Şimdi Ara

PETLAS AL TÜRKİYE KAZANSIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
849
Cevap
5
Favori
137.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hemen hemen hergün bildiğiniz gibi yüzlerce aracın lastikleri yenileniyor ve topikleride görüyoruz lastiğim eskidi yenisini almam gerekiyor ne alsam fln gibi topikler forumdan hiç eksik olmuyor bu topikleri açacağımız yere aracımızın lastik ebatlarına uygun petlas alsakta Türkiye kazansa nasıl olur yerli malı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Toyota SUPRA -- 4 Haziran 2008; 18:08:24 >

• ben ne yazmışım sen ne siyaset yapmışsın. ben diyorum yerli üretim kullanalım paramız dışarı gitmesin sen diyorsun ki siz yandaşsınız. aloo cari açık diyorum. yerli malı diyorum. ben fransız başbakanın yerli üretim stratejisini örnek alıyorum.

arkadaş öncelikle şu siyaset tartışmasına çekme muhabbeti. ben diyorum ki elin fransızı bile dış ticaret açığını azaltmak için kendi arabasını kullanıyor demek ki dış ticaret açığının ithal ürün kullanmakla alakası var. sen diyorsun ki cumhurbaşkanı kendine sarary yaptırıyor araba alıyor. ne yani bunlar var diye ithal mal almak dış ticaret açığını etkilemez mi diyeceğiz. bu benim düşünceme değil ağır gelmek, onunla alakalı bile değil.

petlas kullanıyorsun diye dış ticaret açığı azalır mı? evet azalır. yaklaşık bir lastik fiyatının %75-80 i kadar azalır.

aynı şeyleri tekrarlamanın bir alemi yok. bu ülkenin devleti ne kadar kira verirse versin, kendine saray yaptırırsa yaptırsın, sen ithal mal alırsan, ben ithal mal alırsam, vatandaş ithal mal alırsa dış ticaret açığı artar. evet petlas da bunların bir örneği.

dediğim gibi sorun sende değil. sana bu eğitimi verende. ya da veremeyende. zira sen de karar almayı değil bahane üretmeyi öğrenmişsin.

sana deniyor ki ikamesi varsa yerli malı kullan, sen diyorsun ki cumhurbaşkanı kendine saray yaptırıyor, araba alıyor, uçak alıyor ben niye yerli ürün kullanayım!!!! buna cevap verince yandaş oluyorsun.

konuyu uzatmamak lazım.

özetle ithal mal kulllandığın zaman devlet vergisini alır ama millet parasını yurtdışına göndermiş olur. yerli ürün kullanırsan türk patron zengin olur ama milletin parası ülkede kalır. buna itirazın varsa söyle yoksa saçma sapan cevaplar verme. cumhurbaşkanınn kendine saray yaptırmasının ithal malın ülkeye verdiği zararla ilgisi yok.

ha sen dersin ki para bende ben harcıyorum. eyvallah. ama yerli ürün almak da ithal ürün almak da aynı şey dersen sana hop derler. cehaletini böyle yüzüne vururlar.

konuyu yine siyasete çekersen artık basamak basamak yazacağım yanlışının nerede olduğunu. ama beni yorma bütün mesajlarımı tekrardan oku konunun basit olduğunu anlayacaksın.
    yaşım 32. finansçıyım.

6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun sayesinde çok para iadesi aldım. çok ürünü sıfırı ile değiştirttim.

ilk başta ne dediğini hatırla. ne dedin: boşver türk patronuna para kazandırmay yabancı bir malı alınca da devlet vergisinden kazanıyor zaten.

bu cümlende ne saray inşaatı var ne ülke harcamaları. bu cümle ithal mal almak ile yerli mal almanın ülke kazanımı açısından farkı olmadığını iddia ediyor.

tam anlamıyla cehaletin göstergesi bu. zira öyle bir cümle sarfetmişsin ki az buçuk gazete okuyan haber izleyen biri kurduğun cümlenin ne kadar cahilce olduğunu, ne kadar komik duruma düştüğünü görür. ama sen göremiyorsun.

ithal lastik yerine petlas almanın dış ticaret açığı ile bağlantısını kuramayan bir vatandaş olduğunu sanmıyordum. maalesef varmış. üstelik bunun da farkında değilmiş.

yazık. ne söylesek beyhude.

önemli not: asıl suç bu arkadaşta değil. onun bu kadar cahil kalmasına neden olan tüm bireylerde.

önemli not2: hiç bir zaman zaten yiyen yiyor banane diyen anadolu çomarlarından olmadım. her zaman kendi hareketlerinden mesul olacağını bilen biri oldum. başkasının yemesi, çalıp çırpması, hunharca harcama yapması, israf etmesi benim de aynılarını yapmama neden olacak kadar zayıf karatkerli bir adam değilim.
    böyle cahil bir yorum olabilir mi?

yıllardır millet olarak kendi kendimizi boşu boşuna yırtıyoruz dış ticaret açığı diye. diğer ülkeler boşuna çaba sarfediyor yerli ürünleri kullanmaya teşvik ederken. mercedes, bmw kullanmak varken fransa başbakanı pejo, citroen ve renault kullanarak saçmalığa imza atıyor.

petlas iyidir kötüdür tartışılır da yabancı ürün alınca da devlet vergiden kazanıyor diyebilen bir insana ne diyeceğiz!

dış ticaret açığı nedir? nelere neden olur? bir milleti nasıl fakirleştirir? parasının değerini nasıl alır götürür? bunlara bakmak lazım önce. ama eksik çok.

not: çıkardığı primacy hp model lastik ıslak zeminde haddinden fazla kaydırınca apar topar üretimini durdurup çaktırmadan primacy 3 ismi altında yeni modelini piyasaya süren michelin mi çok güvenilir firma. veya dergilerin yaptığı testlere kendi laboratuvarından özel test lastiği gönderen pirelli mi çok güvenilir. 2 yıllı cinturato p7 her tarafından çatladı. hava kaçırıyor nereden kaçırdığını bilemiyoruz. 2 yıllık petlas kışlıklar taş gibi duruyor.
  • http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=1124

Burada ebatları var 15'' ve 16'' jantlar için mevcutmuş.
    Şunu gözüm kapalı söylerim bindiğimiz Kumholara bence bin basar
    en azından suda jilet gibi kaymaz havalı deseni olmadığı için.
  • Kumho Mumho vs uyduruk Çin malı alacağıma gider petlas veya Lassa alırım yada burada iştiraki daha fazla olan Bridgestone..

http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=1124
    Bu lasitin sırt formuda Bridgestone Turanza ER300 e çok benziyor
    http://www.bridgestone.com.tr/menuengine.asp?c=3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sight -- 11 Haziran 2008; 18:16:54 >
  • Arkadaşlar petlas otomobilller içinde lastik üretiyor. taksicilik yapan bir arkadaşım Ford Connect aracına 195/65/15 95 H modelini almış tanesi 100 YTL den. 20000 km olmuş hiç bir sorunla karşılaşmamış ve çok da memnun. Her ilde satış bayileri var. İnternette yayınladıkları fiyatlar yüksek ama fiyatı direk bayiden alın.
    http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=1124
    PETLAS lastikleri, ISO 9001 Kalite Güvence Standartları gereğince üretilmektedir.
    PETLAS lastikleri ETRTO standartlarına ve ECE regülasyonlarına uygun olarak üretilmektedir.
  • youtube.dinamiturk teki videoyu ekleyemiyormuyuz yav buraya
    http://youtube.dinamiturk.com/watch?v=HSekmWN6N2Q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 26 Temmuz 2008; 14:20:46 >
  • Ben bir ürün almadan önce sikayetvar.com diye bir adres war. Önce oraya bakarım. Ünlü markaların tüketiciyi nasıl mağdur durumda bıraktığını sizde görün, kararı siz verin. Bir tanede değil onlarca şikayet war. Buyrun birkaç örnekhttp://www.sikayetvar.com/bc-sikayet_oku-co-Detial-0-739-0-0.html:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Barracud@ -- 6 Eylül 2008; 13:49:47 >
  • http://www.petlas.com.tr/uploadimg/fiyat_listesi/petlas.htm

205 55 r16 ebat kiş lastiği fiyati taninmiş markalar ile ayni.200 ytl. madem lastik satmak istiyorlar .test etsinler görelim karşılaştırmalı. mesela duruş mesafesi taninmiş markalarla aynimi. ne bileyim içindeki kauçuk miktari ne. kaç km ömrü var .

onlarla ayni performansi versin almazsam ne olayim.

quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

arkadaşlar 205-55-16 ebat petlas kış lastikleri için 100 lira 5 taksit fiyat verdiler.. kumho da o fiyata yakın..petlas için fiyat nasıldır..bir de model varmı petlasta dikkat etmem gereken?

200ytl görünüyor . sana 100 ytl nasil demişler anlamadim.

dün lastikçiye gittim 200ytl *4 e lm25 e anlaştık tam parayi falan vericem bi tarihlerine bakayim dedim. 5306 .53.hafta 2006 yani oha dedim ya. 6 aylik tir max diyodum. saticiya ok ben bunlari alayim ama tanesine 125 vereyim dedim zaten 5 yil ömrü var 2 yili gitmiş .3 yili kalmiş dedim .indirim bile yapmadi .sökün dedim almiyorum.adam yolacak kaz arıyodu herhalde.

mutlaka tarihlerine bakin arkladaşlar alirken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 31 Aralık 2008; 6:50:22 >
  • Liste fiyatlarından çok düşüyorlar.. piyasa fiyatı kaçta oluşuyorçok bilgim yok ama..

Eski lastik olmaması gerekiyor dorusun, ona nasıl bakılıyor..lastiktemi yazıyor?

quote:

Orjinalden alıntı: kaiser şoze

http://www.petlas.com.tr/uploadimg/fiyat_listesi/petlas.htm

205 55 r16 ebat kiş lastiği fiyati taninmiş markalar ile ayni.200 ytl. madem lastik satmak istiyorlar .test etsinler görelim karşılaştırmalı. mesela duruş mesafesi taninmiş markalarla aynimi. ne bileyim içindeki kauçuk miktari ne. kaç km ömrü var .

quote:

arkadaşlar 205-55-16 ebat petlas kış lastikleri için 100 lira 5 taksit fiyat verdiler.. kumho da o fiyata yakın..petlas için fiyat nasıldır..bir de model varmı petlasta dikkat etmem gereken?

dün lastikçiye gittim 200ytl *4 e lm25 e anlaştık tam parayi falan vericem bi tarihlerine bakayim dedim. 5306 .53.hafta 2006 yani oha dedim ya. 6 aylik tir max diyodum. saticiya ok ben bunlari alayim ama tanesine 125 vereyim dedim zaten 5 yil ömrü var 2 yili gitmiş .3 yili kalmiş dedim .indirim bile yapmadi .sökün dedim almiyorum.adam yolacak kaz arıyodu herhalde.

• quote:

Liste fiyatlarından çok düşüyorlar.. piyasa fiyatı kaçta oluşuyorçok bilgim yok ama..

Eski lastik olmaması gerekiyor dorusun, ona nasıl bakılıyor..lastiktemi yazıyor?

quote:

quote:

http://www.fulda.com/fulda_tr_tr/test_and_tips/tyre_technology/how_to_read_a_tyre/index.jsp

imalat tarihi yazar mutlaka her lastikte

100 ytl çok iimiş ne olduğu belirsiz çin lastiklerine bile 120-150 istiyorlar.

quote:

Orjinalden alıntı: Cubido32

Selam,

Petlaslar yeni çıktı zaten, benimki 2008 yılı üretimi, Benim anlamadiğim bir konu var, kış lastiği takiyoruz diye insanlar trafikte eski kullanım alışkanlıklarına devam mi ediyorsunuz, fren mesafesi v.b önemli oluyor, ben kıs lastiği takmama rağmen takip mesafesini 2 katına çıkartırım kış şartlarında. Sürat yapmamaya calışırım.

Saygılarımla

tabiki yağmur buz varsa yola göre hizimizi falan ayarliyoruzda demekistediğim varmi ellerinde bizim lastiğimiz 40 metrede durur lassa 35mt de durur gibi bi ölçüt.

ben çamaşır makinası alicam .görevli personele sordum sessiz yazmişsiniz ne kadar sessiz bu çok sessiz dedi .dedim kaç desibel bunun gürültüsü .bakın dedim xxx marka üzerine siizn gibi sessiz yamış ama bilmem kaç desibel onuda yazmiş .

bende isterimki paramiz türkiyede kalsin .yabanci marka sigara bile içmezdim taki tekel de satilana kadar. şimdi zaten türk mali kalmadi .param da vakıfbank tadır yabancılara para bile yatirmam.

ama türk mali diyede hayatımızı riske atmayalim.paramızıda çöpe atmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RECEP____KOVBOY -- 31 Aralık 2008; 10:56:13 >
  • quote:

doğru söze ne hacet....
    bu lastiğin testi var mı diye sorduğumuzda ;bazı arkadaşların moralleri bozuluyor,nedense? yok efendim türk malıymış,yok efendim yerli sermayeymiş, bunlardan banane? ben aldığım ürün kaliteli mi değil mi ona bakarım!!!!
    lastik araçtaki en önemli unsurdur.... esp,abs,tcs vs. bu sistemlerin hepsi lastik iyi ise çalışır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hightech33 -- 1 Ocak 2009; 1:00:39 >
  • quote:

quote:

aynen katılıyorum, o siteyi inceliyordum simdi. benim araca göre olan kar lastigi(205-65-16 olmadıgı için 205- 60-16) 5 taksit 236 tl, hiç bi yerde yok test sonuçları. ama kimi testte 2. kimi testte 3. gelen continental ts 810 serisi(benim aldıgım) 250 kusur ve 7 taksit. e ne anladım bu işten. neden petlas alayım. ne oldugu meçhul, yol tutuş değerleri mechul bir markamı? yoksa neredeyse aynı fiyata dünyanın en iyi lastiklerinden biri mi.

tamam Petlas alalım ama sadece petlas kazanmasın, bizde kazanalım yapsın adam gibi rekabetçi bi fiyat alalım deneyelim. açıkcası neredeyse aynı fiyata michaelin, continental, bridgestone mu? petlasmı? kesinlikle petlas degil.
  • Ben de Petlas almaya karar verdim ;aşağıdaki yazı şu linkten alınmıştır;

http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=1206

Ayrıca lastiklerle ilgili geniş bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ulaşabilirsiniz;
    http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=12 ( sizde inceleyiniz)

" 2008 F-16 TCG Worldwide Review

Bu yil 3.sü duzenlenen F-16/Proven Aircraft Worldwide Review (WWR) isimli Askeri Silah Sistemleri fuarina ilk kez katilan Petlas A.S, sergiledigi F-16 lastikleri ile buyuk ilgi topladi. Dunyanin bir cok ulkesinden Hava Kuvvetleri Komutanligi`nin ziyaretci olarak katildigi fuarda, F-16 disinda F-4, F-5, T-37, T-38 ve C-130 lastiklerini de tanitan Petlas, fuara tek lastik ureticisi katilimci olarak damgasini vurdu.

Turk Hava Kuvvetleri`nin kullandigi F-16 ve F-4 lastiklerinin saglayicisi olan Petlas`in stanti, Turk Hava Kuvvetlerinin de destegi ile fuar suresince bir cok ulkenin Hava Kuvvetleri tarafindan ziyaret edildi. Onumuzdeki yillarda fuara katilimini surdurmeyi planlayan Petlas`in yaninda, Havelsan, Tai ve Mikes de Turk katilimcilar arasindaydi."

Kesinlikle Petlas alacağım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylastik

Arkadaşlar kullandığınız lastikler ile ilgili puanlama yapabileceğiniz ve diğer sürücülerin verdikleri puanları ve yorumları gorebileceğiniz lastiktestleri sitesi Avrupa'dan sonra ilk kez Türkiye'de...

Artık lastikleriniz yorumları ve puanları diğer sürücülere yardımcı olacak.

www.lastiktestleri.com lastiklerinizin paunlamasını yapın tüm sürücü arkadaşlara yardımcı olun

güzelmiş
  • www.abdulkadirozcan.com.tr adresini deneyin isterseniz. Bende petlas snowmaster W601 kullanıyorum. Ankaradaki karlı havada tatmin edici performans aldım.
  • Türkiye' de ilk ve tek askeri uçak lastiği üretebilen lastik fabrikası konumunda olan PETLAS, her türlü kara taşıtı için dış ve iç lastik üretmektedir ve 70 ten fazla ülkeye ihrac edilmektedir.

Ankara Petlas Bayii ARY OTOMOTİV
    www.aryotomotiv.com
    0312 397 37 27
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafay76

Türkiye' de ilk ve tek askeri uçak lastiği üretebilen lastik fabrikası konumunda olan PETLAS, her türlü kara taşıtı için dış ve iç lastik üretmektedir ve 70 ten fazla ülkeye ihrac edilmektedir.

www.aryotomotiv.com
    0312 397 37 27

Firmalar kendilerini ihtiyaçlara göre düzenlerler. Askeri Uçak lastiği üretebilmesi demek kaliteli otomobil lastiği üreteceği anlamına gelmez. Uçağa lastik yapan arabaya hayli hayli yapar mantığı çok yanlış bir mantık.

Firmalar hangi konuda talep alıyorlarsa o konuya yönelirler ki TSK'nın lastik ihalesi yapılıp PETLAS bu ihaleyi kazanmıştı o yüzden yapıyordur. İhaleye başka hangi firmaların girdiğini biliyormusunuz ki böyle diyorsunuz?

Ayrıca reklam kokan hareketlere gerek yok. Burası kullanıcıları görüşlerini paylaştığı bir forum, satıcıların reklam yaptığı değil!
  • STARMAXX LASTİKLERİ ANA BAYİİ 0216 622 22 74
    www.lastiktürk.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

quote:

Orijinalden alıntı: Mustafay76

Türkiye' de ilk ve tek askeri uçak lastiği üretebilen lastik fabrikası konumunda olan PETLAS, her türlü kara taşıtı için dış ve iç lastik üretmektedir ve 70 ten fazla ülkeye ihrac edilmektedir.

www.aryotomotiv.com
    0312 397 37 27

Firmalar kendilerini ihtiyaçlara göre düzenlerler. Askeri Uçak lastiği üretebilmesi demek kaliteli otomobil lastiği üreteceği anlamına gelmez. Uçağa lastik yapan arabaya hayli hayli yapar mantığı çok yanlış bir mantık.

Firmalar hangi konuda talep alıyorlarsa o konuya yönelirler ki TSK'nın lastik ihalesi yapılıp PETLAS bu ihaleyi kazanmıştı o yüzden yapıyordur. İhaleye başka hangi firmaların girdiğini biliyormusunuz ki böyle diyorsunuz?

Ayrıca reklam kokan hareketlere gerek yok. Burası kullanıcıları görüşlerini paylaştığı bir forum, satıcıların reklam yaptığı değil!

Bu bayiden az önce Petlas W651 kış lastiği için aşağıdaki fiyatları aldım;

195*60*R15 135 TL
    195*50*R15 150 TL

Fiyatlar bana biraz yüksek gibi geldi, Ankara'da bildiğiniz daha uygun fiyat verebilecek bir bayi var mıdır acaba? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.