Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
849
Cevap
5
Favori
137.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adac testi niye yaptırmamışlar o zaman? madem dünya standartlarında üretiyorlar...

quote:

Orjinalden alıntı: cssbaycelebi

petlas abdülkadir özcanın yatırımları ile gerçekten dünya standartlarında lastik üretiyor
  • Selamlar,geçen hafta PETLAS aldım 4 tane.
    Açıkçası biraz korkarak aldım.
    Ne de olsa ailem söz konusu,can tatlı.
    Ama,zaman da ekonomik davranma zamanı.
    Michelen 110*4=440 YTL.
    Petlas 75*4=300 YTL.
    Neredeyse Michelen'in yarı fiyatına olunca ilgisiz kalamadım.
    Ve satıcı çok samimi bir şekilde beni ikne etti bu lastiğe.

1 haftadır herhangi bir olumsuzluk göremedim.
    İnşaallah böyle devam eder.

Yerli malı olması da çok etkili oldu almamda,bunu da belirtmek isterim.
    Şunu merak ediyorum.
    Eğer kauçuk oranı iyi derecede ise (%3.5)
    Karda iyi tutuş olacağına inanıyorum.
    Teşekkürler...
  • PETLAS takılı araçta, sadece önde iki adet var. kar ve su karışık dik yokuşu başarıyla çıktı. fakat çıkarken biraz tırmaladı. ilk denemem olumlu. fakat tamamen kar veya buz-kar karışık bir zeminde nasıl olacak onu merak ediyorum. asıl test orda olacak benim için.
  • kombassanın mıydı bu
  • ehlıyet kursuna gıttığım zamanlar hocamız canınızı sevıyosanız petlasdan uzak durun demısti

bundan 3 5 ay oncede bızım arkadasın arabasının eskıyen mıchelın energy lastıklerını bridgestone b330 evo ıle değiştirdik daha ilk haftadan cok buyuk hata yaptığımızı anladık

mıchelın ın olusu bıle bridgestone un sıfırında daha kalıtelı olduğu ap acık ortadaydı bridgestone lastıklerı aldıktan sonra araba takur tukur gıtmeye basladı konfor dıye bısey kalmadı

yol tutusuda oyle pek ıyı değil bız pek memnum kalmadık bridgestone lastıklerden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 24 Aralık 2008; 18:07:30 >
  • İŞ yerinim hemen yanında godd year bölge ana bayisi var Ama sadece good year satmıyorlar ağrılıklı olarak goodyear ama aşagı yukarı 10 ,12 değişik marka lastik var ellerinde buna petlas da dahil oldu son 2 ay içerisinde daha önce ortalıkta petlas falan yoktu (binek araç ) özellikle çin kore daha doğrusu uzak doğu lastikleri çogunlukta var ellerinde
    Şimdi 3 tane lastik ustası var burada hepsinin ortak görüşü piyasanın en iyi lastiği michelen ama o da artık orjilan fransız bulmak imkansız oldu diyorlar Bakın adamlar good year sattıkları halde başka markayı onaylıyorlar
    Şimdi gelelim petlas olayına petlasın piyasaya sürmüş olduğu özellikle 2,3 çeşit hamur lastiği varmış bir en ucuzu olan var onu kesinlikle onaylamıyorlar ustalar ama fiyatı biraz daha pahalı olan 2 modeli için al tak diyorlar arabana
    Gerçektende neden çin kore taivan vs vs ülkelerinde üretilimiş olan x marka lastiği alacağıma PETLAS neden almayayım alırım arkadaş arabamın üstünde hankook lastikleri(2 yıllık) var beş para etmez ıslak zeminde arabanın götü başı bir tarafa gidiyor
    Akşama kadar o kadar çok müşteri geliyor ki yan tarafa o güzelim arabalara sırf ucuz diye saçma sapan lastikler taktırıyor bizim vatandaşımız
    Ben petlas için goodyear michelin yada contiantel gibi markalar ile yarışır yada onlar kadar kaliteli demiyorum ama benim ülkemin lastiği YERLİ MALI arkadaş alrımıyım alırım diyorum

• Arkadaşlar iş petlas konusunda dönüp dolaşıp tavuk-yumurta denklemine geliyoruz. Petlasın bir Goodyear ayarında lastik üretemeyeceğini düşünmek saflık olur. Herşey parayla başlıyor parayla bitiyor. Satış miktarı yeterli olmayınca yeni üretim bandı kurmak istemiyor, arge harcamalarını kısmak zorunda kalıyorlar. Uzmanlık alanı genelde uçak lastikleridir petlasın. Fakat teknoloji olarak özellikle çağımızda çok kısa sürede know how transferine bile gerek kalmadan rakip lastiklerin hamuru, kimyasal bileşimi, bütün teknolojisi vs. öğrenilebiliyor. Bunlar başarılamayacak işler değil, başarılamayacak demeyeyim de en zor iş işte bizim kafamızdaki şüpheyi kırabilmek... Zaten şartlanmış bir kitle için milyarlarca liralık reklam kampanyalarına girişmek karlı olabilir mi?

Ben dört yıl Erzurum da Goodyear Ultragrip kar lastiği kullandım, açıkçası vazgeçmeyi aklımın ucundan bile geçirmiyordum yenileri de Goodyear olacaktı. Öyle ya canım ucuz değildi. Fakat Lassa kullanan bir arkadaşın sözleri ile ikna oldum bu yıl lassa snovays kar lastiklerinden satın aldım. Kesinlikle abartmıyorum Goodyear'dan hiçte aşağı kalır yanı yok, hatta donmuş kar üzerkinden Goodyear'dan daha iyi performansı var. Dezavantajı ise sulu sepken karda tutunması biraz daha az goodyeara göre. Buz üzerindeki performansı da üstün. Erzurum'a kar yağıdığı günden itibaren bir ay içinde hemen her türlü yolda 8000 km yol yaptım. Sert frenleme, viraj her türlü koşulda test ettim gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim Lassa yı.

Bir sonraki tercihim nasipse petlastan yana olacak.

• quote:

Orjinalden alıntı: soldier_of_fortune

adac testi niye yaptırmamışlar o zaman? madem dünya standartlarında üretiyorlar...

quote:

petlas abdülkadir özcanın yatırımları ile gerçekten dünya standartlarında lastik üretiyor

yaptırmadığını ne biliyon.her türlü test yapılmıştır,
  • quote:

Orjinalden alıntı: Anadolu

PETLAS takılı araçta, sadece önde iki adet var. kar ve su karışık dik yokuşu başarıyla çıktı. fakat çıkarken biraz tırmaladı. ilk denemem olumlu. fakat tamamen kar veya buz-kar karışık bir zeminde nasıl olacak onu merak ediyorum. asıl test orda olacak benim için.

petlas buzlu zeminde çok başarılı,ıslak ve karlı dik yolda çıktıysa o lastiğe güvenebilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: yakari_

kombassanın mıydı bu

yok kombasanını değil.abdülkadir özcan satın aldı ve iyi de yatırım yaptı.otomobiller için de artık iyi petlas lastikler var
  • quote:

yaptırmadığını ne biliyon.her türlü test yapılmıştır,

her türlü test yapıldıysa nerde bu sonuçlar, sen yaptırdığını nerden biliyon? internet sitelerinde test sonucu yok,bayilerinde yok!
    ben test sonuçlarını görmediğim(çünkü test sonucu yok) için yapılmadı diyorum, sen yapıldı diyosan test sonuçlarını gönder de görelim....
  • netice itibariyle , ne olduğu belli olmayan lastik almayın,siz kazanın....
  • quote:

netice itibariyle , ne olduğu belli olmayan lastik almayın,siz kazanın....

herşeyinizi zaten adac vs. yi gözden geçirerek alıyorsunuz dimi. sadece burda bile kaç tane kullanıcı "iyi, bir eksikliğini görmedim" demiş. daha ne testi.
  • evet, uluslararası kalite standartlarına uygun mu? değil mi? bunu bilmek benim hakkım değil mi? her zaman, herşeyi kaliteli alırım , sana dokunan ne?
    lastikten bahsediyoruz, arabanın yerle temas eden tek noktasından...
    bir kaç kullanıcı iyi demişse sen git al! mesaj sayım artsın diye mesaj yazmayın,ciddi olun biraz!

quote:

Orjinalden alıntı: suicide

quote:

herşeyinizi zaten adac vs. yi gözden geçirerek alıyorsunuz dimi. sadece burda bile kaç tane kullanıcı "iyi, bir eksikliğini görmedim" demiş. daha ne testi.
  • 4 senede 1800 mesaj, çok kasmışım ya gerçekten
    bana dokunan belkide hiç kullanmadığın ve bilmediğin bir markaya ne olduğu belirsiz demen ve aşağılaman. sizin o çok güvendiğiniz adaclari ncapler ne kadar tarafsız haberiniz varmı? en iyi test gerçek kullanıcı görüşleridir, tabi anlayabilene.
  • ben nihai tüketici olduğuma göre; markanın tanıtımını veya güvenilirliğini bana ispatlaması gerekir, bu bir...
    bir diğer şehir efsanesi de testlerin tarafsız olmadığı; testler taraflı ...bu yüzden bu testlerden olumlu puan alan araba veya lastikler kaliteli-güvenli değil mi? n-cap vs düşmanlığı var sürekli... bu iki
    hiç bilmediğim,kullanmadığım bir marka lastik üretiyor... en iyi test gerçek kullanıcı görüşleri diyorsunuz da... michelin hem bu testlerden olumlu puan almıştır hem de tüketiciler memnundur ve de güvendedirler... bu üç
    gidin ilk ihtiyacınız olduğunda siz alın o zaman.... bu da dört

quote:

Orjinalden alıntı: suicide

4 senede 1800 mesaj, çok kasmışım ya gerçekten
    bana dokunan belkide hiç kullanmadığın ve bilmediğin bir markaya ne olduğu belirsiz demen ve aşağılaman. sizin o çok güvendiğiniz adaclari ncapler ne kadar tarafsız haberiniz varmı? en iyi test gerçek kullanıcı görüşleridir, tabi anlayabilene.

• quote:

lütfen karalama yapmayın arkadaşım.ben 2 aydır kullanıyorum çok da memenunum.michelinden geri kalır yanı yok hatta daha sesiz
  • bende bugün 4 adet petlas snow w651 model kış lastiği aldım. İlk bindiğimde aracın süspansiyonu yumaşadı sanki ve bu çok hoşuma gitti. Daha sonra evin oraya geldiğimde boş bir alanda buz üzerinde aniden fren yaptım inanır mısınız ben araba bakalım ne tarafa kayacak diye beklerken en ufak bir kızaklama bile yapmadı şaştım kaldım doğrusu. İyi bir seçim yaptığıma inanıyorum. lastik ebadı 185/65/15 tanesi 95 ytl / 7 taksite aldım. Düşünen arkadaşlara öneririm...
  • quote:

lütfen karalama yapmayın arkadaşım.ben 2 aydır kullanıyorum çok da memenunum.michelinden geri kalır yanı yok hatta daha sesiz

karalama yapmıyorum, ne olduğu belli değil diyorum...burası tartışma platformuysa bunu söylüyorum....
    sizin beğenmiş olmanız, 4-4 lük olacağı anlamına gelmez, tse gibi kuruluşlar var, inceleyen test eden...
    senede 2 takım lastik alacak kadar zengin değiliz....
  • quote:

karalama yapmıyorum, ne olduğu belli değil diyorum...burası tartışma platformuysa bunu söylüyorum....
    sizin beğenmiş olmanız, 4-4 lük olacağı anlamına gelmez, tse gibi kuruluşlar var, inceleyen test eden...
    senede 2 takım lastik alacak kadar zengin değiliz....

RWTÜV'ün denetiminden sonra onlardan alınmış ISO 9001 kalite güvence sistemi sertifikasına sahipler.Alman RWTÜV ü bilirsiniz.

Ayrıca Türkiye'nin ilk ve tek askeri uçak lastiği üreticisi ve yıllardır TSK'ya uçak lastiği veriyor.Ne olduğu belli olmasa milyon dolarlık bebeklerin petlas üzerinde gitmesine TSK izin vermezdi sanırım?

Yani testlerin olmaması elbette ki insanlarda önyargı oluşturabilir.Ancak seçilen kelimeler pek de hoş değil :)

Bu arada yapılan bazı testlerde Bridgestone'un kar lastiğinden (modelini bilmiyorum.ısrar edene öğrenirim) daha iyi olduğu görülmüş.1. ağızdan testi yapanlardan duyulanlar bunlar.Ben söylerim, inanıp inanmamak sizlere kalmış.

Ben de açık testlere katılmasını tabii ki isterim markanın kendini göstermesi açısından.Sonuçta Türk malı.

Şunu da söylemek gerek ki asıl ne olduğu belli olmayan "uzak doğu" ülkelerinin lastiklerinden eminin daha iyi performans gösterirler :)

ekleme: yapılan test, araca iki lastiğin de ayrı ayrı takılıp denenmesinden sonra test yapan kişinin "şu daha iyiydi" demesiyle yapılan bi test değil :)
    istenirse test prosedürlerini de öğrenebilirim.tabi gizli şeyler değil ise :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi extremeenvy -- 28 Aralık 2008; 18:50:04 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.