eğer beynimizdeki bellek yüzdelerini ileri çekecek olursak kafamızda çok rahat bir uzay gemisi tasarlayabiliriz..

Nitekim Nikola Tesla araştırırsanız projelerini kağıda geçirmeden önce kafasında kurguluyordu....

Bu bilgilerden sonra işin teknik boyutuna ve fizyolojisine ineyim...

Burdaki kullanım kastı aslında yanlış olmuş çünkü biz zaten beynimizi yüzde yüz kullanıyoruz....
Çünkü bellek olarak kullandığımız kısım zaten belli...Ve geri kalan kısımıda acendes ve decendes iletimlerin altyapısı olarak kullanıyoruz

Soru şu olabilir daha verimli kullanamazmıyız?

1-Eğer beynimizdeki hipotalumustaki alfa ve beta hücrelerinin sayısını artırmak gibi bi teknolojimiz olsaydı ( Bunu örnek veriyorum daha değişik bi sinir hücreside olabilir) bu mümkün olurdu..
Yani kullanabildiğimiz bellek miktarını artırsaydık çok daha kolay bilgilerimizi hafızamızda tutabilirdik.

2-Veya piresinaptik nöronların ve postsinaptik nöronların aktif olmaları için gereken eşik enerjisini aşşağıya çekebilecek olsaydık beynimiz daha az elektrik akımı ile daha çok reseptör potansiyelini aktif hale getirebilirdi...Ve düşünebilme hızımızdaki katsayı artardı..

Maddeye hükmetme olayıda beynimizdeki ayna nöronların oluşturduğu elektriksel alan ile karşımızdaki maddeleri bu alan doğrultusunda maddenin kendi elektriksel alanını etkileyerek onu hareket ettirmek teorisi..
Bu hala bir teoridir gerçeklik payı varmı yıllar göstericek

Sonuç olarak beynimizi yüzde yüz kullanıyoruz.. Ama ondan daha çok verim elde edermiyiz edemezmiyiz? Soru bu olmalı

Umarım olaya bakış açınızı biraz genişletebilmişimdir.

Sakuragi Hanamichi

2323 Mesaj
10 Temmuz 2008; 20:20:45 

quote:

Orjinalden alıntı: efekarahan

Pisişik enerji topları yapabiliriz.

Pencereleri açıp kapayabilir, kapıları kitleyip ışıkları açıp kapayabiliriz.

kaşık bükmek de hiç zor bişi diildir. Yalnızca inanırsanız ve onun elinizde yumuşayıp büküldüğünü hissederseniz kolaylıkla kaşık vsvs bükemilirsiniz...

Ne kadar güzel anlatmışın. Peki Sen yapabildin mi ?

Uzaklaştırılmış
11 Temmuz 2008; 10:48:19 

quote:

Orjinalden alıntı: El-Cezeri

İnsan beynini geliştirmez. Kişiliğini, karakterini, zekasını(ilişki kurabilme yeteneğini), nefsini kontrol edebildiği ölçüde üstünlük kazanır.

Mesala bazı son seviye Aikido uslarının, bazı yogilerin uçabildiği, hareket halindeki bir treni elleri ile durdurabildiği söyleniyor.

Onlar bütün bunları kendi iç alemlerindeki dinamikleri kontrol altına alabilmeleri ile sağlıyor. Yani kendi nefsi duygularını, isteklerini, düşüncelerini, kontrol edebildikleri ölçüde vücudun içersinde ve çevresinde bulunan Aura dediğimiz enerjiyi kulanabiliyorlar.

Einstein'nın beyninin diğer hiç bir insandan farklı olmadığı ancak o öldükten sonra anlaşılmıştır.
Herkezdeki beyin aynı beyin. Tek fark olaylar karşında farklı düşünebilme kabiliyetlerimizdir.

Bir çobana ''ot'' dediğinizde aklına belki sadece koyunlarını beslemesi için verilen yiiyecek gelir.
Ama bunu Einstein'na söyleseniz belki aklından o otla ilgili bin bir türlü şey gelir. Bizim saçma sapan dediğimiz şeyleri düşünür.

Zaten Einstein'a öldükten sonra beynini çıkarıp incelemek için izin almaya geldiklerinde, izin verirken aynı zamanda birde mektup yazmış, beynini inceledikten sonra açılmak üzere...
Beyin incelenip bir fark görülmediğinde, mektubu açmışlar.
''Benim beynimin sizinkinden tek farkı Olaylar karşında daha fazla ilişki kurabilmemdir.''

Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş demekki tamamı kullanma vs vs bunların hepsi kurgudan ibaret

2607 Mesaj
11 Temmuz 2008; 11:27:35 

quote:

Orjinalden alıntı: kemomando

Hep merak etmişimdir nasıl beyin gücüyle cisimler kaldırılır diye.?Farz edelim ki böyle bir gücümüz olsun cisimde 5 kg ağırlığında olsun.Şimdi beyin hem yer çekimine karşı bir kuvvet uygulayacak(yerçekimi sabiti g=10) hemde cismi kaldıracak öyle mi.? peki neyle görünmez ışınlarla mı.?Artık ne kadar olağansa böyle bir şey bilemiyorum ben inanmam böyle şeylere.Bana bilimsel kanıt getir kabulum.Ama böyle şeyler ''varsa bile'' kanıtlanması lazım.

Evet dediğin gibi. Görünmez ışınlarla. İnsanın gözünde bu tip ışınlar mevcuttur. Mesela bi insanın gözüne çok baktığında o insan gözünü başka tarafa çeker. Neden ? Çünkü ışınlardan rahatsız olur.

Veya tanımadığınız bi insanla 10-20 cm yakınlıkta göz göze gelemezsiniz. Ama ailenizdeki bir fertle göz göze gelebilirsiniz.

Pharmacy Student. Half-doctor half-amazing, full-pharmacist.

1340 Mesaj
13 Temmuz 2008; 19:53:04 

Saçmalık bence.Madem %3 ünü kullanıyoruz, o zaman %100 kullanımın ne olduğunu bilirdi bilim insanları.

1112 Mesaj
13 Temmuz 2008; 22:23:29 

quote:

Orjinalden alıntı: TechN9ne

Evet dediğin gibi. Görünmez ışınlarla. İnsanın gözünde bu tip ışınlar mevcuttur. Mesela bi insanın gözüne çok baktığında o insan gözünü başka tarafa çeker. Neden ? Çünkü ışınlardan rahatsız olur.

Veya tanımadığınız bi insanla 10-20 cm yakınlıkta göz göze gelemezsiniz. Ama ailenizdeki bir fertle göz göze gelebilirsiniz.

Peki isteyerek tanımadığım bir kişinin gözüne dikkatlice baksam ne olucak ucar mı.?göz ışın yaymaz ışınların toplandığı yerdir.

AMD Phenom II X6 1055T 2.8 GHZ//ASUS HD 5850-//-GIGABYTE MA785GMT-UD2H-//- HI-LEVEL 4 GB (2X 2GB) DDR3 1600 MHZ RAM (SOĞUTUCULU)-//-SEAGATE 500 GB-//-LIAN LI LANCOOL PC-K56-//-SONY AD-7240S-0B 24X DVD-RW//

2607 Mesaj
14 Temmuz 2008; 9:22:04 

quote:

Orjinalden alıntı: kemomando

Peki isteyerek tanımadığım bir kişinin gözüne dikkatlice baksam ne olucak ucar mı.?göz ışın yaymaz ışınların toplandığı yerdir.

Uçmasıyla ne alaka ? Gözlerinden ateşmi saçıyosunda uçuyor? Bence göz ışın yayar. Tabi bu benim fikrim.

307 Mesaj
14 Temmuz 2008; 9:53:55 

eger denildigi kadar dogruysa bu telekinezi olaylari falan beynimi kullanarak futbol maclarina mudahale ederdim..tabi olasilik varsa.. telekinezi mantikli geliyor aslinda mesela nazar diye bildigim vitrinde duran bardagin catlamasinin falan arkadasim aslinda bir telekinezi olayi oldugunu soylemisti..maclara mudahale edebilmek guzel olurdu..

• PSN: Onurchik

• 2607 Mesaj
    14 Temmuz 2008; 9:58:47 

quote:

Orjinalden alıntı: mosconur

eger denildigi kadar dogruysa bu telekinezi olaylari falan beynimi kullanarak futbol maclarina mudahale ederdim..tabi olasilik varsa.. telekinezi mantikli geliyor aslinda mesela nazar diye bildigim vitrinde duran bardagin catlamasinin falan arkadasim aslinda bir telekinezi olayi oldugunu soylemisti..maclara mudahale edebilmek guzel olurdu..

O zaman dünyada hak hukuk adalet kalmazdı. Maçlar hiçbir zaman doğru dürüst sonuçlanmazdı. Yani olayın suyu çıkardı. Veya bu olayın farkına varıldığında öyle bir sistem geliştirirlerki sen telekineziyle bile müdahale edemezsin

307 Mesaj
    14 Temmuz 2008; 10:07:19 

quote:

O zaman dünyada hak hukuk adalet kalmazdı. Maçlar hiçbir zaman doğru dürüst sonuçlanmazdı. Yani olayın suyu çıkardı. Veya bu olayın farkına varıldığında öyle bir sistem geliştirirlerki sen telekineziyle bile müdahale edemezsin

kimseye farkettirmeden..usul usul..abartmadan..turkiyenin avrupa 3ncusu oldugu gibi..belki fatih terimden baskasinin da parmagi vardi..beyni fazla calisan bi baskasinin

• PSN: Onurchik

• 2607 Mesaj
    14 Temmuz 2008; 10:21:19 

quote:

Orjinalden alıntı: mosconur

kimseye farkettirmeden..usul usul..abartmadan..turkiyenin avrupa 3ncusu oldugu gibi..belki fatih terimden baskasinin da parmagi vardi..beyni fazla calisan bi baskasinin

Ne demeye çalışıyosun yani ? Başkası derken ?

2849 Mesaj
    14 Temmuz 2008; 12:29:28 

Daha beynin % kaçı kullanılıyor o bilinmiyor ki. Kimi diyor %3 kimi diyor %20 kimi diyor hepsi daha karara varılamadı.

558 Mesaj
    16 Temmuz 2008; 0:01:56 

Bence zaten beynimizin %100'ünü kullanıyoruz.

2607 Mesaj
    16 Temmuz 2008; 9:28:36 

quote:

Orjinalden alıntı: GamingExpert

Bence zaten beynimizin %100'ünü kullanıyoruz.

Eğer bildiğim bir şey varsa o da %100 ünü kullanmadığımızdır.

558 Mesaj
    16 Temmuz 2008; 13:44:21 

quote:

Eğer bildiğim bir şey varsa o da %100 ünü kullanmadığımızdır.

Neden ki?

3075 Mesaj
    16 Temmuz 2008; 15:05:37 

Beynimiz yaklaşık 10-12 milyar arası nöron (sinir hücresi) içerir. Ancak bilindiği üzere beynimizin çok düşük bir yüzdesini kullanırız. Bunun nedeni aslında sinir hücrelerinin (yani bilgi depolayan nöronların) kendi kendilerini yenileyebilme özelliklerini yitirmiş olmalarıdır. Eğer sini hücresine sentrozom ya da sentrozomun görevini görebilecek enzim nakledilirse kendi kendilerini yenileyebilme özelliklerini kazanabilirler mi? Eğer bu mümkünse, beynimizin daha fazla bölümünü kullanabilir miyiz? (Cansın Kalın)

Beynimizin Yalnızca % 10’unu Kullandığımız Söylencesi
    Öncelikle sorunuzun başında belirttiğiniz varsayıma göz atalım isterseniz: “Beynimizin çok düşük bir yüzdesini kullanırız.” Yaklaşık bir asır önce ortaya atılan bu iddianın kaynağı bazı bilim insanlarının söylem ve bulgularının yanlış yorumlanıp çarpıtılmasına dayanıyor. Bugün, sinir bilim ve beyin görüntüleme tekniklerindeki gelişmeler öyle gösteriyor ki, beynimizdeki tüm sinirler çeşitli eylemler sırasında aktive oluyor. Daha açık bir deyişle, kullanmadığımız herhangi bir sinir ağı bulunmuyor. Konuyla ilgili bir başka yaklaşımsa sinir hücrelerinin herhangi bir uyarıcı almadıklarında dejenere olarak işlevselliklerini kaybediyor olma özellikleri. Örneğin, görsel sistem. Gelişmenin erken dönemlerinde göz sinirleri yeterli uyarıcıya maruz bırakılmadıklarında görme yetisi kayboluyor. Benzer şekilde, eğer ki beynimizde kullanılmayan sinir ağları bulunsaydı, işlevselliklerini kaybetmiş olmalarını beklememiz gerekirdi. Fizyolojik kanıtlar bir yana, iddia evrimle de uyuşmuyor. Aktif olmayan, hayatta kalma mücadelemize katılmayan sinir ağları içeren büyük bir beyin evrimsel gelişimle de bağdaşmıyor.

ANCAK
    Olgun haldeki sinir hücrelerinin (yani bilgi depolayan nöronların) kendi kendilerini yenileyebilme özelliklerini yitirmiş olmaları gibi bir durum söz konusu. Bu nedenle de, herhangi bir darbe ya da yaşlanma sonucu kaybedilen sinirler beyin kapasitesini doğal olarak olumsuz yönde etkiliyor.

Beyindeki Sinir Hücreleri Gerçekten de Kendilerini Yenileme Yetisinden Yoksun mu?
    Beyindeki sinir hücrelerinin kendilerini yenileyebilme yetisinden yoksun olduklarını gösteren çalışmaların öncüsü 1960’larda yaptığı çalışmalarla ismini duyuran bir sinir bilimci: Dr. Pasko Rakic. Nitekim felç ya da diğer beyin zedelenmelerinde hastaların kaybettikleri konuşma ve yürüme gibi yetileri daha sonradan tekrar edinememeleri de bu bulguları destekler nitelikte. Ancak başlangıcı 1965 yılında sıçanlar üzerinde yapılan deneylere dayanan ve son yıllarda hız kazanan bir takım çalışmalar, beyindeki bazı bölgelerde sinir hücrelerinin yenilenebildiğini gösteriyor. Özellikle de belleksel işlevleri olan hippokampüs bölgesi ile makaklar üzerinde çalışılan üst düzey bilişsel işlemlerden sorumlu ve evrimsel gelişimde son sırada yer alan düşünme, koklama ve duyma ile ilişkili korteks bölgelerinin kök hücreler sayesinde sinirsel yönden yenilenebildikleri bulgular arasında. Ancak bilim insanları, bu çalışma sonuçlarının Alzheimer ya da Parkinson gibi sinir hücreleri kaybı içeren bir takım hastalıkların tedavisinde kullanılabilmesi için klinik ve uygulamaya yönelik daha çok çalışma yapılması gerektiğini söylüyorlar.

Gelelim Sentrozomlarla Sinir Hücreleri Arasındaki İlişkiye...
    Sinir hücresinin başka bir hücre üretme olasılığının kalmadığı gelişim aşamasında sentrozoma rastlanmıyor. Her ne kadar bazı araştırmacılar, yaralanmaların olduğu birtakım yetişkin beyni bölgelerinde sentrozoma rastlamış olduklarını rapor etmişlerse de sonraki araştırmalar bu bulguları pek de kanıtlar nitelikte değil. Sinir hücreleri, gelişim dönemleri içerisinde özelleştikçe, çoğalma yetilerini de kaybediyorlar. Bölünme yetisinin yitiminin, meydana gelebilecek bölünmelerin, mevcut sinaps ağlarının da bozulmasına yol açabileceğinden evrilmiş olabileceği düşünülüyor.

Sinir Hücrelerinde Sentrozom Görevi Görebilecek Bir Yapı Oluşturulursa, Kendilerini Yenileyebilme Özelliğini Edinebilirler mi?
    Eğer ki sinir hücrelerine böyle bir müdahalede bulunacak olursak, tekrar bölünebilme özelliği kazanacaklardır. Ancak uzmanlar, bu yöntemin tıp uygulamalarında niçin kullanılamayacağına dair iki önemli noktaya işaret ediyorlar:
    1.) Eğer ki, sentrozom yapısını kaybetmiş bir hücrede bu yapıyı tekrar oluşturursak, hücre kontrolsüzce çoğalmaya başlıyor. Tıpkı kanser hücreleri gibi. Bu nedenle de bu uygulama, tümör oluşumlarına yol açıyor.
    2.) Eğer ki, sentrozom yapısı yalnızca embriyonal dönemde korunan hücrelerde (örneğin, sinir hücreleri) bu yapı müdahale ile sürekli hale getirilirse, hücreler özelleşme durumu göstermiyorlar. Çünkü hücrelerdeki özelleşme, sentrozom yapısının kaybından sonra gerçekleşiyor.

İnci Ayhan

341 Mesaj
    16 Temmuz 2008; 17:30:54 

kesinlikle % 100 deildir

558 Mesaj
    17 Temmuz 2008; 0:32:50 

Kesinlikle %100'ünü kullanıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GamingExpert -- 17 Temmuz 2008; 0:32:43 >

Uzaklaştırılmış
    17 Temmuz 2008; 4:26:44 

değişik bi iddia olucak ama bence Peygamberler beyinlerinin %100'nü kullanıyorlardı çünkü beynimizin tamamını kullanıcağımızda edineceiğimiz özelliklerin tamamına sahipler

2607 Mesaj