Şimdi Ara

## Computex 2008: ATi R700, RV770'den 6 Hafta Sonra ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Computex 2008: ATi R700, RV770'den 6 Hafta Sonra ##

Yeni nesil ekran kartlarının lansman tarihini 23 Haziran'a kaydırdığı bildirilen AMD-ATi cephesinden önümüzdüki günlerde yaşanacak gelişmelere ışık tutan detaylar da gelmeye devam ediyor. Lansman tarihini baz aldığımızda Radeon HD 4850 ve HD 4870 modellerinin yaygın anlamda pazardaki yerini alması Temmuz ayını bulacak gibi görünüyor. Öte yandan firma çift grafik işlemcili yeni çözümü olan R700'ü de hazırlamaya devam ediyor. AMD-ATi'nin yüksek performans segmentindeki ağır topu olması beklenen R700 daha önceki haberlerimizde de paylaştığımız üzere 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV770XT gpu'sunun çiftini üzerinde barındıracak. 1GB GDDR5 bellek ile gelmesi beklenen grafik kartının önemli detaylarından biri de gpu'ların haberleşmesini sağlayan köprü yonganın PCIe 2.0 desteği sunacak olması gösterilebilir. Haberlere de yansıyan son detaylara göre, R700 yada muhtemel adıyla HD 4870 X2'nin RV770 tabanlı HD 4800 serisinden 6 hafta sonra yani Ağustos ayının ikinci yarısı içerisinde anons edilecek gibi görünüyor. Yeni modeli için özellikler sürücüler üzerine yoğunlaşan AMD-ATi herhangi bir erteleme yapar mı bunu önümüzdeki günler gösterecek fakat Nvidia'nın da Eylül ayına dönük olarak 55nm GT200b planları olduğu biliniyor. Detaylar geldikçe bildirmeye devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 5 Haziran 2008; 15:38:55 >

• ati nihayet driverlar üzerine kafa yormaya başlıyor.
  • 40 nm 48XX ler gelse ne süper olur! 100 Watt civar 4870 :) nvidia çatlar kıskançlıktan
  • HD 4870 X2 nin fiyatı nvidia nın kartları gibi uçuk bir fiyatta olur. Alınabilir seviyede HD4850 bence en çok satan kartlardan biri olacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: XivA

40 nm 48XX ler gelse ne süper olur! 100 Watt civar 4870 :) nvidia çatlar kıskançlıktan

40nm nin yüksek mhz avantajı da olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: orheen

HD 4870 X2 nin fiyatı nvidia nın kartları gibi uçuk bir fiyatta olur. Alınabilir seviyede HD4850 bence en çok satan kartlardan biri olacağını düşünüyorum.

+1
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orjinalden alıntı: orheen

HD 4870 X2 nin fiyatı nvidia nın kartları gibi uçuk bir fiyatta olur. Alınabilir seviyede HD4850 bence en çok satan kartlardan biri olacağını düşünüyorum.

+1

evet 4850 de 3850 ve 9600gt gibi f/p kartı olacak gibi görünüyor bide 8800 gt yi geçtiğini dh da görsek süer olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ctrş+alt+delete

ati nihayet driverlar üzerine kafa yormaya başlıyor.

bu 4000 lerin cok satıoması ile birlikte driverler 8.6 8.7 ....9 u bulur artık
  • sorunlardan kurtulalım artık
  • quote:

Orjinalden alıntı: ctrş+alt+delete

ati nihayet driverlar üzerine kafa yormaya başlıyor.

Bu sefer işe yarasa bari!!!
  • ertelemese şaşardım zaten ama benim haberde daha çok 55nm nvidea haberi ilgimi çekti gerçek güçler o zaman görülecek bence
  • Valla istediği kadar uçuk rakam olsun gtx280 den ucuz olur....Bide rv700 ün sürücüsünü hallederlerse felaket olur....Abi abartmayın yav 40 nm skdahjkdhas çok uçuk ama yer yerinden oynar o zaman :D
  • 55nm GT200b gelene kadar ATİ 4850 - 4870 ve x2 ile iyi satıs yapar diye düşünüyorum sanırım bu sefer olacak.. Arkadaslar ATi olmassa halimiz harap adamlar resmen bizim için ugrasıyolar piyasanın nvidiaya tek eline kaldıgını düşünemiyorum... Kartlar çıksın perf görelim eğer tatminkarsa neden almayalım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.