Bilgisayarın açılışta iki windows xp işletim sistemini sorması
10 Cevap4949 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

125 Mesaj
25 Mart 2005; 14:05:48 

Bilgisayarım her açılışta iki windows xp işletim sistemini göstererek hangisinden başlatmak istersiniz diye soruyor.Bunlardan biri formattan sonra yüklerken bir hata sonucu yarım kalan işletim sistemi ama her açılışta soruyor bunu nasıl engellerim.

120 Mesaj
25 Mart 2005; 14:15:05 

tekrar format at garanti olsun

Binary What do you get if you buy software? Lots of ones and zeros, nothing more.
If they were distributed as art, I could understand paying it.
But if the main goal of their order is to earn money - by fees or ads - I don't like it!

877 Mesaj
25 Mart 2005; 19:15:32 

boot.ini dosyasından setup olanı sil tamamdır..........

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

188 Mesaj
25 Mart 2005; 19:19:54 

Bu sorunu bende yasiyorum. Boot.ini dosyası nerede. kusura bakma cahillik:)

+++f@ith+++

877 Mesaj
25 Mart 2005; 19:36:07 

quote:

Orjinalden alıntı: f@ith

Bu sorunu bende yasiyorum. Boot.ini dosyası nerede. kusura bakma cahillik:)

C:\boot.ini ama önce tüm dosyaları ve sistem dosyalarını görünür yap

SAMSUNG GALAXY S III
4.8" Super AMOLED 720p HD Gorilla Glass 2 Ekran | Exynos 4412 Quad Chipset | Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9 İşlemci | Mali-400MP GPU | 16/32/64 GB Depolama | 64 GB kadar MicroSD ile Arttırılabilir Hafıza | 1 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 pixels, Autofocus, LED Flash Kamera | 1080p HD Video Kayıt | TV - Out MHL | Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich) İşletim Sistemi

877 Mesaj
25 Mart 2005; 21:12:59 

quote:

Orjinalden alıntı: elbereth

tekrar format at garanti olsun

böyle cevaplara da kıl oluyom abi formattan önce çözümü war dimi en son çare format olsun

SAMSUNG GALAXY S III

4411 Mesaj
25 Mart 2005; 21:56:42 

quote:

Orjinalden alıntı: seltem

Bilgisayarım her açılışta iki windows xp işletim sistemini göstererek hangisinden başlatmak istersiniz diye soruyor.Bunlardan biri formattan sonra yüklerken bir hata sonucu yarım kalan işletim sistemi ama her açılışta soruyor bunu nasıl engellerim.

Bilgisayarıma sağ tıkla ve özelliklere gir.Ordan ise Gelişmiş tabına tıkla. Başlangıç bölümünde ayarlar var. Orda hangi işletim sisteminin başlatılacağını gösteren (en üstte) bir yer var.Ordan seç istediğini. Bir daha çıkmaz.Kolay gelsin.

122 Mesaj
25 Mart 2005; 22:18:36 

quote:

Orjinalden alıntı: BJKKKKK

Bilgisayarıma sağ tıkla ve özelliklere gir.Ordan ise Gelişmiş tabına tıkla. Başlangıç bölümünde ayarlar var. Orda hangi işletim sisteminin başlatılacağını gösteren (en üstte) bir yer var.Ordan seç istediğini. Bir daha çıkmaz.Kolay gelsin.

Orada düzenle var. Ona tıkla. O boot.ini dosyası. Oradan şu ifadelerden ikincisini sil ve kaydet:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Eğer bunu tehlikeli bulursan -ki öyledir, yanlış birşey işletim sisteminin açılmamasına sebep olabilir.- işletim sisteölerini göterme süresini 0,1 gibi bir zaman yap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAliK -- 25 Mart 2005, 22:21:08 >

60 Mesaj
25 Mart 2005; 23:56:30 

quote:

Orjinalden alıntı: MAliK

Orada düzenle var. Ona tıkla. O boot.ini dosyası. Oradan şu ifadelerden ikincisini sil ve kaydet:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Eğer bunu tehlikeli bulursan -ki öyledir, yanlış birşey işletim sisteminin açılmamasına sebep olabilir.- işletim sisteölerini göterme süresini 0,1 gibi bir zaman yap.

+1
yerinde olsam boot.ini dosyasıyla oynamazdım çünkü senin hangi diskinin hangi partition inda xp yüklü olduğuna bağlı olarak
daki 0 lar 1 ler değişebilir. En garantili çözüm system properties->Advanced->Startup and recovery->Settings te default operating systemi senin sistemdeki açılan os olarak belirleyip bu ekrandaki bekleme süresini 0.1 e filan indirmen. Böylece o ekranın gelmesi ile gitmesi bir olacak.
Kolay gelsin.

122 Mesaj
26 Mart 2005; 22:40:54 

quote:

Orjinalden alıntı: overTheClouds

+1
yerinde olsam boot.ini dosyasıyla oynamazdım çünkü senin hangi diskinin hangi partition inda xp yüklü olduğuna bağlı olarak
daki 0 lar 1 ler değişebilir. En garantili çözüm system properties->Advanced->Startup and recovery->Settings te default operating systemi senin sistemdeki açılan os olarak belirleyip bu ekrandaki bekleme süresini 0.1 e filan indirmen. Böylece o ekranın gelmesi ile gitmesi bir olacak.
Kolay gelsin.

Arkadaş haklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAliK -- 26 Mart 2005, 22:50:58 >

125 Mesaj
27 Mart 2005; 20:13:52 

Ekrandaki bekleme süresini azaltarak sorunu çözdüm.Cevap verenlere teşekkür ederim.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [İşletim Sistemleri ve Yazılımlar] » Yazılım Genel » Bilgisayarın açılışta iki windows xp işletim sistemini sorması
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281