Şimdi Ara

## Gigabyte'dan AMD'nin Phenom 9950 İşlemcisine Destek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Gigabyte'dan AMD'nin Phenom 9950 İşlemcisine Destek ##

AMD yılın üçüncü çeyreği ile birlikte 65nm üretim teknolojisi ile hazırlayacağı performans odaklı muhtemelen son işlemci olacak Phenom 9950'yi kullanıma sunacak. Dört çekirdekli olan ve 2.6GHz'de çalışan işlemci üzerinde 2MB L2 ve 2MB paylaşımlı L3 bellek yer alıyor. Soket AM2+ formundaki işlemcinin ayrıca ısıl güç tasarımı ise 140 watt olarak belirlenmiş durumda. Tam bu noktada bazı soru işaretleri de yok değil. Zira 140 watt'lık yüksek TDP seviyesinin AMD cephesinde başta 780G çipsetli modeller olmak üzere bazı anakartlarda 125 watt'lık modellerde olduğu gibi anakartların güç tasarımlarından ötürü sorun yaratabilme potansiteyli olduğu da konuşulmuyor değil. Öte yandan destek veren anakartlara yönelik bilgiler de gelmeye devam ediyor. Asus'un 140 watt'lık modellerini açıklamasından sonra Gigabyte da yayınladığı yeni BIOS ile GA-MA790FX-DQ6 ve GA-MA790FX-DS5 modellerine Phenom 9950 desteği kazandırmış oldu.

## Gigabyte'dan AMD'nin Phenom 9950 İşlemcisine Destek ##

• amd gercekten cok geri kaldı
    birseyle yapması lazım artık intel aldı gitti piyasayı
    rekaber sıfıra indi
  • evet boardıma bi dünya para bayıldım ama hem kalite açısından hemde destek açısından hak ediyor
    haber için teşekkürler hocam
  • +1

AMD artık çok gecikiyor
  • şu durumda tekel durumuna düştü piyasa söyleyim ekran kartıda aynı şekilde olacak gibi geliyor umarım böyle birşey olmaz
  • quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

evet boardıma bi dünya para bayıldım ama hem kalite açısından hemde destek açısından hak ediyor
    haber için teşekkürler hocam

bence de bende de ds5 var
  • msi k9a2 platinum almıştım vatandan bir sürü problem oldu remle ilgili 3 kez anakart değişti.şimdi msi yerine 790 fx ds5 aldım memnunum
  • kim ne destek veriosa iii yapıo ama ben 140w çalışan bi işlemciye hiç bişi vermem!!!!! soutmakla uraş,treshold level larda gez,gelen elektrik faturasından kork....
    eee noldu die??? sorduklarında sadece "doal 4 çekirdek işlemcim var dicez"
  • yani bir işlemçi yapıyorsunuz anakart işlemçi güç tasarımı uygun değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

yani bir işlemçi yapıyorsunuz anakart işlemçi güç tasarımı uygun değil

Haklısın , bendede MA78GM-S2H var bakalım ne olacak
  • amd 45 nm reye agırlık verdıkı ıbm lede 32 nm de geliştirme çabası vermekte 65 nm de amd kan kaybetti 45 nm de toplayamazsa durumu zor gibi
  • Bu kartın bellek kontrolcüsünde sorun vardı.Umarım revizyon ile çözülmüştür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dennjS

Bu kartın bellek kontrolcüsünde sorun vardı.Umarım revizyon ile çözülmüştür.

Evet Hocam. İnş halletmişlerdir sorunu
  • Muhtemelen yarın gigabyte 790x çipsetli anakartlı 9550 li 2 sistem toplayacam bakalım ileride bu çipsetler işe yarayacakmı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.