Şimdi Ara

LUSTRAL KULLAN VAR MI ? [DEPRESYON İLACI]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
95.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LUSTRAL KULLAN VAR MI ? [DEPRESYON İLACI]

SABAH MI AKŞAM MI İÇİYORSUNUZ. YAŞINIZ KAÇ VE NEDEN KULLANIYORSUNUZ. DOKTOR BANA 2 HAFTA ÖNCE VERMİŞTİ.5 GÜN KULLANIP KESTİRMİŞTİM. İŞTAH VE UYKU DÜZENİMİ BOZMUŞTU, SINAVLARIMINDA OLMASI NEDENİYLE KESTİRMİŞTİM İLACI. ŞİMDİ KULLANMAYA BAŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM. İLACI AKŞAM MI SABAH MI İÇİYORSUNUZ ??

benim yaş 17

• yaş 20.
    2 yıldır kullanıyorum.
    bir ara günde 3 tane içiyordum - yatmadan önce içerdim.
    kesinlikle doktor kontrolunde arttırılmalı veya azaltılmalı.
    eğer yeni başladıysan asla başlama, sıkıntılarını kafanda çözmeye çalış. ben başaramadım bunu.

yan etkileri çoktur- uyku bozukluğunan geç orgazm olmaya kadar birçok yan etkisi vardır.
    bağımlısı olma.

ama başarılı bir ilaçtır. msn adresini pm yoluyla atarsan Türkiye maçından sonra seni bilgilendirebilirim
  • yaş 26. üniversite öğrencisiyim.

bende lustral kullanıyorum. sınav stresi yüzünden sürekli kabus gördüğüm için 1.5 yıl önce
    başladım. o sıralarda aşırı sinirliydim.
    günde 1 tane sabahları içiyordum. son bir kaç aydır 2- 3 günde bir tane içiyorum.

geçmem gereken ders sayısının azalması ve belkide ilaç tedavisinin etkisi ile artık o kadar sinirli değilim.
    bende iştah ve uyku düzeni üzerinde yada başka bir konuda yan etki yapmadı.

yalnız o zamanlar bunun dışında sulpir diye bir ilaç daha vermişti doktor.
    o ilaç çok kötü etkiledi. insanda konsantrasyon bırakmıyor dikkatini yokediyor ve unutkanlığa neden oluyor.
    daha sonra konuştuğum doktora bunları anlattığımda sulpir kullanımını kesti.

lustralden ise bir şikayetim yok. annem ve ablamda bu ilacı kullanıyorlar. onlarda da bir şikayet yok.
    sen çok genç olduğun için sende yan etki yapmış olabilir. yada stres yüzünden olan bozulmaları ilaçtan
    bilmişsindir. normalde ilacın etkisinin başlaması için 2 hafta ve yanetkilerini anlayabilmek için 1 ay
    demişlerdi bana. yalnızca 5 gün kullanmakla bu kadar etki ettiğini sanmıyorum.

• 6 ay kullandım (minimum kullanım süresi) sonrasında doktor gerek kalmadı artık dedi tedaviyi bitirdi.Kafanı yorma her Psikiyatr gidene bu ilaçla başlarlar.
  • mecbur kalmadıkça başlamama çok mutsuz, bitkin derinlerde değilsen.

sürekli kullandığın başka ilaçlar yoksa "sarı kantoron" diğer adıyla "st. john's wort" düşünebilirsin. Benzer şekilde etki eder ancak yan etkileri yok denecek kadar azdır. tabletleri piyasada satılıyor. araştırmanı tavsiye ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozkirsovalyesi

yaş 26. üniversite öğrencisiyim.

bende lustral kullanıyorum. sınav stresi yüzünden sürekli kabus gördüğüm için 1.5 yıl önce
    başladım. o sıralarda aşırı sinirliydim.
    günde 1 tane sabahları içiyordum. son bir kaç aydır 2- 3 günde bir tane içiyorum.

geçmem gereken ders sayısının azalması ve belkide ilaç tedavisinin etkisi ile artık o kadar sinirli değilim.
    bende iştah ve uyku düzeni üzerinde yada başka bir konuda yan etki yapmadı.

yalnız o zamanlar bunun dışında sulpir diye bir ilaç daha vermişti doktor.
    o ilaç çok kötü etkiledi. insanda konsantrasyon bırakmıyor dikkatini yokediyor ve unutkanlığa neden oluyor.
    daha sonra konuştuğum doktora bunları anlattığımda sulpir kullanımını kesti.

lustralden ise bir şikayetim yok. annem ve ablamda bu ilacı kullanıyorlar. onlarda da bir şikayet yok.
    sen çok genç olduğun için sende yan etki yapmış olabilir. yada stres yüzünden olan bozulmaları ilaçtan
    bilmişsindir. normalde ilacın etkisinin başlaması için 2 hafta ve yanetkilerini anlayabilmek için 1 ay
    demişlerdi bana. yalnızca 5 gün kullanmakla bu kadar etki ettiğini sanmıyorum.

İlacı ilk aldığımda, 10 dk sonra esnemeye başladım. anneme battaniye getir yatayım dedim kanepede. uyumuşum!.saat 13-14 civarıydı. ben gündüzleri hiç uyumazdım.sonra okulda öğle arası yemekten sonra ilacı aldım .aldıktan sonra esniyordum esniyordum.uludağ üniversitesi tıp fakultesine piskiyatrist kadın verdi bana bu ilacı. ilac için durumu değil ama tedaviyi hızlandırmak için (piskiyatriye gitme amacım sosyal fobim olması). birde annemle konuştu. annemde bazen "öleyimde kurtulayım, hep mutsuzum" diyor dedi. piskiyatristte bunlarıda mı diyo, tamam dedi.

• http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=efexor
    http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=efexor+xr

Bundan kullanmıştım geçen yıl. Sürekli baş ağrısı(7/24)+Çabuk sinirlenme+Dikkat dağınıklığı vardı.

Bir kutu aldım. Bitirdim devamını da kullanmadım. Günde 1 tane kullanıyordum. İlk içtiğim gün sabah kahvaltıdan sonra almak gibi bir hataya düşmüştüm. Akşama kadar sarhoş gibi dolanmıştım ortalıkta.

Şimdilerde baş ağrısı yok.(arada oluyor o kadar)
    Çabuk sinirlenme de yok. Fakat dikkat dağınıklığı+unutkanlık var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 7 Haziran 2008; 23:40:14 >

• doktor söylemeden ne başla o ilaca ne de kendi isteğinle bitir, demek istediğimi anlamışsındır umarım
  • psikolojik durumun hafifse cipralex daha iyidir..
    hiç bir yan etki yapmaz.
  • Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Sabah veya akşam alman fark etmez. Ancak sabah ve tok karna almanı tavsiye ederim.

Birden yüksek dozla başlama ve birden bırakma. 1/2 dozla başla, başlangıçta akşam alabilirsin yan etkilerinden çekiniyorsan. Bir hafta dolduğunda 1 doza çıkar. Ancak bu dediklerimi yapmadan önce hekime git o seni bilgilendirecektir zaten.

Bu arada bu ilacın faydasını gördüm ben konuşmamda değişmeler oldu.
  • Ben geçen seneye kadar bir buçuk sene kullandım. Çok da faydasını gördüm. 84 doğumluyum ve 2006 şubat ve 2007 haziran tarihleri arasında kullandım.
  • Gerçekten Yararı Varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serious17 -- 8 Haziran 2008; 0:08:45 >
  • ve bu ilaçlar bağımlılık yapmaz yani yokluğunu hissetmessiniz sadece ilci almadan onceki davranişlariniz devameder

ben cipralex+sülpir kulaniyorum ilk başladiğimda 3 hafta hiç bişi yapamamıstım canim istemiyodu bile sadece işemek amaçlı kulaniyodum o derece sonra düzeldi eski halime döndüm
  • quote:

Orjinalden alıntı: poll123

Arkadaşlar İlacın İsmini Sölermisiniz bende kullanmak istiyorum Yaş 17

Ayrıca Gerçekten Yararı Varmı

Şimdiden Teşekkürler....

Yahu saçmalamayın bilip bilmeden ilaç mı kullanılır?
  • bu tür ilaçların şakası olmaz arkadaşlar çocuk oyuncağı değil bunlar. lustral , procaz, efexor vb gibi ilaçlar ciddi antidepresanlardır. psikiyatrist konrolunde alınmalı ve psikiyatrist kontrolunde bırakılmalıdır.

ciddi yan etkileri vardır. siz bunları kafanıza göre kullanırsanız tabiri yerinde ise " manyak olup çıkarsınız".

• Bu psikiyatr'lar bu ilaçtan para mı kazanıyordur nedir,önüne gelene ilaç veriyorlar.İnsan şüpheleniyor yani insan hayatı bu şakaya gelmez...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Citizen

Ne gibi değişmeler?
  • quote:

Orjinalden alıntı: OkyaNuS.

quote:

Orjinalden alıntı: Citizen

Ne gibi değişmeler?

HARBİDEN BENDE MERAK ETTİM???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilk kez -- 8 Haziran 2008; 0:20:52 >
  • ARKADAŞLAR BİR SORUNUZ VARSA EGER İLAÇLA İLGİLİ DOKTORUNUZA DANIŞIN...
  • kardeş ilacı ben 3 yıldır kullanıyorum ilaçın konuşma değiştirmeye bi etkisi yok. atıp tutmayalım arkladaşlar dediğim gibi bunlar ciddi ilaçlar. yakarsınız kendinizi. en son çağre bunları kullanmak

"bu tür ilaçların şakası olmaz arkadaşlar çocuk oyuncağı değil bunlar. lustral , procaz, efexor vb gibi ilaçlar ciddi antidepresanlardır. psikiyatrist konrolunde alınmalı ve psikiyatrist kontrolunde bırakılmalıdır.

ciddi yan etkileri vardır. siz bunları kafanıza göre kullanırsanız tabiri yerinde ise " manyak olup çıkarsınız". "

bu yazımı dikkate alın
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.