Şimdi Ara

VARIANT 1.6FSI Vs. 1.4TSI KARAR: 1.4 TSI 7-DSG 2009 MODEL (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
280
Cevap
0
Favori
29.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LİTEON sen ne yaptın yaaa. İnsanın alası yoksa da alacağı gelir bu resimlerden sonra.
  • quote:

Orjinalden alıntı: munans

LİTEON sen ne yaptın yaaa. İnsanın alası yoksa da alacağı gelir bu resimlerden sonra.

• Resim eklemeden geçmeyelim di mi ama.

VARIANT 1.6FSI Vs. 1.4TSI KARAR: 1.4 TSI 7-DSG 2009 MODEL

Arabamızın Atalarınızı da unutmamak lazım diye düşündüm.

• quote:

Arkadaşlar, VW'in metalik renk ve sunroof aksesuarları için istediği farklı fiyatların mantığı nedir acaba?

Passat için örnek verecek olursak;

Model.............................Metalik Renk (YTL).................................Sunroof (YTL)

Passat 1.4 lt., 1.6 lt..............1.120,00..............................................2.040,00

Passat 1.8 lt., 2.0 lt..............1.310,00..............................................2.370,00

Sonuçta kasa aynı değil mi, sanki motor 1.8 ya da 2.0 olunca fazla mı boya harcanıyor, ya da 1.8'in sunroof'u daha mı büyük?

Aynı durum Ford Mondeo da da var....çok acayip bi iş... sanki boyutlar farklı

• quote:

Orjinalden alıntı: uA_Y_C_A
    Aynı durum Ford Mondeo da da var....çok acayip bi iş... sanki boyutlar farklı

Vergiden dolayı o şekilde oluyormuş. Ford'da sadece Mondeo'da mı böyle birşey var acaba, Focus'ta yok mu mesela?
  •  VARIANT 1.6FSI Vs. 1.4TSI KARAR: 1.4 TSI 7-DSG 2009 MODEL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Taner Göde -- 7 Temmuz 2008; 17:30:29 >

• Cumartesi günü arabamı bakım için VW servisine götürdüm. Satış kısmına da uğradım ve Sedan ve Variant 1.4 TSI+7-DSG hakkında bilgi almak istedim. Satış temsilcisi bu modelin muhtemelen Aralık ayında geleceğini söyledi. Ben kendimi Eylül 15'e hazırlıyordum, biraz moral bozucu oldu benim için.

• Sevgili Munans arkadaşım,

Asla satış temsilcilerin söyledikleri ile yetinmeyiniz.www.vw.com.tr adresinde yayınlanan [benim de bir ara buraya kopyaladığım] Yetkili Satış Temsilcileri listesinden en çok satışın yapıldığı illerdeki bayileri arayıp sorun. REKOR OTO mesela bu konuda iyi, AYKAN da öyle (Nermin Hanım veya Koray Bey). Arayınız ve bir defa daha arayınız. Satış Müdürüne kadar çıkınız, telefonla değil, mutlaka şahsen gidiniz. İnanılmaz ama bu araçlar peynir ekmek gibi satılıyor, kelimenin tam anlamıyla "daha gemideyken" satılıyor.

Ayrıca bence özel donanımlı sipariş verin ve bunu çok sıkı takip edin. Bazı bayiler (hatta çoğu) uğraşmak, ilgilenmek istemiyorlar, 10 tane Passat ve 5 tane Jetta, 5 tane de Golf getirip "bunlar var, başka yok" deyip sizi o araçlara bir bakıma mecbur bırakıyorlar. Al-Sat bayilerinden bence sizin ve bizim gibi bilinçli VW PASSAT kullanıcıların almaması gerekir. Yetkili Satıcı olmak dışında cadde kenarında satış yapan yarı-resmi VW tüccarlarından hiçbir farkı yok.

Şükür bilinçli bayiler de var. Ek donanım, özel sipariş, bekleme süresinde aracı izleme, aksesuar, bakım, onarım, 2. el ve diğer tüm olanakları sunan Avrupa standardında bayiler kurtarıcımız aslında. Bence siz aracınızı bu tür bayilerinden almalısınız. Zaten bu tür bayiler büyüklüklerinden ve satış rakamlarıdan belli oluyor.

Saygılarımla,

Taner Göde

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli
    İlk mesajınızda bütçenizi zorlayarak Tsi'ı alacağınızı ifade etmişsiniz;bence madem zorlayacaksınız şöyle xenonu;sunroofu filan da olsun artık.

Aslında ilk düşüncem 1.6 FSI fiyatının 1.4 TSI'a göre 2.000 YTL ucuz olması ve bayilerin 2008 modelleri tüketmek istemeleri sebebiyle hatırı sayılır bir indirim yapabilirler düşüncesiyle 1.6 FSI almaktı. Daha sonra Taner Bey'in de tavsiyeleriyle 2009 model 1.4 TSI almanın daha doğru bir seçim olacağı kararına vardım. (Gerek yakıt tüketiminin daha az olması nedeniyle uzun vadede fazladan vereceğim paranın bir kısmını geri alacak olmam, gerekse arabayı satarken FSI'a göre daha pahalıya satabileceğimi düşünmem bu kararımda etken oldu.) Bu karar zaten bana ilave bir maliyet getirdi. . Bir de 2009 modellerde 7-DSG şanzıman seçeneğinin olacağını duydum. Her ne kadar DSG şanzımanlı araç kullanmasam da forumumuzda arkadaşların yazdığı "DSG şanzıman TSI motorla birlikte VW'in en büyük iki icadından biridir." şeklindeki yorumlar hadi son bi hovardalık daha yapayım 2009 TSI+7-DSG alayım şeklinde düşündüm. Ama artık buraya kadar, buradan sonrası limitlerini benim gibi fazlasıyla zorlayan birisi için gereksiz harcama kısmına girer diye düşünüyorum. Bu yüzden sunroof'a demekten başka yapabileceğim birşey yok.
    Xenon far konusunda ise aslında çok güzel birşey diye düşünüp istiyorum ama orijinal fabrika çıkışlı Xenon farların sebebini anlayamadığım şekilde aşırı pahalı olduğunu düşünüyorum. (Mutlaka forumda arkadaşların bahsettiği yaklaşık 250 YTL civarında olan Xenonlardan iyidir ama...).
    Arabayı aldıktan sonra ilk düşüncem güzel bir cam filmi yaptırmak. Onu da halen araştırıyorum ( f/p olarak en uygununu nerede kaça yaptırabilirim, lazerle cam karartma varmış bu nedir, gerekli midir, cam filminden çok mu iyidir şeklinde.)
    Yine arabayı aldıktan sonra ikinci düşüncem ise forumda olduça methedilen yaklaşık 250 YTL civarında olduğu söylenen MTEC marka Xenon far taktırmak. Ancak bu konuda kafama takılan iki şey var. Birincisi bunu taktırınca arabanın garantisine birşey olur mu, ikincisi de fiyatının orijinal fabrika çıkışlı Xenon fara göre çok ucuz olması sebebiyle Xenonumsu şeklinde mi olur?

quote:

Orjinalden alıntı: bucakli
    İnşallah en kısa zamanda istediğiniz aracı alırsınız ve inşallah Allah kazasız belasız bindirmeyi de nasip eder.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah hepimize kazasız belasız binmeyi nasip eder inşallah.

Bir Taner Bey klasiğiyle mesajımı sonlandrayım ve bir Variant fotoğrafı ekleyeyim diyorum. Ne dersiniz?

MTEC'leri VW servisinde kullaniyolar, gidip orda yaptirirsan islemi garantiden cikmaz.Ben serviste takdirdim beyaz isik veren ampulleri MTEC takalim dediler ben Phillips olsun dedim cok da memnunum tavsiye de ederim

•  VARIANT 1.6FSI Vs. 1.4TSI KARAR: 1.4 TSI 7-DSG 2009 MODEL
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aatabay
    MTEC'leri VW servisinde kullaniyolar, gidip orda yaptirirsan islemi garantiden cikmaz.Ben serviste takdirdim beyaz isik veren ampulleri MTEC takalim dediler ben Phillips olsun dedim cok da memnunum tavsiye de ederim

Bu iyi haber, teşekkür ederim. Siz neden MTEC yerine Philips tercih ettiniz. (Ben ikisini de görmedim ama forumda MTEC çok methedildiği için soruyorum.)
    Ayrıca sizin taktırdığınız da Xenon kit değil mi? Yani sadece ampul değil.
    Son olarak ne zaman ve kaça taktırmıştınız hatırlıyor musunuz, MTEC kaç YTL idi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munans -- 8 Temmuz 2008; 0:59:41 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: tanergode
    Ayrıca bence özel donanımlı sipariş verin ve bunu çok sıkı takip edin. Bazı bayiler (hatta çoğu) uğraşmak, ilgilenmek istemiyorlar, 10 tane Passat ve 5 tane Jetta, 5 tane de Golf getirip "bunlar var, başka yok" deyip sizi o araçlara bir bakıma mecbur bırakıyorlar. Al-Sat bayilerinden bence sizin ve bizim gibi bilinçli VW PASSAT kullanıcıların almaması gerekir. Yetkili Satıcı olmak dışında cadde kenarında satış yapan yarı-resmi VW tüccarlarından hiçbir farkı yok.
    Taner Göde

Taner Bey,
    Ben halen kullandığım Golf IV'ü alırken de Konya bayisine
    - Sedefli antrasit mavisi, içi açık renk döşeme, düz vites ve sunroofsuz istiyorum dedim. Bana verdikleri cevap;
    - Zaten bu arabada çok sıra var, sizin istediğiniz şekilde mümkün değil oldu.
    Ben de başladım bayileri aramaya, Adana Aykan'da istediğim arabayı buldum ve oradan almıştım. Şimdi de Konyada istediğim şekilde olmazsa güzel Türkiyemin hiçbir köşesine gitmekten üşenmem. Belki de bu vesileyle bu cennet vatanın henüz görmediğim bir yerini de görme şansım olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi munans -- 8 Temmuz 2008; 1:05:46 >

• elimde eski golf 5 imden kalma mtec 6000 k xenon takımı var.ampüller h7 ve general elektrik marka.isteyen arkadaş olursa uygun fiyata veririm.
  • Herkese iyi bir çalışma haftası diliyorum...!

• quote:

Bu iyi haber, teşekkür ederim. Siz neden MTEC yerine Philips tercih ettiniz. (Ben ikisini de görmedim ama forumda MTEC çok methedildiği için soruyorum.)
    Ayrıca sizin taktırdığınız da Xenon kit değil mi? Yani sadece ampul değil.
    Son olarak ne zaman ve kaça taktırmıştınız hatırlıyor musunuz, MTEC kaç YTL idi?

Philips Diamond Vision'larin en iyisi oldugunu ama MTEC'lerin de kaliteli oldugunu söylediler bende Philips kalitedir diye tercih ettim.Yanniz benimkiler xenon degil,Beyaz isik.Yani sadece ampuller degisti. Mart ayinda aldigimda arabayi servisten daha cikmadan taktirmistim.Yanlis hatirlamiyorsam MTEC'lere 450YTL demislerdi, Phillips'e 600YTL. Tabi uzun,kisa,sisler hepsi icinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aatabay -- 8 Temmuz 2008; 15:22:15 >

• quote:

Orjinalden alıntı: tanergode

Herkese iyi bir çalışma haftası diliyorum...!

Sagol Taner, sanada iyi calismalar

• quote:

Philips Diamond Vision'larin en iyisi oldugunu ama MTEC'lerin de kaliteli oldugunu söylediler bende Philips kalitedir diye tercih ettim.Yanniz benimkiler xenon degil,Beyaz isik.Yani sadece ampuller degisti. Mart ayinda aldigimda arabayi servisten daha cikmadan taktirmistim.Yanlis hatirlamiyorsam MTEC'lere 450YTL demislerdi, Phillips'e 600YTL. Tabi uzun,kisa,sisler hepsi icinde.

Yani Xenon kit dedikleri daha pahalı birşey o halde. Siz neden kit düşünmediniz, bu yeterli mi?
    Aslında kit olunca ne oluyor, sadece ampul olunca ne oluyor, hala anlayabilmiş değilim şu işi...
  • quote:

quote:

Yani Xenon kit dedikleri daha pahalı birşey o halde. Siz neden kit düşünmediniz, bu yeterli mi?
    Aslında kit olunca ne oluyor, sadece ampul olunca ne oluyor, hala anlayabilmiş değilim şu işi...

Xenon herhalde ayri bir islem gerektiriyor.Kit dedikleri tahminimce ayri bir voltaj ünitesi adapter gibi birsey.Fakat internetten yaptigim arastirmalarda sonradan takilan xenon kitlerinin bozulabilecegi,farlara zarar verebilecegi ve garantinin iptal edilmesi gibi seyleri görunce hemen vazgecmistim.Zaten orjinali olmamak kaydiyla arabama mavimsi far taktirmak pek cazip gelmiyordu.Passat'in standart halojen farlari zaten cok yeterlidir piyasadaki cogu arabadan %20'ye kadar daha iyi aydinlatir yolu.Ama daha iyi olsun ve estetik olsun istedim.Beyaz isik, sari isiga göre yolu daha iyi aydinlatiyor bu bir gercek.Hemde siyah arabamla cok hos bir görüntüsü oluyo gece vakti Bence xenon kitini pek düsünmeyin, direk gidin MTEC veya Philips ampullerle Passat'in standart ampullerini degistirsinler mis gibi kullanin.Hem standart ampullerde elinizde olur bir sorun cikarsa ki zannetmiyorum orjinal VW ampulleri elinizde olmus olur garantiyle ilgili bir sorun yasamazsiniz.

• Benim forumda 250 YTL civarında diye okuduğum sadece kısa farlar mıydı acaba?
  • bu fiyata sadece kısalar xenon olur. ben de aynı fiyatı aldım bi arkadastan mtech xenon kiti için ama dediğim gibi sadece kısalar.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.