Şimdi Ara

## MSI'ın 2GB Bellekli GeForce 9600GT Modeli Kullanıma Sunuldu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## MSI'ın 2GB Bellekli GeForce 9600GT Modeli Kullanıma Sunuldu ##

## MSI'ın 2GB Bellekli GeForce 9600GT Modeli Kullanıma Sunuldu ##

İlk detaylarını daha önce sizler ile paylaştığımız MSI'ın 2GB GDDR3 bellekli GeForce 9600GT modeli kullanıma sunuldu. Nvidia'nın 65nm üretim teknolojisi ile hazırladığı G94 gpu'sunu kullanan grafik kartı 64 adet paralel işlem birimine ve 256-bit bellek veri yoluna sahip. MSI'ın N9600GT-T2D2G-OC kod adını taşıyan yeni modeli ise 2GB'lık yüksek bellek kapasitesinin yanı sıra kullanılan özel soğutucusu ve arttırılan saat hızları ile dikkat çekmeyi başarıyor. Çift slot tasarıma sahip olan grafik kartının soğutucusunun referans çözümü göre kartı daha serin tutabildiği belirtiliyor. Belirttiğimiz gibi fabrika çıkışı arttırılmış saat hızlarına sahip olan ekran kartının grafik işlemcisi 650MHz, paralel işlem birimleri 1700MHz ve bellekleri de 1700MHz'de görev yapıyor. DirectX 10, SLI ve PCIe 2.0 teknolojilerine de destek veren MSI'ın yeni kartı yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. 2GB GDDR3 belleği ile dikkat çeken ürünün Avrupa satışı fiyatı yaklaşık 225 Avro civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 31 Mayıs 2008; 17:14:04 >

• anne bak 2gb ekran kartı aldım
  • yaaa bu msi ne yapıyor yaaaaaa
  • ahh be msı şimdi mi cıkartılır yaw bana yazık oldu 512MB lısı var
    gerci büyük monitor kullanmıyom bu ii
    sag ol fx57
  • quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

anne bak 2gb ekran kartı aldım

pu ha ha haa
  • ya arkadaşlar gerçekten bunu büyük monitöre çok yararı oluyomu. mesela ben 19" monitör kullanıyorum bendeki 512mb hd3850 yeterli gelirmi???
  • 3850 için 512 MB oldukça yeterli bir miktardır.

9600 GT için 2 GB bellek... Yorum yapmak istemiyorum. Hani, belki çok özel kullanım alanları için(grafik belleğini fena biçimde tüketen yazılımlarla çalışanlar; aynı anda bir sürü uygulama açıp, üstüne bir de oyun çalıştıranlar vs.) 1 GB'den fazla bellek işe yarayabilir de, aşağıdaki kullanıcının anlatmak istediği kişiler için üretiyorlar bu kartları, esas olarak:

quote:

Orjinalden alıntı: V1ncent

anne bak 2gb ekran kartı aldım

1700 MHz bellek, bilgisi doğru mu peki?

quote:

ahh be msı şimdi mi cıkartılır yaw bana yazık oldu 512MB lısı var
    gerci büyük monitor kullanmıyom bu ii

Ciddi yazmadınız, değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 31 Mayıs 2008; 17:45:21 >

• 1GB üzeri gerçekten gerekli olduğunu zannetmiyorum... ancak ekran kartı alırken rame bakarak alanlar içi üretilmiş olsa gerek...
  • @tuger arkadasım ordaki su işareti() dikkat etmedin herhalde herkes acayip espiriler yazıyo ben niye yazmayayim böyle kapalı espiriyi sen anlamamıssın zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 31 Mayıs 2008; 17:52:26 >
  • @Tuğer
    Evet bellekler 1700MHz'de çalışıyor
  • Msi 1gb 8800gt ve g92 gts 1gb lığı yaygınlaştırsa daha iyi ederdi. Boşa kürek sallıyor.
  • Hangi mantıkla çıkarılmış bir kart düşünüyorum bulamıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lazm_Track

Hangi mantıkla çıkarılmış bir kart düşünüyorum bulamıyorum.

Bilgisi olmayanları kandırmak ve marka bilgisayarları daha kolay satmak için olabilir. Casper, Arçelik, Vestel,...
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

@Tuğer
    Evet bellekler 1700MHz'de çalışıyor

Çekirdek 650'de kalmış, shader'i 1600'den 1700'e çıkarmış, bellekleriyse 1800'den 1700'e düşürmüş, demek ki.

O bellekler takozdur da, muhtemelen.

Ve bunu "9600 OC" diye satıyor. Çok güzel bir hareket, aferim MSI'ya

@jnrgndz_798

Espri yapmanıza bir şey diyen yok. Emin olmak için sormuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 31 Mayıs 2008; 18:30:08 >
  • zaten oldum olası msi sevemedim bi türlü hep boş iş yapıyo gibi geliyo bana
  • avrupada 199eu ya 9800gtx varken 225eu ya 9600gt almak gercekten buyuk kerizlik olur. isterse 10gb bellegi olsun.

simdiye kadar yapilan incelemelerdede gorduk 1gb ram bile ciddi bi frame rate artisi saglamiyor.

ekran kartinin gucunun sadece ustundeki ram miktari ile orantili oldunu sanan, donanim dunyasina yabanci tuketicileri kandirmak icin yapilmis bi pazarlama stratejisi.
  • Bunun 4 gblık modelleri ne zaman çıkacak ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecay

Bunun 4 gblık modelleri ne zaman çıkacak ya

Evet MSI duy sesimizi
  • Render de işe yarar her zaman oyun icin düsünmeyin gidipde fireGL alcak değiller ya dünya para verip buda basit renderler için iş görür oc yide pazarlama mantığı ile yazmışlardır oc yi goren bişey zannediyor.
  • Yakında ram yuvalı kartlarda çıkar. Nasıl olsa Gpu nun içerisinde bellek kontrolcüsü var. İsteyen istediği miktarda Gddr ram takar olay da böylece çözülür.
    Habereri de okuruz yakında; Qimondo 0,6Ns 4000Mhx Gddr 5 belleklerini duyurdu!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.