Detaylı İç Temizlik Yaptıran Var mı? Sonax, Ziebart ya da başka bir yerde...
65 Cevap32238 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1184 Mesaj
2 Haziran 2008; 21:24:09 

Arabamın içinde hoş olmayan bir koku var ve kaynağı döşemeler (kumaş) diye tahmin ediyorum. Araba kokularıyla vs. geçecek gibi değil çünkü koltuklardan oturunca falan baya toz çıkıyor havaya.

Detaylı iç temizlik yaptırmayı planlıyorum fakat Ziebart'ın internet sitesinde 260, Sonax 220 YTL fiyat vermişler. Daha önce bu uygulamayı yaptıranlar var mı? Bu fiyata değer mi? Sizce en son pazarlık yapıldığında bu fiyat üzerinden bir indirim olur mu? Önerdiğiniz temsilciler var mı?

+ Bu iki firma dışında önerebileceğiniz bu işin ehli, iyi sonuç alabileceğim başka firma tavsiyeleriniz var mı?

Çok teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihhk -- 2 Haziran 2008; 21:23:10 >

3354 Mesaj
2 Haziran 2008; 23:16:16 

Hangi ildesiniz?

1184 Mesaj
2 Haziran 2008; 23:31:56 

quote:

Orjinalden alıntı: Yarbay

Hangi ildesiniz?

İstanbul

3354 Mesaj
2 Haziran 2008; 23:44:24 

İzmir'de olsaydınız bir yardımım dokunabilirdi ancak İstanbul'u bilmiyorum. Ziebarttan şaşmayın derim

Tabiki de pazarlık indirimleri olur merak etmeyin...

2092 Mesaj
3 Haziran 2008; 0:46:36 

benim gordugum kadari ile sonax ve ziebart plastik aksami hakikaten fabrika cikisi hale getiriyor ama kumaslar pek temizlenmiyor.
biraz goz boyama yani.
bir arkadasim sonax ta yaptirdi , plastikler super ama kumas aksam o derece degil.
sonaxta baska bir arac inceledim ayni sekilde.
insanlar plastik aksami gorunce digerini farketmiyor.
sanirim bi kimyasal var ellerinde ve suruyorlar plastige , gerisi hikaye.
biraz goz boyama geliyor bana.
arabamin koltuk kumaslarini dosemeciye sokturup evde makinede iki kere yikayip geri taktirmayi dusunuyorum.
dosemeci 100 liraya soker takarim demisti.

3354 Mesaj
3 Haziran 2008; 1:14:20 

quote:

Orjinalden alıntı: 26_bbz_26

benim gordugum kadari ile sonax ve ziebart plastik aksami hakikaten fabrika cikisi hale getiriyor ama kumaslar pek temizlenmiyor.
biraz goz boyama yani.
bir arkadasim sonax ta yaptirdi , plastikler super ama kumas aksam o derece degil.
arabamin koltuk kumaslarini dosemeciye sokturup evde makinede iki kere yikayip geri taktirmayi dusunuyorum.

Ziebart bu işi yapıyor bilmiyorum hiç oraya da baktınız mı...

Hatta taksiciler otomobillerini sıfır olarak teslim alır almaz Ziebarta sadece koltuk koruma için gidiyorlar...

1184 Mesaj
3 Haziran 2008; 10:37:15 

quote:

quote:

biraz goz boyama yani.

Hatta taksiciler otomobillerini sıfır olarak teslim alır almaz Ziebarta sadece koltuk koruma için gidiyorlar...

iki fiyat vermişler zaten sıfır ve ikinci el olmak üzere. acaba aradaki fark nedir?
siz yaptırdınız mı? yararlı olduğunu düşünüyorsunuz sanırım

3354 Mesaj
3 Haziran 2008; 12:08:37 

Tahmin ettiğim kadarıyla sıfı otomobillerde kir olmadığı için direkt koruma yapılıyor ancak 2. ellerde koltuklar önce temizlenip sonra koruma yapılıyor olması lazım yani biraz daha uğraştırdığı için olabilir aradaki fark. Ben geçen ağustos ayında yaptırdım, neredeyse 1 sene olucak. Biraz kirlenmeler oldu tabiki ancak ben hemen hiç temizlik yapmadım, detaylı bir temizlik düşünüyorum bu aralar yapınca ilk yapıldığı hale geleceğine eminim. Çünkü detaylı için temizliğin bir amacı da eğer koltuğunuza herhangi birşey dökülürse bir bez yardımıyla uğraşmadan temizlemek. O yüzden iç temizlik sonrasında birşey dökülürse kolayca temizlenebiliyor. Yoksa bir sürü kimyasal uğraş dur. Şimdi Yer döşemeleri ve koltuk döşemelerini (deri koltuk) detaylı olarak temizlediğimde eski halini alacak diye düşünüyorum ki Ziebartta bunun garantisini veriyor zaten. Herhangi bir durumda %100 memnuniyet garantisi var. Herşeyin dışında benim çok samimi arkadaşım o yüzden problem olmaz ancak böyle kurumsal firmalarda bir sorun yaşanacağını sanmıyorum siz derdinizi tatlı bir dille ve uygun olarak anlattıktan sonra...

1965 Mesaj
13 Haziran 2008; 22:35:32 

BEN ZİEBART KOLTUK KORUMA DIŞ KORUMA PLASTİK KORUMA HEPSİNİ YAPTIRDIM AMA MAALESEF PİŞMANIM VERDİĞİM RAKKAMA KOLTUKLAR LEKENLEDİ 3-4 AY SÜRMEDİ GİTTİM TEKRAR BİR SEYLER SIKIP SİLDİLER AMA BENİ İŞN ACIKÇASI TATMİN ETMEDİ TEKRAR YAPTIRACIĞIMI SANMIYORUM HAVALAR SICAKLADI HALI YIKAMA MAKİNASI VAR İSE KOLTUKLARU VE TAVANI KENDİNİZ YIKAYIN DERİM SICAK HAVADA CABUK KURUR GÖZ BOYAMA OLYINA GELİNCE TAMAMEN KATILIYORUM
quote:

biraz goz boyama yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2008 doblo premıo -- 13 Haziran 2008; 22:34:27 >

1078 Mesaj
14 Haziran 2008; 22:52:21 

Ziebart yada sonax işlemin yapıldığı bayi çok önemli bu işlerde.bayi den bayiye fark gösterebiliyor en iyisi daha önce uygulama yaptıkları bi aracı görmek ondan sonra karar vermek.

2012 Der Golf 1.6 Benziner 102PS Trendline 5-Gang

DH
Eski Üyelerin Mekanı...
2003 Üyesi.

KATHREIN UFS 913 TWİN HD PVR

6931 Mesaj
15 Haziran 2008; 2:17:03 

Autowax tavsiye ederim.

2010 Golf 1.4 TSI Highline Manuel 160hp. Fırtına Grisi

5475 Mesaj
16 Haziran 2008; 10:33:09 

quote:

quote:

biraz goz boyama yani.

Taksicilerin Ziebart'a koltuk koruma için gitmelerinin tek sebebi Ziebart'ın otomobil bayilerine "bedava koltuk koruma" kuponu dağıttırmaları ve yeni araç alıp gelen insanların ilk anlık sersemliklerinden yararlanıp diğer uygulamaları satın almaya ikna etme niyetleri.

Koltuk koruma uygulamasında kompresör ile püskürtülen kimyasal koltuk döşeme kumaşının üzerine dökülen bir sıvının içine nüfuz etmesini geciktirir, yüzeyde kalan sıvı da hemen müdahale edilerek kolayca temizlenir. Koltuğun zamanla oluşan kirlenmesine karşı bir koruması yoktur. Bunları yukarıda koltuklarının tekrar kirlendiğini, memnun olmadığını yazan arkadaş için belirtiyorum. Koltuklar ve plastik aksam zamanla mutlaka kirlenecektir.

Plastik aksamlara kullanılan kimyasal mat veya parlak vinil koruma, yüzeye toz yapışmasını engeller ve gerçekten çok işlevsel bir ürün bence...

199 Mesaj
25 Ocak 2009; 17:25:46 

ben 2 yıl önce kocaeli ziebart ta yaptırdım aracın koltuklarında bulunan gazete ve dergi konulacak cep kısmında 3 cm kadar bir sökük ve arka küllük kapağının işlevini kaybetmiş olarak geri aldım

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Ocak 2009; 19:59:12 

Ben arabamı kendim yıkıyorum kendim cilalıyorum ve içini de kendim temizliyorum. Hiçbir firma arabama benim gösterdiğim özeni göstermez bir kucak ta para alır.

Kendinize temizlik malzemelerinizi cilanızı alın kendiniz yapın, zaten yapa yapa öğrenecek ve hızlanacaksınız. Yazık günah boş yere sektör yaratmayın

534 Mesaj
2 Şubat 2009; 14:12:39 

bencede vaktini ayıracaksın bir hafta sonu alacaksın malzemeleri yapacaksın malzemeler yaklaşık 40 tl gibi bi,r fiyata iç ve dış temizliği halledebilirsiniz

alacağınız bir cila
döşemeler için temizleyici sprey (cok işe yarıyor)
torpido için termizleme aparatları
ve bir pazar günü

ANCAK ÖLÜ BİR BALIK AKINTIYA KAPILIR

NEFİS ÜÇ KÖŞELİ DİKENDİR NE TÜRLÜ KOYSAN BATAR

142 Mesaj
8 Şubat 2009; 13:10:01 

izmirde opil otoda yaptırdım, boya koruma komple motor temizlik iç temizlik hepsi, gayet iyi fiyat verdiler bir tanıdık vasıtasıyla gittim, izmirden olan varsa belki yardımım dokunur ama koltuk koruma işi bence göz boyama diyorum.

05'Civic ES VTEC [Körfezin Meleği]
Nokia 3120classic
Casper Nirvana notebook'09
...ve bulut üstü bir yaşam

220 Mesaj
15 Şubat 2009; 20:12:26 

quote:

Orjinalden alıntı: boyrhomboidea

izmirde opil otoda yaptırdım, boya koruma komple motor temizlik iç temizlik hepsi, gayet iyi fiyat verdiler bir tanıdık vasıtasıyla gittim, izmirden olan varsa belki yardımım dokunur ama koltuk koruma işi bence göz boyama diyorum.

hocam selam. ben 2 gun once 2. el bir arac aldım.

sonax ziebart ucmus.. bu opilde fiyatlar nasılk acaba

acil iç temizlik yaptırmam gerekiyor..

157 Mesaj
22 Ekim 2010; 10:44:54 

Arkadaşlar, hanımların evlerde kullandığı koltuk halı sildiği kimyasallar var. Alın bir kovanın içine koyun uygun miktarda su ile karıştırın, alın elinize güzel bir bez koltuk kılıflarını dilediğiniz gibi silin. Arkasından birde duru suyla nemlendirilmiş bir bez alın geçin kumaşın üstünden mis gibi tertemiz. Bırakın kurumaya. Göğüslük, kalorifer peteklerinin el girmeyen uçlarını da ya diş fırçası ya da yine bayanların kirpiklerine rimel sürmek için kullandıkları küçük ince uçlu fırçalar var. Onlarla sürterek temizleyin. Alın size kendi SONAX ve ZİEBART' ınız. Toplam maliyet 10 TL.yi geçmez

2 Mesaj
12 Kasım 2010; 13:34:57 

Arkadaşlar izmir bornovada yeni bir yer açmışlar "würth final care", denemek için gittim, fiyatları çok uygun. ziebartta sonaxta daha önce 800-900tl yaptırdığım işlem orda 350tl. ben aracımı götürdüm çokta iyi yapıyorlar işlerini, fiyatlarıda çok uygun. aynı zamanda tüm oto aksesuarlarıda var. mekanın adı "Turbo Garage&Clean".

652 Mesaj
16 Kasım 2010; 0:21:51 

detaylı iç dış temizliğini en iyi ve uygun fiyata konyada yapan bir yer varmıdır?

157 Mesaj
22 Kasım 2010; 9:22:44 

Sn. Ahmet Mayda o fiyata hangi işlemleri yaptılar ?

6 Mesaj
25 Kasım 2010; 18:48:07 

Sayın forum üyeleri öncelikle herkese merhabalar...

İsmim Erdal Büyüksolak;

Forumunuza bu sabah itibari ile üye olmuş bulunmaktayım ve işim icabı ile açmış olduğunuz bu topic dikkatimi çekti.

Ataşehir'de Starwash ismi altında hem oto yıkama hemde oto kuaför işi yapmaktayım.

Kullandığımız ürünler %100 ve orjinal Meguiars ve Würth ürünleridir.

Oto yıkama hizmetimiz müşterilerimizin istekleri doğrultusunda (vakit konusu özellikle) ister köpüklü yıkama isterlerse cilalı şampuan ile süngerle yıkama yapmaktayız.

Oto kuaför hizmetimizde gene müşterilerimizin istekleri doğrultusunda ister sadece iç temizlik ister sadece dış temizlik isterlerse komple iç-dış temizlik şeklindedir.

Ayrıca bünyemizde koruma ürünleri bulunmakta ve boya koruma-halı&vinil&döşeme koruma-motor koruma-su itici cam kaplaması uygulanmaktadır.

Ekstra olarak cam filmi&araç kaplama&tuning ve aksesuar konusunda da sizlere yardımcı olmak adına profesyonel firmalarla çalışmalarımız vardır.

ATAŞEHİR STARWASH olarak sizleri memnun etmek bizim öncelikli hedefimizdir.

Sormak istediğiniz herhangi bir konu veya soru olursa cevaplamaktan keyif alacağımı belirtmek isterim.

Herkese iyi günler iyi forumlar dilerim.

OTOMOBİLİNE DEĞER VERENLERİN HİZMET NOKTASI
ATAŞEHİR STARWASH

889 Mesaj
1 Aralık 2010; 11:46:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Yarbay

İzmir'de olsaydınız bir yardımım dokunabilirdi ancak İstanbul'u bilmiyorum. Ziebarttan şaşmayın derim

Tabiki de pazarlık indirimleri olur merak etmeyin...

İzmir'de nereyi önerirsiniz??

∫ ∫ DH Mühendisler ve Mühendis Adayları Odası∫ ∫
--Wir Leben Autos-- Club Astra
Opel Astra G HB CD-1998 1.6i 16V Opak Beyaz @Denizli 165.000 km. --- Sattık Gitti :(
Opel Astra H Sedan Enjoy 111.Yıl-2010 1.3CDTI 16V Olimpik Beyaz @İzmir 30.500 km. HLS

'' Xperia™ ARC Fun Club ''SE Xperia™ ARC Midnight Blue Kullanıcısı
1 GHz | 512 MB Ram | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8.1 MP Exmor® R - HD720P@30fps | Android 4.0.4 !

100 Mesaj
1 Aralık 2010; 18:35:09 

evet izmirde önerilen biryer varsa bende gitmek istiyorum ?

ATATÜRKÇÜLER BİRLİĞİ

7390 Mesaj
1 Aralık 2010; 20:50:06 

Ziebart 'ı tavsiye ederim. Yanliz fiyatlari pahalidir.

Alternatif olarak ortalama fıyatlara sahip Sonax'ıda tercih edebilirsiniz.

Ama tabi en az marka kadar uygulama yapan servisin personelinin kalitesi de onemli bunuda goz ardı etmeyiniz.

0-100'de şanzıman konuşur, motorun ne mal olduğu 100'den sonra belli olur.

43 Mesaj
2 Aralık 2010; 1:11:29 

linkteki yerde detaylı temizlik, far parlatma, motor temizliği ve pasta cila yaptırdım, oldukça memnunum tavsiye ederim. İzmir üçkuyularda bulunmaktadır

http://www.facebook.com...ARAGE-R/108370385865107

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nathannever -- 2 Aralık 2010; 1:23:21 >

E 5200 (3,5 Ghz), P45-DS3L, ZOTAC 9600 GT, Thermaltake WingRS 101,

889 Mesaj
2 Aralık 2010; 21:58:08 

quote:

Orijinalden alıntı: nathannever

linkteki yerde detaylı temizlik, far parlatma, motor temizliği ve pasta cila yaptırdım, oldukça memnunum tavsiye ederim. İzmir üçkuyularda bulunmaktadır

http://www.facebook.com...ARAGE-R/108370385865107

ücretler ne alemde peki??

Opel Astra G HB CD-1998 1.6i 16V Opak Beyaz @Denizli 165.000 km. --- Sattık Gitti :(
Opel Astra H Sedan Enjoy 111.Yıl-2010 1.3CDTI 16V Olimpik Beyaz @İzmir 30.500 km. HLS

1 GHz | 512 MB Ram | 8.7 MM | 4.2'' BE® | 8.1 MP Exmor® R - HD720P@30fps | Android 4.0.4 !

1026 Mesaj
2 Aralık 2010; 22:25:37 

Selam arkadaşlar. İnşallah bende aracımı İzmir Çetaş Ford bayisinden yarın alacağım. Bugün firmadan aradılar. Araca boya koruma, motor koruma, döşeme-koltuk koruma, cam su itici uygulaması ve ses önleme yapalım dediler. Boya koruma için maguires ürünlerini, koltuk-döşeme koruma için 3m ürünlerini kullanıyorlarmış. Fiyat olarak 500+KDV istediler ama biraz pazarlıkla 450-500'e yaptırabilirim gibi geliyor. Böyle birşey yaptırmama gerek var mı? Fiyat olarak uygun mu?

FoCuS TaKıMı

2011 Focus Comfort Sedan

1979 Mesaj
3 Aralık 2010; 18:20:17 

@atasehir_starwash

detaylı iç temizlik için ücretiniz ne acaba?

6 Mesaj
3 Aralık 2010; 19:27:23 

quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

@atasehir_starwash

detaylı iç temizlik için ücretiniz ne acaba?

Eko paket 125 TL içerik boya temizleme parlatma+detaylı iç temizlik+motor temizliği

Star paket 225 TL içerik eko paket+halı&vinil&döşeme koruma+teflon boya koruma+su itici cam kaplama+ozonlama sistemi+klima dezenfeksiyon

Nano Sistem paket 325 TL içerik star paket+nano teknoloji boya koruma+nano teknoloji halı&vinil&döşeme koruma

Şu anda ki güncel fiyatlarımız paket halinde yukarıda ki şekildedir ve paket içerikleri yanlarında belirtilmiştir.

Herkese iyi forumlar dilerim...

OTOMOBİLİNE DEĞER VERENLERİN HİZMET NOKTASI
ATAŞEHİR STARWASH

343 Mesaj
4 Aralık 2010; 17:22:42 

Sıfırdan Farksız Kalıyor Neredeyse.
Alım Satımlarda Ziebarta gidiyorum ve gayette iyi yappıyorlar işlerini.

42 Mesaj
5 Aralık 2010; 19:49:07 

bu mesaj tarafımdan silinmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha1981 -- 28 Aralık 2010; 19:53:42 >

3286 Mesaj
5 Aralık 2010; 22:10:13 

quote:

Orijinalden alıntı: baha1981

04.12.2010 cumartesi günü saat 17:00 de 34 AZ 6120 plakalı 2004 model peugeot 206 aracımı ömür plazanın altındaki canboy otomotive iç ve dış detaylı temizlik, motor koruma, su itici, pasta ve cila , teflon kaplama gibi komple işlemlerin yapılması için teslim ettim fakat 05.12.2010 pazar günü aracımı teslim alırken ön camımda bir çatlak tespit ettim ve bunu görevlilere belirttim yalnız sorunumu ilettiğim görevli profesyonellikten o kadar uzakta olacak ki bu işten üç kuruş kazandığını ve bu çatlağın orda olsa bile yaptırmayacağını benim aracımı getirdiğim esnada bu çatlağın olduğuna yönelik beyanda bulundu, bende getirdiğim esnada aracımın fotoğrafını çekip ispat edemediğim için girişte sağlam verdiğim aracımın ön camında 20 cm lik bir çatlak ile ordan ayrıldım yolda ilerlerken aracımın baston kilidinin araçta olmadığını farkettim ve ilerde sağda durup araçta aramaya başladım sonra ihtimal vermememe rağmen arka koltukları kaldırdığımda hiç temizlenmediğini gördüm sonra acilen geri döndüm ve baston kilidimi zar zor buldular arka koltukları kaldırmalarını istediğimde yetkili olupta yetkili olamayan kişi kendisinde bu pisliği gördü ve temizlettirdi yani detaylı temizlik aslında hiç te detaylı değildi (kapı kenarlarında cam kenarlarında kalan pasta cila kalıntılarından hiç bahsetmiyorum bile) sonuç itibari ile tüm bu işlemler için 230 tl ödediğim canboy otomotivden hiç memnun kalmayarak ve ön camım çatlak olarak ayrıldım. Bu firma würth kalitesine hiç bir şekilde yakışmıyor

Aynı firma şöyle ucuz böyle ucuz diye sahibinden . com da reklam yapıyor.

Sen acı bir tecrübe yaşamışsın ama yazdıkların ile bir çok kişiyide kurtarmışsın.

Teşekkürler ..

1663 Mesaj
6 Aralık 2010; 5:47:16 

quote:

04.12.2010 cumartesi günü saat 17:00 de 34 AZ 6120 plakalı 2004 model peugeot 206 aracımı ömür plazanın altındaki canboy otomotive iç ve dış detaylı temizlik, motor koruma, su itici, pasta ve cila , teflon kaplama gibi komple işlemlerin yapılması için teslim ettim fakat 05.12.2010 pazar günü aracımı teslim alırken ön camımda bir çatlak tespit ettim ve bunu görevlilere belirttim yalnız sorunumu ilettiğim görevli profesyonellikten o kadar uzakta olacak ki bu işten üç kuruş kazandığını ve bu çatlağın orda olsa bile yaptırmayacağını benim aracımı getirdiğim esnada bu çatlağın olduğuna yönelik beyanda bulundu, bende getirdiğim esnada aracımın fotoğrafını çekip ispat edemediğim için girişte sağlam verdiğim aracımın ön camında 20 cm lik bir çatlak ile ordan ayrıldım yolda ilerlerken aracımın baston kilidinin araçta olmadığını farkettim ve ilerde sağda durup araçta aramaya başladım sonra ihtimal vermememe rağmen arka koltukları kaldırdığımda hiç temizlenmediğini gördüm sonra acilen geri döndüm ve baston kilidimi zar zor buldular arka koltukları kaldırmalarını istediğimde yetkili olupta yetkili olamayan kişi kendisinde bu pisliği gördü ve temizlettirdi yani detaylı temizlik aslında hiç te detaylı değildi (kapı kenarlarında cam kenarlarında kalan pasta cila kalıntılarından hiç bahsetmiyorum bile) sonuç itibari ile tüm bu işlemler için 230 tl ödediğim canboy otomotivden hiç memnun kalmayarak ve ön camım çatlak olarak ayrıldım. Bu firma würth kalitesine hiç bir şekilde yakışmıyor

Geçmiş olsun hocam. Her zaman derim ki ekmeği fırıncıdan alıcaksın. Bu işin uzmanı Ziebart benim gözümde. Biraz fazla verirsiniz belki ama gerektiğinde hakkınızıda ararsınız. Genelde böyle yerlere tanıdık vasıtasıyla veya çok iyi referans alınarak gidilir diye düşünüyorum. İyi yönünden bakın tecrübe olmuş sizede

42 Mesaj
6 Aralık 2010; 9:12:02 

çok doğru diyorsunuz arkadaşlar bende açıkçası firmanın değilde arkasında olan würth markasına güvendim fakat çok yanıldım neyseki daha fazla zararla ayrılmadım bir daha ücretsiz yapsalar genede gitmem gerçekten malını işi bilmeyene teslim etmeyeceksin buda benim kulağıma küpe oldu

8091 Mesaj
6 Aralık 2010; 10:49:03 

Ziebart

1312 Mesaj
10 Aralık 2010; 19:38:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light

quote:

Aynı firma şöyle ucuz böyle ucuz diye sahibinden . com da reklam yapıyor.

Sen acı bir tecrübe yaşamışsın ama yazdıkların ile bir çok kişiyide kurtarmışsın.

Teşekkürler ..

yazıklar olsun !

Octavia 1.6 TDI elegance 2011. ASUS N53SV i7-2630QM. Next Piri Reis. Canon 60D. Tamron 17-50mm.

889 Mesaj
17 Aralık 2010; 15:53:37 

Arkadaşlar bu konuda merak ettiğim bir şey var. Şu Ziebart ya da Sonax gibi profesyonel anlamda hizmet veren yerlerde fiyatlar liste mi yoksa pazarlığa tabi mi?? Webde liste fiyatları var ama indirim yapılıyor mu?? Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar, bilgilendirirseniz sevinirim

Ekonomi devri

1312 Mesaj
17 Aralık 2010; 16:41:40 

quote:

Orijinalden alıntı: metaner

Arkadaşlar bu konuda merak ettiğim bir şey var. Şu Ziebart ya da Sonax gibi profesyonel anlamda hizmet veren yerlerde fiyatlar liste mi yoksa pazarlığa tabi mi?? Webde liste fiyatları var ama indirim yapılıyor mu?? Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar, bilgilendirirseniz sevinirim

Ekonomi devri

ben sormuştum, 1500 tl fiyatı 900 tl ye indirmişlerdi. (ziebart)

Octavia 1.6 TDI elegance 2011. ASUS N53SV i7-2630QM. Next Piri Reis. Canon 60D. Tamron 17-50mm.

889 Mesaj
17 Aralık 2010; 21:46:39 

quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

quote:

Orijinalden alıntı: metaner

Ekonomi devri

ben sormuştum, 1500 tl fiyatı 900 tl ye indirmişlerdi. (ziebart)

Pazarlık var yani, iyi indirmişler Neleri kapsıyordu bu 900tl?

1312 Mesaj
17 Aralık 2010; 22:46:33 

her şeyi. bu fiyat paket olduğunda veriliyor. (altın koruma)

5 Mesaj
30 Aralık 2010; 17:37:41 

Otomotiv kozmetik onarımlar, bakım ve koruma işlemleri konusunda Bursa da faaliyet gösteren ARS Otomotiv firması olarak tüm arkadaşlara yardımcı olmak isteriz. Bizim ilgi alanımız otomobillerde meydana gelebilecek her türlü kozmetik operasyonlar ile ilgili çözümler geliştirmek aynı zamanda bu geliştirdiğimiz sistem çözümlerini dünyaya pazarlamak. Kısacası hem uyguluyoruz hemde uygulamak isteyenlere sistem desteği de veriyoruz. Bu konu başlığı ile ilgili sizlere önerebileceğimiz bir detaylı temizlik sistemi var.

Bu detaylı temizlik sisteminde kullanılan detay temizlik makinası otomobilin içi ve motor bölmesi gibi alanları temizlemek için yüksek verimli bir ürünüdür. Bu ürünle inatçı lekeleri, temizlenmesi ve ulaşılması zor alanları hızla bir şekilde temizleyebilir, fırça ve benzeri aletler kullanmadan ve yüzeylere zarar vermeden temizlik yapabilir.
Bu uygulamanın maliyeti araç içi detay temizliğinde 120 TL. dir.
Uygulama Videosu

194 Mesaj
31 Aralık 2010; 1:48:34 

ziebartta altın paket kampanyası varmış 499-TL. deri döşeme dahil mi acaba? nakitte en son kaça yapılır sizce? ben izmirdeyim. çınarlı mı gaziemir mi önerirsiniz ziebart olarak? ziebarta altın koruma yaptıran arkadaşlar varsa bayiye özel fırsatın ne olduğunu biliyor musunuz?

194 Mesaj
4 Ocak 2011; 1:54:42 

quote:

Orijinalden alıntı: transglobal
ziebartta altın paket kampanyası varmış 499-TL. deri döşeme dahil mi acaba? nakitte en son kaça yapılır sizce? ben izmirdeyim. çınarlı mı gaziemir mi önerirsiniz ziebart olarak? ziebarta altın koruma yaptıran arkadaşlar varsa bayiye özel fırsatın ne olduğunu biliyor musunuz?

2.el aldigim araca ic-dis koruma ve temizlik yaptirmak istiyorum. Cigli-kipa 3m parkfitte 400tl fiyat verdiler. Ancak mekan ziebart-sonaxlar kadar temiz ve tertipli gorunmedi gozume. Gerci gorustugum yetkili tum uygulamalarda 3m kullanildigini belirtti. Ozonlama ve motor koruma da dahil bu fiyata. Ziebart kampanyasi 499tl. Izmirde nereyi onerirsiniz?
Kendi vaktim yok ve ozellikle dis boya korumada hassasim, daha once ismi pek duyulmamis yere yaptirdigim sedefli siyah renk aracimda harelenme olustu. Bir de kaput koruma filmi yaptirmayi dusunuyorum ancak fiyatlar cok ucuk. O kadar pahali bir malzeme mi acaba bu film.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

218 Mesaj
18 Ocak 2011; 15:07:28 

Carwax Metroport Şubesini size tavsiye ediyorum.
www.carwaxmetroport.com

yattıgın zaman ölümü yastıgın altında ,kalkıncada karsında bil .ölüm işte bu kadar yakın

5 Mesaj
5 Ekim 2011; 22:20:15 

bu detaylı iç temizlik tamamen para tuzagı. sanki 3 sene önce iç temizlik yapılmıyormuyduda sonaxı zibartı bilmemnesi çıktı. yaptıkları tek şey halı yıkama makinesi ve uygun deterjanla(kosla dan iyisini bulamassın) koltuk tavan ve zemini temizlemek.onemli not:1) aşırı vakumla kumaşı yapıştığı yerden ayırmamak gerekir. 2)adam gibi kuruyana kadar arabayı kapatmamak gerekir. diğer olay plastik yüzelere parlatıcı(ayakkabı cilası) uygulamak.yok 36 saatmiş. yok antibaktöriyalmışmiş. sanki yatağınızı antibaktöriyel özellikle temizletiyorsunuzda oto koltuğunuz kaldı. bütün temizlikler antibaktöriyeldir. doğru dürüst bi oto yılamacı bunların hepsini 20 tl ye 2 saatte yapar kurusun diye 3 saat bekler bu kadar basit. akıl tutulması yaşamayın. eşiniz anneniz evinizdeki koltuğu halıyı yatağı nasıl temiz tutuyorsa sizde arabanızı öyle temizleyin. adam gibi oto yıkamacıya verin yeterli. hangi iş kolu 2 saatte 300 tl kazanıyor allahaşkına. kullandığı malzeme 10 lira

3 Mesaj
17 Ekim 2011; 15:00:37 

Koltuk yıkamak için farklı bir makina vardır.Puzzi
Sadece koltuk yıkamak için üretilmiş özel kimyasallar vardır. Tapi Extract Seriler

Atıp tutmanıza gerek yok.Arayın öğrenin nasıl yapıldığını.İstiyorsanız yaptırırsınız.Fiyatları uygundur.

http://www.anlcleaning.com

29 Mesaj
17 Ekim 2011; 19:48:04 

Ziebart yada Sonax'a git. Sonax'ta çalışmıştım önceden, detaylı bir şekilde anlatırsan iyi temizlerler.

867 Mesaj
18 Ekim 2011; 16:23:34 

www.deruchi.net deruchiyi öneriyorum sıfır gibi teslim ediyolar arabayı.

asus p5b delüx,e6300,tiwinmos 533mhz 512*2,asus 1600xt fansız modeli,250 gb sata2 hdd,asus ta5a1 350watt,samsung syncMaster 205bw

229 Mesaj
18 Ekim 2011; 23:12:22 

Merhaba...
İzmir - Gaziemir'de 2 Ay önce sizlerinde fikirlerini alarak kurmuş olduğum TYN Profesyonel Oto Temizlik & Estetik merkezi faaliyetlerine planladığı gibi başlamış ve almış olduğu sayısız övgülerle yoluna devam etmektedir. Hedefimiz bilindik ve alışkanlık haline gelmiş belirli standartlarda yapılan oto temizliğini ilk olarak bölgemizde,ilimizde, sonrada tüm ülkemizde bambaşka bir sistem ve kalite anlayışıyla devam ettirmektir. Amacımız çok önemli paralar harcayarak sahip olduğunuz araçlarınıza hakettiği değerde işlem yapmak ve sizi her defasında tamamen memnun şekilde uğurlamaktır... TYN® Marka Orjinalleştirme çalışmalarınıda başlatmış olup uyguladığı bir çok eşsiz sisteminde patentini kısa süre içerisinde alacaktır... Gelen her müşterimizin farkımızı anlayıp bizi desteklemesinden dolayı gururluyuz... Henüz projelerimizin başlarında olmamıza rağmen 2 ay gibi kısa bir sürede masai saatlerimizin çoğunluğunda randevu usulu çalışmamızı sağladıkları için hepsine teşekkür ederim. Hedefimiz ülkemizde Profesyonel Oto Temizliği ve Koruma - Bakım uygulamaları konusunda markalaşmış avrupa firmalarına gebe kalmadan kendi içimizde bir örnek olmak ve olmaya çalışanlara ışık tutmaktır. TYN® olarak ilerki zamanlarında kendi yerinde ülkedeki en modern tesislerinden birini kurmayı hedefliyor. Tüm izmirli araç sahiplerini bu eşsiz deneyimi yaşayabilmeleri için TYN® PROFESYONEL OTO TEMİZLİK & ESTETİK merkezine bekliyoruz... Saygılar...

TAYLAN ŞENOL

Hizmetlerimiz;

- Detaylı Oto İç & Dış Temizliği
- Profesyonel Detaylı Araç İçi Temizliği
- Boya Mükemmelleştirme Sistemleri
- Motor Temizliği
- Tüm Araç içi Araç dışı Koruma Uygulamaları
- Araç Cam Filmi Uygulaması

TYN® 'de işlem gören tüm araçlarınız her türlü aksiliğe karşı ANADOLU SİGORTA güvencesi altındadır...

Kendine Güveniyorsan Eğer, Ne Kadar Rakibin Olursa O Kadar Fazla Kazanırsın !

9 Mesaj
1 Kasım 2011; 13:09:51 

Ankara'da Ankamall'deki Hammam'a iç detaylı temizlik yaptırdım, 120tl bayıldım ve sonuç berbat. Hala plastiklerde toz ve kir duruyor birde cama yapıştırdığım kitty yok oldu, bugun bir daha gidip arabayı ne iğrenç temizliklerini göstereceğim bakalım napacaklar.
O kadar ödüllü diye gittim, mahalledeki temizlemeye versem daha iyiymiş :(

38 Mesaj
2 Kasım 2011; 22:04:45 

Arkadaşlar ben kendim koltukları temizlemeyi düşünüyorum diğer yerler o kadar sorun değil. Ne tür temizleyici kullanmam gerekiyor ve nasıl yapmalıyım? Bir de temizlikten sonra kılıf takmak istiyorum, düzgün bir öneriniz var mı?

394 Mesaj
13 Kasım 2011; 22:40:23 

quote:

Orijinalden alıntı: kaosagidenyol

Arkadaşlar ben kendim koltukları temizlemeyi düşünüyorum diğer yerler o kadar sorun değil. Ne tür temizleyici kullanmam gerekiyor ve nasıl yapmalıyım? Bir de temizlikten sonra kılıf takmak istiyorum, düzgün bir öneriniz var mı?

cosla sprey halı ve koltuk temizleme deterjanı on numara ne varsa çıkartıyor. hem kapı bezlerinde hem koltuklarda.

iki araç karşı karşıya geldiğinde birinin frene basması gerekiyorsa ilk önce frene basan arac kullanıcısına iyi sürücü denir.
Lütfen merceksiz farlarına zenon ampulu veya yüksek kelvinli ampul takıp karşısındakini ve önündekini rahatsız eden AMPULlerden olmayalım.

38 Mesaj
14 Kasım 2011; 14:54:13 

quote:

Orijinalden alıntı: chtzdmr

quote:

cosla sprey halı ve koltuk temizleme deterjanı on numara ne varsa çıkartıyor. hem kapı bezlerinde hem koltuklarda.

Anladım peki lekeleri çıkardık, kılıf alsam diyorum; ama piyasada baya ürün var. Örneğin bu:

http://www.hepsiburada....76&Productid=otctn30183
ya da
http://www.hepsiburada....uctid=otsv1000702008404

bu tipler hoşuma gitti; ama kılıf alırken neye dikkat etmem gerekir?

394 Mesaj
14 Kasım 2011; 17:43:21 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chtzdmr

quote:

Anladım peki lekeleri çıkardık, kılıf alsam diyorum; ama piyasada baya ürün var. Örneğin bu:

http://www.hepsiburada....76&Productid=otctn30183
ya da
http://www.hepsiburada....uctid=otsv1000702008404

bu tipler hoşuma gitti; ama kılıf alırken neye dikkat etmem gerekir?

kılıf işte tipi hangisi hoşuna gidiyorsa onu al. birde içi sünger dolgulu olanların süngerleri zamanla eriyip toz oluyor altta koltuğa işliyor. benim başıma geldi 2. kılıfımı sadece bez olandan aldım. AYRICA EN ÖNEMLİ NOKTA KILIFI KESİNLİKLE KILIFCIDAN AL VE ONA TAKTIR. TAKTIRIRKEN DE BAŞINDA DUR, ARKA EMNİYET KEMERİ YERLERİNİ , VARSA KOLTUK AYAR YERLERİNİ, VARSA KOL DAYAMA YERLERİNİ AÇSIN. ONLARIN ÖZEL PENSELERİ VAR ON DAKKADA BAĞLIYORLAR VE UZUN ÖMÜRLÜ OLUYOR. SEN BAĞLASAN AYA YERİNDEN ÇIKAR.

iki araç karşı karşıya geldiğinde birinin frene basması gerekiyorsa ilk önce frene basan arac kullanıcısına iyi sürücü denir.
Lütfen merceksiz farlarına zenon ampulu veya yüksek kelvinli ampul takıp karşısındakini ve önündekini rahatsız eden AMPULlerden olmayalım.

38 Mesaj
15 Kasım 2011; 10:51:13 

Teşekkürler. O zaman netten almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaosagidenyol -- 15 Kasım 2011; 10:52:41 >

328 Mesaj
4 Şubat 2012; 13:10:50 

Fast care oto mini onarım bünyesinde Meguiar's ürünleriyle detaylı iç temizlik işlemini sadece 100 TL ye yapıyorum. Suv tarzı büyük araçlar için ise sadece 125 TL 'ye. İhtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Fast Care - Sparco Ankara - PlastiDip Ankara - Evo Tek Mühendislik A.Ş.