Şimdi Ara

Creative SB Auidgy Subwoofer sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bir tane 24 bitlik sb audigy aldım. Telefunken entegre dvdli tvnin ses sistemini bilgisyara bağladım. Fakat 5 uydunun 4ünden ses gelirken subdan ses gelmiyor ve ses gelmeyen center hoparlör tvdeykende çalışmıyordu. Subın arkasında her hoparlör için ayrı bir çıkış var tvde aynı şekildeydi bilgisayar için mono stereo dönüşütürücü aldım. İkili ikili gruplar olarak bağladım. Ön hoparlörler için yan yana (kırmızı beyaz) iki çıkış var o ikisini bir çeviriciye arkalar ve sub center içinde aynı şekilde. 6 çıkışı 3e düşürdüm. Bunları kullanım klavuzunda gösterdiği şekilde ses kartına bağladım fakat o zaman sistem çalışmıyor. Sub ve centerın girişini mikrofon girişine bağladığım zaman ses kartının programından spdif ve mik seslerini açtığım zaman subdan ses gelmiyor diğerlerinden parazitli bir şekilde ses geliyor. Neden böyle yapıyor acaba? Nasıl çözebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdrqz -- 5 Haziran 2008; 23:07:44 >

• ses sistemin nedir
    ve mümkünse tvnin ses çıkışının veya girişinin resmi olursa daha iyi anlaşılır
  • Subwoofer arka kısmı:

Tvnin ses çıkışları:

• tv nin çıkışlarını direk olarak subwoofer'a bağladığında center çalışmıyorsa ya ayarlarda ya da donanımda problem vardır

araya bilgisayarı koymak istiyorsan o zaman biraz sıkıntı olur
    bilgisayarda 6 kanal ses çıkışı var ama 6 kanal ses girişi yok
    tv nin fl ve fr çıkışlarını ses kartının line-in girişine bağlayarak
    ve bilgisayarın 6 kanal ses çıkışını subwoofer girişlere bağlayarak tv'den sadece stereo veya sanal surround ses alabilirsin
    başka türlü olmaz

tv de dvd izleyeceğin zaman direk subwoofer'a bağlayabilirsin
    bilgisayar kullanacağın zaman bağlantıları değiştirmelisin
    yada araya çoklayıcı aparat koyabilirsin
  • Yok dostum ben tv ile sistem arasına bilgisayarı sokmak istyemiyorum. Tvnin dvdsi arızalandı bende dvdleri bilgisayardan seytermek için ses sistemini bilgisayara bağladım fakat subdan ses gelmiyor sub girişini mik girişine taktığım zaman ses sistemi aktifleşiyor center hoparlörün arızası sistemden tvdeykende çalışmıyordu
    sub gayet güzel şekilde çalışıyordu
  • Yok mu arkadaşlar bir bilen? Ha bir de spdif i açınca çalışıyor kapatınca hala çalışıyo rfakat mik ya da aux u açınca ses tamamen gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rdrqz -- 19 Haziran 2008; 15:48:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.