Şimdi Ara

## Abit Yeni Modeli AN78GS'yi Kullanıma Sundu ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Abit Yeni Modeli AN78GS'yi Kullanıma Sundu ##

Intel'in P45 yonga setini kullanan modellerinden sonra yeni anakartlar hazırlamayabileceği iddia edilen Abit, ilk detaylarını geçtiğimiz ay sizler ile paylaştığımız yeni modeli AN78GS'yi kullanıma sundu. Firmanın yeni anakartı Nvidia'nın GeForce 8200 yonga setini kullanıyor ve Full-ATX form faktörü ile dikkat çekiyor. Pasif soğutma ile desteklenen anakart başta soket AM2+ formundaki yeni nesil Phenom işlemcileri olmak üzere geriye dönük olarak soket AM2 formundaki AMD işlemcilerine de destek verebiliyor. 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2-1066MHz bellek desteği de sunabilen AN78GS üzerinde kullandığı yonga seti itibariyle Nvidia'nın DirectX 10 destekli IGP'si yer alıyor. Uyumlu ekran kartlarıyla Hybrid SLI teknolojisini de destekleyebilen kartın entegre grafik işlemcisi yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Yeni nesil ekran kartları için PCIe 2.0 standardını da destekleyen Abit'in yeni anakart ayrıca harici grafik kartı kullanımı için bir adet PCIe x16 slotuna da sahip. 3 adet PCI ve 2x PCIe x1 slotlarını yanında getiren anakart üzerinde farklı RAID konfigürasyonlarını destekleyebilen 6x SATA-II portu yer alıyor. Gigabit ethernet ve 8 kanal yüksek tanımlı ses desteği gibi özellikler ile desteklenen Abit AN78GS firmaya özgü SoftMenu, EQ, ve Silent OTES gibi teknolojiler ile de desteklenmiş durumda. Görüntü aktarımı için DVI, VGA ve HDMI konnektörlerine de sahip olan anakartın yurt dışı satış fiyatı 95$ civarında.

• Sağol fx 57
  • Barındırdıgı ozellıklere bakılırsa fiyat bence cok uygun zaten Abitin kalıtesı tartısılmaz. Bılgı ıcın saol fx
  • çipset dışındaki her özelliği albeneli resmen.abit kalitesi burada ortaya çıkıyor işte.fiyatta bayağı uygun görünüyor.renk uyumları genişleme slotları falan gayet güzel bence.
  • abit hani üretimden kalkıyordu gecen böyle bır haber okumustum ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pkart

abit hani üretimden kalkıyordu gecen böyle bır haber okumustum ?

SELCUK ABİ ABİT İ KIMSE KOLAY KOLAY BATIRAMAZ CUN KI DERLERİ ( ASUS . GIGA.... VS ) ABİTTEN ÖGRENIYOR AMA ASALETLİ BİR BORD YAPMIŞ BEN BURDAYIM YİBENİ DİYOR BORD RESMEN
  • anakartın üzerindeki ciplerin kapasitörlerin sıralaması düzgünlüğü çok güzel çok düzgün derli toplu ve güzel bir anakart olmuş
  • Abit e chipsetmi dayanır yahu en dandik chipsetle bile adamlar harikalar yaratıyor Kart sade şık olmuş düzenli bir yapısı var
    zaten orta seviye bir board ama bakınca hiç öle görünmüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 30 Mayıs 2008; 18:10:12 >
  • Her zaman abit derim başka bi şey demem..
  • şu mobo nf7-s v2 nin verdiii oc zevkini verebiliosa mükemmel olur mavi-siyahla elde edilmiş mükemmel sadelik ve tam özellikle donatılmış
    110usd +kdv yi göze alırım
  • Anakart güzelde şu kapasitörler tamamen katı olsa cok daha iyi olur... Anakartta kapasitör çok önemli bir unsur Abit kaliteli ürün üreten bir firma ama bu detayı atlamamlı... Aslında firmalar katı kapasitörü standart hale getirseler çok daha iyi olurlar, ama işte buseferde maliyet artacak buda son kullanıcıya biraz tuzlu yansıyacak...
  • haber için teşekkürler fx57

son zamanlarda dikkatimi çeken bişey; Abit markası hakkındaki bütün haberlere, özellikle fx57'nin kapanmadı haberinden sonra, hiç bir üyenin kötü birşey sölylediğini okumadım. Bende ABIT severim ama şuan kullanmıyorum, genelin peşinden gidiyoruz gibi geliyo, ABIT'i sevsekte. MB larını değişmek isteyen bir dolu üyemiz vardı. DH bir anlaşma daha yapsa da oplu ABIT'e geçiş olsa?? Sadece konuşup Asus,Gigabyte,Msi,DFI.. alırsak, olmaz diye düşündüm.
  • fiyatına ve renklerine hastaaayımm bea olsada kullansak biz hala pok rengi asus kullanıyoz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gündoğdu

Her zaman abit derim başka bi şey demem..

bencede

arkadaşlar ilk board üreticisi abit diye biliyorum
    yalnısım varsa duzeltin
  • quote:

Orjinalden alıntı: cemceminho

Sağol fx 57

sade kart fena olmayan sogutma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.