Şimdi Ara

Everest 703B Kasa Mod Bitti Ve Sonuçç!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
6.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Everest 703B Kasa Mod için önerilerinizi Bekliyorum!...

Kasa Bu 400 W PSU var önde 12 CM NEON FAN var.

Yan kapak için düşündüğüm kesim sitili ise bu plexinin üstüne bu logo ve bu yazıyı yazdıracağım ortadaki siyah yuvarlak 12 cmlik fan deliği

2 ADet UV ışık düşünüyorum içine Kasanın dışını da ultra parlak siyah yapıcam takım taklavat sorunu olmaz her türlü öneride bulunabilirsiniz.

Uçak logosu koymamın sebebi uçak teknisyeni olmam şimdiden herkeze teşekküler

anakartım Gigabyte P35 DS3L mavi :) içini sizce ne renk yapıyım ben metalik düşündüm ama ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealPowerTunahan -- 1 Temmuz 2008; 11:32:33 >

• arkadaşlar yok mu hiç önerisi olan????
  • yan kapakta fan sevmiyorum ben bence ekleme onun dışında yan kapak güzel olur. fan kontrol lcd panel ekleyebilirsin. boya atabilirsin. su sogutma ekleyebilirsin... yani senin isteklerine bağlı mod... sen şunu yapacam nasıl yaparım dersen daha sağlıklı olur sonuçta modu bizim için değil kendin için yapıyorsun
  • Hocam İlk Önce Bir İki Önerim Olacak

1.Kasanın Üzerinde Kesme Biçme İşlemi Yapıcaksan Boyadan Önce Yapıcaksın Ve ASLA!!! Aceleye Geitrme Kesim İşini...

2.Kasa İçi Boyama Yapacaksan Kesinlikle ALÇALI Boyayı Tevsiye Etmem...Cünkü En Ufak Bir Sürtünmede Boya Pul Pul Dökülüyor...Ama Üstüne Cila Atarım Dersen Yada Koruyucu Ona Benzer Bişey Orası Sana Kalmıs...

Renk Olarak Tavsiyem Metalik Yada Mat Siyah
    Asil Duruyor Kasalarda YavAma Tozuda Cok Belli Ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barısİnce -- 6 Haziran 2008; 18:12:21 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mc.kork

yan kapakta fan sevmiyorum ben bence ekleme onun dışında yan kapak güzel olur. fan kontrol lcd panel ekleyebilirsin. boya atabilirsin. su sogutma ekleyebilirsin... yani senin isteklerine bağlı mod... sen şunu yapacam nasıl yaparım dersen daha sağlıklı olur sonuçta modu bizim için değil kendin için yapıyorsun

doğru sölüyosun :)
    yan kapakta 12 cmlik fanda ısrarlıyım + kasanın dışını siyah yapıcam + önde zaten var 12 lik fan arkayada bi 12 lik fan tüm bu fanlara ek olarak bide 8 lik fan var elimde yan kapağa 8 lik fan da takabilirim fanların hepsi cooler master marka . bu fanların blade lerini boyuyacağım yan kapaktaki için turuncu ön kapaktaki için sarı arka kapaktaki için ise yeşil düşünüyorum psunun fanınıda poyamayı düşünüyorum kasanın içine 2 tane uv ışık koymayı planlıyorum.fanların hepsine fan kontrol devresi yapıcam.LCD ekran yapmayı planlıyorum ama bu paralel port yüzünden kablonun en fazla 40 cm olma olayı kafamı kurcalıyo usb sini yapıcam galiba ekranı biraz büyük planlıyorum. kasnın içini ne renk yapıcağımda kararsızım altın olsun dienler var metalik te olabilir hatta siyah veya kırmızı olabilir dienlerde var. sus soğutmaya şu anlık geçmiyeceğim biraz bütçe sıkıntısı var.kabloları uv ışığa duyarlı kablo kabı mı diyim artık her neyse onlardan alıp koyucam :) + bana şöle 5 -6 fanı birden kontol edebileceğim bir fan kontrol devresi lazım elinde olan varsa yollaabilirse çok iyi olur.Şimdiden herşey için teşekkürler yorumlarınızı bekliyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: Barısİnce

Hocam İlk Önce Bir İki Önerim Olacak

1.Kasanın Üzerinde Kesme Biçme İşlemi Yapıcaksan Boyadan Önce Yapıcaksın Ve ASLA!!! Aceleye Geitrme Kesim İşini...

2.Kasa İçi Boyama Yapacaksan Kesinlikle ALÇALI Boyayı Tevsiye Etmem...Cünkü En Ufak Bir Sürtünmede Boya Pul Pul Dökülüyor...Ama Üstüne Cila Atarım Dersen Yada Koruyucu Ona Benzer Bişey Orası Sana Kalmıs...

Renk Olarak Tavsiyem Metalik Yada Mat Siyah
    Asil Duruyor Kasalarda YavAma Tozuda Cok Belli Ediyor

kesme delme işlei problem olmaz 20 dk lık iş :) +akçalı yerine tavsiye edebileceğin bir marka varmı?? kasa içi renkte bende kararsızım metalic veya siyahta :) + yorum için teşkkürler

• http://forum.donanimhaber.com/m_10726209/tm.htm
    bundan 5-6 tane yaparsan 5-6 tane fanı kontrol edebilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: mc.kork

http://forum.donanimhaber.com/m_10726209/tm.htm
    bundan 5-6 tane yaparsan 5-6 tane fanı kontrol edebilirsin

ama bunun için bundan 5-6 tane yapmam gerekecek ben aynı entegre ile aynı fabrikasyon fan controllerlar gibi 5-6 tane fanı ayrı ayrı kontrol edebileceğim bir devre arıyorum :) çok şey mi istiyorum yoksa :D

• kardeş sen bu iş için gözden çıkardığın para mıktarını söle ... arkadaşlar sana ne yapabileceğini söylesınler
  • quote:

Orjinalden alıntı: corhi

kardeş sen bu iş için gözden çıkardığın para mıktarını söle ... arkadaşlar sana ne yapabileceğini söylesınler

tmm hallettim fan controllerı o devreden 5 tane yapıcam malzemeleri aldım hazırda bekliyolar yarın kasayı zımparalıcam boya işini halledicem önce astar atmam gerekiyo mu zımparadan sonra boyadan önce ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealPowerTunahan -- 6 Haziran 2008; 20:23:00 >
  • Hocam Boya İçin Marshall Tavsiye Edebilirim...Hiç Kullanmadım Ama Kullanan Arkadaslardan Yorumlarını Alıyoruz...Renkte Bence Mat Siyah Kullan.Çünkü UV Kullanacakmıssın Parlak Renkte Güzel Olmuyor UV Bence.Ama Mat Siyahda Cok Hoş Ve Orjinal Boyaymıs Gibi Duruyor
  • oke teşkkür ederim marshall alıcam

arkadaşlar fan kontol devresi bitti malzemeleri yerleştircem 6 tane yaptım her ihtimale karşı ilerde ek fan takabilirim :)

verdiğiniz konudaki soğutuculardan bulamadım bunu buldum alüminyum alaşımı idare eder die düşündüm????transistöre perçinledim.

pelksi işini konuştum bi kaç yere görüşüyorum kasanın zımparasına başlayamadım dün hava yağmurluydu zımpara kağıtlarını aldım duruyor yan kapak kesimini pazartesi atölyede halledicem.yavaş yavaş halldeicem kısım kısım boyaları alırken UV boyamı dicem Fosforlu boyamı dicem???

kapak kesiminide böyle yapıyorum yorumlar???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealPowerTunahan -- 8 Haziran 2008; 10:58:23 >

• yokmu kimse yaww kesicem hadi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealPowerTunahan -- 8 Haziran 2008; 11:49:29 >
  • dostum bence o tutma oyuğunu kesmesende çevresinden dolaşsam oval biçimde daha hoş bir görüntü olur bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: murat.cim

dostum bence o tutma oyuğunu kesmesende çevresinden dolaşsam oval biçimde daha hoş bir görüntü olur bence

onu düşünmedim deil ama ne bilim kasanın içinin daha çok gürünmesini istiyorum :) gerisi nsl gzlmi yoksa farklı bir sitil mi denesem die düşünüyorum bu arada yoğun talep üzerine :) kasanın içini mat siyah yapıcam
  • Tunahan Bence Kapak Kesiminde Optik Sürücüler Ve Hdd*Lerin Olduğu Yeri Kesme Oralar Kapalı Kasın

Resimle Yardımcı Olayım Sana

Güzel Çizmişim Hea

• mat siyah güzel tercih belki o sağ üstteki ovali biraz büyütebilirsin çünkü o bölge 5,25 sürücülerin var pek fazla gözükmesi gereken bi durum yok bence
  • :D gzl çizmisin 5,25 in olduğu kesicem öle direk bırakmıcam ama arkadaşın dediği gibi ovali biraz büyütücem :D

yanlız o yuvarlak pergelle maksimum bu kadar oluyo :D daha büyük nasıl yapabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealPowerTunahan -- 8 Haziran 2008; 12:34:20 >
  • Cd. Plak,Kolon,Yuvarlan Olan Ne Varsa Yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barısİnce -- 8 Haziran 2008; 13:04:07 >
  • yuvarlak bi saatle yabdım pergeli biraz daha açıyım dedim ve sizlere ömür :D neyse biraz daha genişşlettim ve birazdan kesicem :hepiniz saolun fikirler için
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.