Şimdi Ara

## Computex 2008: Gigabyte'dan GeForce 9400 Yonga Setli Anakart ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Computex 2008: Gigabyte'dan GeForce 9400 Yonga Setli Anakart ##

Anakart dünyasının lider isimlerinden biri olan Gigabyte, Computex 2008'de Intel platformuna yönelik olarak hazırladığı entegre grafik işlemcili yeni anakartını da sergiledi. Anakart üzerinde Nvidia'nın henüz resmi olarak duyurusunu gerçekleştirmediği Hybrid SLI destekli GeForce 9400 yonga seti yer alıyor. Micro-ATX formunda olan anakart Intel'in 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan Penryn işlemcilerine de destek verebilmekte. Kullanılan yonga seti itibariyle anakartın özellikle grafik yetenekleri ön plana çıkıyor. DirectX 10 destekli IGP yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilirken ürün, uyumlu ekran kartları ile Hybrid SLI teknolojisini de destekleyebiliyor. 4 adet DIMM slotu bulunan ve 8GB'a DDR2 800MHz/1066MHz (OC) bellek desteği sunabilen Gigabyte'ın yeni modeli pasif soğutması ve katı kapasitörleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Başta HTPC'ler ve ofis kullanımı olmak üzere giriş seviyesinde yer alan masaüstü bilgisayarları da hedef alan anakart DES teknolojisi sayesinde güç tasarrufu ve enerji verimliliği de sağlayabiliyor. Bir adet PCIe x16 slotuna ek olarak iki adet PCI ve 1 adet te PCIe x1 slotu bulunan anakart farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen çok sayıda SATA-II konnektörüne ve USB 2.0 portuna sahip. 8 kanal yüksek tanımlı ses ve gigabit ethernet gibi özellikleri de bulunan model üzerinde görüntü aktarımı için HDMI, DVI ve VGA konnektörleri de bulunuyor. Resmi duyurusu henüz yapılmayan anakartın fiyatı da açıklanmış değil.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 9400 serisi hakkında herhangi bir bilgi var mı acaba? 780G ile arasındaki fark gibi.
  • Çok güzelmiş, eğer dual channel DDR2 desteği de varsa çıkar çıkmaz alırım benim HTPC'ye şu an kullandığım 630i - 7100'de Dual Channel DDR2 kullanamıyorum malesef. Teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

9400 serisi hakkında herhangi bir bilgi var mı acaba? 780G ile arasındaki fark gibi.

Gforce AM2 soketli IGP kartları vardı 8x00 serisi buda LGA775 sokette IGP kart 9x00 serisi
  • çok sıkışık kart ya o 9400 8500 değilmi zaten ğer aynı performansı verirse normal ev kullanıcıları için baya iyi bi gelişme
  • değil
  • güzelmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fakir_çocuk

çok sıkışık kart ya o 9400 8500 değilmi zaten ğer aynı performansı verirse normal ev kullanıcıları için baya iyi bi gelişme

9400 yaklaşık olarak 8400-8300 arası bir yerde.
    Yalnızca isim farkı o kadar.
  • Çok güzel bir anakart.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Emirbt

Çok güzelmiş, eğer dual channel DDR2 desteği de varsa çıkar çıkmaz alırım benim HTPC'ye şu an kullandığım 630i - 7100'de Dual Channel DDR2 kullanamıyorum malesef. Teşekkürler.

Evet çift kanal bellek desteği var.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • bu kartların çeşitleri çok oldu
  • güzel bir kart bende makinayı yenilemeyi düşünüyordum zaten
  • kartın boyunu 5 cm daha uzatsaydı cok daha guzel olurdu en azından tıkıs tıkıs olmazdı...
  • BU KART NE ZAMAN ÇIKACAK?????

HTPC oluşturmak için aylardır bu intel destekli IGP li Nvidia nın anakartını bekliyorum..Çünkü başka bir alternetif yok..Bu anakart ve E7300 CPU alip HTPC yapacağim ben ölmeden bu parçalar çıkarsa eğer...

780G ile AMD tabanli HTPC yapmayıp beklediğime Pişman ettirecekler beni..
  • Acaba 3200 karşısında durumu nedir???

Ve 3200 gibi oc olabiliyor mu???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.