Şimdi Ara

<<<DH HYUNDAİ ERA TAKIMI>>> (808. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
43.493
Cevap
95
Favori
1.682.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 806807808809810
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -ottoman-

quote:

Orijinalden alıntı: safa_oyuncu

Dizel Eracılar yardım

http://forum.donanimhaber.com/m_52086258/mpage_1/f_/key_//tm.htm#52098883

Arkadaşlar şu konuya direk el atmanızı rica ediyorum.Baba parasıyla veya haybeye kazandıkları ile aldıkları araçlar karşısında era ya yapılan hakaretler mevcut.Bu güne kadar hiç böyle polemiklere girmedim ama artık yeter,burada ki bazı densizlere haddini bildirmenin zamanı geldi de geçiyor.Sahip çıkalım,çıkmayanları uyaralım.

hocam boşver, arabadan kedi olsa ne olur? fare olsa ne olur.araba bizim için bir araçtır bütçemiz dahilinde eralarımız işimizi görüyormu? görüyor
    bırakın çocuklar kendi aralarında kedi fare oyunu oynayıp eylensin..

• quote:

Orijinalden alıntı: levent06y

quote:

quote:

Dizel Eracılar yardım

Arkadaşlar şu konuya direk el atmanızı rica ediyorum.Baba parasıyla veya haybeye kazandıkları ile aldıkları araçlar karşısında era ya yapılan hakaretler mevcut.Bu güne kadar hiç böyle polemiklere girmedim ama artık yeter,burada ki bazı densizlere haddini bildirmenin zamanı geldi de geçiyor.Sahip çıkalım,çıkmayanları uyaralım.

hocam boşver, arabadan kedi olsa ne olur? fare olsa ne olur.araba bizim için bir araçtır bütçemiz dahilinde eralarımız işimizi görüyormu? görüyor
    bırakın çocuklar kendi aralarında kedi fare oyunu oynayıp eylensin..

Haklısın ancak ,işi hakaret boyutuna taşımaları insanın canını sıkıyor.

• Günaydın arkadaşlar,
    takım tatile girdi galiba , bugün öğlen mesai bitince bizde memlekete doğru yola çıkacağız inşallah

Bütün arkadaşların bayramını kutluyorum, kazasız belasız gider geliriz inşallah...
  • Takım günaydın;

quote:

quote:

Dizel Eracılar yardım

Aynen üstad, bazı kendini bilmez densizler çoğaldılar, 2 gün önce bende konu dışında bir konu açtım ve baktımki neredeyse küfür edecek duruma geldim konuyu yayından kaldırmalarını istedim. baba parası ile araba alanlar yada dediğiniz gibi haybeden gelen parayla yaşayanlar ve yaşı küçük diyebileceğimiz kişiler yüzünden inanın nefret eder duruma geldim.

bu forumda yıllardır üyeyim, hani bir söz vardır "nerde çokluk orda b*kluk."diye forumdaki bazı bölümlerin tadı kaçtı ancak böyle kendi aramızda seviyeli insanların arkadaşların görüşebildiği konular kaldı ama maalesef o bazı kendini bilmez densizler (çoluk çocuk) bu bölümleride karıştırmaya çalışıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin_er_26 -- 27 Ağustos 2011; 9:10:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

Takım günaydın;

quote:

quote:

Dizel Eracılar yardım

Aynen üstad, bazı kendini bilmez densizler çoğaldılar, 2 gün önce bende konu dışında bir konu açtım ve baktımki neredeyse küfür edecek duruma geldim konuyu yayından kaldırmalarını istedim. baba parası ile araba alanlar yada dediğiniz gibi haybeden gelen parayla yaşayanlar ve yaşı küçük diyebileceğimiz kişiler yüzünden inanın nefret eder duruma geldim.

bu forumda yıllardır üyeyim, hani bir söz vardır "nerde çokluk orda b*kluk."diye forumdaki bazı bölümlerin tadı kaçtı ancak böyle kendi aramızda seviyeli insanların arkadaşların görüşebildiği konular kaldı ama maalesef o bazı kendini bilmez densizler (çoluk çocuk) bu bölümleride karıştırmaya çalışıyorlar.

Haklısın üstad,bilirsin ki bu tarz konulara karışmam,ama adamı dinden imandan çıkarttılar.

@GreatWhite hayırlı yolculuklar,iyi bayramlar

Bu arada günaydın takım.

• Günaydın arkadaşlar.

Aracı 2288 km de iken check up a soktuk.Herhangi bir sorunu yok.Ancak koruma karteri yapalım dediler 175 liraya.Bunun koruma karteri plastikmiş.Diyecektim aracı yeni aldım arabanızdaki eksiği bana söylüyorsunuz diye ama neyse o ğağrçayı tam çalamamışlar demekki yerine kötüsünü koymuşlar
  • @-ottoman- teşekkürler üstad.

@cancan_burak karter koruma konusunda şunu söyleyeyim, eğer araziye çıkıyorsan taktır değilse gerek yok. Koruma yoksa kaza anında motor aşağı düşüyor sürücüyü sıkıştırmıyormuş ama varsa önden alınan darbelerde sürücüyü sıkıştırıyormuş. Yani firmalar bilerek karter koruma takmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

@-ottoman- teşekkürler üstad.

@cancan_burak karter koruma konusunda şunu söyleyeyim, eğer araziye çıkıyorsan taktır değilse gerek yok. Koruma yoksa kaza anında motor aşağı düşüyor sürücüyü sıkıştırmıyormuş ama varsa önden alınan darbelerde sürücüyü sıkıştırıyormuş. Yani firmalar bilerek karter koruma takmıyorlar.

o konuda yanlış düşünüyorsunuz, karter koruma sacı her zaman için faydalıdır, o denilenlerinde hepsi yanlış yada bilinçsizce söylenen sözler
    evet firmalar bilerek koymuyorlar, çünkü ayrıca satmak varken ne diye fiyata dahil etsinler,

faydaları ise çok,
    aşağıdan giren tozu biraz olsun azaltıyor, yoldan tekerden fırlayan taşın kartere ve diğer aksama direk çarpmasını önlüyor, yolda bulunan tümsek taş gibi veya diğer yabancı cisimlare karterin darbe almasını önlüyor, ayrıca yağmurlu havalara yolda giderken lastiklerden sıçrayan soğuk suyun motora direk çarpmasını önlüyor, yani çok faydası var ama bazı bilinçsizce ezbere konuşanlar o sizin duyduklarınızı söylüyorlar.

eğer kaza olacaksa aten araç darbeyi önden aldığında eğer motor kulakları kopacak kadar darbe almışsa ki bu çok büyük darbedir aracın markası ne olursa olsun içinden sağ çıkmak mümkün olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

quote:

Orijinalden alıntı: GreatWhite

@-ottoman- teşekkürler üstad.

o konuda yanlış düşünüyorsunuz, karter koruma sacı her zaman için faydalıdır, o denilenlerinde hepsi yanlış yada bilinçsizce söylenen sözler
    evet firmalar bilerek koymuyorlar, çünkü ayrıca satmak varken ne diye fiyata dahil etsinler,

faydaları ise çok,
    aşağıdan giren tozu biraz olsun azaltıyor, yoldan tekerden fırlayan taşın kartere ve diğer aksama direk çarpmasını önlüyor, yolda bulunan tümsek taş gibi veya diğer yabancı cisimlare karterin darbe almasını önlüyor, ayrıca yağmurlu havalara yolda giderken lastiklerden sıçrayan soğuk suyun motora direk çarpmasını önlüyor, yani çok faydası var ama bazı bilinçsizce ezbere konuşanlar o sizin duyduklarınızı söylüyorlar.

eğer kaza olacaksa aten araç darbeyi önden aldığında eğer motor kulakları kopacak kadar darbe almışsa ki bu çok büyük darbedir aracın markası ne olursa olsun içinden sağ çıkmak mümkün olmaz

Engin-er üstad doğru söylüyor,mutlaka taktırın derim,ancak plastiğini taktırmasaydınız keşke,ben de çelik olanından var özel yapım,2,5 sene önce 75 tl vermiştim.Bu yaz şaft başının üstünden geçtim,maaşallah bir şey olmadı.

• İyi günler takım
  • teşekkürler arkadaşlar bayram tatiline gidelim dönelim bende düşünüyorum ne olur ne olmaz tedbiri almak lazım.Neziroğlu servisi ilgiliydi sevdim.Asıl bakım zamanı göreceğiz faturayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Günaydın arkadaşlar.

Aracı 2288 km de iken check up a soktuk.Herhangi bir sorunu yok.Ancak koruma karteri yapalım dediler 175 liraya.Bunun koruma karteri plastikmiş.Diyecektim aracı yeni aldım arabanızdaki eksiği bana söylüyorsunuz diye ama neyse o ğağrçayı tam çalamamışlar demekki yerine kötüsünü koymuşlar

üzerinde gelenler plastik ama karter muhafazası için değil onlar yandan yani lastiklerden sıçrayan suyu engellemek için ince plastik, ben çıkardım evde duruyor, komple altını kapatan 3 mm saçtan özel yapılmış karter muhafaza sacını da işcilik dahil 100,00 TL ye taktırdım (geçen yıl) 175,00 TL çok fazla fiyat söylemişler adeta kazık bir rakam
  • ERA yı ne çok çekemeyen kıskanan var ya gücünü , satış rakamını herşeyini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre0624

ERA yı ne çok çekemeyen kıskanan var ya gücünü , satış rakamını herşeyini

Maalesef doğru,hele ki son zamanlarda çekemeyenlerin sayısı bir hayli arttı,mundar sonuçta
  • quote:

quote:

Maalesef doğru,hele ki son zamanlarda çekemeyenlerin sayısı bir hayli arttı,mundar sonuçta

adamların beğenmedi kağıt dediği era NCAP tan 4 yıldız almış araba performans desek 35-40000 tl ye cruze alıyorsunuz 1.6 124 hp çekmiyor 1.4 era yukuşlarda üzmüyor değil 1.4 era 1.3 getz üzmüyor :)
  • 5 sene boyunca 1 tek arıza çıkarmayan (sadece marş dişlisini değiştirmiştim) , beğenerek , keyif alarak kullandığım 1 araçtı. İyiki almışım zamanında.
  • ben eminim yani arabayı değiştirdiğimde accent blue crdi yada elantra olucak inşallah
  • quote:

ben eminim yani arabayı değiştirdiğimde accent blue crdi yada elantra olucak inşallah

Hakkında hayırlısı,Allah gönlüne göre versin.
  • quote:

quote:

ben eminim yani arabayı değiştirdiğimde accent blue crdi yada elantra olucak inşallah

Hakkında hayırlısı,Allah gönlüne göre versin.

Amin hocam cümlemizin
  • quote:

quote:

alırken ucuz binerken ucuz parçası ucuz, her şeyi ile binilecek araba olduğundan çekemeyeni çok haliyle, birde albea ve cliolara göre güçlü motor var diğerleri 1,4 65 beygir motora sahiplerken era 1,4 97 beygir motora sahip, bu bakımdan haliyle çekemezler çünkü motor güçlü bağlayın arkasına iki tane sümbül era sürükler götürür iddiaya varım sürükler. onun için erayı çekemiyorlar herkesinde çekebileceğini sanmıyorum 1,4 erayı çekebilecek tek şey 1,6 era yada 1,5 dizel era onun dışında sümbül yada albea çekemelerrrr

• 
Sayfa: önceki 806807808809810
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.