Şimdi Ara

## Computex 2008: Apacer'den 2133MHz'de Çalışan DDR3 Kiti ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Computex 2008: Apacer'den 2133MHz'de Çalışan DDR3 Kiti ##

## Computex 2008: Apacer'den 2133MHz'de Çalışan DDR3 Kiti ##

Önemli bellek üreticilerinden biri olan Apacer, Computex 2008'de 2133MHz'de çalışan yüksek performanslı yeni DDR3 bellek kitini duyurdu. TeamGroup ve OCZ gibi bellek üretiminde lider diğer bazı üreticilerle birlikte 2133MHz'e ulaşmayı başaran Apacer'in hazırladığı kit, sahip olduğu soğutma çözümüyle aynı segmentte yer alan diğer pek çok modelden ayrılıyor. Zira ürün üzerinde firma aktif soğutma kullanmayı tercih etmiş gibi görünüyor. Isı emici bloklar ile kaplı olan bellek modüllerinde Apacer, 40mm'lik fan kullanarak ekstra soğutma performansı sağlamayı hedeflemiş. Gelen bilgilere göre fan sayesinde bellekler diğer soğutma çözümlerine göre 20 derece daha serin çalışabiliyormuş. 2133MHz'de CAS9 zamanlamalarıyla gelen Apacer'in yeni bellek kiti için henüz herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

• 2133mhz cas9 iyi gelişiyo ddr3 bide fyat düşse ayrıca o ısı emici blokları daha çok verimli olması için benim düşüncem bakır olması ve biraz daha büyültülmesi lazım fanında 60 olması lazım ince ısı emici bloklarda koyabilirlerdi aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi king size -- 6 Haziran 2008; 12:47:38 >
  • Benim aklıma bu aktif soğutma takıldı.

Ya kasanın içini fan dolduracak bu adamlar ya bu ne böyle.

Artık ısınmayan chip ler istiyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: izzetguntalaz

Benim aklıma bu aktif soğutma takıldı.

o eskidenmiş hocam eskiden ekran kartlarının üstünde soğutucu bile olmazmış şimdikilere bakın
  • once 40mm lik fan takarlar sonra birden 60lik olur ne oluyoruz demeye kalmadan bir gun bi bakarsinki fan 120mm olmus ve uzerinde 1kiloluk sogutucu var. bu hikayeyi cok yasadik. merak ettigim daha ne kadar abartabilecekler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fakir_çocuk

quote:

Orjinalden alıntı: izzetguntalaz

Benim aklıma bu aktif soğutma takıldı.

o eskidenmiş hocam eskiden ekran kartlarının üstünde soğutucu bile olmazmış şimdikilere bakın

Mesela fx5200 ümde minicik bir fan var ve baska hic ısı yapragıymıs biseymis yok

• tam bi saçmalık ne yani bu DDR3'ü kullanmak için böle soğutucumu kullanacaz
  • 2000mhz ın üstündeki hızlı ramler artmaya devam ediyo
  • aslında benim böyle şeyler hoşuma gider. tüm bileşenlerin üstünde heybetli birer soğutucu falan tabi sessiz olduğu sürece
  • abi bu ne ya bumerang gibi bir zamanlar ram lerin üzeri çıplaktı diyeceğiz yakında glba
  • ddr3 de 2000 üstü herhalde bu gidişle standart olacak ama cas değerleride düşük standart olsa iyi olacak!!!
  • ddr2 ile ddr3 fark mhz hızları ve aynı voltajlar ile ddr3 ler cok ii performans elde edıyo ddr2 içinde aynı performansı yakalmak ıçın ugrasıyoruz fakat ısınmadan dolayı fazla bişey yapamıyoruz gelecekte ddr4 ler cıkınca bu fan çok komık gelecek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.