Şimdi Ara

>>gün-saat-derece-takvim : devresi yapıyorum<<

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
6.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba ben gün-saat-derece-takvim devresini yaptım 1 - 2 eksigi kaldı finaller bitsin pic'ten anlayan arkadaşlardan ricam olacak yardımlarınızı esirgemezlerse sevinirim

BASKI DEVRESİ

DEVRENİN TAM HALİ (sayılır)

DEVRENİN BU LCD İLE BİRLEŞMESİNİN ARDINDAN İŞLEM TAMAMLANACAK

SİZDEN HAFTAYA RİCAM OLACAK ŞİMDİ HEM PİC PROGRAMLA İÇİN SORUM OLACAK HEMDE BU LCD Yİ DEVREYE BAGLAMA İŞLEMİ ÇÜNKÜ LCD NİN BACAKLARI FARKLI DEVRENİN BACAKLARI FARKLI KONUMDA SAGILARIMLAR

BU DEVRENİN MALZEMELERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİLÂL85 -- 3 Haziran 2008; 18:32:13 >

• Bİ BU RESMİ KOYAMADIM YAU

• hocam devrenin devre şemasını baskı devresinide eklermisin? birde bu devrenin elinde kodları varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pisiko__

hocam devrenin devre şemasını baskı devresinide eklermisin? birde bu devrenin elinde kodları varmı?

http://rapid----------share.com/files/119829334/Guen_Goestergeli_Saat_Derece_Takvim_devresi.rar.html

hepsi burda

(---------- işaretleri kaldırın)

devre tamamıyla alıntıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİLÂL85 -- 3 Haziran 2008; 20:13:05 >

• Lcd datasheet'inden sorunu hallettiğini sanıyodum bilal?Pinleri hala bulamadınmı?
  • lcd nin datasını buldum da daha ugraşamadım finaller bitmediki kör olası finaller işte şimdiden konuyu açıyorum arkadaşların gözü aşina olsun hem bende tyam olarak eksiklerimim bulmuş olacam
  • Sınavlarında başarılar..Devreyi tam olarak çalıştıran varmı bende masaüstüme yapmayı düşünüyorum ancak saat stabil çalışıyormu?saniyede ileri-geri kalıyomu bunu öğrenmek istiyorum.
  • Anıl kardeşim teşekkür ederim

evet çalıştıran bir arkadaş var adı akmeşe diye biri hatta yukarıdaki dosyayı indirdiysen içinde akmeşe kardeşim videoya almış oldugunu göreceksin gayet verimli çalışıyor hatta elektrik kesildigi zaman saat geri kalmıyor üzerinde 3v pil de mevcut

sizede başarılar Anıl kardeş
  • Kolay gelsin hocam.Ben de bunun sadece termometre olanını arıyorum XX.X C şeklinde ölçeninden..
    Bulursan bana kesin haber edersen sana minnettar kalırım.
  • elbette kardeş ama forumda bir arkadaş yapmış ona baktın mı güzeldi yanılmıyorsam - ye de iniyordu
  • bilal hocam lcd lerin pinleri zaten üç aşağı hepsinin aynıdır.yani rs,rw,e,vcc bunların sıralaması çok nadiren değişirki bugüne kadar onlarca lcd denedim aynı kontrolcü kulllananların pinlerinin hepside aynı dizilmişti.
    diablo hocam istediğin termometre basit ds1820 veya analog lm15 le yapılmış örnekler var webde.fazla programlama bilgin yoksa lm tercih et çünkü basit bir adc olayı.
  • Görmedim,ama link varsa bi bakıyım da yapıyım inşallah.Bana lazım öyle birşey.
  • Bulunduğum ağda rapide bağlantı sınırı koydukları için çok yavaş indirebiliyorum ya da hiç indiremiyorum. 8pinli entegre nedir?
  • @Alper kardeşds1307 digeride pic : 16f877 isterseniz< msn den gönderim yapabilirim ?

@Ümit:lm ile yapmış oldugu devre var ustadım ama led ile anlayabilirsin derecenin ne durumda oldugunu yanlız bende ki - ye inmiyor

@alirbsh söylediklerinde haklı gibisin finallerimin bitmesini bekliyorum bu hafta son data şitinide indirdim onları bi gözden geçirecegim
  • ya bu pcb yi nasil çikarttin benmi kazmayim anlamadim bir türlü adam gibi çikmiyo benimkiler ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: BİLÂL85

@Alper kardeşds1307 digeride pic : 16f877 isterseniz< msn den gönderim yapabilirim ?

@Ümit:lm ile yapmış oldugu devre var ustadım ama led ile anlayabilirsin derecenin ne durumda oldugunu yanlız bende ki - ye inmiyor

@alirbsh söylediklerinde haklı gibisin finallerimin bitmesini bekliyorum bu hafta son data şitinide indirdim onları bi gözden geçirecegim

Teşekkür ederim

@Anıl_35 ds1307 de saatte sapma olmaz.Saat entegresidir.Eğer timer kesmesi kullanılsaydı kayma oluşurdu.ds1307 hassas bir entegredir.

Bilal, sağolasın 2 hafta sonra evde olacağım inşallah.Oradan indiririm.

• kardeşim ben öncelikle pcb yi lazer yazıcısına göre çıkarttım neden diceksin benim yazıcı samsung çıktı alırken pikseline varana kadar kuşe kagıdına o pikselleri tek tek işliyor buda yolların yada siz ne diyorsanız hatların birbirine karışmasını saglıyor ben yazıcıya çıktı almadan önce bacakları prodeus ta inceltiyorum sonra çıktı alıyorum çıktı aldıktan sonra çıktının en iyi ve anlaşılır baskı dewresini makasla kesip pertinanksın üzerine koyuyorum sonra özenle ütülüyorum 6-10 dk kadar ütülüyorum arada kuşe kagıdını kaldırıp kontrol ediyorum yollar çıkmışmı diye eger çıkmışsa ütüyü kaldırıp pertinanksın sogumasını bekliyorum beklemeden sonra elime cd kalemi ile maket bıçagı alıyorum karışan yolları açıyorum çıkmamış yolları cd kalemi ile düzeltiyorum eger bi problem yaşıyorsanız elimden geldigi kadar yardımcı olurum - oluruz amma çok konuştum yau

quote:

Orjinalden alıntı: tur218

ya bu pcb yi nasil çikarttin benmi kazmayim anlamadim bir türlü adam gibi çikmiyo benimkiler ...

• vah canım banlanmış
    quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

Görmedim,ama link varsa bi bakıyım da yapıyım inşallah.Bana lazım öyle birşey.

• Aferim sana Bilal
  • Bilal abi
    quote:

Orjinalden alıntı: ermanunal01

Aferim sana Bilal

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.