Şimdi Ara

gunde 2 kere buyuk tuvalete cikiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
81.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar genelde gunde 2 kere bazen de 1 kere ama gunde en az bir kere olacak sekilde buyuk tuvalete cikiyorum. sanki problem varmis gibi geliyor bana. eskiden bu kadar fazla cikmazdim tuvalete. body yapiyorum, acaba bunun etkisi var midir. ya da yemek tarzimdan kaynaklaniyor olabilir mi???

• Ben bağırsak hastalıklarından nedense çok korkarım. Konuyu bir doktor arkadaşımız görüp cevap yazarsa daha tatmin edici bir cevap olur. Ama hiç ihmal etmemeli. Geçmiş olsun.
  • İshal ya da kabızlık gibi bir problem yoksa bu iyi bir haber diye biliyorum. Bağırsaklarının iyi ve düzenli çalıştığını gösterir.
  • Zaten en az bir kere gitmen gerekir
  • çok yemek yiyen çok yapar
  • quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

İshal ya da kabızlık gibi bir problem yoksa bu iyi bir haber diye biliyorum. Bağırsaklarının iyi ve düzenli çalıştığını gösterir.

Katılıyorum.
    Günde minimum 1 kere gidilmesi gerekiyor.İdeal olan budur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: E1965

quote:

Orjinalden alıntı: fuducuk

İshal ya da kabızlık gibi bir problem yoksa bu iyi bir haber diye biliyorum. Bağırsaklarının iyi ve düzenli çalıştığını gösterir.

Katılıyorum.
    Günde minimum 1 kere gidilmesi gerekiyor.İdeal olan budur.

Eğer dışkı renginde, kokusunda bir değişim yoksa korkmana gerek yok. Bağırsakların düzenli çalışıyor demektir.
  • isal ya da kabizlik yok. diski renginde falan da problem yok. yani hersey normal yaparken. ama ben bir gun yapmadan duramiyorum ve bazi gunler 2 kere bile yapiyorum. mesela tatile ciktigimda ikidebir tuvalete gitmek istemem dogrusu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: switel

isal ya da kabizlik yok. diski renginde falan da problem yok. yani hersey normal yaparken. ama ben bir gun yapmadan duramiyorum ve bazi gunler 2 kere bile yapiyorum. mesela tatile ciktigimda ikidebir tuvalete gitmek istemem dogrusu.

o zaman maşallah
  • Normal yaşantısı olan biri spor yapan biri kadar tuvalete çıkmayabilir bunun sebebi spor yapan kişide metabolizmanın hızlı çalışması diyebiliriz. Benim metabolizman çok hızlı çalışır hatta küçükken ailem bende bir rahatsızlık olduğunu düşünüp beni doktora görütmüşler yediklerimi direk çıkarıyormuşum onlarda haliyle korkup bunun bir rahatsızlık olabilceğini düşünmüşler. Doktor bu durumun binde bir görünen bir durum olduğunu söylemiş yani bazı insanlarda metabolizme aşırı hızlı çalışır dolayısıyla tuvalete çıkışlarınız da gün içerisinden en az 2 olmak üzere 3 veya 4 kere de olabilir. Benim durumumda böyleymiş ama o zamanlar vücut fonksiyonları tam oturmadığından dolayı yediğimi hiç öğütmeden direk çıkartıyormuşum
    Bu durumda da korkulacak bir şey olmadığını söylemiş doktor ve ergenlikten sonra o durum düzelecek yani yediklerini direk çıkarmayacak ama metabolizma hızlı çalıştığından dolayı normal insanlara göre tuvalete çıkışı daha fazla olacak demiş. Yani sonuç olarak senin durumun da bir şey olduğunu sanmıyorum @switel Daha önceden daha az tuvalete çıkıp şimdi daha fazla çıkmanın nedeni ise vücut geliştirme ile uğraşman olabilir Bende vücut geliştirmeye ara verdiğim zamanlarda tuvalete çıkışlarım daha az oluyor ama düzenli olarak vücut geliştirmeye devam ettiğimde daha fazla çıkıyorum. Bir de vücuttaki adale oranını artırıp yağ miktarını düşürdüğünüz zaman zaten metabolizmanız hızlanıyor o nedenle sizin durumunuz gayet normal diyebilirim

• quote:

Orjinalden alıntı: venom800

Normal yaşantısı olan biri spor yapan biri kadar tuvalete çıkmayabilir bunun sebebi spor yapan kişide metabolizmanın hızlı çalışması diyebiliriz. Benim metabolizman çok hızlı çalışır hatta küçükken ailem bende bir rahatsızlık olduğunu düşünüp beni doktora görütmüşler yediklerimi direk çıkarıyormuşum onlarda haliyle korkup bunun bir rahatsızlık olabilceğini düşünmüşler. Doktor bu durumun binde bir görünen bir durum olduğunu söylemiş yani bazı insanlarda metabolizme aşırı hızlı çalışır dolayısıyla tuvalete çıkışlarınız da gün içerisinden en az 2 olmak üzere 3 veya 4 kere de olabilir. Benim durumumda böyleymiş ama o zamanlar vücut fonksiyonları tam oturmadığından dolayı yediğimi hiç öğütmeden direk çıkartıyormuşum
    Bu durumda da korkulacak bir şey olmadığını söylemiş doktor ve ergenlikten sonra o durum düzelecek yani yediklerini direk çıkarmayacak ama metabolizma hızlı çalıştığından dolayı normal insanlara göre tuvalete çıkışı daha fazla olacak demiş. Yani sonuç olarak senin durumun da bir şey olduğunu sanmıyorum @switel Daha önceden daha az tuvalete çıkıp şimdi daha fazla çıkmanın nedeni ise vücut geliştirme ile uğraşman olabilir Bende vücut geliştirmeye ara verdiğim zamanlarda tuvalete çıkışlarım daha az oluyor ama düzenli olarak vücut geliştirmeye devam ettiğimde daha fazla çıkıyorum. Bir de vücuttaki adale oranını artırıp yağ miktarını düşürdüğünüz zaman zaten metabolizmanız hızlanıyor o nedenle sizin durumunuz gayet normal diyebilirim

tesekkurler

• ishal:gunde 3 ten fazla sulu kıvamda dışkılama
    kabız:haftada 3ten az, 3 gunde 1den daha seyrek dışlıklama

bu 2sının arası normaldir.

ideali is şdur: her gun SABAH YARIM SAAT SONRA KISA BİR ŞEKİLDE (kitap dergi okmak yok!) ORTA SERTLİKTE dışkılamadır.

o yuzden senın dışkılama alışkanlıında bir sıkıntı yok, eğer kan köüpük vs gormediğin takdirte sıkıntı yoktur. bir arkadaş yazmış body met hızlandırdıı içni olabılır diye o konuda bir fıkrım yok belki o yuzdnedır ben ilk kez duyuyorum ama deneyim de önemli o yuzden de oalbılır(tabi body e başaldıktan sorna 2 kere çıkıyorsan, hep 2 kere çıkıyorsan o zaman body le alaksı yoktur malum)

emre*
  • Bence Bu insanın beslenişi ile ilgili bir durum.
  • cok patates tuketiyorum. acaba ondan olabilir mi???
  • NORMALI 1 DEFA :D SENDE SORUN VAR
  • tuvalete az cikmak icin ne yapmam gerekir???
  • quote:

tuvalete az cikmak icin ne yapmam gerekir???

[simage][/simage]

COK SAÇMA OLMUŞ YEMEZSEN GİTMEZSİN MUZ FİLAN YE
  • quote:

cok patates tuketiyorum. acaba ondan olabilir mi???

Kesinlikle, patates posalıdır.
  • Bende 3 günde bir çıkan biri olarak artık günde 1 kere çıkmaya başladım değişiklik olarak su içmemi arttırdım ve yavaş yemeye başladım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.