Şimdi Ara

## Western Digital'den Scorpio Black Serisi Yeni Hard Diskler ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Western Digital'den Scorpio Black Serisi Yeni Hard Diskler ##

Sabit disk dünyasının lider oyuncularından biri olan Western Digital özellikle dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere hazırladığı Scorpio Black serisi yeni disklerinin satışına başlıyor. 2.5" boyutunda olan yeni diskler 16MB dahili bellek ve 7200rpm'lik dönüş hızı ile birlikte geliyorlar. SATA-II arayüzünü desteklemekte olan yeni disklerin 80, 120, 160, 250 ve 320GB'lık farklı kapasite opsiyonları bulunuyor. Scorpio Black serisi dahilinde yer alan diskler sahip oldukları teknolojiler ile de dikkat çekiyorlar. IntelliSeek teknolojisi ile optimum ara süresini hesaplayarak güç tüketiminde tasarruf elde edilmesini sağlayan diskler WhisperDrive teknolojisi ile farklı arama algoritmalarını kombine ediyor ve bu sayede disklerin aynı segmentte yer alan diğer modellere göre daha sessiz çalıştığı belirtiliyor. Kullanıma sunulan yeni disk ailesinin 320GB'lık tepe modeli 249$'lık etiket fiyatına sahip.

• ufff cok pahalı...
  • velociRaptoru dizustune uyarlasalar tam super olacak
  • güç tüketimi ve sessizlik baska bu paraya degecek biişey göremedim acıkcası ama bir hdd için cok onemli seydir sessizlik
  • 7200 olması ve güç tasarruflu olması bir aşama
  • Vallaha masaüstü bilgisayarlarda bile hdd lerin bir dar boğaz olduğunu düşündüğümüzde ben bir notebook kullanıcısı olarak bu disklerin bir ance çıkmasını isityorum. gerçekten çok kötü oluyor sistem resmen tıkanıyor. ssd lerden önce alınabilecek ürünler. ama fiyat konusunda biraz pahalı bu 7200rpm den kaynaklı olsa gerek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.