Şimdi Ara

Arama yaparken aktarma etkin yazısı telefonlarımız dinleniyor...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
39.735
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her arama yaptığımda ekranımdaki 'aktif aramalar' yazısı benim de dikkatimi çekiyordu aslında ama durumun farkında değildim. ##002# 'i aradım hemen ben de. Gerçekten de aktarma iptal dedi. Demek bize sormadan arama aktarması komutu verilmiş. Hemen siz de düzeltin.
    ÇOK ÖNEMLİ!!!!! Lütfen HemenUygulayın...
    Okuyacağınız yazı AVEA, TURKCELL ve VODAFON 'u karalama kampanyası değildir. Her ne kadar ilk okunduğunda şüphe ile yaklaşılsa da, deneyince gördüm. Siz de mutlaka iletebildiğiniz kadar herkese bu iletiyi yönlendirin (maili forward edin.)
    AVEA, TURKCELL VE VODAFON KULLANANLAR
    Telefonunuzdan hemen ##002# yi tuşlayın ve arayın. Ekranınıza aktarma iptal diye bir yazı gelecek. Böylece bugüne kadar sizden para kırpan!! yönlendirmeyi kaldırmış oluyorsunuz. Bu işlemi yapmadığınız müddetçe, size ulaşamayan herkesten bir kontör düşülüyor...
    Bunu AVEA, TURKCELL ve VODAFON kullanan herkese göndermenizi rica ediyorum. Göndermediğiniz takdirde sizin her aramanızda da , sizden de kontör düşüyor.
    Eğer aradığınızkişinin telefonu da telesekreter ayarlı ise, dinlediğiniz 1 sn'lik 'aradığınız kişiye ulaşılamıyor' mesajı için de bir normal arama karşılığı ücretlendiriliyorsunuz !!!
    İşin garip olan kısmı bu değil aslında. Normal AVEA, TURKCELL ve VODAFON hatlarında default (fabrika çıkışı) olarak ayarlı bir telesekreter yokken, herkese bu telesekreter otomatik olarak ayarlı geliyor!!! Yani, sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken, deyim yerindeyse (tabiri yerindeyse [1]belli etmeden sizden hıncını alıyor.
    Arkadaşınızı aradığınız ve ulaşamadınız mı? Hemen 1.5 kontor . İki dakika sonra yine mi ulaşamadiniz bir 1,5 kontör daha...
    İşin daha da kötüsü kimsenin böyle bir uygulamadan haberi yok, herkes (diğer operatörlerde olduğu gibi) aranılan telesekreterin bedava olmasını bekliyor.
    Bu olayı iptal ettirmek ise daha da komik; AVEA, TURKCELL ve VODAFONE'yi arıyorsunuz, durumu anlatıyorsunuz. Görevliler de size AVEA, TURKCELL v VODAFON hatlı telefonunuzdan ##002# 'yi aramanız durumunda telesekreterin kaldırılabileceğini anlatıyorlar.

arkadaşlar böyle bir mail geldi gerçektende doğru ben iptal edemiyorum siz ne diyorsunuz bu konuda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty578 -- 6 Haziran 2008; 6:11:49 >

• milletin işi gücü yok bizimi dinleyecek
    kendi adıma söyleyeyim şifreli konuşuyo sanabilirler ama onlar espri valla
  • böyle birşey yok.şebekelerin telefon kapalıyken sizi arayanları mesaj ile yollamasını sağlayan servisle alakalı birşey ne kadar yönlendirmeyi iptal ederseniz edin iptal olmaz yine yönlendirme aktif olur.ücret felan kesilmez kimseden kimse dinlenmez.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gprsmania

milletin işi gücü yok bizimi dinleyecek

dimi bizde kv izlemekten devrimci cümleler kuruyoruz sakata gelmeyelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: veziroglu

böyle birşey yok.şebekelerin telefon kapalıyken sizi arayanları mesaj ile yollamasını sağlayan servisle alakalı birşey ne kadar yönlendirmeyi iptal ederseniz edin iptal olmaz yine yönlendirme aktif olur.ücret felan kesilmez kimseden kimse dinlenmez.

Arkadaş doğru söylemiş ##002# yes yapın bi daha çıkmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: melihdemirag

quote:

Orjinalden alıntı: veziroglu

böyle birşey yok.şebekelerin telefon kapalıyken sizi arayanları mesaj ile yollamasını sağlayan servisle alakalı birşey ne kadar yönlendirmeyi iptal ederseniz edin iptal olmaz yine yönlendirme aktif olur.ücret felan kesilmez kimseden kimse dinlenmez.

Arkadaş doğru söylemiş ##002# yes yapın bi daha çıkmaz

ben yaptım aktarmayı iptal etti ama yine arama yaptığımda gelen arama aktarması var yazısı çıkıyor

• bende yaptım hala cıkıyorrrr
  • quote:

Orjinalden alıntı: suskun38

bende yaptım hala cıkıyorrrr

seni kesin dinliyorlar o zaman
  • quote:

Orjinalden alıntı: musty578

quote:

Orjinalden alıntı: gprsmania

milletin işi gücü yok bizimi dinleyecek

dimi bizde kv izlemekten devrimci cümleler kuruyoruz sakata gelmeyelim
    doğru bir cvp.kimsenin dinlediği falan yok.yada dinleme olayı varsada bununla alakalı bir konu değil.bu şebekinin verdiği bir hizmet yani telefonunuz kapalıyken sizi arayanların cep telf sms ile gönderilmesini sağlayan sistem.eğer iptal etmek istersenizde müşteri hizmetlerini arayıp iptal edebiliyorsunuz.

• kusucam artık bu mail forwardlenmesinden.
  • bırakın kim dinleyecek genelde turkcell ve wodafone tellerde çıkar bu uyarı aveada ise yünlendirme var ise çıkar
    turkcell ve wodafone neden çıkar diyeceksiniz çünkü telefonunuz servise yonleniktir ulaşılamazken *#62# yapınca göreceksiniz numarayı istediğiniz kadar ##002# yapın gitmez sadace arayanın bilgisini iptal ederseniz bir daha çıkmaz
  • sen elli kere ##002# yap hatta gir menuden de yap sürekli olarak iptal edildi der

ikincisi, o arama aktarma telesekreter servisinden kaynaklanıyor, yani senin o anda araman aktarılmıyor.

Hattında bulunan aktif aktarma oldugunu gösteriyor.
    Turkcell'de ve Avea'da olan telefonun kapalıyken kim aramıs cell için yani.

--Senin telefonun kapalı iken telesekretere aktarılmış durumda. aslında herkesin böyle.Normal bir durum

Kim aramıs cell ücretsiz degilken aktarma aktif demiyordu.

Ama avea'da aktarma aktif diyordu çünkü ücretsiz olarak hepimiz bu servisi kullanıyorduk.

Anlatabildim mi, telesekreter servisiyle alakalı bir şeydir bu.

Diğer örnek: sen kim aramıs cell servisi aktif olmayan bir herhangi bir hattını, başka bir numaraya yönlendir.Anında onda da sen birini ararken bu ''arama aktarma aktif'' yazısı cıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erencaner -- 6 Haziran 2008; 16:47:33 >

• Seni dinlemek isteyen hertürlü dinler oyle arama aktarma falanda çıkmaz ruhun duymaz..
  • quote:

Orjinalden alıntı: man utd

Seni dinlemek isteyen hertürlü dinler oyle arama aktarma falanda çıkmaz ruhun duymaz..

Milletin işi gücü yokta telefonda arkadaşıma anlattığım hikayeleri dinleyecek.

Hadi ben o sırada 900'lü hatları aradım fantazimi anlatıyorum. Dinleyenlerde bunu kayda alıyorlar. Dinlediklerinde ne yapacaklar. Direk moda geçerler.

• Dinlemek isteyen dedim..Adam yerine koyup dinlememe gibi bir seçenekleri de doğal olarak var
  • HErkesi dinliyorlar abi herkesi.

70 milyon ajan var dinlemek için adam başı 1 kişi. . . Nerde bu bizden gayri 70 milyon kişi ?
  • Şu haberi bu forumda bari yapmayın yahu..

GSM sektörünü en iyi takip eden yer olan DH çocukça işlerle uğraşmaz :)

Sen bence git önce

Arayanı bil yada kim aramış gibi servislerin ne işe yaradığını öğren öle konu aç :)
  •  Arama yaparken aktarma etkin yazısı telefonlarımız dinleniyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: s.volkan

Şu haberi bu forumda bari yapmayın yahu..

GSM sektörünü en iyi takip eden yer olan DH çocukça işlerle uğraşmaz :)

Sen bence git önce

Arayanı bil yada kim aramış gibi servislerin ne işe yaradığını öğren öle konu aç :)

Vallahi böyle bi forumda böyle mesajların konuşuluyor olması...
  • saçma sapan konuşmayın be. kimaramış servisinin yönlendirmesi o.

telefondan kapatsanda sürekli açık kalır. o yüzden online işlem merkezinden kapatmak gerekiyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.