Şimdi Ara

VMware Workstation 6.5 Build 91182 Beta (Aynı Anda 2 İşletim Sistemi Kullanın)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VMware Workstation 6.5 Build 91182 Beta (Aynı Anda 2 İşletim Sistemi Kullanın) - Size 460 MB.

Tek bir bilgisayarda birden fazla işletim sistemini çalıştırmaya ne dersiniz? VMware Workstation ile bu mümkün.
    VMware Workstation ile bilgisayarınızda hem Xp işletim sistemini, hem Linux' u, Pardus'u, hemde diğer işletim sistemlerini kullanabilirsiniz.
    Bu uygulama ile birden fazla işletim sistemini kullanmanın yanı sıra;
    İşletim sistemleri arasında dosya transferleri ve dosya işlemlerini yapabilir, çeşitli veri transferlerini gerçekleştirebilir ve işletim sistemlerine uyumlu modülleri diğer işletim sisteminde de çalıştırabilirsiniz.
    Ayrıca sanal makinanızı oluşturarak, diskinizin belirli bir bölümünü sanal makinanız için ayırabilir ve kullanabilirsiniz.
    Aynı anda birçok işletim sistemi üzerinde çalışmaya olanak sağlayan VMware Workstation, tek bilgisayar üzerinde sanal bilgisayar ağı kurarak pratik yapmak isteyen veya yazılımları çeşitli işletim sistemlerinde test etme durumunda olan kullanıcıların bir numaralı yardımcısıydı. VMware Workstation 6 şimdi, sunduğu Windows Vista desteğiyle, yeni nesil işletim sistemine geçiş yapan kullanıcılarını sevdownloadirken, çift monitör ve USB 2.0 desteğiyle de özelliklerini bir adım ileriye taşıdığını gösteriyor.Windows, Linux, NetWare, Solaris x86 ve FreeBSD işletim sistemlerini kurabilirsiniz.

Kabaca yeni versiyondaki farklar neler:
    Daha yeni indirdim ve Tam inceleyemedim,

1. Ekran kartınızın 3D özelliği var ve kuvvetli ise bunu sanal sistemede aktarabilme için özel bir CheckBox seçeneği koymuşlar

2. Her USB aygıtı sanal OS farkedemiyebiliyor idi. Ama bu yeni versiyonda webcam i de görür gibi oldu.
    Resimdede gözüktüğü gibi USB tanıtımı ve Sanal ile normal pc arasında dosya paylaşımı kolaylaşmış...

3. Eskiden Sanal pc de mouse klavye ayarları için kendi Tool - Agent programını OS kurulumundan sonra kurmanız gerekiyor idi. Bu kurulum olmadığı sürece Sanal OS dan Klavye - Mouse ayarlarını ayırmak için Ctrl+Alt tuşlarına basıp çıkmak gerekiyor idi. Buna gerek kalmamış kurulum aşamasında bile Mouse-Klavye ayarları birlikte hareket edebiliyorsunuz...
    fare heryerde free takılıyor artık...Süper kolaylık olmuş...
    Tools eklentisi güzelmiş....

4. Eğer XP kullanıcı adınız Türkçe harf içeriyor ise 6.5 versiyonu kuramayabilirsiniz.
    Eski hazır alınmış imajları göstermek isterseniz yine türkçe karakterler sorun yaratabiliyor....Değiştirmek şart...

Homepage
    http://www.vmware.com

VMware Workstation 6.0.4 Final sürüm:
    http://vmware.com/download/ws/

Download VMware Workstation 6.5.91182 Beta ( Windows ):
    http://download3.vmware.com/software/wkst/VMware-workstation-e.x.p-91182.exe

Download VMware Workstation 6.5.91182 Beta ( Linux ):
    http://download3.vmware.com/software/wkst/VMware-workstation-e.x.p-91182.i386.tar.gz

Eng. Açıklama:
    VMware Workstation is a desktop software that allows you to run multiple x86-compatible desktop and server operating systems simultaneously on a single PC, in fully networked, portable virtual machines—with no rebooting or hard drive partitioning required.

With Workstation, you spend less time procuring and configuring, and more time testing, deploying, teaching, or running demos. Workstation is used in the software development, quality assurance, training, sales, and IT fields.

To streamline software development and testing:
    - Develop and test multiple operating systems and applications on a single PC.
    - Connect virtual machines to simulate and test multitier configurations.
    - Use multiple snapshots and debugging support to facilitate testing.
    - Archive test environments on file servers where they can be easily restored or shared.

To enhance productivity of IT professionals:
    - Configure and test desktops and servers as virtual machines before deploying them to production.
    - Test new multitier applications, application updates, and OS patches on a single PC.
    - Host legacy applications within virtual machines, facilitating OS migrations and eliminating the need to port legacy applications.
    - Create a virtual library of end-user configurations on a shared drive.

To facilitate computer-based training and software demos:
    - Package and deploy classroom material in virtual machines.
    - Allow students to experiment with multiple operating systems, applications, and tools in secure, isolated virtual machines.
    - Configure virtual machines to undo all changes at shutdown.
    - Demo complex or multitier configurations on a single laptop.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musadilek -- 12 Haziran 2008; 1:47:28 >

• Ben kullanıyorum şu anda. Harika bir program. Vistamda çalışmayan program olduğunda sanal makinde XP'yi çalıştırıp çatır çatır kullanıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: colleger26

Ben kullanıyorum şu anda. Harika bir program. Vistamda çalışmayan program olduğunda sanal makinde XP'yi çalıştırıp çatır çatır kullanıyorum.

bu programın eski sürümünümü yoksa bu sürümümü kullanıyorsunuz...

bu sürümde tools vb. var....
  • müthiş bir program..bu sürümdeki yenilikler baya işimize yarıcak ama boyutu ve beta olmasından finali bekleyeceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: musadilek20

quote:

Ben kullanıyorum şu anda. Harika bir program. Vistamda çalışmayan program olduğunda sanal makinde XP'yi çalıştırıp çatır çatır kullanıyorum.

bu programın eski sürümünümü yoksa bu sürümümü kullanıyorsunuz...

bu sürümde tools vb. var....

Kullandığım versiyon 6.0.4.
  • quote:

Kullandığım versiyon 6.0.4.

bu sürüm mause kullanımı olsun dosya paylaşımı olsun baya güzel...(resimde gözükmekte)

fakat demo olduğundanmıdır nedir ı,ş,ğ vb. Türkçe karekterler dosya vb. isimlerinde kullanıldığında sorun yaratıyor....
  • yeni özellikler güzel olmuş, bende relase bekleyeceğim.
  • Program tamamen ücretsiz mi? Download için seri numarası filan soruyor?
  • Kurulumda seri numarası istiyor.Ücretli bir program.
  • İlaç bulmak kolay..Teşekkürler=)
  • O iş kolay yav, tanıdığım eczacı arkadaşlar var, şimdi online eczaneye bağlanıyorum ve ilaç alıyorum
  • eline sağlık usta sistem network öğrencisi olarak hemen indirip kullanacağım
  •  VMware Workstation 6.5 Build 91182 Beta (Aynı Anda 2 İşletim Sistemi Kullanın)

arkadaşlar indirdim kurdum böyle bir hata alıyorum vista kurulu sisteme kurdum sorun sizce nedir?
  • işin kötüsü deneme sürümünüde kullandırtmıyo sadece kurdugumuzla kaldık ilaç milaç da yemiyo.....
  • quote:

Orjinalden alıntı: reptile_34

arkadaşlar indirdim kurdum böyle bir hata alıyorum vista kurulu sisteme kurdum sorun sizce nedir?

Beta versiyonda süre sınırlaması var
    2008 in eylül ile kasım ayları arasına getirirseniz sistem tarihini program çalışmaya dvm eder

• serial girersen kullanabilirsin.

ayrıca bu program wireless hack'le uğraşanların çok haşır neşir olduğu bir program ;))
  • ekran kartı sürücüsünü tanıtamadım oyunları açamıyorum nerde eksik bişi yapıyorum acaba?
  • çözdüm

new virtual machine eklerken;
    kurulumu typical sekmesinde gerçekleştirip 5. next ekranında customize hardware seçeneğinde 3d graphics işaretli olacak ve monitör ayarlarınıda yapabilirsiniz.

ben custom'dan kurmaya çalıştığım için olmamış
  • ben de buna benzer bi program kullanıorum Microsoft Virtual Pc 2007 o da güsel
  • quote:

Orjinalden alıntı: x52x

ben de buna benzer bi program kullanıorum Microsoft Virtual Pc 2007 o da güsel

VMware Workstation oluşturulan sanal pc de aynı oyunu açınca ufak ufak takıntılar donmalar oluyo :S (2gb ram- 9500 ekran kartı- E5200 2.5 Ghz Cpu)

Microsoft Virtual Pc 2007 de iki oyun denedinmi hiç?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.