Şimdi Ara

## Computex'e doğru: Gigabyte EP45-DQ6 Özellikleriyle Dikkat Çekiyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Computex'e doğru: Gigabyte EP45-DQ6 Özellikleriyle Dikkat Çekiyor ##

Intel'in resmi olarak lanse etmeye hazırlandığı P45 ve P43 çipsetlerine yönelik olarak gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde yani Tayvan merkez ofisinde birebir görme fırsatı yakaladığımız Gigabyte'ın Computex'de öne çıkacak anakartlarından biri de EP45-DQ6 olacak. Intel'in P45 çisetini kullanan anakart yüksek performans tutkunlarını ve hız aşırtma meraklılarının beklenti ve gereksinimlerini karşılamak üzere yine konusunda uzman hız aşırtmacılar ile yapılan işbirliği sonucunda hazırlanan EP45-Extreme modelinden sonra Gigabyte'ın P45 arenasındaki iki numaralı oyuncusu olacak gibi görünüyor.

Performansı ve sahip olduğu özellikleriyle öne çıkması beklenen EP45-DQ6, 1600MHz'e kadar FSB desteğine sahip ve bu sayede Intel'in LGA775 formundaki güncel tüm işlemcileriyle sorunsuzca kullanılabiliyor. Hız aşırtma ile 1200MHz'e kadar bellek desteği sunan EP45-DQ6, ısı iletim teknolojisini esas alan gelişmiş bir bakır soğutucu bloğu ile de dikkat çekiyor. Ultra Durable-2 serisi dahilinde hazırlanan ve katı kapasitörlerle desteklenen anakart kullanılan kaliteli materyalleri ile de iddiasını ortaya koyuyor.

6-vitesli DES (Dinamik Enerji Tasarrufu) teknolojisi sayesinde yüksek enerji verimliliği ve güç tasarrufunu da beraberinde getiren anakart, AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisine de destek vermekte. Daha fazla PCIe hattı için IDT tarafından hazırlanan bir ek yonga ile donatılan PCIe 2.0 uyumlu anakart 8x+8x konfigürasyonunda Crossfire kurulumuna da olanak tanımakta. Dikey olarak konumlandırılan ve farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 10 adet SATA-II konnektörü ve 4 adet gigabit ethernet portu ile dikkat çekmeyi başaran EP45-DQ6 güç, reset ve cmos clear butonları ile hız aşırtma düşkünlerine de kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Blu Ray ve HD DVD desteği sunabilen 8 kanal yüksek tanımlı ses desteğine de sahip olan ürün kaliteli komponentleri, kaslı yapısı ve DES gibi güç tasarrufunu esas alan teknolojileriyle dikkat çekecek gibi görünüyor. Gigabyte EP45-DQ6'nın kısa süre içerisinde ülkemizde de kullanıma sunulması bekleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 2 Haziran 2008; 12:31:59 >

• aşığım gigabytenin kartlarına duruşu yeter beaa herşey yerli yerinde güzül konumlandırılmış renkler birbiri ile uyumlu valla sölicek bisi bulamıyorum amatörüm teknik olarak yorum yapamıyorum
  • ram slotları harıç hoş duruyor

özellikleride gayet iyi bol usb sata girişi 4 adette lan baglantısı
  • hocam bios pili ve 8x+8x cf haricinde herşey iyi ama nehalem öncesi boş bide fiyatıda iyi olur bunun kaç para vercen daha tadını alamadan eskiycek çok acil ihtiyacı olanlar harici boş bi ürün
  • Ben daha çok gigabyte DS4 Serisini seviyorum ucuz ve kaliteli oluyor
  • bi baklaım gelsin :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R

ram slotları harıç hoş duruyor

Katılıyorum

Haber için teşekkürler.
  • Hasta ettin sen beni hasta
    hasta olan sendin alsında

hastasıyım gigabyte'in anakartlarına

nesine hastasıyım

hastasıyım çünkü adamlar çok kaliteli kompanentler kullanıyorlar
    hastasıyım çünkü adamlar çok başarılı tasarımlara imza atıyorlar
    hastasıyım çünkü adamlar çok estetik tasarımlara imza atıyorlar
    hastasıyım çünkü onlarda bu için hastası tüm ürünleri gerçekten alınası ürünler

Gigabyte EP45-DQ6 yı x48-dq6 ya değişmem varsın x8+x8 olsun bence daha iyi sadece ICH10R yeter
  • quote:

Orjinalden alıntı: Grand_Alexander

Hasta ettin sen beni hasta
    hasta olan sendin alsında

hastasıyım gigabyte'in anakartlarına

nesine hastasıyım

hastasıyım çünkü adamlar çok kaliteli kompanentler kullanıyorlar
    hastasıyım çünkü adamlar çok başarılı tasarımlara imza atıyorlar
    hastasıyım çünkü adamlar çok estetik tasarımlara imza atıyorlar
    hastasıyım çünkü onlarda bu için hastası tüm ürünleri gerçekten alınası ürünler

Gigabyte EP45-DQ6 yı x48-dq6 ya değişmem varsın x8+x8 olsun bence daha iyi sadece ICH10R yeter

niyeki? x48 çok daha iyidir. ICH9 İLE 10 UN FARKI NE?

• gigabyte kullanıcısıyım çokta severim

bu üründe cidden çoık güzel hoşuma gitti ama ben rampage formula X48 alıcam bazı nedenlerden dolayı
  • x38 den sonrasında ben bir farklılık göremiyorum. Hoş alanlarda farklı olmadığını söylüyor hep.
  • 10x sata desteği çok güzel. Artık DWD ler de sata oldu. Ve HDD fiyatları çok ucuzladı. 1 TB Sata II HDD 200$.
  • arkada 8 tane usb var
  • Gigabyte anakartların hepsinin görüntüsü aynı artık bi değşiklik bekliyorum...
  • ETİKETİ KALDIRIP BAKSAK, BELKİDE P35 YAZIYORDUR....

X48 LERDE BU DURUM GARİP AMA VAR.... ALTINDA X38 YAZIYOR,
    HATTA X38'LERE X48 BİOSU YÜKLENEBİLİYORMUŞ....
  • güney köprüsü soğutması nerelere gitmiş öyle
  • ich9 ile ich10 arasında fazla bir fark yok fakat bu benim EP45-DQ6 yı X48-DQ6 ya tercih sebeplerimden biri sadece nasıl olsa şahsen ben 3870x2 falan kullanırdım bunu alsam o zaman x16+x16 nın bana bir faydası yok ikitane 3870x2 kullanmıcama göre
  • quote:

Orjinalden alıntı: Z-DGİ

quote:

Orjinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R

ram slotları harıç hoş duruyor

Katılıyorum

Haber için teşekkürler.

Aynen bende katışıyorum SARI-LACİVER Olsa daha iyi olurdu
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

6-vitesli DES (Dinamik Enerji tasarrufu) teknolojisi sayesinde yüksek enerji verimliliği ve güç tasarrufunu da beraberinde getiren anakart, AMD-ATi'nin Crossfire teknolojisine de destek vermekte. Daha fazla PCIe hattı için IDT tarafından hazırlanan bir ek yonga ile donatılan PCIe 2.0 uyumlu anakart 8x+8x konfigürasyonunda Crossfire kurulumuna da olanak tanımakta.

Buradaki chipsetin AMD-ATi ile uzaktan yakından ilgisi yok aslında değil mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: jnrgndz_798

arkada 8 tane usb var

benim P35 te de var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.