Şimdi Ara

The Wire (2002 - 2008) | HBO (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
478
Cevap
10
Favori
49.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.sezon 3.bölümdeyim tempo hep böyle devam edecekse bırakacağım herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozziii1905

2.sezon 3.bölümdeyim tempo hep böyle devam edecekse bırakacağım herhalde.

tempo artmıyor
  • İzlemeye başladıktan sonra gerçekten bırakamadım. Şu an 6. bölümdeyim ve işimi - gücümü bırakmış bu diziyi izliyorum.
  • Uzun zamandır listemde duruyor fakat bir türlü vakit ayırıpda izleyemedim şu diziyi..
  • Ben 1. sezonu şimdi bitirdim.

1.sezon değerlendirmesi yapmak gerekirse ; dizi gerçekten harika. Her şey tek tek işleniyor ve siz adeta bir kusur bulamıyorsunuz. Her şey ince ayrıntısına kadar düşünülmüş , sanki senarist o mahallelerde büyümüş de , gerçekten aktarıyor. Oyunculara baktığımızda , hikayenin geçtiği yerlerde büyümüş birkaç isim var ve onların da etkisini düşündüğümüzde gerçekten çok güzel bir dizi ortaya çıkmış. Ben çok beğendim , keşke çok daha uzasaydı da , 10-11 sezon görseydik..
  • 2. sezonun 3. bölümünü izledim az önce. 1. sezona oranla , oldukça solgun ve hareketsiz geçiyor , aralarda canımın sıkılmadığı da olmuyor değil... 2. sezonu hızlıca izledikten sonra , diğer sezonlardaki hareketliliği merak ediyorum , pes etmemek için direniyorum açıkçası.
  • 2. sezonu az önce bitirdim. Tempo başlarda hafif gidiyordu , artmaz ve bırakırım sanıyordum fakat alakası yok. Tempo inanılmaz derecede artıyor ve tahmin edemeyeceğiniz olaylar gelişiyor. 3. sezona hemen başlayacağım şimdi.

Bu dizinin daha fazla izleyeni olması gerekiyor , neden bu kadar az takipçisi var merak konusu.
  • The Wire tarihin en iyi 10 tv serilerinden biridir. Ben geçen yıl bitirmiştim, izlerken zevkten dört köşe oluyordum hemen bitmesin diye her gece 1 bölüm izliyordum cips ve kola ile kuruluyordum tv başına müthiş bi dizi. Wire'dan sonra, Treme'ye başladım oda müthiş izlerken alıp götürüyor, David Simon'ın dizilerindeki oyuncular görebilceğiniz en doğal ve en gerçek oyunculardır. Konusu ve dizinin yapısı pek türk insanına hitap etmediği için burda rağbet görmedi ABD tarihinin en efsane dizilerinden biri olarak gösterilir orda bilmeyen ve izlemeyen yoktur. David Simon'ın Wire'dan öncede yapmış olduğu Homicide: Life on the Street'in altyazılarını birileri çevirsede onada başlasak 7 sezon
  • Arkadaşlar bu dizinin final bölümü yani s5e10 tr altyazı izleyebileceğim bir yer varmı hiçbir sitede bulamadım ya altyazı senkron bozuk ya da bölüm yanlış. zamunda dan çektim orda da yanlış bölüm var diğer torrent sitelerinde ise seeder 0 .herhangi bir site veya torrent linki bulan, bilen varsa atabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snaypa -- 26 Mart 2013; 19:37:16 >
  • Yaklaşık 1 yıl önce başladığım The Wire'ı nihayet bitirdim. Bölüm başı 1 saat olunca pek vakit ayıramıyordum. Övüldüğü kadar olan bir dizi. Baltimore şehrinde uyuşturucu çeteleri ile polisin verdiği mücadele ve yaşamlarını gerçekçi olduğu kadar çok kaliteli bir senaryo ile izleyiciye sunmuşlar. İlk başlarda polis-zanlı kovalaması olarak göze çarpsa da sezonlar ilerledikçe toplumun genel bir kesimine yayılıp gerçekleşen olayları ele alan yapıya bürünüyor.

Dizinin yavaş tempoda ilerlemesi negatif yönü ama bu tarz drama dizileri böyledir. İzlemeye başlayanların bunun farkında olmaları gerekiyor. Drama severler iyi bir seyir zevki almak istiyorlarsa bu diziyi izlemeli mutlaka.
  • 3 sayfa vay be diziye gerçekten önem verilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

The Wire tarihin en iyi 10 tv serilerinden biridir. Ben geçen yıl bitirmiştim, izlerken zevkten dört köşe oluyordum hemen bitmesin diye her gece 1 bölüm izliyordum cips ve kola ile kuruluyordum tv başına müthiş bi dizi. Wire'dan sonra, Treme'ye başladım oda müthiş izlerken alıp götürüyor, David Simon'ın dizilerindeki oyuncular görebilceğiniz en doğal ve en gerçek oyunculardır. Konusu ve dizinin yapısı pek türk insanına hitap etmediği için burda rağbet görmedi ABD tarihinin en efsane dizilerinden biri olarak gösterilir orda bilmeyen ve izlemeyen yoktur. David Simon'ın Wire'dan öncede yapmış olduğu Homicide: Life on the Street'in altyazılarını birileri çevirsede onada başlasak 7 sezon

Homicide'i sırf o kadar met ettiler ingilizce izlemeye başladım 2.bölümde bırakmak zorunda kaldım. ingilizce biliyoruz diye geçiniyoruz birde slang dan bir bokta anladığımız yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Deis Gorte Ezhcki

quote:

The Wire tarihin en iyi 10 tv serilerinden biridir. Ben geçen yıl bitirmiştim, izlerken zevkten dört köşe oluyordum hemen bitmesin diye her gece 1 bölüm izliyordum cips ve kola ile kuruluyordum tv başına müthiş bi dizi. Wire'dan sonra, Treme'ye başladım oda müthiş izlerken alıp götürüyor, David Simon'ın dizilerindeki oyuncular görebilceğiniz en doğal ve en gerçek oyunculardır. Konusu ve dizinin yapısı pek türk insanına hitap etmediği için burda rağbet görmedi ABD tarihinin en efsane dizilerinden biri olarak gösterilir orda bilmeyen ve izlemeyen yoktur. David Simon'ın Wire'dan öncede yapmış olduğu Homicide: Life on the Street'in altyazılarını birileri çevirsede onada başlasak 7 sezon

Homicide'i sırf o kadar met ettiler ingilizce izlemeye başladım 2.bölümde bırakmak zorunda kaldım. ingilizce biliyoruz diye geçiniyoruz birde slang dan bir bokta anladığımız yok

Hocam TÜrkiye'de öğretilen ingilizce ile amerikanların sokak dilini anlamak zor. Çok farklı tabirler var özellikle zenci muhabetlerinde film kopuyor adamlar neredeyse farklı bir dil ile konuşuyor bi çok kelimeyi kesip,biçip birleştirmişler. Anlamadığın her kelimeyi netten araştırmak gerekiyor bir süre yada en iyisi Amerika'da 3-4 ay kalıcaksın orada konuştukça öğrenilir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deis Gorte Ezhcki

quote:

Hocam TÜrkiye'de öğretilen ingilizce ile amerikanların sokak dilini anlamak zor. Çok farklı tabirler var özellikle zenci muhabetlerinde film kopuyor adamlar neredeyse farklı bir dil ile konuşuyor bi çok kelimeyi kesip,biçip birleştirmişler. Anlamadığın her kelimeyi netten araştırmak gerekiyor bir süre yada en iyisi Amerika'da 3-4 ay kalıcaksın orada konuştukça öğrenilir

Şöyle bi mevzu var snoop dogg kendine dil oluşturmuştu biliyorsanız eğer adamlar gerçekten amerikan ingilizcesinden çok farklı dünyalarda dediğiniz gibi californiaya gidip slang i yerinde öğreniceksin :)

• The Wire'dan sonra boşluğa düşenler varsa Southland'i öneririm. Hiç bir dizi Wire kadar olamaz ama Southland'te çok şahane bir dizi.
  • Ya arkadaş bu diziden sonra hiçbir dizi çekilmiyor. Çok gerçekçiydi be... Ne kadar alakasız olsa da House'a başlayayım dedim. Çok bayat geldi ya. Diyaloglar filan ergen işi gibi gerçekten.
    Bu yaz ne izleyeceğim hiç bilmiyorum. Sopranos, Wire, Breaking Bad ayarında bir dizi önerebilecek var mı? Özellikle HBO tarafından yayınlanan. (adamlar işi biliyor aga)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^rof -- 26 Haziran 2013; 18:01:26 >
  • buna ne diyorsunuz beyler, sezon 2 bölüm 9
    The Wire (2002 - 2008) | HBO
  • Harika bir diziydi , Hayranlıkla izledim , kendimi boşlukta hissediyorum ,

Bir çok karakter ve zengin kurgusu ile en iyi 10 dizi arasında olduğuna inanıyorum.
  • Ben de geç de olsa başladım bu diziye. Breaking Bad hayranı olarak ağır ilerleyen senaryolara alışkınım. Çoğu kişi dizinin ağır ilerlemesini sebep göstererek yarıda bırakmış diziyi. Ağır ilerliyor kabul fakat oyunculuklar ve gerçekçilik bakımından o kadar mükemmel ki insan bırakmaya kıyamıyor. Biraz da hukuk, soruşturma, polis departmanlarına ilginiz varsa sıkmadan izlettiriyor kendini.
  • omar reyiz battlefield 4 oyununda karşımızda
    The Wire (2002 - 2008) | HBO
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.