Şimdi Ara

## Computex 2008: Asus, MSI, Intel ve Abit'den X58 Çipsetli Anakartlar ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Computex 2008: Asus, MSI, Intel ve Abit'den X58 Çipsetli Anakartlar ##

Yaklaşık iki hafta sonra anons edilecek olan AMD-ATi'nin Radeon HD 4800 ve Nvidia'nın GeForce GTX 200 serileri Computex 2008 dahilinde henüz resmi olarak anons edilmemişken Intel'in yılın son çeyreğinde kullanıma sunacağı X58 çipsetine yönelik olarak anakart üreticileri hazırladıkları ilk model örnelerini katılımcıların beğenisine sundular. Foxconn ve Gigabyte'dan sonra Abit, Asus, Intel ve MSI'ın modelleri de fuardaki yerlerini almış durumdalar. Asus ve Intel'in modelleri standart tasarımlarıyla dikkat çekerken Abit'in X58 modeli ise oldukça önemli. Zira P45 modellerinden sonran anakart piyasasından çekileceği iddia edilen yıl sonunda anons edilecek olan X58'e yönelik olarak gerçekleştirdiği çalışma firmanın geleceği açısından oldukça önemli. Intel'in Nehalem mimarisini esas alan LGA1366 formundaki dört çekirdekli Bloomfield işlemci ailesi için geliştirilen X58'in ICH10R köprüsü ile gelmesi beklenirken Corssfire ve Quad-Crossfire desteği sunması da öngörülüyor.

• asus herzamankı gıbı iğrenç bi renk kullanmıss....

ama ben DFI anakartını beklıyorum bakalım DFI'yın kartı nasıl olacak mukemmel olacagı kesın....
  • Hıc bırının tasarımı guzel degıl 90lara goturdu benı Daha degısık ıc acıcı seyler beklerdım
  • x58 de işlemçi ve ram slotları yakınlaşmış bakalım performans nasıl olacak
  • kartlar aceleye gelmiş anlaşılan tasarım sıfır uyduruk hepsi daha sonraki modellerde farklı soğutucular olur büyük ihtimalle
  • nehalem geliyor oley
  • arttık anakartlar 1 den fazla pcıe görmek mümkün ozellikle en az 3 tane
    yakında da anakartlarımızda en az 3 tane olur artık
  • en uydurma yine intelin board ı
  • ŞU ANAKARTLAR Bİ DE SLI DESTEKLESE VARYAAAAAA
  • Destekler destekler çıksında bi zamanla herşeyi destekler
  • X38 yaygınlaşmadan X48 serisi ortaya çıktı.
    x48 anakartlar yaygınlaşmadan x58 piyasaya giriyor.

İntel ha bire kaz misali yolup duruyor. Bence bu kadar hızlı chipset değişmemesi gerekiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinanx

ŞU ANAKARTLAR Bİ DE SLI DESTEKLESE VARYAAAAAA

boyle bişey nvidia+ıntel demek o da imkansız kanımca
  • abit ve msi kartları daha bir çekici duruyor ama bunlar piyasaya sürülecek olan kartlar değildir diye tahmin ediyorum yoksa ıyyyy.
  • PCBler oldukça kalabalık görünüyor. Tasarımın sadeliği önemsiz lakin Asus şu iğrenç renkten vazgeçebilse keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuz ruhu -- 4 Haziran 2008; 6:45:17 >
  • DFI bu fuarda sergilemez mi acaba X58 i
  • bu ne şimdi şaka mı yahu? renge bak! x58 bi anakart nasıl daha itici yapılabilir diye epeyce emek harcadıkları çok belli oluyor. sırf PCB rengi dolayısıyla almam ben o kartı
  • quote:

Orjinalden alıntı: fahrencelcius

kartlar aceleye gelmiş anlaşılan tasarım sıfır uyduruk hepsi daha sonraki modellerde farklı soğutucular olur büyük ihtimalle

• quote:

Orjinalden alıntı: alibotan

asus herzamankı gıbı iğrenç bi renk kullanmıss....

ama ben DFI anakartını beklıyorum bakalım DFI'yın kartı nasıl olacak mukemmel olacagı kesın....

• bakalım iNTEL AMD'in teknolojilerini kulanmaya başladı ghz yarışları gene başlıyacak gibi nehalem (ne alem) olacak bakalım
  • LGA 1366 ya geçilecek. Şimdiki ankartlara çok para vermemek lazım. P35, P43 ve P45 hayli hayli iş görür nehaleme kadar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.