- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Tanınmayan Flash Diski Çalışır Hale Getirme.
7 Cevap1150 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

20704 Mesaj
1 Haziran 2008; 21:45:01 

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Elimde 2 tane flash disk var. Birisi Sandisk 2GB Diğeri Pretec 1 GB. Bilgisayara taktığımda bu cihazları okumuyor. Cihazlar tanınmıyor. Bunları nasıl eski haline getirebilirim. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2355 Mesaj
1 Haziran 2008; 21:53:52 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar. Elimde 2 tane flash disk var. Birisi Sandisk 2GB Diğeri Pretec 1 GB. Bilgisayara taktığımda bu cihazları okumuyor. Cihazlar tanınmıyor. Bunları nasıl eski haline getirebilirim. Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Merhaba Ünal,

Sanırım Flash Diskleri açamadan hiçbirşey yapamazsın. Hadi tanısa, biçimlendirmeyi dene bakalım dicem ama hiç görmüyor seninkileri.

20704 Mesaj
1 Haziran 2008; 22:19:42 

USB aygıt tanınmıyor dedi sonra da bu aygıt daha hızlı çalışabilir dedi.

Sandisk'in içindekileri şu anda alıyorum. Daha öncede aynı yere taktım ve okumamıştı. Şimdi Sandisk'i okudu. İçindekileri yedekledikten sonra biçimlendirmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak.

İçindekileri alırken gitti yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal Korkmaz -- 1 Haziran 2008; 22:18:47 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

6871 Mesaj
1 Haziran 2008; 22:28:06 

Başka bilgisayarda deneyin. Neden derseniz, diğer bilgisayarda sorunsuz çalışırsa bilinki windowsla ilgili sorunlar var. Ama diğer bilgisayarda da çalışmaz ise f-diskte sorun vardır..
Windowsta olabilecek sorun; İlk defa takmışsınızdır ve ufak bir yükleme yapar windows. Siz o ara diski çıkarır veya yüklemeyi sonlandırırsanız ....
F-diskte olabilecek sorun; Taşınabilir diskleri çıkarırken doğru seçenek donanım kaldır menüsünü kullanmaktır. Diğer türlü direk çekerseniz cihazı bozulma, tanımama,yanma gibi sorunlar meydana gelir...

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

20704 Mesaj
1 Haziran 2008; 22:31:10 

Bunların içinde pil falan var mı acaba? Biraz önce uyarı ışığı yanıyordu şimdi o uyarı ışığı hiç yanmıyor.

JANT! hocam bende bilgisayarcıyım normalde. Ama bu işten çıkamadım bi türlü. Aylardır duruyor. Diğer bilgisayarı hiç denememiştim. Hazır makina varken onu da deneyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ünal Korkmaz -- 1 Haziran 2008; 22:32:32 >

20704 Mesaj
1 Haziran 2008; 22:41:02 

Hocam dediğini yaptım. İki diski de Wista yüklü bir makinada açmayı denedim onda da tanımadı. Sandisk'in üzerindeki ışık ilk taktığımda yandı sonradan yanmadı ya da çok zayıf şekilde yandı. Sanki pili biten el feneri gibi.

6871 Mesaj
1 Haziran 2008; 22:48:55 

quote:

Orjinalden alıntı: Ünal Korkmaz

Hocam dediğini yaptım. İki diski de Wista yüklü bir makinada açmayı denedim onda da tanımadı. Sandisk'in üzerindeki ışık ilk taktığımda yandı sonradan yanmadı ya da çok zayıf şekilde yandı. Sanki pili biten el feneri gibi.

Şu şekilde de görüldüğü gibi sorun f-diskte. Fakat bu sorunu düzeltmek malesef kullanıcıların yapabileceği birşey değil. Diskin garantisi varsa gönderin. Yoksa olduğu gibi..
İyi forumlar.

EP35C DS3R - E8400 3.00@ 4.51Ghz + CM HYPER 212 - CORSAIR Dominator 2*2 1066@1150 CL5 - POV 9600GT HD + ZEROtherm GX815 + LG M2762D 27" HD - WD Green 1 TB - CoolerMaster RC 690 - Logitech Z5500 + Creative X-FI Surround 5.1 Pro

MSI GE620DX FHD ~ Corsair Force GT SSD

Cevizin kabugunu kiramayan, cevizi sadece kabuk zanneder...

20704 Mesaj
1 Haziran 2008; 22:53:11 

Faturası falan var ama kimde nerde bilinmiyor.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Tanınmayan Flash Diski Çalışır Hale Getirme.
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.292