Şimdi Ara

## Computex'e Doğru: DFI'dan 790GX+SB750 Çipsetli Yeni LanParty ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Computex'e Doğru: DFI'dan 790GX+SB750 Çipsetli Yeni LanParty ##

Computex'de yer alacak firmalardan biri de DFI olacak. Anakart dünyasının önemli isimlerinden biri olan ve özellikle hazırladığı hız aşırtma dostu yüksek performanslı anakartlarıyla kullanıcılar arasında popüler olan DFI, Computex'de yeni modellerinin de duyurusu yapacak. Firmanın dikkat çekmesi beklenen modellerden biri de LanPart serisi dahilinde hazırlanan ve AMD-ATi'nin henüz resmi olarak anons edilmeyen en yonga seti çözümü 790GX'i baz alacak olan LP DK 790GX-M2RS olacak. Pasif soğutma ile desteklenen ve katı kapasitörler ile donatılan anakart komponent renkleri ve genel tasarım anlayışı ile LanParty serisinin genlerine sahip olduğunu işaret ediyor. AMD'nin soket AM2/AM2+ formundaki işlemcileriyle kullanılabilecek olan çözüm üzerinde ATi'nin en güçlü entegre grafik işlemcisi olan Radeon HD 3300 yer alıyor. DirectX 10.1 destekli olan grafik işlemci yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabiliyor. Ayrıca anakart kullanılan yonga seti itibariyle 8x+8x kurulumunda Crossfire teknolojisine de olanak tanıyor. 790X çipsetinin yerini alması beklenen 790GX ayrıca SB750 kod adlı yeni güney köprüsü ile birlikte gelecek ki SB700'den farklı olarak RAID 5 desteği de sunabilen çip ayrıca overclock konusunda da katkı sağlayacak bazı iyileştirmeleri de yanında getirecek. DFI'ın hız aşırtma konusunda segmentinin en iddialı modellerinden biri olması beklenen yeni anakartı LP DK 790GX-M2RS'ni Haziran ayı içerisinde kullanıma sunulacağı öngörülürken fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Mayıs 2008; 21:31:58 >

• ne kadar amd kullanmasamda karta aşık oldum :D
  • çok sade ve şık
  • eski kartlarına göre aman aman değil
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

eski kartlarına göre aman aman değil

Çünkü bu model LanParty DK serisinden. Görünüm olarak daha şık modeller UT serisinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Mayıs 2008; 21:42:28 >
  • Kartın yerleşimi çok güzel. Bazı modellerdeki gibi bağlantı noktaları kartın ortasında değil. Her kablo kartın kenarına gelecek şekilde dizaynedilmiş. Bios pili de çok rahat ulaşılabilecek bir yerde. Fiyatı da uygun olursa çok daha güzel olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fx57

quote:

Orjinalden alıntı: max975

eski kartlarına göre aman aman değil

Çünkü bu model LanParty DK serisinden. Görünüm olarak daha şık modeller UT serisinde

niye yav benim anakart kötümü şimdi DK

• DFI'ın bu anakartlarına bayılıyorum
  • AMD'nin en baba kartlarından birisidir DFI...

DFI'ın mühendisleri Sapphire'ın üretim teknolojisiyle Sapphire'ın adını taşıyan PURE serisi 790FX chipsetli kart, sonra Gigabyte 790FX, sonra da MSI geliyor önem olarak benim için. DFI, Giga derken, MSI ve Sapphire da SB750'yi duyururlar artık...
  • güzel bir kart
  • güzel aa 8x in pek gtisi yok özürlü gibi crossfire ya koy 16x olsu bitsin
  • güney köprüsündeki soğutucu biraz daha profesyonel bir şey olsa güzel olurdu
  • Kartın tutulacağı kesin ama bencede köprü soğutucuları dahi olsa iyi olurdu
  • PCI gırıslerı Gıgabyte fln bakılırsa cok yakın gıbı geldı bana Crfıre yapmaya kalksan kartlar cok yakın olur halıyle cok ısınır
  • goruntusu cok pasif ve cok cok basit olmus
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaleci07

ne kadar amd kullanmasamda karta aşık oldum :D

aynen bende...
  • DFI super kartlar cıkarıyorr zatan DK serısı orta sevıye kullanıcılar ıcın pıyasaya suruluyorr ust sevıye kartlarıı UT serılerıdır bakalım UT serısı nasıl olacak
  • bu renk kombosunu gördümmü hiç çekinmeden dfi lan party serisi derim ve çok takdir ederim

bu çipsette de kullanmak isterim bi lan party
  • quote:

Orjinalden alıntı: lapry

DFI'ın bu anakartlarına bayılıyorum

dfı a bak siyah pcb üzerine sarı portlar farklı bi tarzı var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.