Şimdi Ara

## GeForce GTX 200 Serisi İçin Sistem Gereksinimleri ve Performans Tablosu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
5.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce GTX 200 serisine yönelik olarak yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak GeForce GTX 200 serisinin sistem gereksinimlerini ortaya koyan resmi sunum dosyası ve bazı performans değerlerini içerdiği iddia edilen ve resmi olmayan performans tablosu ortaya çıktı. 17 Haziran itibariyle resmi olarak anons edilmesi beklenen GeForce GTX 200 serisine yönelik olarak gün ışığına çıkan sistem gereksinimleri GeForce GTX 280 için 550 watt'lık, GeForce GTX 260 modeli için ise 500 watt'lık güç kaynağı gereksinimini işaret ediyor.

512-bit bellek veri yolu ve 1GB GDDR3 bellek ile gelen ayrıca 240 adet paralel işlem birimiyle donatılan GeForce GTX 280 ile 448-bit bellek veri yoluna, 896MB GDDR3 belleğe ve 192 adet paralel işlem birimine sahip olan GeForce GTX 260'a ait olduğu iddia edilen çeşitli performans değerlerini içerdiği belirtilen tablonun ortaya koyduğu test sonuçları da gerçekten ilginç. Tabi detaylı ve daha güvenilir test sonuçları için kartların resmi lansmanının beklenmesinde yarar olduğunu da belirtmekte yarar var.

Bu arada işlemci ve ekran kartları arasında yaşanan dar boğaz sorunu da sık sısk donanım severler tarafından gündeme getiriliyor. Bu noktada Nvidia'nın minimum sistem konfigrasyonu için belirttiği işlemci tavsiyeleri de oldukça önemli. Zira firma tek kartlı kullanımda GeForce GTX 200 serisi için Core 2 Duo E6300, SLI konfigürasyonunda ise (SLI ve Triple SLI dahil) en az Core 2 Duo E8500 işlemcisinin kullanılmasını tavsiye ediyor. Tabi Nvidia'nın sunum dosyasına yansımış olmasa bile ismi geçen işlemci modellerine muadil AMD işlemciler de göz önüne alınabilir.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Sağol fx 57
  • gtx-280 550 watt 40 amper : trafo bağlıycaz yakında walla
  • e2160 3.6 ghz ytermi buna bide bi soru bu ekrankartı 8800gt den nekadar hızlı
  • orantılı sonuçlar. 1.8 katlık farka ne oldu
  • Ben zaten oyunları 1600*1200 çözünürlükte oynuyorsam.Ne anlamı var GTX 280 almamın.Çünkü 3870 x2 GTX 280 i sollamış.Nvidia kartlara artık eskisi kadar İlgim de kalmadı.Artık HD4870 i bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Akhelmet

gtx-280 550 watt 40 amper : trafo bağlıycaz yakında walla

He walla...Fazla elektrik harcayacak ozaman
  • Ben bunu alsam fatura % 15 fazla gelir
  • 8500 sağlam istek baya benim power 600 silverstone ama amperini bilmiyorum 12v ne kadar bu karta içim ısınmadı yaw 55 nm olmadan zor
    Ama kışın iyi olur ısıtır evi
  • İçimden bir hiz bu GTX serisi acaip bir fiyasko olacak diyor ama.
    Du bakalım..
    Hadi hayırlısı...
  • GTX 200 serisi için şöyle bir E8400 çekip 4 GHz'ye almak lâzım. Üst seviye takılanlar, Nehalem'e kadar böyle gider.

quote:

Orjinalden alıntı: Penryn

Ben zaten oyunları 1600*1200 çözünürlükte oynuyorsam.Ne anlamı var GTX 280 almamın.Çünkü 3870 x2 GTX 280 i sollamış.Nvidia kartlara artık eskisi kadar İlgim de kalmadı.Artık HD4870 i bekliyoruz.

4870 X2 diyecektiniz, sanırım.

4870 X2 geçse de, kullanıcılar ms testi yapmadan güvenmem onun sonuçlarına. CF olduğu için, ms anlamında ciddi bir götürüsü olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: desert_rain

orantılı sonuçlar. 1.8 katlık farka ne oldu

+1 bide diyolar teknolojik küçülme az elektrik yakma zart zurt işleri güçleri bunlar aynı alana daha çok performans yerine daha çok yere daha az performans veiryolar
  • 3dmark06 da 3870x2 ye geçilmesi biraz manidar gibi eğer doğru ise
  • minimum işlemci önerisine bak piyasada e 8500 den daha iyi çift çekirdekli işlemci mi var sanki
  • 40Ampermi , almanyadaki dünya kupasındaki final macı berlin olimpiyat stadı ve tüm ışıklar toplam 60Amper le aydınlatıldı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tuğer

GTX 200 serisi için şöyle bir E8400 çekip 4 GHz'ye almak lâzım. Üst seviye takılanlar, Nehalem'e kadar böyle gider.

quote:

Orjinalden alıntı: Penryn

Ben zaten oyunları 1600*1200 çözünürlükte oynuyorsam.Ne anlamı var GTX 280 almamın.Çünkü 3870 x2 GTX 280 i sollamış.Nvidia kartlara artık eskisi kadar İlgim de kalmadı.Artık HD4870 i bekliyoruz.

4870 X2 diyecektiniz, sanırım.

4870 X2 geçse de, kullanıcılar ms testi yapmadan güvenmem onun sonuçlarına. CF olduğu için, ms anlamında ciddi bir götürüsü olabilir.

sanirim arkadas sundan bahsediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 8 Haziran 2008; 22:59:17 >

• quote:

Orjinalden alıntı: ahmetozturk

40Ampermi , almanyadaki dünya kupasındaki final macı berlin olimpiyat stadı ve tüm ışıklar toplam 60Amper le aydınlatıldı

amper farklı bişey hocam yapma Allah aşkına ya 40 amperde oha yani öyle psu nerden bulcak bu halk artık nvidianın önüne ekran kartı atalım üsütümüzü başımızo yırtalım
  • Ben daha yeni 8800 GT aldım valla.1 sene dolmadan hayatta yeni kart mart almam.Bedava verirlerse o ayrı
  • hd3870x2 3dmark 2006 da geri bırakırken vantage da geri kalmış neden öyle??
  • Tabloda bir tek 9800 GX2 yok onuda ben ekliyeyim.
    1280*1024 performance

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.