Şimdi Ara

## CUDA ve PhysX Desteği GeForce 7 ve Alt Serilerde Olmayacak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## CUDA ve PhysX Desteği GeForce 7 ve Alt Serilerde Olmayacak ##

Nvidia cephesinde CUDA ve PhysX çalışmaları devam ediyor. Firma bir yandan mevcut desteği geliştirmeyi planlarken öte yandan PhysX desteği sunacak oyunların hazırlanması için stüdyolar ile yakın ilişkisini de devam ettiriyor. Sene sonuna kadar 20'ye yakın PhysX destekli oyunun duyurulması beklenirken önümüzdeki sene içerisinde destek verecek 50'ye yakın oyunun anons edilmesi gündemde. Tabi Nvidia platformunda GeForce 7 ve alt seri ekran kartlarında CUDA ve PhysX desteği olmayacak ki bunda özellikle CUDA yapılanmasının shader gereksinimi ciddi şekilde etkili oluyor. Tabi bu durum bir noktada yine Nvidia'nın işine yarayacak. Zira PhysX destekli oyun sayısı arttıkca GeForce 7 veya daha eski seri ekran kartlarına sahip olan kullanıcılar için ekran kartı güncellemesi de gündeme gelebilecek.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Eksi seri ekran kartı sahipleri için kötü haber.Gerçi 7 serisi ve altı ekran kartlarıyla physX den tam zevk alınmaz herhalde
  • Zaten kaç kişide 7 serisi altı ekran kartı var ki? Ben varım işte. Hasso, Memo, Zalo, etti dört kişi. Genel itibariyle mantıklı bir gelişme.
  • 7600gt çöpe atıp 4870 alıcam yani desteklesede birşey farketmiycek
  • quote:

Orjinalden alıntı: dIsAstEr

Zaten kaç kişide 7 serisi altı ekran kartı var ki? Ben varım işte. Hasso, Memo, Zalo, etti dört kişi. Genel itibariyle mantıklı bir gelişme.

Öyle deme haylen 7600 serisi kart kulllanan dünya kişiler var.Ama 7 serisinde tam performans alınamayacağını düşündüü için nvida böyle birşey yapmış olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 9 Haziran 2008; 13:12:45 >
  • zaten herhalde DX10 olayını da düşünmüştür. CUDA belki DX10 çalışıcak. Herhalde em büyük etmen odur. 7 ve altındaki serilere desteklememesi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pardus34

zaten herhalde DX10 olayını da düşünmüştür. CUDA belki DX10 çalışıcak. Herhalde em büyük etmen odur. 7 ve altındaki serilere desteklememesi.

7xxx serisi gpuların shader üniteleri yeterli olmadığını söylüyordu folding@home'um sitesi 8xxx serisisin shaderleri çok daha verimli olduğu için bide 8xxx serisinin satışlarını arttırmak için nvidia'nın yaptığı gayet mantıklı.
  • oba cok guzel
  • +1 ancak benim asıl merak ettiğim nvidia bu tür teknolojileri geliştirirken AMD / ATI ne yapıyor.

Hani bu teknolojilerde geri kalırsa ve bu teknolojiler piyasada tutulursa AMD / ATI ciddi pazarpayı ve prestij kaybedecektir.
  • Sorun performans degil, CUDA 8800 ve uzeri icin gelistirilen bir ozellik, DONANIMIN desteklemesi gerekiyor, onceki serilerde boyle bir donanimsal destek bulunmuyor.

Ayrica bu CUDA ilk ciktiginda zaten belirtilmisti 8800 ve uzeri gpularda shader uniteleri disaridan programlanabilecektir bu da CUDA ile mumkun olacaktir diye. Bu yuzden haberin yeni veya sasirtici bir tarafini goremiyorum...
  • 7 serisi kartı hayla kullanıyosam zaten CuDA'yı kullanmak gibi bi derdim yok demektir.7xxx+CuDA,kulağa göze vs. yerlere hiç mantıklı gelmio

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.METAL -- 9 Haziran 2008; 13:53:04 >
  • quote:

Zaten kaç kişide 7 serisi altı ekran kartı var ki? Ben varım işte. Hasso, Memo, Zalo, etti dört kişi. Genel itibariyle mantıklı bir gelişme.

zuhah yarildim... 4 kisiyi bunlardan mahrum birakan nvidia'ya

• Halihazırda Cuda, 7000 serisini desteklemiyor zaten, pysx ile ilgili destek gelmesi de zordu. Bu arada Nvidianın sitesindeki Cuda forumunda bi Nvidia çalışanı yıl sonunda çıkacak yeni GPU larda double precision desteği olacağını söylüyor (http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=33079&hl=double+precision). Bahsedilen yeni gpular 280GTX lerin modifye edilmiş hali mi yoksa yıl sonuna farklı bi model mi çıkaracaklar?
  • quote:

Bende efsane fx5200 var. 16mb TNT 2'den sonra ilaç gibi gelmişti.
  • Benim 7600GS hala iş görüyor.
    Bellekleri 435Mhz'de kullanabiliyorum.

• Güzel bir haber en azından PC için oyun çıkartılıcağı söylentileri bu oyun kısırlığı döneminde güzel olur.
  • sırf CUDA yüzünden 7100 ümü 50 YTL ye satmamıştım.Şimdi 10 YTL bile etmez.En iyisi bedavaya verelim yada koleksiyonuma ekleyeyim başka yapacak birşeyim kalmadı.daha önce CUDA nın 7 serisindede kullanıclacağını belirtmişlerdi.tabii yazılımsal olarak geliştirmede bunun mümkün olduğu söylenmişti ama şimdi nolduda böyle yaptılar.
    tabii şöyle bir durumda var fx hocamın son iki cümlede dediği gibi kartları güncelleme fırsatı doğacak tabii o zaman el mi yaman bey mi yaman görürüz yediririm o kartları Nvidia ya alırsam iki olsun.
  • (calibre)7900 gs imi asla atmam çöpeee :D ama attıracak gibi adamlar....
  • ben en azından 7*** serisininde cuda olmasa bile başka işlerde kullanılabileceğini düşünüyordum bir aralar 7*** serisi ile anti virus programında taratma yaptırılabileceği konuşuluyordu

bu arada bendeki 7600GS Sonic Artık bir 7600GT sonic
  • eskileri pek de düşünmeye gerek yok ama pek bu oyun olayına sıcak bakmıyorum oyunları oyun firmaları yapsa daha iyi bağımsız olarak
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.