Şimdi Ara

Futbolda Teknik Nasıl Geliştirilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
7
Favori
108.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben 17 yaşındayım futbol demek benim için herşey ve futbol oynamayıda çok seviyorum ama bazı eksiklerim var örneğim top oynarken kafam hep aşşağıda oluyor tüm sahayı göremiyorum yani oyunu o yönden iyi okuyamıyorum ve çalımlarda zorlanıyorum yani anlamıyorum ama sanırım denge ile ilgili bir sorunum var (boyumda kısa 1,65)birde şut çekmede problemim var sert sut çekemiyorum ve isabetli gitmiyor forvet olarak oynuyorum oyun sitilim ise çok hızlı koşuyorum yorulmadan 90 dk ileride topa basıyorum son vuruşlarım iyi boyuma ragmen çok çok iyi kafa vuruyorum ve çok iyi top indiriyorum ama eksiklerimide geliştirirsem çok çok iyi olacak benim açımdan suan bir spor okuluna gitmiyorum onun için bana yardım edecek biri varsa veya bu konular hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

• Düzenli olarak futbol oynayabilirsin , kendinden iyi kişilerle ve her seferinde farklı insanlarla maç yaparak geliştirebilirsin .
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnotheRDie

Düzenli olarak futbol oynayabilirsin , kendinden iyi kişilerle ve her seferinde farklı insanlarla maç yaparak geliştirebilirsin .

oynadıgım kişiler benle neredeyse aynı düzeydeler ve her gün düzenli olarak maç yapıyorum
    ama şut çekme sorununu bir türlü çözemiyorum daha dogrusu nasıl çözeceğimi bilmiyorum ...
  • boyunun kısa olması bi avantaj.
    kafanı kaldırıp oyna.hareketlere çalış ve çok koş(kondüsyon açısından)
  • Valla hocam aynı düzeyde de olsa seni zorlaması lazım gelişebilmen için .. Arkadaşlarınla yaptığın için kendini korkak alıştırma istediğin yerlerden şutlar çek belli bir süre sonra daha iyi olursun ama genede belli bir yere kadar tabi çok güzel şut çekiceksin diye birşey yok belki böyle kalıcaksın .
  • Sanırım oyun tarzın saviola gibi onunda şutları çok iyi değildi umarım geliştirirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: oBLoOd

Sanırım oyun tarzın saviola gibi onunda şutları çok iyi değildi umarım geliştirirsin

aynen arkadaşım zati mahalledekilerde aynı lakabı taktı tavşan diyorlar :) attığım gollerde ızr akıl ürünü ya köşeye vuruyorum ya bacak arası ya aşıttırma öyle goller atıyorum

peki bu kötü şut çekmemin sebebi ayak kasları olabilirmi ?
  • tekniğim baya iyi. Şutları fazla sert çekmem zaten. Tekniğim diyen adam sert şut çekmez.Ben Anca forvet oluyorum.Şut çekmeyi bilmeyen adamı nasıl forvet yapıyolar?
    Hızım Ortanın biraz üzerinde.Stamina normal.Boy forvet e uygun.Kilo fazla değel.
    Bu arada dipcik: Tekniğin yoksada cok fazla geliştiremezsin.Gelişse bile cok iyi seviyey gelceğini sanmam o yaştaysan
  • Hız olarak ayak kasları olabilir .. Ama istediğin yere atmak isteyipte atamıyorsan 1-2 kere olmuşsa şanssızlık hep oluyorsa teknik eksikliğidir .
  • sana lazım olan şey birtane top ve biraz sabır,

topu ayağna al merdivenlerden topla beraber çık ve in kontrollü bi şekilde tabiki,
    bi duva bul duvara karşı tek pas yap bir sağ bir sol, mesela sağla vurdur solla durdur..
    topu epey yükseğe at yere sektirmeden ayağınla istopla
    top saydır sürekli sağ sol diz, yapabildğin kadar yap
  • Bu arada öyle bi anlattım ki kendimi, Beni Raul sananlar olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tr_Tracy_

tekniğim baya iyi. Şutları fazla sert çekmem zaten. Tekniğim diyen adam sert şut çekmez.Ben Anca forvet oluyorum.Şut çekmeyi bilmeyen adamı nasıl forvet yapıyolar?
    Hızım Ortanın biraz üzerinde.Stamina normal.Boy forvet e uygun.Kilo fazla değel.
    Bu arada dipcik: Tekniğin yoksada cok fazla geliştiremezsin.Gelişse bile cok iyi seviyey gelceğini sanmam o yaştaysan

ben sut çekmeyi bilmiyorum demiyorum uzaklardan sert ve isabetli çekemiyorum ama kaleci ile karsı karsıya falan kacırmam kolay kolay köşeye yavaşca bırakırım bilek hareketlerim iyidir ama sut çekmede sorunum var yaniş sert şut çekmede
  • dogustan olucak sen 17 aysinda cok gec kalmissin .

top hakimyetin icin cok sik araliklarla top sektirmen gere ( diz , ayakla ) , mesela topu ayaginin uzerinde tutmaya calis , diger ayaginin uzerine koy hic sektirmeden ve yere dusurmeden . ek olarak ben yapardim , bodrumdan tahtalari alip cimlige cakardim 80-100 cm ara ile , sag ayakla aralarinda gecerdim , donerkende sol ayakla ic ve disiyla . bu calimlarda baya ise yarar . pas icin ise bu yetenek dogustan gelir . herkez yapamaz ...
  • benimde öle tip sorunlarım vardı pro. arkadaşlarla top oynayarak geliştirdim kendimi şimdi sahaya hakim olabiliyorum çalımlardada hızlıyım
  • arkadaşlar normalde topu tutmayı çevirmeyi falan çok hareket yapıyorum hatta su ibrahimoviçin topu ayagının üstünle basıp kaldırmasını bile yapabiliriyorum ama sahaya hakim olamıyorum ve sert sut çekemıyorum ve hızlıyım ama çalım atarken veya hareket yaparken düşecek gibi oluyorum nedense ...
  • bu yastan sonra teknigini belki bi nebze duzeltebilirsin
    cok buyuk degisiklikler bekleme
    madem forvetsin hem suta hem calima bolca ihtiyacin olacak

sut cekerken öncelikle ayaginin neresiyle vurman gerektigini bilmelisin pozisyonuna gore
    sadece bu da yetmez vucudunun durusu destek ayagini iyi kullanmam vs vs
    bunlari anlatmakla olmaz herkesin vucut dinamizmi farkli
    sen sut atarken kendin kesfediceksin bunlari

calimlarda biraz aklini kullan
    mesela ustune hızla gelen bi savunmaci gordun
    topu vur ileri koş.o durup seni yakalamaya calışırken sen gol vurusu yapıyo olursun
  • Bak arkadasım ben futboLcuyum boyum 1.75 kiLom 70 YapıLı ve dengeLi bir wucudum var. Hızım arkadaşLardan daha güçLü ve kasLı oLmama ragmen hepsinden fazLa geneLde 22 kişiLik 20 kişinin koştugu futboL maçLarında maçın en hızLısı oLurum.. Deparda ise baya bi uçarım.. Ama maçı geneLde sakin oynarım.. Tekniğim iyi. Çalımım iyi bunLar hepsi normaL seviyede cunku kendimi uzun süre kondisyona vermiştim.. Sana üç beş kücük öneride buLunucağım..

Hızın iyimiş güzeL ama kafanı kaLdırmıyarakki ben seni İBRAHİM ÜZÜLMEZ stiLine benzettim; ne kadar basarsan bas bir hiçden öteye gidemezsin. Kafanı kaLdırmayı örenmen için boş sahada kafanı indirmeden top sürmen gerekir.. Bunu sürekLi yap 5 dk yapıp aha örendim deme.. hergün yarım saat yap.. Şut için ise tüm enerjini ayakda topLamaLısın ve göndereceğin yeri gözünLe seçmeLisin; aLacağı fauseyi biLe gözünLe iLk çizmeLisin ki bunLarı saniyenin 5/1 i zamanda yapman gerek en geç. Gerisi senin kinestetik zekana kaLmış.. Eğer uygunsa geLiştirebiLirsin.. Çünkü Hooijdonk biLe 28 inden sonra öğrendi frikikLeri. Sert çekmek ancak uzakdan işe yarıyabiLir ama ondada ayarı biraz kaçırdınmı ormana yoLLarsın topu.. O yüzden şimdiLik sadece şutunu kLasLarını geLiştir.. ÇaLım için ise beyninLe düşünüp düşünürken çaLım atman gerekir.. Bir çaLım atıp aha oynatıyım şunu deyip pas vercek adam varken yada depara basıp geçip gitmek varken ikinci çaLım atmayı seçme ve bu çaLımı en zor durumLarda yap.. PasLarını her zaman adamın önüne doğru at.. İlk zamanLar sana kızabiLirLer ama senin sistemine aLıştıkdan sonra takımı domino gibi oynatırsın..

BunLarı yazıyorum fakat yazıLdıgı kadar koLay değiLdir iyi futboLcu oLmak.. Ben kendimi o kLasda göremiyorum.. Geliştireceğim uzun bir zaman var kendimi...

Bu arada bana AneLka derLer.. Çünkü azimsiz oynuyorum istediğim zaman takımı coşturuyor istediğim zaman akrep gibi yerinde saydırıyorum..

Unutma bu yazdıkLarım sadece TEORİ oLarak yazıLdı. Teori yapmak koLAydır.. Bunu Pratiğe çevirmek işin zor kısmı.. Ve ben gibi bir çok futboLcu bu pratikde takıLı kaLıyor

• Farklı insanlarla top oyna... boş bi kale bul.. bi de kendine ufak bi sübyan bul ona şut çek... farklı teknikler dene... beceremediğin şeylerin üstüne git.. ayrıca pis burun vurma topa bunu biliyosundur heralde :)) Zamanında ben de gençlerbirliği altaypısına seçilmiştim ama çok sene oldu ... neyse seçilmiştim falan sonra beni kovdular ordan pek kıçımı kaldırıp koşmadığım için... bi de okulun anadolu lisesi olunca bıraktım başka da hiçbi klube gitmedim...
  • Valla karışmasın diye şöyle yazayım.
    Artılarım
    - Ayakla kontrolde iyiyim.
    - Duran topları çok iyi kullanırım.
    - Çok iyi pas atarım.
    - Sert değil ama çok teknik şut vururum.
    - Topla hareketlerim iyi.
    - Topsuz alanda hızlıyım.
    - Sağ ayağımı süper kullanırım.

Eksilerim
    - Sol ayağımı hiç kullanamam. Sol ayakla pas atarken bile zorlanıyorum
    - Fiziğim güçlü değil.
    - Topla beraber hızlı değilim.
    - Kafa toplarında iyi değilim.
    - Göğüs kontrolü yapamam.

İlginç birşeylerden biride şu. Ben mahallede futbol oynayamıyorum. Ne bilim sanki zor geliyor. Ama okulda ise çok iyi oynuyorum. İlginç birşey
    Eksilerimi nasıl artıya çevirebilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: BauglirXul

Bak arkadasım ben futboLcuyum boyum 1.75 kiLom 70 YapıLı ve dengeLi bir wucudum var. Hızım arkadaşLardan daha güçLü ve kasLı oLmama ragmen hepsinden fazLa geneLde 22 kişiLik 20 kişinin koştugu futboL maçLarında maçın en hızLısı oLurum.. Deparda ise baya bi uçarım.. Ama maçı geneLde sakin oynarım.. Tekniğim iyi. Çalımım iyi bunLar hepsi normaL seviyede cunku kendimi uzun süre kondisyona vermiştim.. Sana üç beş kücük öneride buLunucağım..

Hızın iyimiş güzeL ama kafanı kaLdırmıyarakki ben seni İBRAHİM ÜZÜLMEZ stiLine benzettim; ne kadar basarsan bas bir hiçden öteye gidemezsin. Kafanı kaLdırmayı örenmen için boş sahada kafanı indirmeden top sürmen gerekir.. Bunu sürekLi yap 5 dk yapıp aha örendim deme.. hergün yarım saat yap.. Şut için ise tüm enerjini ayakda topLamaLısın ve göndereceğin yeri gözünLe seçmeLisin; aLacağı fauseyi biLe gözünLe iLk çizmeLisin ki bunLarı saniyenin 5/1 i zamanda yapman gerek en geç. Gerisi senin kinestetik zekana kaLmış.. Eğer uygunsa geLiştirebiLirsin.. Çünkü Hooijdonk biLe 28 inden sonra öğrendi frikikLeri. Sert çekmek ancak uzakdan işe yarıyabiLir ama ondada ayarı biraz kaçırdınmı ormana yoLLarsın topu.. O yüzden şimdiLik sadece şutunu kLasLarını geLiştir.. ÇaLım için ise beyninLe düşünüp düşünürken çaLım atman gerekir.. Bir çaLım atıp aha oynatıyım şunu deyip pas vercek adam varken yada depara basıp geçip gitmek varken ikinci çaLım atmayı seçme ve bu çaLımı en zor durumLarda yap.. PasLarını her zaman adamın önüne doğru at.. İlk zamanLar sana kızabiLirLer ama senin sistemine aLıştıkdan sonra takımı domino gibi oynatırsın..

BunLarı yazıyorum fakat yazıLdıgı kadar koLay değiLdir iyi futboLcu oLmak.. Ben kendimi o kLasda göremiyorum.. Geliştireceğim uzun bir zaman var kendimi...

Bu arada bana AneLka derLer.. Çünkü azimsiz oynuyorum istediğim zaman takımı coşturuyor istediğim zaman akrep gibi yerinde saydırıyorum..

Unutma bu yazdıkLarım sadece TEORİ oLarak yazıLdı. Teori yapmak koLAydır.. Bunu Pratiğe çevirmek işin zor kısmı.. Ve ben gibi bir çok futboLcu bu pratikde takıLı kaLıyor

çok sagol verdiğin bilgiler için ben çok aklımla oynayan bir oyuncuyum topu istediğim yere göndere biliyorum isabetli paslarımda çoktur ama kafayı kaldırmayınca herşey bitiyor verdiğin bilgilerden yararlancagım çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.