Şimdi Ara

## Computex 2008: Asus'un nForce 790i SLI Sürprizi ROG Pinot Noir ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
2.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Computex 2008: Asus'un nForce 790i SLI Sürprizi ROG Pinot Noir ##

Anakart dünyasının lider isimlerinden biri olan Asus, oyunculara ve yüksek performans meraklılarına yönelik olarak hazırladığı ROG serisi dahilinde geliştirdiği yeni anakart Pinot Noir'i kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Tasarımı ve kullanılan özel soğutma bloğu ile dikkat çeken anakart Nvidia'nın nForce 790i SLI yonga setini baz alıyor. 3 kartlı kullanıma yönelik olarak Triple SLI teknolojisine destek te berebilen anakart 1600MHz FSB desteği sunabiliyor ve Intel'in 45nm üretim teknolojisi ile hazırlanan güncel tüm işlemcileriyle uyumlu olarak çalışabiliyor. 4 adet DIMM slotu üzerinden 2000MHz'e kadar DDR3 bellek desteği sunabilen anakart katı kapasitörleri ve baskılı devre tasarımıyla da dikkat çekerken su soğutma sistemleriyle kullanıma hazır devasa kuzey köprüsü soğutucusu ve egzoz tasarımlı çıkışları ile merak uyandırmayı da başarıyor. Hız aşırtma ve yüksek performans meraklılarının beklentilerini karşılamak üzere hazırlanan ROG Pinot Noir'in fiyatı ve kullanıma sunulacağı tarih ile ilgili net bir bilgi ise şimdilik bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 4 Haziran 2008; 19:02:07 >

• Asus ne yapmışşşşşşşşş yaw!!!

ben bu moboyu kasanın içine koyamam duvara asar tablo gibi izlerim...
  • ram destegi cok ii sogutucu da cok sekil olmus
  • Artık LN2'yi standart yapacaklar
  • ohoooooo bu ne leyyynnn böle.sanki uzay hava üstü.o soğutucuda sanki üsse inmiş amiral gemisi.bu na ne bascaz biz arkadan.bu ne böle yaw.artık sadece gösteriş oluyor donanım parçaları
  • Anakartları içine almakla meşhur CPU Soğutucu Ninja, sonunda içine alınabileceği bir anakart ile karşı karşıya

Ya da Tiatan Amanda ile kaplama yaptırılabilir
  • Yine aynı şey.
    Madem sıvı soğutma desteği koydun, şu vanalar kasa içine geri döndürülebilecek şekilde oynar mekanizmada olsun. Ben sıvı soğutma seti alacağım da, ekran kartımı, işlemcimi kullanmayacağım imkanım varken? Ya da sırf chipset için sıvı soğutma alacağım? İkisi de olmaz bunun. Chipseti ısıtacak kadar overclock yaptıysan, zaten işlemci de gayet fazla ısınıyor durumdadır.
  • güzel olmuş farklı olmuş fiyatı olmicak ama
  • o egzozlar ne yha öyle araba egzozu gibi
  • 600$ fiyat koyarlar artık
  • Çift egzoslu modifiye araba gibi olmuş.
  • Bu anakart değil.Başka birşey.
  • Parası çok olanlara güzel bir oyuncak :)
  • çipseti dışında herşeyi on numara anakartın.ancak çipset pahalı olduğu kadar ne kadar performans sağlar buda tartışılabilir.bence Nvidia nın eskisi gibi çipsetleri iyi gelmiyor piyasaya.çıkmadan ölü doğuyor çip takımları.bence bu imajını yenilemek zorunda Nvidia ekran kartlarında yaptığı teknolojilerin yarısını çip takımlarında yapsa çok daha fazla sükse yapabilirdi.bu anakartın bence fiyatı 1000YTL ile 1500YTL arası oynayacaktır.biraz garip gelebilir ama bence daha altında satılması bu ürüne bir saygısızlık olur.
  • bilemiyorum ama dibim düştü. adamlar aşmış. uçuş serbest...
  • Performansını çok merak ediyorum. Kuşkum yok kesinlikle x48 i geçemez diyorum.

Zaten nvidia hiçbir zaman intel platformunda başarılı olamadı.
  • evet haklısın x48 i geçmez sadece fark atarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
  • Kuzey köprüsündeki soğutucu bloğu V8 motora benzettim
  • bu anakart soğutmasınıda abarttılar bence.
  • on numara anakart piyangodan para çıkarsa söz alcam :D
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.