Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
5
Favori
137.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylastik

quote:

Orijinalden alıntı: historiyst_45

185 tabandan başlıyor ebatlar ?

tüm ebatlar seçilebiliyor. muhtemelen bir sorun vardı.

O an bir sorun vardı galiba.Evet şimdi düzelmiş.İlginize teşekkür ederim ...

• ben petlas alacaktım,
    ama, goodyear ın yan ürünü olan SAVA yı aldım.
    petlas82,5 tl
    SAVA 90 tl idi.
    SAVA cı tanıdık çıktı o yüzden oldu, yoksa petlas yada lassa alacaktım.
    neyse,
    bi dahaki sefere inş.
  • güney kore,balkan ülkeleri ve ya güney asya da üretilen yok goodyear ın yan ürünü yok michelin yan ürünü mallara vereceğim para ile petlas alırım daha iyi ki iki tane kış lastiği aldım gecen sene gayet memnunum bu senede iki tane elegant pt 311 alacam.ayrıca şunu belirmekte yarar var amerikada üretilen bir goodyear ile türkiye de üretilen bir goodyear arasında kalite olarak cok fark varken bir de bunların yan ürünü olan sava ve ya debica nın kalitelerini de düşünmek lazım.
    biraz değiişik bir örnek olacak ama bi zamanlar nike 90 diye bir ayakkabı vardı zar zor 4-5 ay ugraştıktan sonra kalite bir ayakkabı alabilmiştim o yaz fransadan akrabam geldi baktım onda da aynı ayakkabı var biraz inceledikten sonra ayakkabının görünüşte aynı ama içerikte cok farklı oldğunu aldım okadar bariz farklar vardıki anlatamam onunkinin içinde made in germany benım kinde ise made in taiwan yazıyordu....

• ömür olarak nasıldır bilmem ama gecen kıştan izlenimlerim çok güzel(petlas snowmaster).gürültü yok.mıchelinin cıkmadıgı yerden cıkıyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanusta

güney kore,balkan ülkeleri ve ya güney asya da üretilen yok goodyear ın yan ürünü yok michelin yan ürünü mallara vereceğim para ile petlas alırım daha iyi ki iki tane kış lastiği aldım gecen sene gayet memnunum bu senede iki tane elegant pt 311 alacam.ayrıca şunu belirmekte yarar var amerikada üretilen bir goodyear ile türkiye de üretilen bir goodyear arasında kalite olarak cok fark varken bir de bunların yan ürünü olan sava ve ya debica nın kalitelerini de düşünmek lazım.
    biraz değiişik bir örnek olacak ama bi zamanlar nike 90 diye bir ayakkabı vardı zar zor 4-5 ay ugraştıktan sonra kalite bir ayakkabı alabilmiştim o yaz fransadan akrabam geldi baktım onda da aynı ayakkabı var biraz inceledikten sonra ayakkabının görünüşte aynı ama içerikte cok farklı oldğunu aldım okadar bariz farklar vardıki anlatamam onunkinin içinde made in germany benım kinde ise made in taiwan yazıyordu....

Bu sizin verdiğiniz örnek lastik sektörü için geçerli değil. Lastik fabrikaları her ebadı aynı fabrikalarda değil değişik merkezlerde üretir. Nasıl Megane II ler , Doblolar Bursa'da üretilip tüm dünyaya satılıyor ise lastik fabrikalarının üretim merkezlerine göre ürünler değişik yerlerde üretilip gelmekte ülkemize. Yok Fransız Michelin iyidir Italyan almayın gibi söylemlere inanmayın. Lastik yer ile temasınızı sağlayan tek noktadır. İnsan hayatı söz konusu olup inanılmaz testlerden geçerek satışa sunulur. Üretim çeşitliliği değişik fabrikalara ürün gamının dağıtılarak üretilmesine sebep olur. Petlas fabrikasının bir tek üretimi Kırşehir de Goodyear 76 ayrı fabrikada üretim yapmaktadır. Kalite bakımından bu iki markayı yada Michelin ile Petlas ı bir tuttarsanız haksızlık yapmış olursunuz. BMW 520 ile Fiat Şahin aynıdır demeye gelir. Siz Petlas tan memnun olabilirsiniz. Markalarda memnuniyet kişilere yol koşullarına , araç mekaniğine ve kullanım alışkanlıklarına göre değişir.

En yakın sürede Petas'tan bağımsız test kuruluşlarınca yapılımış bir lastik testi raporu beklediğimizi bir kere daha buradan söylüyoruz. Beğenmediğimiz bir çok markanın test sonuçları var iken Petlas'ın da yakında test sonuçlarını görmeyi umarız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mylastik -- 24 Kasım 2018; 12:9:17 >

• eylül 2008'de 4 adet Petlas PT311 (165/70/R13 79T) aldım 12000 km yaptım, hiçbir problem yaşamadım. Fiyat/performans olarak uygundu. (60x4=240 tl vermiştim) Dünde iki adet petlas snowmaster aldım. 120 tl tek çekim visa. Umarım kış lastiğide iyidir.
  • bende almıştım.
    185 65 15 tanesi 90 dan pt 511
    3 ay kadar kullandım aracı sattım araba ile gitti.

gördüğüm şu oldu.
    lastik yeni olduğundan dolayı içeri daha az ses veriyordu eskilere nazaran.
    ama pek te iç açıcı değildi belkide benim aracın içeriye fazla ses almasından.
    lastiğin yanakları diğerlerine göre kalın bu bir yönden avantaj en azından bozuk yolda balon yapma ihtimali daha düşük ancak ağırlık sebebi ile küçük bir miktar fazla yakmamıza neden oluyor.
    lastik deseni bridgestone er300 ile aynı yumusak bir lastik.
    aracınız aşırı performanslı değilse tercih edilebilir.
    özellikle sıfır asfaltta yol tutuş bana zayıf geldi.
    ani frenlerde sıfır asfaltta abs niz yoksa hemen kızaklamaya başlıyor. ve ağır bi yanık lastik kokusu her tarafı sarıyor.
    seri kalkışlarda patiye daha çabuk düşüyor kaliteli lastiklere nazaran.

ama fiyatı diğerlerinin yaklaşık yarısı.

ben tıngır mıngır giderim lastiği aşırızorlamam derseniz alın derim.

ancak daha önce kullanmış olduğum lassa çok daha kaliteliydi (bence)

tercih sizin.

• Bu lastik işi tam bir muamma gercekten kimi aynı lastik için harika dio ötekide kızak gibi diyor , benim golf tsi dsg(140) ye uygun fiyatlı lastik arıyorum 195 65 15 91v ebadında bende inceledim pt 511 i er300 le yan yana duruyordu ve nerdeyse aynı desene sahip ama insan güvenemiyor yoksa fiyatı çok uygun ,, kalite lastiklere 140-150 liar çekiyorlar daha uygun fiyatlı lastiklerde var kumho kh17 tanesi 100 lira civarı kafam karışık paraya kıysam mı yoksa ucuz yollu bişiy mi alsam karar veremedim? Bide satıcılar bana 91h satmak istiyo benim orjinal lastik 91v bunun sebebini anlamış deilim sanırım h ların kar marjı daha yüksek
  • Türk Malını kötülediğiniz kadar yabancı malların dalkavukluğunu yapmasanız bu ülke her alanda çok daha iyi yerlerde olurdu.. Türk Malı diyoruz yok bunun ötesi.. 70 ytlye kışlık lastik satıyor 120 ytl istemiyor.. nasıl kıyaslama yapıyorsunuzki..

kaldıki lastik kıyaslama yapmak için iki ayrı marka lastik kullanmak lazım aynı araçta.. bunuda yapan yoktur.. bu işleri yapan profösyonel kurum veya kuruluşlar ne diyor ona bakma lazım.. Petlas kullanıyorum.. aracım çok kayıyor.. fakat bu kışlık olmamasından ve aracımın bu yönüyle eksik oluşundan kaynaklanıyor.. yolda tutunma problemini her marka lastikle yaşayacağım.. petlas takılı diye ona suç bulamam.. eğer kışlık alıpta aynı şekilde kayma olursa tamam diyeceğim bu lastikten.. aracımın kayma problemini kışlık lastik önüne gececektir fakat geçtiği oranda ben iyi veya kötü diyebilirim..

fakat dediğim gibi benim test etme gibi bi lüksüm yok.. kurumlar ne diyor onu dikkate almak lazım.. adamlar deneme yapıyor sonuçta..

• quote:

Orijinalden alıntı: blue night

Türk Malını kötülediğiniz kadar yabancı malların dalkavukluğunu yapmasanız bu ülke her alanda çok daha iyi yerlerde olurdu.. Türk Malı diyoruz yok bunun ötesi.. 70 ytlye kışlık lastik satıyor 120 ytl istemiyor.. nasıl kıyaslama yapıyorsunuzki..

kaldıki lastik kıyaslama yapmak için iki ayrı marka lastik kullanmak lazım aynı araçta.. bunuda yapan yoktur.. bu işleri yapan profösyonel kurum veya kuruluşlar ne diyor ona bakma lazım.. Petlas kullanıyorum.. aracım çok kayıyor.. fakat bu kışlık olmamasından ve aracımın bu yönüyle eksik oluşundan kaynaklanıyor.. yolda tutunma problemini her marka lastikle yaşayacağım.. petlas takılı diye ona suç bulamam.. eğer kışlık alıpta aynı şekilde kayma olursa tamam diyeceğim bu lastikten.. aracımın kayma problemini kışlık lastik önüne gececektir fakat geçtiği oranda ben iyi veya kötü diyebilirim..

fakat dediğim gibi benim test etme gibi bi lüksüm yok.. kurumlar ne diyor onu dikkate almak lazım.. adamlar deneme yapıyor sonuçta..

petlas'ın test sonucu yok, çünkü testlere girmiyor...
    yabancı bir markadan kalıp ve formül almış, burada üretim yapıyor... yerli malı dediğin bu işte...

• Türkiyede bu işi yapan kurumlar vardır ya.. hemen kestirip atmayınız.. 70 ülkeye ihraç edilen bir marka bu..
  • quote:

Türkiyede bu işi yapan kurumlar vardır ya.. hemen kestirip atmayınız.. 70 ülkeye ihraç edilen bir marka bu..

iyi ya işte sorun burada zaten...
    teste sokmuyorlar... neden?
  • Arkadaşlar,
    Ekim sonu itibari ile 4 adet 205/55/R16 91H Petlas Snowmaster W651 aldım. Nakit 100TL/adet.
    Focus C-Max TDCI (109bg) aracım.
    Michelin Primacy HP aynı ebat 91V dört mevsimler vardı araçta.
    Alacak arkadaşlara fikir vermesi amacı ile yazıyorum.
    Yakıt tüketiminde çok ciddi bir artış yok.
    Yol tutuş gayet iyi, micheline göre biraz daha sesli sayılır 5.000 km yaptım.
    Aşınma sorunu yok. Lastikler oldukça yumuşak.
    Kazasız günler diliyorum.
  • bugün Petlas kar lastiği aldım.. yağmurda çok çok iyi performasn gösterdi.. kardada denemek lazım.. yazlık lastikle yerinde durmuyordu arabam.. çok farkediyormuş ya.. geçen seneden almadığıma pişman oldum..

75-2=150 ytl verdim 8 taksitle.. herkese tavsiye ederim.. micheline 105 ytl istedi fakat Petlas kullan memnun kalırsın dedi ve aldım.. öndeki petlaslarıda arkaya taktırdım.. (aldığım yer çok büyük bi yer bi çok markayı barındırıyor.. yengemin abisi sahibi.. kleber diye bi marka var onuda övdü fakat ben petlası uygun gördüm)
  • Arkadaşlar 1 ay önce corollama 4 adet petlas w651 kış lastiği aldım. Hergün Ilgazı geçiyorum. Özellikle birgün müthiş kar oldu ve ağır vasıtalar binekler yolda kaldığı halde büyük bir keyifle yoluma devam edebildim.
    Allah razı olsun petlas'ı bana satandan.(tabiki geliştirp üretenden de)
    Üstelik fiyatıda kore-çin vs. lastiklerinin fiyatı gibi bütçemize düşman değil.
    Öyleyse bir Türk evladı niçin öz üretimi tercih etmesin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

quote:

Türkiyede bu işi yapan kurumlar vardır ya.. hemen kestirip atmayınız.. 70 ülkeye ihraç edilen bir marka bu..

iyi ya işte sorun burada zaten...
    teste sokmuyorlar... neden?

Bi tutturdunuz test.Testi olmayan şey alınmaz zaten.İlla testi olacak.Foruma niye giriyorsunuz o zaman.Buradaki kullanıcıların yorumlarıda test.
    Testi yapanlar maksat yeşillik olsun diye test yapmadıklarına göre tutan mı var onları alsınlar testi yapsınlar.Test yapmak için üreticiden izin almana gerek yok.Belki adamlar teste sokmak istiyor ama elin gavuru sana kıl olduğu için almıyor.Eğer üretici firmalar yalvar yakar teste sokuyorlarsa o zamanda o testlerde bir problem var demektir.
    Testi beleşe getirmek istedikleri için diyelim ki beleş test lastiği istedi firma vermedi,beleşe alışmış medya bi zahmet cebinden alsın öyle yapsın o zaman testi.Para kazanmak için bir şeyler yapacaksın o zaman.Lastik düş test yap olmayacak.

Petlas tan Goodyear OptiGrip performansıda beklersen veya o lastikle yaptığın atraksiyonları yapmaya çalışırsan ilk virajda uçarsın bu da normal birşey.Ne kadar köfte o kadar ekmek.

Birde trafik canavarı gibi araç sürenler var,onlarda Petlas filan almasın,hatta hiç lastik almasın zaten eninde sonunda bir yere geçiriyorlar tek başlarına geçirseler gene iyi yanlarında suçu olmayan bir garibanıda götürüyorlar.

Trafik kanunu yolun durumu ve şartına göre hızınızı ayarlayın der.İlla hız limitinde gidin demez.Petlas alan limitini bilir ona göre sürer.Piste araç kullanır gibi araç kullanmaz.
    Her halde anlatabildim derdimi,çoğu vatandaş üç beş kuruş kazandığı parası ile ortalama aile aracına parasının değerini en iyi verecek lastik arıyor.Tutupta Ferrarisine lastik filan aldığı yok.Petlas gariban lastiği.Paramın hakkınına elinden geldiğince veriyor.Daha derdiniz ney.Teste girse zaten herkes biliyor lider lastik markalarından sonra geleceğini.

• ''Teste girse zaten herkes biliyor lider lastik markalarından sonra geleceğini. ''
    eee ben ne dedim, berbat mı dedim? ne olduğu belli değil dedim...
    burada waow süper, diğerlerinden hiçbir farkı yok diye yazanlara karşı...

test deyince neden tansiyonunuz yükseliyor, anlayamadım...
    ben tüketici isem ne aldığımı bilmek isterim... parayı ben verdiğime göre, verdiğim para ister az olsun ister çok olsun... giderim hankook alırım, en azından dünya devleriyle boy ölçüşebiliyor...
  • Yükseldiği filan yok,ben zaten test edeceğim kadar lastik test ettim.Sen hayrına bi teste sokta herkes yararlansın, şu Petlas test mevzuu da bi bitsin.Çay kaşığını bile teste göre alan bi nesil yetişti.Testin var mı yok mu tüm mesele bu oldu çıktı.Jaguar Türkiye de hiçbir aracını teste vermiyor kesin dandiktir.Ferrari EURONCAP ta araçlarını test yaptırmıyor zaten ha Ferrari ha Anadol hatta Anadol daha iyi ilkelde olsa onun çarpışma testi var.Gerçi testi AutoBild yaparsa ayrı Autoexpress yaparsa ayrı çıkıyor hatta aynı otomobilin aynı plakalı testleri farklı dergiler tarafından yapılıyor ne hikmetse hepsinde test sonuçları farklı çıkıyor olsun gene de test yapılıyor ya,testi var mı var
    Merakla bekliyoruz şu testin sonucunu,hayrına yapsın artık biri

• quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune
    burada waow süper, diğerlerinden hiçbir farkı yok diye yazanlara karşı...

Hala ana fikri anlamamışsın.Alan kişi atraksiyon yapmıyorsa,hız limitlerine uyuyorsa,hava ve yol şartlarına göre sürüşünü ayarlıyorsa bu adam zaten farkı anlamazki.Evet doğru bu adama göre fark yok.Benim babama Ferrari versen altındaki 30 bin liralık araç ile tek farkı bu daha fazla yakıyor ve pahalı der.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.