- x
Yeni Laguna 1.5 dci privilage
143 Cevap33479 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

251 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:29:01 

Bugün aracı alalı 5 gün oldu ve artık yazmak için yeterince aracı tanıdığımı düşünüyorum. Araç henüz 480 km de , rodajın dolmamasına rağmen 480 km lik ortalama tüketim 6.2 lt . İstanbulda mesai saatlerinde beylikdüzü - ulus hattında elde edilmiş bir değerdir.

Öncelikle araç bussines paket + premium paket + panoromik sunroof opsiyonuna sahip. Şayet bu aracı alacaksanız mutlaka full almanızı öneririm , boş araçla aralarında dağlar kadar fark var. Araç tahminimden çok daha konforlu ve en önemlisi yol tutuş limitleri. Bir viraj hastası olarak beni oldukça şaşırttı. Şunu açıkça söyleyebiliyorum ki alfa 159 kadar virajlarda bana güven verdi.

Motor olarak oldukça sessiz , üzülerek söylüyorum ki alfa159 yanında traktör gibi kaldı. Laguna yalıtımda büyük başarı sağlamış. Sınıfının en iyi yalıtımlı aracı olduğu konusunda iddia edilebilecek kadar iyi. Malzeme kalitesi mondeo , c5 ve passatın üstünde. Bej deri opsiyonuyla iç mekan oldukça ferah duruyor. Arka koltuklar çok geniş . 3 yetişkin ( iri yarılarından ) rahatlıkla uzun yolculuklara çıkabilir. Arka koltuklarda tek sıkıntı ön koltukların altına uzun boyluların ayakları zar zor giriyor. Çok dar yapmışlar koltuk altını. Rahatsız olmak için 1.90 civarı olmak lazım. Diz mesafesi ise ah keşke alfada da dedirtecek tarzda.

Hızlanması yeterli ve makul. 1.9 alfadan sonra yatsımadım , yani tam anlamıyla yeterli bir motor. Yalnız doğru devir bandında kullanmanız gerekiyor. Zaten bunun içinde doğru vites seçimi yapmanız için uyarıcı bir sistem kurmuşlar. Vitesi yükseltin veya alçaltın diye yol bilgisayarı devamlı sizi uyarabiliyor. Bu sadece görsel bir uyarı sesli değil. Araçla henüz ani ve sert bir frenleme yapmadım ama dozlaması gayet başarılı ve güzel frenlere sahip. Rodaj dolunca gerekli testi yapıcam. Maksimum hıza ise ulaşmamam lazımken ulaşmak durumunda kaldım. araç 190 ı rahat görüyor. 180 e kadar iyi ivmeleniyor . 180 den sorna yavaşlayarak. 190 dan sonra ise 195 civarına çıkmak için uzun bir süre beklemek lazım.

Eller tam serbest kart sistemi sayesinde , kartı araca takmadan cebinizde de aracı çalıştırabiliyorsunuz. İşleve kavuşmuş bir start stop dümesini sonunda görebildim.

Araçta virajlarda dönebilen (afl) bi xenon farlar mevcut , oldukça iyi aydınlatıyorlar. Klima aşırı soğutuyor. low modda et koysak bozulmaz dedirtecek kadar. Şahsen üşüdüm :) 22-23 dereceye ayarlasanız bile üşüyorsunuz. 27-28 derecede güzel üflüyor.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar , sormak istedikleriniz varsa yanıtlayabilirim.

Hyundai İ30 1.6 cvvt select otm
Laguna III 2.0 dci privilage

11050 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:34:10 

güzel değerler.

motorun sesi konusunda ise alfa romeo'dan az olmasının sebebini ben 159'un 1.9 litre hacime sahip motorundan olduğunu düşünüyorum.
dci'ın hacmi 1.5 litre..
hız konusunda ise 180 bu hacme sahip bir motor için yeterli her ne kadar 105 hp(sanırım) olsa da yeterli diye düşünüyorum.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

616 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:34:18 

Hayırlı olsun.kazasız belasız kullanmak nasip olsun...

Good drivers just drive !...

251 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:35:49 

sağolun hepimize kazasız belasız sürüşler . allah herkese gönlündekileri versin

motor 4000 devirde 110 hp ve 2000 devirde 240 nm bu arada.

251 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:39:06 

Ben hacimden çok yalıtımla alakalı olduğunu düşünüyorum. Yalıtıma önem verdiklerini özellikle vurgulamışlardı ve test ettiğim test aracıda çok sessizdi. Alfa 159 da yalıtım problemi var. Tabii ki bin lagunayı , bir alfa 159 a değişmem o ayrı :) Alfa 159 sadece bir otomobil değil benim için oun yaşattığı ve tattırdıklarını başka bir araç zor yaşatır. Neyse bu subjektif yorumlar bir yana , ses hacimsel değil yalıtımsal bence. çünkü 2.0 dci da çok çok sessizdi.

6722 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:39:49 

Hayırlı olsun bizde aldık Laguna 1.5 dCi privilege. Gerçekten güzel bir araç hayırlı olsuz kazasız belasız...

6179 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:40:36 

güzel araç hayırlı olsun

2012 Tiguan 1.4 TSI BMT S&S
2012 Polo 1.6 TDI Comfortline

5782 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:47:10 

alırken çok iyi seçim yapmışsınız kazasız sürüşler bulettoth kitini verdilermi size ?

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

7954 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:47:11 

bu testten anlaşılıcağı üzerine o zaman Laguna Alfa 159 dan daha iyi bir araç,

fiyatıda 159 a göre uygun.

Badass Nova

797 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:47:12 

hayırlı olsun.
malzeme kalitesi mondeo ve passatın üzerinde diye yazmışsınız.
mondeo ve passatın malzeme kalitesini gerçekten inceleyip mi yazdınız?
sonuçta 2'side büyük alman firmaları.
olamaz demiyorum sadece merak ettiğim için sordum

Panasonic Lumix GF5 / Sigma 60mm F2.8 DN Art Series / Lumix G Vario 14-42mm II MEGA O.I.S.
Olympus E-PM2 / Lumix 14mm F2.5 / m.Zuiko ED 40-150mm 1:4.0-5.6 R
Ipad Air

4421 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:51:17 

Hayırlı olsun kazasız belasız....

araca fok atanlar ALFA 159 1.9 ile kıyasından sonra ne diyecekler merak ediyorum...

içine binmeden fok atmak forum klasiği olmuş...

tekrar hayırlı olsun...

251 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:52:18 

evet bluetooth kiti verildi , aracın torpido gözünün içine monte edildi. açıkta bir tuş yada bir belirti yok. aracın müzik kumanda tuşundan yanıtlama reddetme ve menü seçenekelrine ulaşabiliyorum. Oldukça güzel bir kitmiş. renault için özel sanırım. Çünkü tam uyumlu bir kit. Ben ilk başta sağa sola yanıtlama düğmesi yapıştıracaklar falan sanmıştım ama neyseki orjinal sisteme soketle bağlantı yapıldı.

Bu arada laguna alfa159 dan iyi bir araç demedim. Bir çok özelliğiyle yol tutuş referansı olan 159 a yakın bir araç demek istedim. , Üstün olduğu nokta yalıtımı.
quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

alırken çok iyi seçim yapmışsınız kazasız sürüşler bulettoth kitini verdilermi size ?

7954 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:53:56 

0

0

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CYBORG00TR -- 10 Haziran 2008; 23:55:23 >

Badass Nova

6722 Mesaj
10 Haziran 2008; 23:56:32 

Bluetooth kiti hakkaten çokk güzel.. Bir eksik yanı gelen mesajları göstermesi yada okuması.. Linea'daki gibi bide Laguna okusun diyemiyorsun ama rehbere son arananlara arayanlara cevapsızlara çok rahat ulaşabiliyorsun. Bir diğer olumsuz yanıysa biri sizi aradığında sizde açtığınızda önce bir bant sesiyle aradığınız kişi şuanda araba kullanıyor gibisinden mesajı veriyor. Teknolojiyle alakası olmayanlar bunu duyunca direk kapatıyor

251 Mesaj
11 Haziran 2008; 0:00:00 

Tabii ki inceleyerek yazdım. Premium d segmentte zaten bir aracım vardı alfa 159 , Ailemize 2. bir araç gerektiği için az yakacak bir d segment araç arayışındaydık. Mondeo 1.6 , c5 1.6 hdi , passat 1.4 bunlar listemizdeydi. Bu modellerin hepsini inceledik fiyat aldık. Ki ben alfa159 u almadan öncede yoğunca passatı incelemiştim. Yani ben öylesine yazmıyorum. Fransızlara karşı bir sempatimde yok hatta fransız araçlarına karşı ön yargılıyımdır. Gitip lagunayla test sürüşü yapıp direksiyon tepkilerini ve viraj limitlerini görünce oldukça şaşırmıştım. Ki şimdi kendi aracım olduğundan rahatlıkla zorlayabiliyorum. Ve hala şaşırtıyor beni. Dürüst olmak gerekirse bu kadar iyi tutunabileceğini düşünmemiştim.

Malzeme kalitesi konusunda şüpheniz varsa aynı gün içinde hem passat için hemde laguna için test sürüşü ayarlayın. Bir kaç saat arayla ikisinide kullanın. Virajlarda dediklerimi anlayacaksınız. Ve iç mekanlarına girince . 57 milyarlık bir araç full 1.5 dci. Panoromik sunroofta fiyata dahil deri döşemede , afl xenonda , arka yan havayastıklarıda . Fiyat donanım kalite ve sürüş özelliklerini kıyaslayın. anlayacaksınız demek istediğimi.

quote:

Orjinalden alıntı: erk4n

hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfisti159 -- 11 Haziran 2008; 0:17:21 >

2176 Mesaj
11 Haziran 2008; 0:00:13 

Hayırlı olsun kazasız belasız....
çok güzel bir seçim yapmışsın, bikere test sürüşüne çıkma imkanım olmuşdu, galiba lastik basınlarından kaynaklanıyor olacakdıki, arka tarafdan sürekli bir uğultu geliyordu, tek rahatsız eden nokta o oldu geri kalan herşeyiyle kusursuz bir araç bide resimdeki gibi orta konsoldaki bilgisayar ekranı türkiyeye sunulsa tam süper olacak

10220 Mesaj
11 Haziran 2008; 0:02:07 

Benim anlamadığım lagunada 1.5 dizel getirirlerken neden ford mondeoda hala 1.6 dizel getirmiyolar

6179 Mesaj
11 Haziran 2008; 0:11:17 

quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Benim anlamadığım lagunada 1.5 dizel getirirlerken neden ford mondeoda hala 1.6 dizel getirmiyolar

işte en büyük saçmalık da bu zaten..yeni c5 te kullanılan da aynı motor ama nedense ford koymuyor bu motoru tamam bizim focuslardaki gibi kaçmaz ama yine de rakiplerine karşı eli güçlü ve alınası bi seçeneğin olur,herkes mondeo dizel için 2.0 tdci mı almak zorunda bu ülkede

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Haziran 2008; 1:09:32 

hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

1682 Mesaj
11 Haziran 2008; 1:20:16 

Allah kaza bela vermesin eğer varsa ön konsolun mümkünse o ekran ve bölgesinin resmini koyarsanız sevinirim..
saygılar.

Attığım mesajlara cevap istiyorsanız Pm atınız

251 Mesaj
11 Haziran 2008; 2:00:05 

Teşekkürler iyi dilekleriniz için ,

Yarın müsaait bir zamanda fotoları çekmeye çalışacağım. Burdan yayınlarım.

4421 Mesaj
11 Haziran 2008; 2:15:54 

iç mekan resimleri çok makbule geçer, özellikle ayrıntılara odaklanmış resimler :)

1285 Mesaj
11 Haziran 2008; 4:22:31 

0

7077 Mesaj
11 Haziran 2008; 4:26:38 

HAYIRLI OLSUN GÜLE GÜLE BİNİN.

FIRE (Fully Integrated Robotized Engine)

137 Mesaj
11 Haziran 2008; 9:07:20 

Çok iyi bir seçim yapmışsınız hayırlı olsun, kazasız belasız güle güle kullanın.

709 Mesaj
11 Haziran 2008; 9:51:22 

Bu araba kısa boylular için herhalde ben 190 olarak dizlerim ine sığmadı.

4667 Mesaj
11 Haziran 2008; 10:15:38 

quote:

Orjinalden alıntı: erk4n

hayırlı olsun.

bende öncelikle Alfisti159 dostuma hayırlı olsun diyorum ve allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin diyorum vede maşallah diyorumki nazarımız değmesin..

fakat kalite konusunda aynı fikirde değilim çünkü mondeo eski mondeo değil, yeni mondeonun içine binenler belki eskisinin verdiği izlenimle aracı inceliyorlar ama mondeo malzeme ve işçilik olarak çok iddalı bir otomobil bakın 16-22 ekim 2007 sayısı autoshow dergisinin 2.0 tdci mondeo ile 2.0 dci lagunanın test puanlamasını veriyorum..

---------------------------------- max puan------- mondeo--------laguna

iç mekan genişliği----------------- 30 --------------28--------------24
bagaj hacmi/yükleme kapasitesi-20---------------19--------------16
yükleme (romörk) kapasitesi-----20---------------19--------------15
koltukla oturma pozisyonu--------30---------------27--------------25
ferahlık hissi/ görüş----------------20---------------14--------------13
donanım/kullanışlılık---------------30---------------26---------------26
güvenlik donanımları---------------30---------------24---------------20
kalite hissi/malzemeler------------20----------------17---------------16

ara toplam------------------------200---------------174---------------155

motor özellikler------------------20------------------17----------------19
hızlanma/maksimum hız--------30------------------20---------------21
esneklik---------------------------20------------------17---------------17
sürüş özellikleri-------------------30------------------28--------------26
gürültü-----------------------------10------------------8-----------------8
yol konforu------------------------20------------------17---------------16
şanzıman/vitesler-----------------20------------------18---------------17
direksiyon/dönüş çapı------------20-------------------17--------------15
frenler-----------------------------30--------------------17--------------24
tüketim/çevrecilik-----------------40-------------------38--------------38

ara toplam------------------------240------------------197--------------201

genel toplam---------------------440-------------------371--------------356

laguna bu testte mondeoyu sadece güçlü motoru ve güçlü frenleri ile topladığı puanlarla geçiyor ama mondeo güvenlik, konfor, sürüş özellikleri, malzeme ve işçilik, kabin genişliği, bagaj gibi bir çok detay yönünden lagunanın önünde yer alıyor..

testte özellikle lagunanın frenleri spor otomobillere taş çıkarırcasına çalışıyor fakat bu lagunaya yetmiyor..

neyse amacım aracını kötülemek değil dostum sadece eğer bir cevap hakkı doğuyorsa buna cevap vermek istedim sadece hayırlı olsun tekrar..

Sales Of Citroën / Samsung Galaxy Note 3

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 11:48:41 

quote:

Orjinalden alıntı: volkan_kolay

bende öncelikle Alfisti159 dostuma hayırlı olsun diyorum ve allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin diyorum vede maşallah diyorumki nazarımız değmesin..

fakat kalite konusunda aynı fikirde değilim çünkü mondeo eski mondeo değil, yeni mondeonun içine binenler belki eskisinin verdiği izlenimle aracı inceliyorlar ama mondeo malzeme ve işçilik olarak çok iddalı bir otomobil bakın 16-22 ekim 2007 sayısı autoshow dergisinin 2.0 tdci mondeo ile 2.0 dci lagunanın test puanlamasını veriyorum..

---------------------------------- max puan------- mondeo--------laguna

iç mekan genişliği----------------- 30 --------------28--------------24
bagaj hacmi/yükleme kapasitesi-20---------------19--------------16
yükleme (romörk) kapasitesi-----20---------------19--------------15
koltukla oturma pozisyonu--------30---------------27--------------25
ferahlık hissi/ görüş----------------20---------------14--------------13
donanım/kullanışlılık---------------30---------------26---------------26
güvenlik donanımları---------------30---------------24---------------20
kalite hissi/malzemeler------------20----------------17---------------16

ara toplam------------------------200---------------174---------------155

motor özellikler------------------20------------------17----------------19
hızlanma/maksimum hız--------30------------------20---------------21
esneklik---------------------------20------------------17---------------17
sürüş özellikleri-------------------30------------------28--------------26
gürültü-----------------------------10------------------8-----------------8
yol konforu------------------------20------------------17---------------16
direksiyon/dönüş çapı------------20-------------------17--------------15
frenler-----------------------------30--------------------17--------------24
tüketim/çevrecilik-----------------40-------------------38--------------38

ara toplam------------------------240------------------197--------------201

genel toplam---------------------440-------------------371--------------356

laguna bu testte mondeoyu sadece güçlü motoru ve güçlü frenleri ile topladığı puanlarla geçiyor ama mondeo güvenlik, konfor, sürüş özellikleri, malzeme ve işçilik, kabin genişliği, bagaj gibi bir çok detay yönünden lagunanın önünde yer alıyor..

testte özellikle lagunanın frenleri spor otomobillere taş çıkarırcasına çalışıyor fakat bu lagunaya yetmiyor..

neyse amacım aracını kötülemek değil dostum sadece eğer bir cevap hakkı doğuyorsa buna cevap vermek istedim sadece hayırlı olsun tekrar..

bu test hangikuruluşun testi volkan bir kaynak verirsen sevinirim

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 11:53:53 

ben bu teste katılmıyorum güvenli olarak mondeo gösterilmiş ama ncap böyle demiyor
sürücü güvenliğinde laguna 36 puan - mondeo 35 puan
yolcu güvenliğinde laguna 41 puan - mondeo 39
bu test kesin bir alman testidir testinde objektif olmadığı görülüyor

261 Mesaj
11 Haziran 2008; 11:59:10 

Öncelikle hayırlı olsun. bende uzun zamandır araştırma yapıyorum bir çoğunu test ettim gerçekten laguna malzeme kalitesini son derece arttırmış çok beğendim. renault bayiside arkadaşım çokta güsel indirim yapınca dün 2.0 diesel bussines paket + premium paket + panoromik sunroof opsiyonlu olanından siyah renk sipariş verdim önümüzdeki hafta gelecek hayırlısıyla

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:00:11 

quote:

ben bu teste katılmıyorum güvenli olarak mondeo gösterilmiş ama ncap böyle demiyor
sürücü güvenliğinde laguna 36 puan - mondeo 35 puan
yolcu güvenliğinde laguna 41 puan - mondeo 39
bu test kesin bir alman testidir testinde objektif olmadığı görülüyor

senin testinde aynı şekilde
böyle bir netice var neden se diğer testlerde tam tersi
1. 318 2. a4 3. c200 4. laguna 5. passat 6. mondeo
kaynağı merak edenler: tumarabalar.com
volkan senin testine hiç nedense katılasım gelmiyor

4421 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:00:47 

güvenlik donanımları denmiş güvenlik denmemiş ki...

atıyorum diz havayastığı bile olan esp vs vs olan çinli bi marka ile güvenlik çarpışma testlerinden 5 yıldız almış ön yan ve perde havayastıkları olan, esp vs vs sistemleri olmayan bi modeli düşün.

donanım olarak çinli daha iyi.ama iş karşılıklı tokuşmaya gelirse :)

not verdikleri olay güvenlik donanımları, bunların seni ne kadar koruduğu değil...

2414 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:05:36 

Hayırlı Olsun Tüketim İyi

Hayattayken yaşayalım...

1648 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:06:06 

Mondeo römork kapasitesinden 4 puan fazla almış ve bu benim için hiçbirşey ifade etmiyor. Ama lagunanın 7 puan fazla alan frenleri çok şey ifade eder. Bu arada güvenlik donanımlarında da mondeo 4 puan fazla almış. Nedir bilen varmı lagunada olmayıp da mondeoda olan güvenlik adına. Çünkü laguna da arkada yan hava yastıkları bile alınabiliyor.

IBANEZ, DiMarzio pickups FTW.

"If in doubt, flat out"
Colin Mc Rae - The flying Scot

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:07:53 

çoğu test objektif değil taraf tutuyor

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:14:12 

quote:

Orjinalden alıntı: extremeenvy

güvenlik donanımları denmiş güvenlik denmemiş ki...

atıyorum diz havayastığı bile olan esp vs vs olan çinli bi marka ile güvenlik çarpışma testlerinden 5 yıldız almış ön yan ve perde havayastıkları olan, esp vs vs sistemleri olmayan bi modeli düşün.

donanım olarak çinli daha iyi.ama iş karşılıklı tokuşmaya gelirse :)

not verdikleri olay güvenlik donanımları, bunların seni ne kadar koruduğu değil...

yine katılmıyorum
buyrun lagunanın güvenlik donanımı
ABS + EBV
Acil Fren Destek Sistemi (AFU) Çift kademeli aç›lan sürücü ve yolcu hava yast›klar›
Yan hava yast›klar› Perde hava yast›klar› Yan arka hava yast›klar› -
Yükseklik ayarl› ve güç limitörlü ön emniyet kemerleri Güç limitörlü arka emniyet kemerleriYeni nesil anti whiplash ayarl› ön koltuk bafll›klar› Ani durmalarda 4’lü flaflörlerin otomatik yanmas›
Kap›lar›n hareket sonras› otomatik kilitlenmesi
Isofix ba¤lant›s› Otomatik park freni
Kumanda ile aç›lan elektronik motor kilidi (‹mmobiliser)
ESP + ASR

7954 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:19:38 

quote:

Orjinalden alıntı: der Rebell

Mondeo römork kapasitesinden 4 puan fazla almış ve bu benim için hiçbirşey ifade etmiyor. Ama lagunanın 7 puan fazla alan frenleri çok şey ifade eder. Bu arada güvenlik donanımlarında da mondeo 4 puan fazla almış. Nedir bilen varmı lagunada olmayıp da mondeoda olan güvenlik adına. Çünkü laguna da arkada yan hava yastıkları bile alınabiliyor.

herşey hava yastığı değildir güvenlikte, öyle bişi olsa Cheryede 8 hava yastığı koyalım tamamdır,
Ayrıca Lagunada ne kadar hava yastığı varsa Mondeodada o kadar hava yastığı var.
Yol tutuşa gelelim bu konuda grup birincisidir mondeo, frenajda çok önemlidir bundada laguna önde
aşağı yukarı aynı araçlar biri birinden çok üstündür, biri birinin yanına yaklaşamaz diye birşey denemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CYBORG00TR -- 11 Haziran 2008; 12:23:40 >

Badass Nova

4421 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:23:08 

quote:

yine katılmıyorum
buyrun lagunanın güvenlik donanımı
ABS + EBV
Acil Fren Destek Sistemi (AFU) Çift kademeli aç�lan sürücü ve yolcu hava yast�klar�
Yan hava yast�klar� Perde hava yast�klar� Yan arka hava yast�klar� -
Yükseklik ayarl� ve güç limitörlü ön emniyet kemerleri Güç limitörlü arka emniyet kemerleriYeni nesil anti whiplash ayarl� ön koltuk bafll�klar� Ani durmalarda 4�lü flaflörlerin otomatik yanmas�
Kap�lar�n hareket sonras� otomatik kilitlenmesi
Isofix ba¤lant�s� Otomatik park freni
Kumanda ile aç�lan elektronik motor kilidi (�mmobiliser)
ESP + ASR

ben orasını bilmem.böyle karşılaştıracaksan eyvallah.ama işin içine ncap i sokmak "güvenlik donanımı" ndan birşey anlamamış olmakla aynı :)

testte kullanılan monde'nun da güvenlik donanımını vermek gerekmez mi madem karşılaştırma yapacaksın ?

yukarda ncap için karşılaştırma yaptın ama burada sadece laguna'nın güvenik donanımını veriyosun :)

1648 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:30:17 

quote:

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

herşey hava yastığı değildir güvenlikte, öyle bişi olsa Cheryede 8 hava yastığı koyalım tamamdır,
Ayrıca Lagunada ne kadar hava yastığı varsa Mondeodada o kadar hava yastığı var.
Yol tutuşa gelelim bu konuda grup birincisidir mondeo, frenajda çok önemlidir bundada laguna önde
aşağı yukarı aynı araçlar biri birinden çok üstündür, biri birinin yanına yaklaşamaz diye birşey denemez.

Güvenlikten değil güvenlik donanından bahsediyorum. Hava yastığı da güvenlik donanımı. Testte mondeoya güvenlik donanımından 4 puan fazla vermiş. Bu 4 puanın nerden geldiğini merak ettim. Bu arada mondeoda arka yan hava yastığı alınabiliyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi der Rebell -- 11 Haziran 2008; 12:28:57 >

"If in doubt, flat out"

5104 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:32:54 

Hayırlı olsun Alfist arkadşaım.

Araç ilk önce ilk çıktığında bana çok çirkin geldi.

Sonra geçenlerde bizi Renault bayiine çağırdılar sonra babam arkadaşlarıyla filan test sürüşüne çıktı, sonra ben de inceledim araç çok güzel bayıldım diyebilirim...

Araçta Mercedes havası var içinde...

Ama dışı bir Alfa kadar, bir C5 kadar ihtişamlı değil...

Full+full aracı kaça aldığını öğrenebilir miyim???

Benim bu sınıfta tercihim sanırım, C5 ve Yeni Vectra olurdu.

Ama gene de fiyatıyla çok uygun bir tercih Laguna.. Çok güzel çok şahne araç güle güle kullan...

Aracı alacaklara önerebilirim, düşünmeden alsınlar...

May The Force Be With You

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:43:09 

quote:

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

tamam diyelim güvenlik donanımı dediğin pek bir şey ifade etmiyor ama sürücü ve yolcu güvenliğinde lagunanın puanı mondeodan fazla mondeo yaya çarpmada 8 puan fazla almış tek + sı bu

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 12:46:50 

buyrun buda fordun güvenlik donanımları
Ak›ll› Güvenlik Sistemi (IPS) l l
Sürücü ve ön yolcu ön hava yast›klar› l l
Sürücü ve ön yolcu yan hava yast›klar› l l
Ön ve arkada yan hava perdeleri l l
Sürücü diz hava yast›¤› l l
Emniyet kemeri hat›rlatmas› l l
Aktif gergili, yük s›n›rlamal› ve yükseklik ayarl› ön emniyet kemerleri l l
Ön ve arka kap›larda darbe önleyici barlar l l
Yatay katlanan direksiyon kolonu l l
Immobilizer l l
Alarm l l
Arka koltuklarda çocuk kilidi içeren, yüksek güvenlikli kilit sistemi l l
Uzaktan kumandal› merkezi çift kilitleme l l
Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti l l
Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti (Anahtars›z Çal›flt›rma için) SP
Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti (Anahtars›z Girifl için) DP
Araç kimlik numaras›

1648 Mesaj
11 Haziran 2008; 13:14:26 

quote:

buyrun buda fordun güvenlik donanımları
Ak›ll› Güvenlik Sistemi (IPS) l l
Sürücü ve ön yolcu ön hava yast›klar› l l
Sürücü ve ön yolcu yan hava yast›klar› l l
Ön ve arkada yan hava perdeleri l l
Sürücü diz hava yast›¤› l l
Emniyet kemeri hat›rlatmas› l l
Aktif gergili, yük s›n›rlamal› ve yükseklik ayarl› ön emniyet kemerleri l l
Ön ve arka kap›larda darbe önleyici barlar l l
Yatay katlanan direksiyon kolonu l l
Immobilizer l l
Alarm l l
Arka koltuklarda çocuk kilidi içeren, yüksek güvenlikli kilit sistemi l l
Uzaktan kumandal› merkezi çift kilitleme l l
Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti l l
Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti (Anahtars›z Çal›flt›rma için) SP
Uzaktan kumandal› ikili anahtar seti (Anahtars›z Girifl için) DP
Araç kimlik numaras›

Teşekkürler. Demek ki ford da arka yan hava yastığı yok. 4 puan fark alman olduğu için geldi herhalde.

Hayrola meganı niye satmaya karar verdiniz?

"If in doubt, flat out"

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 13:30:37 

laguna III için

4421 Mesaj
11 Haziran 2008; 13:38:14 

buradan da anlıyoruz ki başkasının testiyle gerdeğe girilmez

bild, show çoğu zaman taraflı.

bizimkiler zaten adam gibi araç test edemiyorlar, geriye adam gibi autocar kalıyor (doğru yazdım umarım)

ama sadece okuyorum.kimi birinci seçtikleri enterese etmiyor beni.sadece araçların belirgin özelliklerini (iyi veya kötü) vurguladıklarında, bizzat gidip denerken

özellikle o söylenenlere dikkat ediyorum ne derece doğru diye.hoş şimdiye kadar çok nasip olmadı layıkıyla araç test etmek ama olsun :)

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 13:41:39 

aynen katılıyorum bu testlere güvenmemek gerek

14142 Mesaj
11 Haziran 2008; 14:16:14 

bu araçlar birbirine çok yakın...
kimse bu daha üstün dememeli bence...

herkes kendi sempatisine göre daha üstün görebilir kimsede hayır değil diyemez...
d sınıfında kalite gerçekten arttı ve markalar kıyasıya yarışıyor....

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6179 Mesaj
11 Haziran 2008; 14:21:45 

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

bu araçlar birbirine çok yakın...
kimse bu daha üstün dememeli bence...

herkes kendi sempatisine göre daha üstün görebilir kimsede hayır değil diyemez...
d sınıfında kalite gerçekten arttı ve markalar kıyasıya yarışıyor....

aynen yeni laguna,C5,mondeo gercekten sınıf standartlarını zorlayan makinalar..accord, ve vectranın yerine gelen insignia da geldi,yakında yeni kasa avensis de gelir ortalık iyice kızışır

1648 Mesaj
11 Haziran 2008; 14:25:41 

quote:

laguna III için

Hayırlı olsun şimdiden. Bende megane II dci kullanıyorum . s40 1.6D - C5 1.6HDI - laguna III 1.5 dci arasında kaldım. C5 1.6 da xenon ve hydropneumatic suspansiyon alınabilse kararım C5 olucak ama yok. S40 biraz eskidi, lagunanın dış ve iç tasarımına ısınamadım. Zor karar.

"If in doubt, flat out"

5782 Mesaj
11 Haziran 2008; 14:34:59 

s40 hem c sınıfı bir araç hemde lagunanın ne yol tutuşu ne donanımı nede konforu var içi laguna gibi geniş değil s40 bende düşünmedim değil ama araştırdıktan sonra vazgeçtim

6722 Mesaj
11 Haziran 2008; 19:33:28 

Autoshow un neden kötülediği belli.. Laguna satış adetlerinde Passat ı yakalamış. Abooo vurun lag a

251 Mesaj
11 Haziran 2008; 20:00:49 

57.000 ytl ye 1.5 dci privilage bussines paket + premium paket + sunroof , zaten başkada opsiyon yoktu.

Hayırlı olsun dilekleri sunan tüm forum üyelerine teşekkür ederim.

Ben c5 i kaba buluyorum , tabi ki subjektif bir yorum bu. Alfa 159 ise tasarımda apayrı. Tabii ki ne laguna ne diğerleri bu konuda eline su dökemez.

Zaten lagunayı resimlerden yorumlayanlarla gidip test edip yazanlar oldukça farklı yaklaşıyorlar araca.

quote:

Orjinalden alıntı: hasanmerto

Hayırlı olsun Alfist arkadşaım.

Araç ilk önce ilk çıktığında bana çok çirkin geldi.

Sonra geçenlerde bizi Renault bayiine çağırdılar sonra babam arkadaşlarıyla filan test sürüşüne çıktı, sonra ben de inceledim araç çok güzel bayıldım diyebilirim...

Araçta Mercedes havası var içinde...

Ama dışı bir Alfa kadar, bir C5 kadar ihtişamlı değil...

Full+full aracı kaça aldığını öğrenebilir miyim???

Benim bu sınıfta tercihim sanırım, C5 ve Yeni Vectra olurdu.

Ama gene de fiyatıyla çok uygun bir tercih Laguna.. Çok güzel çok şahne araç güle güle kullan...

Aracı alacaklara önerebilirim, düşünmeden alsınlar...

251 Mesaj
11 Haziran 2008; 20:11:04 

Testler konusuna gelince , Autocar testlerinde de Laguna mondeo ve C5 in önünde lider gözükmekte. Yani testli yapan dergilerin yayın politikaları ve hangi gruba daha yakın olduklarıylada ilişkili bir durum.

Mondeo hakkındaki incelemem eski mondeoyu gözeterek yapılmış bir inceleme değildi. Sizde bilirsiniz ki yeni bir araç alıcaksanız ve 60.000 ytl ye yakın bir para ödeyecekseniz , artık burda kendinizi kandıramassınız. Cidden Mondeo lagunanın kalite hissini verseydi alırdım. Ayrıca yol tutuşu konusunda referans gösterilen Ford mondeo viraj kabiliyeti olarak Lagunadan geride bir otomobil. Esp yi devreye sokmak için limitlerimi zorladım ama yinede espyi devreye sokamadım. Ulusa gidenler bilir onun virajlı yollarını ,

Bence kesinlikle sadece galeride görüp bakarak değil aktif olarak sürerek değerlendirme yapın. Mondeo uzun ve keskin virajlarda şeritte rahatsızlığını belli ederken laguna ile çok huzurlusunuz. Daha öncede demiştim fransız otomobillerini sevmem. Sürüşleri donuktur , hissizdir. Peugeot 407 de kullandım 307 de hiç bir zevk alamadığım makinelerdi bunlar. Evet gidiyor ama kontrolü hissedemiyorsunuz. Alfa159 bu konuda benim için referans bir üretim. Hiç satmayı düşünmeyeceğim , torunlarıma kadar özenle saklamayı düşündüğüm bir otomobil. Benim için şimdiden bir klasik. Tekrar diyorum ki evet referans kabul ettiğim alfa ayarında yol tutan bir araç laguna. Alfa159 un o ünlü direk direksiyonu ve viraj kabiliyeti lagunada var. Ve bu yüzden diyorum ki fransızlar 40 yılda bir güzel bir iş yaptılar. Dünyanın sonu gelse bir fransız otomobili için bunu söyleyebileceğimi düşünmezdim.

Yeni laguna siparişi veren forum üyemizede hayırlı uğurlu olsun , allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

4667 Mesaj
11 Haziran 2008; 20:35:53 

ford devasa ön ve arka iç mekanıyla çok yüksek puanlar alıyor. 80 kg'lık yükleme ve 300 kg'lık römork kapasitesi avantajları da fordun güçlü yönleri arasında. güvenlik konusunda laguna diz hava yastıkları ve dinamik kafalıkların eksikliğini hissettiriyor, kalite ikisinde de yüksek..

lagunanın 2.0 dci motoru rüya gibi bir makine hem çok homojen bir hızlanma sağlıyor hemde çok sessizçalışıyor, lagunanın direksiyonu eskisine göre bayağı iyileşmiş olmasına rağmen mondeonun direktliği ve sportifliğinden hala uzak. fren konusunda ise laguna pahalı süper sporcuları aratmıyor..

laguna zaten testte kötülenmiyorki aksine övlüyor ama mondeo bütün olarak biraz daha iyi olduğu söyleniyor, burda öyle bişey varki sanki laguna her alanda mükemmel bir otomobil öyle bir orta segment bir otomobil varmı acaba, testi tekrar okudum laguna zaten övülüyor fren performansı motoru mondeo dan daha iyi ama araçlar bütün olarak ele alındığında mondeo öne çıkıyor..

burdan şu sonuç çıkmaz laguna kötü bir arabamı değil zaten testte lagunın kötü yazdığı tek bir satır bile yok vede burda güvenlik donanımından bahsediliyor mondeo güvenlik donanımını standart sunuyor paketlerle değil bunun içinde iyi puan alıyor..

hatta testte laguna 10hp daha güçlü, 20nm daha tork fazlası vede 65kg daha hafif olmasına rağmen esneklik konusunda mondeo ile aynı değerleri veriyor

4667 Mesaj
11 Haziran 2008; 20:45:43 

quote:

Orjinalden alıntı: Alfisti159

Testler konusuna gelince , Autocar testlerinde de Laguna mondeo ve C5 in önünde lider gözükmekte. Yani testli yapan dergilerin yayın politikaları ve hangi gruba daha yakın olduklarıylada ilişkili bir durum.

Mondeo hakkındaki incelemem eski mondeoyu gözeterek yapılmış bir inceleme değildi. Sizde bilirsiniz ki yeni bir araç alıcaksanız ve 60.000 ytl ye yakın bir para ödeyecekseniz , artık burda kendinizi kandıramassınız. Cidden Mondeo lagunanın kalite hissini verseydi alırdım. Ayrıca yol tutuşu konusunda referans gösterilen Ford mondeo viraj kabiliyeti olarak Lagunadan geride bir otomobil. Esp yi devreye sokmak için limitlerimi zorladım ama yinede espyi devreye sokamadım. Ulusa gidenler bilir onun virajlı yollarını ,

Bence kesinlikle sadece galeride görüp bakarak değil aktif olarak sürerek değerlendirme yapın. Mondeo uzun ve keskin virajlarda şeritte rahatsızlığını belli ederken laguna ile çok huzurlusunuz. Daha öncede demiştim fransız otomobillerini sevmem. Sürüşleri donuktur , hissizdir. Peugeot 407 de kullandım 307 de hiç bir zevk alamadığım makinelerdi bunlar. Evet gidiyor ama kontrolü hissedemiyorsunuz. Alfa159 bu konuda benim için referans bir üretim. Hiç satmayı düşünmeyeceğim , torunlarıma kadar özenle saklamayı düşündüğüm bir otomobil. Benim için şimdiden bir klasik. Tekrar diyorum ki evet referans kabul ettiğim alfa ayarında yol tutan bir araç laguna. Alfa159 un o ünlü direk direksiyonu ve viraj kabiliyeti lagunada var. Ve bu yüzden diyorum ki fransızlar 40 yılda bir güzel bir iş yaptılar. Dünyanın sonu gelse bir fransız otomobili için bunu söyleyebileceğimi düşünmezdim.

Yeni laguna siparişi veren forum üyemizede hayırlı uğurlu olsun , allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

birincisi autocar dergisinin geçen ayki sayısında yapılan orta segment testinde, laguna mondeonun daha gerisinde testi bitirdi.. ikincisi ise yol tutuş ve sürüş özellikleri olarak direksiyonundan vitesine kadar sürüşde mondeo lagunadan daha iyi bir otomobil, bunu autocardan tutta autobild, automotor sporta kadar hepsinde baktım ve hiçbirinde sizin bahsettiğiniz yazmıyor bu sadece kişisel görüşünüzden öteye geçmez hatta bahsettiğin autocar testinde mondeo mercedes c sınıfı ile beraber en iyi sürüş özelliklerine sahip otomobiller olduğunuda yazıyordu aynı testte bmw 3 serisi ve audi a4 gibi ciddi rakiplerin karşısında bu başarıyı gösterdi, laguna bence bu konuda mondeo için daha hafif bir rakip kalır

5104 Mesaj
11 Haziran 2008; 20:46:29 

quote:

Orjinalden alıntı: Alfisti159

57.000 ytl ye 1.5 dci privilage bussines paket + premium paket + sunroof , zaten başkada opsiyon yoktu.

Hayırlı olsun dilekleri sunan tüm forum üyelerine teşekkür ederim.

Ben c5 i kaba buluyorum , tabi ki subjektif bir yorum bu. Alfa 159 ise tasarımda apayrı. Tabii ki ne laguna ne diğerleri bu konuda eline su dökemez.

Zaten lagunayı resimlerden yorumlayanlarla gidip test edip yazanlar oldukça farklı yaklaşıyorlar araca.

Alfa şahane bir araç... Tek çekince şu olur alırken: 2. el sıkıntısı... onun dışında yeme de yanında yat, özellikle siyah ve kırmızı...

Laguna da dediğim gibi siyahını alacaksın mis gibi şahane araç...

kazasız belasız kullanman dileğiyle fiyatta çok çok uygunmuş, benzer özellikte bir passat 80 bin ytl civarı..

Keza sınıfında ki BMW 3 - Mercedes C gibi araçları söylemiyorum bile 2 katından fazla...

May The Force Be With You

251 Mesaj
11 Haziran 2008; 21:50:39 

Şimdi beni yalancı yerine koymuşsunuz. Kişisel görüşümden öteye geçemediğini iddia etmişsiniz ...

Autocar dergisi Haziran 2008 sayısı sayfa 52-53-54-55-56

Citroen c5 , mondeo ve laguna3 karşılaştırma testi

" Bütünüyle baktığımızda Laguna bu karşılaştırmanın galibi olmayı başarıyor . Şık tasarımı , iç mekan ferahlığı ve yakıt tüketimi konusunda eşsiz motoruyla pek eleştiriye yer bırakmadan diğer iki otomobili geride bırakıyor."

Autocar test editörü Nihat Karataş

quote:

Orjinalden alıntı: volkan_kolay

birincisi autocar dergisinin geçen ayki sayısında yapılan orta segment testinde, laguna mondeonun daha gerisinde testi bitirdi.. ikincisi ise yol tutuş ve sürüş özellikleri olarak direksiyonundan vitesine kadar sürüşde mondeo lagunadan daha iyi bir otomobil, bunu autocardan tutta autobild, automotor sporta kadar hepsinde baktım ve hiçbirinde sizin bahsettiğiniz yazmıyor bu sadece kişisel görüşünüzden öteye geçmez hatta bahsettiğin autocar testinde mondeo mercedes c sınıfı ile beraber en iyi sürüş özelliklerine sahip otomobiller olduğunuda yazıyordu aynı testte bmw 3 serisi ve audi a4 gibi ciddi rakiplerin karşısında bu başarıyı gösterdi, laguna bence bu konuda mondeo için daha hafif bir rakip kalır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfisti159 -- 11 Haziran 2008; 21:49:05 >

9740 Mesaj
11 Haziran 2008; 22:28:26