Şimdi Ara

Terra 1.3 Neden Tutulmuyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
62.829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Almanyanin buyuk cogunlugu dumduz yollardan olusuyor. 1.0 bile alinir orada yasayinca. ama ulkemizde yollar bu sekilde olmadigi icin kucuk motorlu araclar cok daha fazla zorlaniyor ve yakit tuketiyor.
  • Selam arkadaşlar.
    Corolla Terra 1.3 almayı düşünüyorum. Fakat piyasada değişik söylentiler var
    yok kasa ağır gelir çekmez, çok yakar ve en ilginci yağ yakar vs vs...

1. Anlamadığım, adamlar çekiş gücüne göre 1.3 1.4 1.6 motor seçeneği koymuşlar zaten.
    1.3 motordan 1.6 çekişi mi bekleniyor da bu şekilde söylentiler çıkıyor.

2. Birde, Japon Mühendisler hata mı yapıyor :) Milyonlarca dolar harcama ile onlarca motor versiyonu denenerek
    performans testi yapılan fabrikalara haksızlık olmuyormu.

Terra 1.3 olan varsa araç hakkında fikirlerini rica ediyorum.
    Özellikle Benzinli ve LPG li performansı ve tüketimi ile ilgili bilgisi olanlara şimdiden teşekkürler.

• Bugüne kadar 3 tane corollam oldu, ilki 1.3 motordu, kullanımım boyunca bir şikayetim + masrafım olmadı. ancak 1.6 aldığım zaman aradaki farkı anladım. İster inanın ister inanmayın yakıt masrafı farketmedi. Kısa mesafelerde, ani hızlanmalı sollamaların keyfine vardım. 1.3 ile sollamalarım çok riskli oluyordu. bana göre 1.3 ün 2 avantajıvar.

1-vergi
    2-uzun yolda sakin kullanımda 1.6dan daha az yakar.
  • eski kasa olanlar kasa agır oldugundan tepelerde ve yüklü oldugunda bayağı araba zorlanıyor ama terra olan yeni kasa olan ise sadece halkın tipini begenmemesi (eski kasaya göre) sonucunda ortaya cıkmıs yanılgılardır.yoksa terra diger 1,3 lere göre kalıteli ve zorlanmaz en iyi cevabı sen kendin vereceksin git bin merak ettiğin arabaya gör.nede olsa toyota pişman olmassın.ama paran varsa neden daha iyisini almayasın ama bana yeter bu araba dersen sen bilirsin ama bilki hız merakın varsa beni kimse gecemez diyosan 1,3 alma pişman olursun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

1.3 TERRA nın düz baz modeli vardır HD olmayan klimasız hava yastıksız ECO diye adlandırıyolar...

birde klima+HD+yolcu hava yastıgı v.s olanlar vardır ayrıca onlar bildiğim kadarıylada enj olması lazımdır o araçlar nadir dir fakat cok harika araçlardır...

bu konudada bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim...

evet tespit eksiksiz dogrudur 1.3 enjeksiyonlu ve gelişmiş motora sahiptir binilesi bir araçtır..
  • 1999 corolla 1,3 sahibiyimm. karbüratörlü olup sadece klima mevcut. gayet memnunum. Lpg'de takılı çokta ekonomik. Tipini beğenmiyorlar ama alternatifleri ile karşılaştırdığımız zaman gerek marka olarak gerekse dayanıklılık ve güven vermesi tatmin edici olmaktan öte. 12 bin YTL gibi bir fiyatla piyasada buluınabilir. 1999 öncesi efsane kasalara bu fiyattan fazla verilmesini anlamak çok güç...
  • Otomobiller ilk kalkışta belli bir kütleye ivme kazandırdığı için sabit bir hızdan daha fazla yakıyorlar.Eğer 1.3 ve 1.6 yı bir GTİ gibi agresif kullanırsanız tabi ki 1.3, 1.6 performansı vermek için daha yüksek devirlere çıkmak zorunda kalır.Yüksek devir eşittir yüksek tüketim.
  • corollanın her modeli, çatır çatır alınır satılır, yeter ki doğru paraya alınsın.....
    1.3 te güzel motordur, gidişi falan yeterli düzeydedir...
  • ya ustadım ilgine cok tesekkur ama, canım sıkkın suan direksiyon hidrolik diilmiş ya nasıl olur 2000 model bır arac klima var ,hidrolik yok.
    neyseki hafifiletici sebeblerde var ama aracın içi ve motoru emin olun evimizden temiz anlayacagımız temızlıgıyle yırtıyoz yanı... fıyatı uygun ıdare eder dıyosunuz yanı olemı,,,
  • quote:

Orjinalden alıntı: mavishow

ya ustadım ilgine cok tesekkur ama, canım sıkkın suan direksiyon hidrolik diilmiş ya nasıl olur 2000 model bır arac klima var ,hidrolik yok.
    neyseki hafifiletici sebeblerde var ama aracın içi ve motoru emin olun evimizden temiz anlayacagımız temızlıgıyle yırtıyoz yanı... fıyatı uygun ıdare eder dıyosunuz yanı olemı,,,

bulduğunuz model eco modeli, 10.000 den fazla vermemek gerekir...
  • quote:

ya ustadım ilgine cok tesekkur ama, canım sıkkın suan direksiyon hidrolik diilmiş ya nasıl olur 2000 model bır arac klima var ,hidrolik yok.

sizin söylediğiniz araç 1.3 eco modeli elektrikli cam hidrolik direksiyon yok ayrıca enjeksiyonlu değil bildiğimiz karbüratörlü ve 1.3 terralar 86 beygir iken eco 75 beygir civarı diye biliyorum o arabaya o para çok bencede...max 10500-11000 eder...Tek avantajı lpg takacaksanız sıralı sistem değil normal sistem takacaksınız bu araç 16 valf değil zaten ve performansıda oldukça kötü...Amcamda vardı sattı 1.3 terra aldı yine ordan biliyorum ikisinide mümkünse terra alın ecolar şahin gibi araba...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samet -- 23 Kasım 2008; 23:48:11 >
  • arkadaşlar cok cok saolun, bole hızlı cevplar yazmanız bı kotu alışverısı son anda engelledı, bılıyorum ole kuru kuruya tesekkur olmaz ama yınede cok tesekkurler yınede,10.000-12.000 tl arası bır terra hd olsun tabı:) ve mumkunse temız :) varsa haberlerınızı beklıyorum bu cumaya kadar ıllakı bı tane almak ıstıyoruz cunkı yoksa hafta sonundan ıtıbaren bayram kenıdın ıyıce hıssetırıp fıyatları artıracak dogal olarak... herkese kolay gelsın....
  • quote:

arkadaşlar cok cok saolun, bole hızlı cevplar yazmanız bı kotu alışverısı son anda engelledı, bılıyorum ole kuru kuruya tesekkur olmaz ama yınede cok tesekkurler yınede,10.000-12.000 tl arası bır terra hd olsun tabı:) ve mumkunse temız :) varsa haberlerınızı beklıyorum bu cumaya kadar ıllakı bı tane almak ıstıyoruz cunkı yoksa hafta sonundan ıtıbaren bayram kenıdın ıyıce hıssetırıp fıyatları artıracak dogal olarak... herkese kolay gelsın....

hangi ildesin internetten bakabilirsin...12 civarı güzel bi terra bulunabilir ama o kadar acele olurmu onu bilemem...
  • şuan gözlerim kançanağı oldu tahmınen 18 gıbı oturdum netın basına, ben maraştayım ama abım ankarada ben yonlendırıyorum bıde cok sukur var hanı ızmır ıstanbulda sagda solda ıste tanıdık yanı, bı buluyom klıma var hıdrolık yok , bı buluyom hıdrolık var klıma yok, kımıs fıyatı ucurmus anlayacagımız sıkkulalnılanlardan var bı 10 tane kadar onlara yarın bı eleme daha sonra arayıs... 2000 eco klımasız hıdrolık olmayan 10000 e cok temız var ama oda satısa gelmez bır bıde ıcıme sınmıyr hanı 12.000 verebılecekken yanı dıyorum ıyı bısey olsun ....ıyı geceler....
  • 12.000 az para değil olmuşken hidroliğide olsun camları da elektrikli olsun, toyotayı seven hondayıda sever imzamdaki araca da bir bakın piyasada uygun fiyattan bulmak zor değil.
  • çok doğru zaten bu ıkı markayı a sınıfı markalar harıc tek gecerım,,, yarın aksamı kesın hondaya ve bahsettıgınız model ve yakınlarına ayıracam, buralarda olursanız fıkrınıze basvumak ısterım tesekkurler,,,
  • ben hep buralardayım yardımcı olabilirsem sevinirim.
  • erciiment ustadım buralardaysan acıl yorumunu kusura bakma acıl dıyorum sartlatdan dolayı bekliyorum, elbette diyer ustadlarımında yorumlarını bekliyorum...
    http://www.sahibinden.com/cok_acil_honda_civicWQQaXQQ5662477WQQpXQQdisplayitem
  • alıcaksan 1.6 al ılerıde satacagın zmanda da tutulan o olucaktır bıde ole dusun :)
  • illaki gönül ister ki daha ıyıısı olsun ama önerini dikkate alacam saol...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.