Şimdi Ara

## Asus'dan AMD Platformu için Hybrid SLI Destekli Yeni Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asus'dan AMD Platformu için Hybrid SLI Destekli Yeni Anakart ##

Anakart dünyasının lider isimlerinden Tayvanlı Asus, AMD platformuna yönelik olarak hazırladığı yeni anakartını duyurdu. Firmanın M3N72-D adını verdiği model, Nvidia'nın nForce 750a SLI çipsetini kullanıyor. Soket AM2 ve AM2+ formundaki güncel AMD işlemciler ile uyumlu olan anakart yakında duyurulması beklenen Phenom 9900 gibi 140 watt TDP'ye sahip işlemciler ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. 4 adet DIMM slotu bulunan ve 1066MHz'e kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sunabilen anakartın önemli özelliklerinden biri de sahip olduğu entegre grafik işlemcisi. Kullanılan yonga seti itibariyle 8x+8x SLI desteği sunabilen ayrıca GeForce 8 serisi dahilinde hazırlanan DirectX 10 destekli entegre grafik işlemciyle gelen anakart bu sayede yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilyor. Ayrıca destek veren ekran kartlarıyla Hybrid SLI kurulumuna da olanak tanıyan Asus M3N72-D, 2x PCIe X16, 2x PCI ve 2x PCIe X1 slotlarına sahip. Farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6x SATA-II slotuna ek olarak 12x usb portu, gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses gibi özelliklere sahip olan Asus'un yeni modeli için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• kahverengi bi değişik olmuş
  • asus bu tip renkleri seviyor

herneyse, haber için tesekkürler fx57 hocam

kart güzelmiş , DirectX 10 destekli entegre grafik işlemci ile gelmesi ne derece tatminkar orası tartısılır
  • 24 pin atx güç girişinin yeri nedeniyle direkt elediğim bir anakart. Bunun yerine Gigabyte GA-M750SLI-DS4 modeli daha iyi olacaktır.
  • o pcı-e ler ikisi aynı hızda calısıyolarsa niye farklı renk
    kart enerji tasarufu yapmak istiyenler için ii bir çözüm olabilir kanımca
  • Güzel olmuş peki bu kart sli destekli mi???
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamad

Güzel olmuş peki bu kart sli destekli mi???

dostum yukarda hybird slı yazıyor ya:=))
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamad

Güzel olmuş peki bu kart sli destekli mi???

yok degil sen alma kartı boşver yav bi yazıyı okuyun arkadaşlar sonra soru sorun yaaaa
  • Hem Asus, hem nVidia chipset... Benden uzak dursun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Anakart dünyasının lider isimlerinden Tayvanlı Asus, AMD platformuna yönelik olarak hazırladığı yeni anakartını duyurdu. Firmanın M3N72-D adını verdiği model, Nvidia'nın nForce 750a SLI çipsetini kullanıyor. Soket AM2 ve AM2+ formundaki güncel AMD işlemciler ile uyumlu olan anakart yakında duyurulması beklenen Phenom 9900 gibi 140 watt TDP'ye sahip işlemciler ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. 4 adet DIMM slotu bulunan ve 1066MHz'e kadar DDR2-1066MHz bellek desteği sunabilen anakartın önemli özelliklerinden biri de sahip olduğu entegre grafik işlemcisi. Kullanılan yonga seti itibariyle 8x+8x SLI desteği sunabilen ayrıca GeForce 8 serisi dahilinde hazırlanan DirectX 10 destekli entegre grafik işlemciyle gelen anakart bu sayede yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilyor. Ayrıca destek veren ekran kartlarıyla Hybrid SLI kurulumuna da olanak tanıyan Asus M3N72-D, 2x PCIe X16, 2x PCI ve 2x PCIe X1 slotlarına sahip. Farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6x SATA-II slotuna ek olarak 12x usb portu, gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses gibi özelliklere sahip olan Asus'un yeni modeli için henüz net bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

Şahsım olarak görüntüye binaen bi kaç değerlendirme yaptım:

Eksi Yönleri

- 24 pinlik güç girişi çok gıcık bi yerde, eski NF430 olan anakartlara benzemiş, açıkcası bende burdan eledim zaten,(Zamanında kullandığım için iyi bilirim bu derdi, fanın yanına bantlamıştım kabloyu hava akımını kesmesin diye)

- 2 tane PCI slotu var ama ekran kartını taktıktan sonra birisinin kapanması aşikar,

- Bu şekilde yeni bi anakarttan soğutmadan ötürü daha güzel şeyler beklerdim,

İlk gözüme çarpan artı yönüyse(Kendim bu durumdan mağdur olduğum için:S)

+ Anakart üzerindeki USB lerin fazla olması(Kendi kullandığım Asusta az olmasının sıkıntısını yaşıyorum, anakart üzerine entegre olan USB slotudur kastım)

+ DirectX 10 destekli entegre grafik işlemcisi

Nacizane görüşlerimdir..

• quote:

Orjinalden alıntı: mesAt

quote:

Orjinalden alıntı: fx57

Şahsım olarak görüntüye binaen bi kaç değerlendirme yaptım:

Eksi Yönleri

- 24 pinlik güç girişi çok gıcık bi yerde, eski NF430 olan anakartlara benzemiş, açıkcası bende burdan eledim zaten,(Zamanında kullandığım için iyi bilirim bu derdi, fanın yanına bantlamıştım kabloyu hava akımını kesmesin diye)

- 2 tane PCI slotu var ama ekran kartını taktıktan sonra birisinin kapanması aşikar,

- Bu şekilde yeni bi anakarttan soğutmadan ötürü daha güzel şeyler beklerdim,

İlk gözüme çarpan artı yönüyse(Kendim bu durumdan mağdur olduğum için:S)

+ Anakart üzerindeki USB lerin fazla olması(Kendi kullandığım Asusta az olmasının sıkıntısını yaşıyorum, anakart üzerine entegre olan USB slotudur kastım)

+ DirectX 10 destekli entegre grafik işlemcisi

Nacizane görüşlerimdir..

Vallaha sana katılıyorum pcb rengi kesinlikle tuhaf siyah veya mavi olabilirdi..

• kartın yerleşimi aslında güzel ama 24pınlık güç giriş yeri hiç olmamış
  • 24 pini nie orya koymuş asus hala çözemedim, sanırım asusun acemi mühendisleri tasarlamış nu kartı, giriş yerinin aşırı iğrençliği yüzünden bu karta 10 üzerinden 1 veriyorum
  • ben de güç girişi nedeniyle baya sıkıntı yaşıyorum güç kablosu fanın önünü kapatıyor
  • gözümden kaçmış olabilir ama, hybrid sli tam olarak nedir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: dikmenibo

gözümden kaçmış olabilir ama, hybrid sli tam olarak nedir?
    Bütünleşik ekran kartıyla sli yapmak.
  • hmm, peki bütünleşik ekran kartı hangi çipe sahip??
    bide kimlere göre bir sistemki? pek anlayamadım o kısmı da.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.