Futbolda Teknik Nasıl Geliştirilir?
95 Cevap63093 Görüntüleme6 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1048 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:44:41 

Arkadaşlar ben 17 yaşındayım futbol demek benim için herşey ve futbol oynamayıda çok seviyorum ama bazı eksiklerim var örneğim top oynarken kafam hep aşşağıda oluyor tüm sahayı göremiyorum yani oyunu o yönden iyi okuyamıyorum ve çalımlarda zorlanıyorum yani anlamıyorum ama sanırım denge ile ilgili bir sorunum var (boyumda kısa 1,65)birde şut çekmede problemim var sert sut çekemiyorum ve isabetli gitmiyor forvet olarak oynuyorum oyun sitilim ise çok hızlı koşuyorum yorulmadan 90 dk ileride topa basıyorum son vuruşlarım iyi boyuma ragmen çok çok iyi kafa vuruyorum ve çok iyi top indiriyorum ama eksiklerimide geliştirirsem çok çok iyi olacak benim açımdan suan bir spor okuluna gitmiyorum onun için bana yardım edecek biri varsa veya bu konular hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

�� Welcome To Hell ��

3696 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:46:00 

Düzenli olarak futbol oynayabilirsin , kendinden iyi kişilerle ve her seferinde farklı insanlarla maç yaparak geliştirebilirsin .

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

1048 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:50:09 

quote:

Orjinalden alıntı: AnotheRDie

Düzenli olarak futbol oynayabilirsin , kendinden iyi kişilerle ve her seferinde farklı insanlarla maç yaparak geliştirebilirsin .

oynadıgım kişiler benle neredeyse aynı düzeydeler ve her gün düzenli olarak maç yapıyorum
ama şut çekme sorununu bir türlü çözemiyorum daha dogrusu nasıl çözeceğimi bilmiyorum ...

�� Welcome To Hell ��

3703 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:52:22 

boyunun kısa olması bi avantaj.
kafanı kaldırıp oyna.hareketlere çalış ve çok koş(kondüsyon açısından)

ubuntu 14.04 LTS - Trusty Tahr

The first matrix I designed was quite naturally perfect. It was a work of art. Flawless. Sublime.

3696 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:54:38 

Valla hocam aynı düzeyde de olsa seni zorlaması lazım gelişebilmen için .. Arkadaşlarınla yaptığın için kendini korkak alıştırma istediğin yerlerden şutlar çek belli bir süre sonra daha iyi olursun ama genede belli bir yere kadar tabi çok güzel şut çekiceksin diye birşey yok belki böyle kalıcaksın .

"Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..."
Mustafa Kemal ATATÜRK

813 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:54:43 

Sanırım oyun tarzın saviola gibi onunda şutları çok iyi değildi umarım geliştirirsin

1048 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:57:07 

quote:

Orjinalden alıntı: oBLoOd

Sanırım oyun tarzın saviola gibi onunda şutları çok iyi değildi umarım geliştirirsin

aynen arkadaşım zati mahalledekilerde aynı lakabı taktı tavşan diyorlar :) attığım gollerde ızr akıl ürünü ya köşeye vuruyorum ya bacak arası ya aşıttırma öyle goller atıyorum

peki bu kötü şut çekmemin sebebi ayak kasları olabilirmi ?

�� Welcome To Hell ��

3039 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:57:52 

tekniğim baya iyi. Şutları fazla sert çekmem zaten. Tekniğim diyen adam sert şut çekmez.Ben Anca forvet oluyorum.Şut çekmeyi bilmeyen adamı nasıl forvet yapıyolar?
Hızım Ortanın biraz üzerinde.Stamina normal.Boy forvet e uygun.Kilo fazla değel.
Bu arada dipcik: Tekniğin yoksada cok fazla geliştiremezsin.Gelişse bile cok iyi seviyey gelceğini sanmam o yaştaysan

[size=1

3696 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:58:30 

Hız olarak ayak kasları olabilir .. Ama istediğin yere atmak isteyipte atamıyorsan 1-2 kere olmuşsa şanssızlık hep oluyorsa teknik eksikliğidir .

Mustafa Kemal ATATÜRK

1151 Mesaj
29 Mayıs 2008; 18:59:03 

sana lazım olan şey birtane top ve biraz sabır,

topu ayağna al merdivenlerden topla beraber çık ve in kontrollü bi şekilde tabiki,
bi duva bul duvara karşı tek pas yap bir sağ bir sol, mesela sağla vurdur solla durdur..
topu epey yükseğe at yere sektirmeden ayağınla istopla
top saydır sürekli sağ sol diz, yapabildğin kadar yap

Nasııll??

3039 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:00:00 

Bu arada öyle bi anlattım ki kendimi, Beni Raul sananlar olabilir

[size=1

1048 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:02:16 

quote:

Orjinalden alıntı: Tr_Tracy_

tekniğim baya iyi. Şutları fazla sert çekmem zaten. Tekniğim diyen adam sert şut çekmez.Ben Anca forvet oluyorum.Şut çekmeyi bilmeyen adamı nasıl forvet yapıyolar?
Hızım Ortanın biraz üzerinde.Stamina normal.Boy forvet e uygun.Kilo fazla değel.
Bu arada dipcik: Tekniğin yoksada cok fazla geliştiremezsin.Gelişse bile cok iyi seviyey gelceğini sanmam o yaştaysan

ben sut çekmeyi bilmiyorum demiyorum uzaklardan sert ve isabetli çekemiyorum ama kaleci ile karsı karsıya falan kacırmam kolay kolay köşeye yavaşca bırakırım bilek hareketlerim iyidir ama sut çekmede sorunum var yaniş sert şut çekmede

�� Welcome To Hell ��

1181 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:02:42 

dogustan olucak sen 17 aysinda cok gec kalmissin .

top hakimyetin icin cok sik araliklarla top sektirmen gere ( diz , ayakla ) , mesela topu ayaginin uzerinde tutmaya calis , diger ayaginin uzerine koy hic sektirmeden ve yere dusurmeden . ek olarak ben yapardim , bodrumdan tahtalari alip cimlige cakardim 80-100 cm ara ile , sag ayakla aralarinda gecerdim , donerkende sol ayakla ic ve disiyla . bu calimlarda baya ise yarar . pas icin ise bu yetenek dogustan gelir . herkez yapamaz ...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

205 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:04:49 

benimde öle tip sorunlarım vardı pro. arkadaşlarla top oynayarak geliştirdim kendimi şimdi sahaya hakim olabiliyorum çalımlardada hızlıyım

1048 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:07:29 

arkadaşlar normalde topu tutmayı çevirmeyi falan çok hareket yapıyorum hatta su ibrahimoviçin topu ayagının üstünle basıp kaldırmasını bile yapabiliriyorum ama sahaya hakim olamıyorum ve sert sut çekemıyorum ve hızlıyım ama çalım atarken veya hareket yaparken düşecek gibi oluyorum nedense ...

�� Welcome To Hell ��

214 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:11:04 

bu yastan sonra teknigini belki bi nebze duzeltebilirsin
cok buyuk degisiklikler bekleme
madem forvetsin hem suta hem calima bolca ihtiyacin olacak

sut cekerken öncelikle ayaginin neresiyle vurman gerektigini bilmelisin pozisyonuna gore
sadece bu da yetmez vucudunun durusu destek ayagini iyi kullanmam vs vs
bunlari anlatmakla olmaz herkesin vucut dinamizmi farkli
sen sut atarken kendin kesfediceksin bunlari

calimlarda biraz aklini kullan
mesela ustune hızla gelen bi savunmaci gordun
topu vur ileri koş.o durup seni yakalamaya calışırken sen gol vurusu yapıyo olursun

Dh 2006 Üyeleri

1675 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:12:28 

Bak arkadasım ben futboLcuyum boyum 1.75 kiLom 70 YapıLı ve dengeLi bir wucudum var. Hızım arkadaşLardan daha güçLü ve kasLı oLmama ragmen hepsinden fazLa geneLde 22 kişiLik 20 kişinin koştugu futboL maçLarında maçın en hızLısı oLurum.. Deparda ise baya bi uçarım.. Ama maçı geneLde sakin oynarım.. Tekniğim iyi. Çalımım iyi bunLar hepsi normaL seviyede cunku kendimi uzun süre kondisyona vermiştim.. Sana üç beş kücük öneride buLunucağım..

Hızın iyimiş güzeL ama kafanı kaLdırmıyarakki ben seni İBRAHİM ÜZÜLMEZ stiLine benzettim; ne kadar basarsan bas bir hiçden öteye gidemezsin. Kafanı kaLdırmayı örenmen için boş sahada kafanı indirmeden top sürmen gerekir.. Bunu sürekLi yap 5 dk yapıp aha örendim deme.. hergün yarım saat yap.. Şut için ise tüm enerjini ayakda topLamaLısın ve göndereceğin yeri gözünLe seçmeLisin; aLacağı fauseyi biLe gözünLe iLk çizmeLisin ki bunLarı saniyenin 5/1 i zamanda yapman gerek en geç. Gerisi senin kinestetik zekana kaLmış.. Eğer uygunsa geLiştirebiLirsin.. Çünkü Hooijdonk biLe 28 inden sonra öğrendi frikikLeri. Sert çekmek ancak uzakdan işe yarıyabiLir ama ondada ayarı biraz kaçırdınmı ormana yoLLarsın topu.. O yüzden şimdiLik sadece şutunu kLasLarını geLiştir.. ÇaLım için ise beyninLe düşünüp düşünürken çaLım atman gerekir.. Bir çaLım atıp aha oynatıyım şunu deyip pas vercek adam varken yada depara basıp geçip gitmek varken ikinci çaLım atmayı seçme ve bu çaLımı en zor durumLarda yap.. PasLarını her zaman adamın önüne doğru at.. İlk zamanLar sana kızabiLirLer ama senin sistemine aLıştıkdan sonra takımı domino gibi oynatırsın..

BunLarı yazıyorum fakat yazıLdıgı kadar koLay değiLdir iyi futboLcu oLmak.. Ben kendimi o kLasda göremiyorum.. Geliştireceğim uzun bir zaman var kendimi...

Bu arada bana AneLka derLer.. Çünkü azimsiz oynuyorum istediğim zaman takımı coşturuyor istediğim zaman akrep gibi yerinde saydırıyorum..

Unutma bu yazdıkLarım sadece TEORİ oLarak yazıLdı. Teori yapmak koLAydır.. Bunu Pratiğe çevirmek işin zor kısmı.. Ve ben gibi bir çok futboLcu bu pratikde takıLı kaLıyor

Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar.. Evvela " Ben bu yolu nasıl aşarım ? " korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki yol zorda olsa aşılmış, yürünmüş ve gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar . . .
Necm.Erb.

6371 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:16:06 

Farklı insanlarla top oyna... boş bi kale bul.. bi de kendine ufak bi sübyan bul ona şut çek... farklı teknikler dene... beceremediğin şeylerin üstüne git.. ayrıca pis burun vurma topa bunu biliyosundur heralde :)) Zamanında ben de gençlerbirliği altaypısına seçilmiştim ama çok sene oldu ... neyse seçilmiştim falan sonra beni kovdular ordan pek kıçımı kaldırıp koşmadığım için... bi de okulun anadolu lisesi olunca bıraktım başka da hiçbi klube gitmedim...

Darkchild.. Sert Bakışlı, Haşin Çocuk !!

1886 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:16:16 

Valla karışmasın diye şöyle yazayım.
Artılarım
- Ayakla kontrolde iyiyim.
- Duran topları çok iyi kullanırım.
- Çok iyi pas atarım.
- Sert değil ama çok teknik şut vururum.
- Topla hareketlerim iyi.
- Topsuz alanda hızlıyım.
- Sağ ayağımı süper kullanırım.

Eksilerim
- Sol ayağımı hiç kullanamam. Sol ayakla pas atarken bile zorlanıyorum
- Fiziğim güçlü değil.
- Topla beraber hızlı değilim.
- Kafa toplarında iyi değilim.
- Göğüs kontrolü yapamam.

İlginç birşeylerden biride şu. Ben mahallede futbol oynayamıyorum. Ne bilim sanki zor geliyor. Ama okulda ise çok iyi oynuyorum. İlginç birşey
Eksilerimi nasıl artıya çevirebilirim?

1048 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:16:25 

quote:

Orjinalden alıntı: BauglirXul

Bak arkadasım ben futboLcuyum boyum 1.75 kiLom 70 YapıLı ve dengeLi bir wucudum var. Hızım arkadaşLardan daha güçLü ve kasLı oLmama ragmen hepsinden fazLa geneLde 22 kişiLik 20 kişinin koştugu futboL maçLarında maçın en hızLısı oLurum.. Deparda ise baya bi uçarım.. Ama maçı geneLde sakin oynarım.. Tekniğim iyi. Çalımım iyi bunLar hepsi normaL seviyede cunku kendimi uzun süre kondisyona vermiştim.. Sana üç beş kücük öneride buLunucağım..

Hızın iyimiş güzeL ama kafanı kaLdırmıyarakki ben seni İBRAHİM ÜZÜLMEZ stiLine benzettim; ne kadar basarsan bas bir hiçden öteye gidemezsin. Kafanı kaLdırmayı örenmen için boş sahada kafanı indirmeden top sürmen gerekir.. Bunu sürekLi yap 5 dk yapıp aha örendim deme.. hergün yarım saat yap.. Şut için ise tüm enerjini ayakda topLamaLısın ve göndereceğin yeri gözünLe seçmeLisin; aLacağı fauseyi biLe gözünLe iLk çizmeLisin ki bunLarı saniyenin 5/1 i zamanda yapman gerek en geç. Gerisi senin kinestetik zekana kaLmış.. Eğer uygunsa geLiştirebiLirsin.. Çünkü Hooijdonk biLe 28 inden sonra öğrendi frikikLeri. Sert çekmek ancak uzakdan işe yarıyabiLir ama ondada ayarı biraz kaçırdınmı ormana yoLLarsın topu.. O yüzden şimdiLik sadece şutunu kLasLarını geLiştir.. ÇaLım için ise beyninLe düşünüp düşünürken çaLım atman gerekir.. Bir çaLım atıp aha oynatıyım şunu deyip pas vercek adam varken yada depara basıp geçip gitmek varken ikinci çaLım atmayı seçme ve bu çaLımı en zor durumLarda yap.. PasLarını her zaman adamın önüne doğru at.. İlk zamanLar sana kızabiLirLer ama senin sistemine aLıştıkdan sonra takımı domino gibi oynatırsın..

BunLarı yazıyorum fakat yazıLdıgı kadar koLay değiLdir iyi futboLcu oLmak.. Ben kendimi o kLasda göremiyorum.. Geliştireceğim uzun bir zaman var kendimi...

Bu arada bana AneLka derLer.. Çünkü azimsiz oynuyorum istediğim zaman takımı coşturuyor istediğim zaman akrep gibi yerinde saydırıyorum..

Unutma bu yazdıkLarım sadece TEORİ oLarak yazıLdı. Teori yapmak koLAydır.. Bunu Pratiğe çevirmek işin zor kısmı.. Ve ben gibi bir çok futboLcu bu pratikde takıLı kaLıyor

çok sagol verdiğin bilgiler için ben çok aklımla oynayan bir oyuncuyum topu istediğim yere göndere biliyorum isabetli paslarımda çoktur ama kafayı kaldırmayınca herşey bitiyor verdiğin bilgilerden yararlancagım çok teşekkür ederim

�� Welcome To Hell ��

1048 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:18:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Darkchild

Farklı insanlarla top oyna... boş bi kale bul.. bi de kendine ufak bi sübyan bul ona şut çek... farklı teknikler dene... beceremediğin şeylerin üstüne git.. ayrıca pis burun vurma topa bunu biliyosundur heralde :)) Zamanında ben de gençlerbirliği altaypısına seçilmiştim ama çok sene oldu ... neyse seçilmiştim falan sonra beni kovdular ordan pek kıçımı kaldırıp koşmadığım için... bi de okulun anadolu lisesi olunca bıraktım başka da hiçbi klube gitmedim...

benim takıma secilmem kolay oluyor cünkü çok ama çok istekliyim 90 dk pires yaparım görevimi yerine çok iyi getirim ah birde eksiklerimi gidersem çok çok iyi olacak inş zamanla onuda yapacam

�� Welcome To Hell ��

3696 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:24:40 

quote:

Orjinalden alıntı: seocu

Valla karışmasın diye şöyle yazayım.
Artılarım
- Ayakla kontrolde iyiyim.
- Duran topları çok iyi kullanırım.
- Çok iyi pas atarım.
- Sert değil ama çok teknik şut vururum.
- Topla hareketlerim iyi.
- Topsuz alanda hızlıyım.
- Sağ ayağımı süper kullanırım.

Eksilerim
- Sol ayağımı hiç kullanamam. Sol ayakla pas atarken bile zorlanıyorum
- Fiziğim güçlü değil.
- Topla beraber hızlı değilim.
- Kafa toplarında iyi değilim.
- Göğüs kontrolü yapamam.

İlginç birşeylerden biride şu. Ben mahallede futbol oynayamıyorum. Ne bilim sanki zor geliyor. Ama okulda ise çok iyi oynuyorum. İlginç birşey
Eksilerimi nasıl artıya çevirebilirim?

Mahallede sokak futbolu oynasaydın bu eksiklerin olmazdı işte

Mustafa Kemal ATATÜRK

1886 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:28:26 

Birde zayıf olduğum için hiçbir kulüp almıyor beni. Gollerimi atıyorum. Asistlerimi yapıyorum ama ilginçtir hep başkaları giriyor takıma

1675 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:30:01 

quote:

Birde zayıf olduğum için hiçbir kulüp almıyor beni. Gollerimi atıyorum. Asistlerimi yapıyorum ama ilginçtir hep başkaları giriyor takıma

FutboLda vucud ve hız herşey.. Teknikden daha önemLi

Benim maç yaptıgım adamLar yanımda o kadar güçsüz kaLıyorLarki omuz omuzada yere yapıştırmam 2 sn den fazLa sürmüyor..

Zor bir yolda yürümek mecburiyetinde olan insanlar yürümeye başlamadan önce gönüllerinde ve zihinlerinde yürümek ve yol almak zorundadırlar.. Evvela " Ben bu yolu nasıl aşarım ? " korkusundan kurtularak yola çıktıklarında görürler ki yol zorda olsa aşılmış, yürünmüş ve gidilmiştir. İşte o zaman insanların yüreklerinde aslında yolun zannedildiği kadar zahmetli olmadığına ve bütün sıkıntılı yolların aşılabileceğine dair bir iman doğar . . .
Necm.Erb.

24 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:32:26 

boyunuz kısa ise forvet olmaya yeltenmeyiniz (1.80 den az)

cagdas futbol forvetleri kafa toplarına hakim güclü fizikli oyuncular

örnegin ibrahimovic drogba kanute adriano v.b

bence hızlı oyuncular sansınızı kanatlarda veya sol ayagınız tekniginiz iyi ise forvet arkadasında deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halkevi -- 29 Mayıs 2008; 19:32:11 >

1886 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:32:43 

@BauglirXul peki nasıl geliştirebilirim kendimi bu konuda?

3624 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:35:59 

Biz arkadaşlarla eskiden şu oyunu oynardık ; Direğe vurmaca Çatal'ın olduğu ve 2 karış yarıçaplı daire atıyorum 10 puan ; üst direk 5 puan , yan direkler 3 puan . 40 Yapan kazanıyodu ve 3/4 kişi oynuyoduk . Bayağı zevkli oluyordu . İstediğin yere topu atabilmen için yetenek olması gerekmiyor bence . Düzenli çalış yeter . Uzaktan sert şut çekemiyorum diyosan o da bacak gücünle alakalı .

BeşiktAŞK

1048 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:37:49 

quote:

Orjinalden alıntı: DieselTRoniC

Biz arkadaşlarla eskiden şu oyunu oynardık ; Direğe vurmaca Çatal'ın olduğu ve 2 karış yarıçaplı daire atıyorum 10 puan ; üst direk 5 puan , yan direkler 3 puan . 40 Yapan kazanıyodu ve 3/4 kişi oynuyoduk . Bayağı zevkli oluyordu . İstediğin yere topu atabilmen için yetenek olması gerekmiyor bence . Düzenli çalış yeter . Uzaktan sert şut çekemiyorum diyosan o da bacak gücünle alakalı .

peki bu bacak gücünü yani bacak kasını nasıl geliştire bilirim ev ortamında

�� Welcome To Hell ��

1071 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:42:03 

Valla arkadaşım futbol oynayarak öğrenilir tabi yetenekte olacak kendimi övmek gibi olmasın gerçekten iyi oynardım futbol oynamaya devam et ama profesyonal olmak istiyorum dersen 17 çok geç

harcandım buralarda vallahi c.ronaldo-1 ben-2 o derece

9 NİSAN 2009 - Bayanlar EUROCUP ŞAMPİYONLUĞU-13 NİSAN 2014 - Bayanlar EUROLEAGUE ŞAMPİYONLUĞU - 05.05.2014 TÜRKİYE LİGİ ŞAMPİYONLUĞU
Galatasaray Bayan Basketbol Takımı

Ayşe Cora-Yasemen Saylar-S.Zellous-Işıl Alben-Nevriye Yılmaz-Sancho Lyttle-Alba Torrens-Kelsey Bone-Ş. Kimyacıoğlu-Bahar Çağlar-Esra Şencebe

9309 Mesaj
29 Mayıs 2008; 19:58:58 

Şut için bacak kaslarını biraz geliştirebilirsin ve topa direk dayama.Topu kesiyormuş gibi ayağının ucu ile vur füze gibi fahsolu gider

9654 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:04:49 

Futbolda tekniğin gelişmeyeceğine inanıyorum şahsen küçük yaşlardan beri her zaman teknik oynardım gücüm yetmezdi topa vurmaya ama o zamandan beri topla istediğim herşeyi yapabiliyordum, halada yapabiliyorum. Ama mesela bazı kütük insanlar vardır daha topu ayağına aldıgında anlarsınız aboo amele bu diye çünkü hiç esnek durmaz ve bi bakarsınız angut gibi oynuyor...ben yeteneğin ve tekniğin dogustan olduguna inanıyorum o yüzden.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1675 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:14:57 

quote:

@BauglirXul peki nasıl geliştirebilirim kendimi bu konuda?

Hergün ballı süt, muzLu süt yap ye... Ayrı ayrı yap ve ye ve boL boL sade süt ayran iç yogurt ye.. masturbasyon yapma, basket oyna.. ( boy ve wucud için.. ) ayrıca çok ye.. Yumurta tüket.. Hergün deLiLer gibi koş sahada.. Depar oLarak.. İlk zamanLar 1 tur koşmadan öLecek gibi oLursun ama 2 haftada 3-4 tur koşar haLe geLirsin sonra 5-6 6-7 7-8 ... Ama uzun zaman ister..

Ve biraz düş kaLk kavga edin arkadasLarınızLa güreş yapın...

Necm.Erb.

251 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:29:55 

bu saatten sonra herhangi bi kulübe gitmiyorsan profesyonel anlamda pek birşey olacağını sanmıyorum

El Pistolero

9654 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:31:46 

quote:

Hergün ballı süt, muzLu süt yap ye... Ayrı ayrı yap ve ye ve boL boL sade süt ayran iç yogurt ye.. masturbasyon yapma, basket oyna.. ( boy ve wucud için.. ) ayrıca çok ye.. Yumurta tüket.. Hergün deLiLer gibi koş sahada.. Depar oLarak.. İlk zamanLar 1 tur koşmadan öLecek gibi oLursun ama 2 haftada 3-4 tur koşar haLe geLirsin sonra 5-6 6-7 7-8 ... Ama uzun zaman ister..

Ve biraz düş kaLk kavga edin arkadasLarınızLa güreş yapın...

He he boL boL(!) süt içerim masturbasyon yapmam muzLu(!) sütümüde içerim. Yazıya bak ya...

3 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:32:19 

ilk önce ayağını 1 gün suda bekletecen..daha sonra kısık ateşte kıllarını yakacan(sexi olmak icın)we daha sonra gece yatarken yastık yerıne kafanın altına top koyacaksın(iyi kafa atabilmek için)ve son aşama idmana veya maça çıkmadan önce sex yapacaksın

Cabbar

905 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:34:55 

8 yaşımdan beri takımdayım

forvetim her maçta en az 5 gol atarım

bütün frikikleri ve penaltıları ben kullanırım

çalımda ve top kontrolünde çok iyiyim

defansta topların bir çoğunu keserim

kalecilikte çok penaltı kurtardım

kondisyon BERBAT

Dediğin gibi çok seviyorsan futbol okuluna git

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M. Volcano -- 29 Mayıs 2008; 20:35:03 >

GALATASARA Y

1675 Mesaj
29 Mayıs 2008; 20:37:47 

quote:

Orjinalden alıntı: Miex

He he boL boL(!) süt içerim masturbasyon yapmam muzLu(!) sütümüde içerim. Yazıya bak ya...

Sanane.

Necm.Erb.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mayıs 2008; 20:38:42 

Zaten top sürerken kafayı havada tutmak zor bir iş profesyoneller bile zor yapıyor...
Sen adamının nereye koşacağını vs gibi şeyleri adamınla anlaşarak yapıcaksın ki pasların yerini tutsun...
Şuta gelince bol pratik yap kısa mesafe şutlardan başla...

599 Mesaj
29 Mayıs 2008; 22:01:09 

http://www.nasill.com/i...4%B1l_geli%C5%9Ftirilir
içerik için esinlendim buradan. güzel önerilerde bulunmuşsunuz.

NasiLL

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Mayıs 2008; 22:25:19 

Yaş 15 ve yaşıtım kimse birebirde rahat yiyemez üstelik hemofili hastasıyım futbol gibi oyunları oynamam yasak her türlü hareket vs. vede hiç beklenmeyen hareketler o an ki ruh halime bağlı oluşuyor
ronaldinho nun hareketinden tut cristian ronaldo nun hareketlerinin çoğunu yapıyorum şutlarıma gelirsek faso süper alır çoğu 90
Ama nasıl bu duruma geldim şahsen ben bile bilmiyorum küçükken sürekli oynardım küçükken ürkektim o zamanda topu iyi kullanırdım ama kalıplı birine pres yapmazdım şmdi her türlü kişiye rahat dalabiliyiorum

Şutlarını geliştirmek istiyorsan !

Kale direğine nişan al sürekli vur ilk olarak aşırtma stili daha rahat tutturursun sonra sert vurmaya başla

Tekniğini geliştirmek için ise

İlk olarak topa hakimiyetin iyi olmalı yürüyerek top sektir bayağı bi süre sonra bire bir yap adamlarla
hareket seviyorsan videoları izle ve usanmadan bıkmadan dene

Önemli Bir Bilgi Top Sendeyken HER ZAMAN ADAMIN GÖZÜNE BAK

1279 Mesaj
29 Mayıs 2008; 22:41:24 

quote:

Sanane.

Süt ve peynir tarzı gıdaların vücut için yararlarını bilmiyorsun sanırım.Ayrıca dengeli ve gıdalı beslenmek bir sporcu için çok önemlidir.

2849 Mesaj
29 Mayıs 2008; 22:50:17 

Benim içinde futbol önemlidir. Hatta bu sene okul takımını hedefledim ki girecem inşallah. Kendime ve yeteneğime aşırı güvenirim, orta okulda sambacı derlerdi, geçemeyeceğim adam yoktur. Seri çalımlar atabilirim. Ama Allah bir yerden verirken bir yerden alıyor Boyum kısa, haliyle kafa toplarına hakimiyet yok ve şutlarım çok zayıf ne yazıkki Birde kondisyonum zayıf (biraz kilo da yok değil ) Ama oyunumdan memnunum, her ne kadar 5 kişiyi geçipte boş kaleye atamasamda (izleyenler çalımlara değilde boş kaleye yuvarladığım topun girmemesine şaştı )

9654 Mesaj
29 Mayıs 2008; 23:07:56 

quote:

Sanane.

Doğruya banane, daha Türkçe konuşmayı bilmeyen bir adamı adam yerine koymaya ne gerek var.

465 Mesaj
29 Mayıs 2008; 23:11:15 

tekniğini geliştirmek için topu duvara sektir ve tekrar geri gelsin top saymaya çalış bir hedef belirle ve ayak içi ile o bölgeye ayak içi ile vurmaya çalış

dripling çalış

şut çekerken ise kalçadan salla topa ve destekli olsun

kafanı ise kaldır yerden yoksa hiçbirşey yapamazsın
kafanı kaldırıp oyunu görerek oyna
top sana gelmeden önce sahayı kontrol et ve top sana geldiğinde ne yapacağını önceden belirle

2078 Mesaj
30 Mayıs 2008; 7:39:10 

Ayak voleybolu (özellikle ayak içi oynicaksın) hem bacak kaslarını iyi geliştrir hemde tekniğini yükseltir. Biz abartıp basket bile oynuyorduk (hep yenerdim )

Sert şut çekmek istiyorsan topa ayağının ucuyla vurmayacaksın. Ayağnın hafif üstüne gelmesi gerek. Şimdi zaten öyle yapıyorum deme. Öyle yaptığını sanıp püf noktasından vuramayan çok kişi var.

0

Ben şu gördüğün bacaklarlarla ortasahdan (halısaha büyük boy küçük değil) bile rahat gol atıyorum. Hatta kaleci biraz öne çıktığında aşırtma bile attım 2 3 kere o.sahadan.
İsabet içinde kendini adapte etmen gerek bunun için teknik gerekmez. Biz bunu biyoloji dersindede konuşmuştuk. Ön beyincik bu tip şeylerle ilgileniyormuş sakin olup sadece yapmak istediğine karar verirsen sende kaka kadar rahat çalım atarsın merak etme.

[% 100] / Apple Macbook Pro MB991LL/A
[% 100] / Apple iPad 2 Wifi + 3G Beyaz
[% 100] / Apple iPhone 5 32GB Beyaz
[% 050] / Herşey Birden Başlar
[% 000] / Huzur

1048 Mesaj
30 Mayıs 2008; 16:11:34 

herkezin yorumu için teşekkür ederim ama arkadaşlarteknik konusunda ben c.ronaldonun,ronaldinhonun yaptıgı hareketlerin en az yarısını rahat yapıyorum yani tekniğim falan az değil sadece bunu maçta teke tek çalımda gösteremiyorum bilmiyom denge sorunumu heycan mı tam bilmiyom ama bir şey oluyor tam hareketi yapacam ya dengem bozuluyorum ya ayaklarım birbirine karısıyor ve sut cekmede sorunum bir forvet olarak iyi biriyim çok ama çok aklımla oynarım kaleci veya defans acık vverdiği hemen o açığı bulup gol atarım ve arkadaşlar benım sorunum topa vurusta değil yani teke tekte falan rahat atarım hemen yavaş ters köşeye bırakırım ama uzaktan sutlarda sorun var !!!

�� Welcome To Hell ��

1165 Mesaj
30 Mayıs 2008; 16:26:29 

Ben Kütahya'da ama tör bir takımda oynuyorum.17 yaşından sonra tekniğin ne kadar gelişir bilmem.12-13 yaşlarında sürekli çalışsaydın şu an iyi bi yerlerde olabilirdin.Tekniğini geliştirmek istiyorsan,sürekli topla beraber boş koşu antremanı yap.Topa bakmadan top sürmeye çalış,Topu ayağının dışıyla sür.kendi kendine bilek hareketleri dene.Ve oyunu iyi okumaya çalış.Her şey teknik değil.Bir ara pasıyla bütün maçın yıldızı olabilrsin.Top sürerken topa değil karşındaki rakibe ve arkadaşlarının kaçabileceği bölgelere bak.Ve en önemlisi rakip oyuncudan korkma ,topa hakim olmayı öğren.

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü

WXGA 320ppi True HD IPS+ Gorilla Glass 2 Ekran | Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 Çipset | Quad-core 1.5 GHz Krait İşlemci | Adreno 320 GPU | 16GB Depolama |2 GB RAM | Bluetooth v4.0 A2DP, EDR | 8 MP 3264x2448 Piksel, Autofocus, LED Flaş Kamera | Photosphere 360° Gerçek Panaroma | 1080p@30 Fps HD Video Kayıt | 1.3MP Ön Kamera | Wi-Fi a/b/g/n | NFC | HSPA+ | TV - Out MHL | Android v4.2 İşletim Sistemi

1048 Mesaj
30 Mayıs 2008; 16:29:47 

quote:

Orjinalden alıntı: 46

Ben Kütahya'da ama tör bir takımda oynuyorum.17 yaşından sonra tekniğin ne kadar gelişir bilmem.12-13 yaşlarında sürekli çalışsaydın şu an iyi bi yerlerde olabilirdin.Tekniğini geliştirmek istiyorsan,sürekli topla beraber boş koşu antremanı yap.Topa bakmadan top sürmeye çalış,Topu ayağının dışıyla sür.kendi kendine bilek hareketleri dene.Ve oyunu iyi okumaya çalış.Her şey teknik değil.Bir ara pasıyla bütün maçın yıldızı olabilrsin.Top sürerken topa değil karşındaki rakibe ve arkadaşlarının kaçabileceği bölgelere bak.Ve en önemlisi rakip oyuncudan korkma ,topa hakim olmayı öğren.

arkadaşım zati benım top sürmem falan çok iyi maçta çok ince düşünürüm arapaslar falanda çok iyi ama işte topa basamıyorum onu nasıl yapacam yani topu ayagımda çok tutamıyorum

�� Welcome To Hell ��

1339 Mesaj
30 Mayıs 2008; 22:26:49 

bende iyi oynarım
bende de kafa kaldırma sorunu var.
genelde kaleciyle karşı karşıya kaldığımda hep atarım
okul turnuvalarında bana arapas geldi.kaleciyle karşı karşıyayken kafamı kaldırmadığım için çok kötü vurdum
fazla zamanım olmuyor top oynamak için en kısa zamanda nasıl giderrebilirimn bu kafa kaldırma işini

Sony NWZ B152Sennheiser CX200 Street II

32 Mesaj
30 Mayıs 2008; 22:40:33 

futbol sadece gol atmak, çalım atmak, hızlı koşmak vs. değildir futbolun en önemli kurallarından biri kendini geliştirmektir..futbol bir yaşam sitilidir , kendini zararlı şeylerden uzaklaştırmaktır , tam anlamıyla kendini futbola vermektir..öncelikle yaptığın işi özveriyle yapmazsan hiç bir işte verim alamazsın bu sadece futbol için geçerli değil

öncelikle gerçekten eksik olduğun durumları görmen lazım uzaktan hızlı ve düzgün vuruşlar yapamıyorsan bacak kaslarını geliştirmeye bak(alex , carlos gibi oyuncuların kaslarını görüyorsundur) isabetli vuruşlar yapamıyorsan da sana tavsiyem deneye deneye kendini geliştirebilirsin mesela beckamdan örnek vereyim o önceden uzak mesefeye şileler koyup topla vurmaya çalışıyormuş demek istediğimi anlamışsındır umarım..eğer istersen yapabilirsin televizyonda izlediğin o futbolcuların hiçbiri emek harcamadan oraya gelmedi..

Osmanlı Tarihi Kulübü A+ Aydın

866 Mesaj
30 Mayıs 2008; 22:43:16 

Tekniği geliştirmen için en büyük tavsiyem ayağında hep bi tpoun bulunması ewdeyken bile özellikle ewdeyken bi tane ufak bi top al görmüşsündür ufak futnol topları oluyo onlardan al bitane odadan odaya gezerken hep bu topla git bi sağ bi sol ayakla sür, bunu bi 2 ay filan durmadan yap sonra o tpou at onun yerine pinpon topuyla dolaşmaya başla ewde emin ol tekniğin büyük gelişme göstericek çalım için ayak bileklerinin kıvrak olması lazım eğer kalın ayak bileğin warsa çalışarak bi nebze inceltebilirsin
Şuta gelirsek al bitane top duvar karşısında çalış ama okuduğum kadarıyla bitirici vuruşları iyi yapıyormuşsun tek topla işi bitirebiliyosan şut çalışmana hiç gerek yok bence şutuda başkası atsın canım

AMD Phenom II X4 955 3200MHz--ACER H235HBMID, 23"--SAPPHIRE Pure CrossFireX 890GX--GEIL Value Plus 4GBx2 DDR3-1333MHz--DARK KNIGHT--SAMSUNG Spinpoint (HD103SJ), 3.5", 1TB--SEASONIC M12II-620 620W--
MSI R6950 Twin Frozr II

3071 Mesaj
30 Mayıs 2008; 22:55:53 

Öncelikle oynayabileceğin mevkii yi , kendi fiziğine ve oynayış tarzına göre belirlemelisin..

Kısa boylular için en ideal mevki orta sahadır.Defansta ise tam tersi fiziği kuvvetli olanlar işi götürür..

Mesela ben kendimi bildim bileli defansta oynarım...Fiziğim , rakip takım forvetlerine göre kuvvetlidir.Tekniğim iyi değildir , ama genelde iyi maç çıkarırım..Tıpkı Servet Çetin gibi

Herşeyden önce sana tavsiye ;

Futbolda iyi olmak istiyorsan ; Maçta Kendine her saniye güvenmelisin.''Topu kaptırır mıyım...topu ıskalar mıyım...rakibi kaçırır mıyım..'' dediğin anda hata yaparsın..

Kişisel hatalar her zaman olacaktır...Dünyanın en iyi futbolcusu olsan bile.

Bide şöyle bir durum var.Hata yaptığında , takımındakiler sana bağırabilir , kızabilirler...gayet doğaldır.Hiç sallama , gül geç..

Her takımda mutlaka kendini Ronaldinho , C.Ronaldo sanan tipler vardır..Kendilerini takımın ağası sanarlar.Onların top kaptırması , hata yapması gayet doğaldır.Çünkü onlar artistlik yapmak için o maça çıkmıştır...Bu tipleri asla ve asla sallama Saha dışında sana kardeşin gibi davranırlar , sahaya çıkınca kendilerini kaybedip kendini senin patronun sanarlar

Ama eğer fazla abartıp üzerinde baskı kurarlarsa bas küfürü , olmadı oynama o takımda

Unutma ki , futbolda herşeyin başı kendine güvendir

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

1048 Mesaj
6 Haziran 2008; 23:55:33 

quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Öncelikle oynayabileceğin mevkii yi , kendi fiziğine ve oynayış tarzına göre belirlemelisin..

Kısa boylular için en ideal mevki orta sahadır.Defansta ise tam tersi fiziği kuvvetli olanlar işi götürür..

Mesela ben kendimi bildim bileli defansta oynarım...Fiziğim , rakip takım forvetlerine göre kuvvetlidir.Tekniğim iyi değildir , ama genelde iyi maç çıkarırım..Tıpkı Servet Çetin gibi

Herşeyden önce sana tavsiye ;

Futbolda iyi olmak istiyorsan ; Maçta Kendine her saniye güvenmelisin.''Topu kaptırır mıyım...topu ıskalar mıyım...rakibi kaçırır mıyım..'' dediğin anda hata yaparsın..

Kişisel hatalar her zaman olacaktır...Dünyanın en iyi futbolcusu olsan bile.

Bide şöyle bir durum var.Hata yaptığında , takımındakiler sana bağırabilir , kızabilirler...gayet doğaldır.Hiç sallama , gül geç..

Her takımda mutlaka kendini Ronaldinho , C.Ronaldo sanan tipler vardır..Kendilerini takımın ağası sanarlar.Onların top kaptırması , hata yapması gayet doğaldır.Çünkü onlar artistlik yapmak için o maça çıkmıştır...Bu tipleri asla ve asla sallama Saha dışında sana kardeşin gibi davranırlar , sahaya çıkınca kendilerini kaybedip kendini senin patronun sanarlar

Ama eğer fazla abartıp üzerinde baskı kurarlarsa bas küfürü , olmadı oynama o takımda

Unutma ki , futbolda herşeyin başı kendine güvendir

aynen arkadasım benım sorunumda bu kendime güvenim yok tekniğim iyidir ama adama çalım atmaya bile tırsıyom ya kaptırırsam diye hemen pas atmaya çalısıyom bunu nasıl yenecem onunda bilmiyom

�� Welcome To Hell ��

2968 Mesaj
6 Haziran 2008; 23:57:37 

kusura bakma ama 17 yasindaysan gec kaldin ... kucukken o hayalleri kurcaktin o zaman olurdu

Mes que un club

PSN : Pato-V

Klavyemde bazi türkçe karakterler yok.

1048 Mesaj
7 Haziran 2008; 0:13:54