Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (466. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.282
Cevap
68
Favori
708.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    kardeş soru sordun,
    sana cevap verip yardımcı olayım dedim
    elimin altında 8-10 adet benzinli punto olmadığına göre (ortalamasını alayım)
    kendi aracımı örnek gösterdim, foto gönderdim,
    yine inanmadın, inanıp inanmamanda önemli değil

sana başka nasıl yardımcı olmamı bekliyorsun ki

sana yardımcı olmaya kalkan bende kabahat

iyi günler kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 20 Ekim 2015; 14:39:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drlozn

buyur kardeş
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

Hocam şehir içi o kadar az yakmasının mumkunati yok.ya siz 4-5. Viteslero gorebilceginiz yollar kullanıyorsunuz ya da uzun yol verisini gosteriyorsunuz.mumkunati yok 6.3 un.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

kardeş soru sordun,
    sana cevap verip yardımcı olayım dedim
    elimin altında 8-10 adet benzinli punto olmadığına göre (ortalamasını alayım)
    kendi aracımı örnek gösterdim, foto gönderdim,
    yine inanmadın, inanıp inanmamanda önemli değil

sana başka nasıl yardımcı olmamı bekliyorsun ki

sana yardımcı olmaya kalkan bende kabahat

iyi günler kardeş

Hayır şimdi deseniz ki şehiriçinde 8.x tüketiyor eyvallah diyecem.
    Ama siz 6.x diyorsunuz. Fabrika diyorki şehiriçi 7.8 litre en az. O ada mükemmel koşullarda.

Bu söylediğiniz rakam için kullandığınız yolların rahat dur kalk yapmayan yollar olması lazım. ( O zaman şehiriçi olmaz)

İnanmak kanıt ister. Ben sizin son 100 km'nizi nerede nasıl gittiğinizi bilsem eyvallah derim.

Benim gittiğim yollarda 4. vitesi bile çok zor görüyorum. (Yer Bursa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 20 Ekim 2015; 15:54:02 >

• 5,4 sehırıcı yakaladım 1,3 dızelle suanda
    19 kurus edıyor o da
    sehırıcı akıcı yollarda genelde ama ıkıde bır durdugum yollar da var ıcınde
    yaklasık 99 km yol sonrası yol bılgısayarı verısı
    ıstasyonda fulleme daha kesın sonuc verır
  • eteksen kullanıcısına yanıt
    kardeş önceki bir mesajımda

"arada kalkışlarda redline gezsemde
    onun haricinde benim pedalın altında çiğ yumurta var ;)

bu arada memleket neresi
    bana göre yaşadığın yerde önemli
    trafik yoğunluğu, yokuşun çok olması vb."

demiştim.
    memleket manisa merkez, en fazla iki yada üç ışıkla istediğim yere gidiyorum
    ve 4. 5. vitesleri rahat görüyorum, düşük devir yüksek vites kullanıyorum genelde
    yukarıda söylediğim gibi yaşadığın yer önemli
    çünkü bayramda bir hafta ankara da idim ve yakıt ortalamam 8-9 arası gezdi
    ankara trafiğinin hem yoğun olması hemde bol yokuş olması (bazı yerlerde 3. vitesi göremedim)
    konuyu uzatmazsak sevinirim
    çünkü konunun senin arabanın çok yakmasından çok benim az yaktırmama geldi
  • quote:

kardeş önceki bir mesajımda

"arada kalkışlarda redline gezsemde
    onun haricinde benim pedalın altında çiğ yumurta var ;)

bu arada memleket neresi
    bana göre yaşadığın yerde önemli
    trafik yoğunluğu, yokuşun çok olması vb."

demiştim.
    memleket manisa merkez, en fazla iki yada üç ışıkla istediğim yere gidiyorum
    ve 4. 5. vitesleri rahat görüyorum, düşük devir yüksek vites kullanıyorum genelde
    yukarıda söylediğim gibi yaşadığın yer önemli
    çünkü bayramda bir hafta ankara da idim ve yakıt ortalamam 8-9 arası gezdi
    ankara trafiğinin hem yoğun olması hemde bol yokuş olması (bazı yerlerde 3. vitesi göremedim)
    konuyu uzatmazsak sevinirim
    çünkü konunun senin arabanın çok yakmasından çok benim az yaktırmama geldi

Şimdi oldu, son 1 yıldır Bursa'dayım. Onun dışında Ankara'da yaşadım. Ankara'daki yakışınız şehiriçi olmuş. Demekki normal.

• Hocam düğmeyi soktum.erkek soket uçları simsiyah olmuş biraz temizledim kaldırırken tik diye ses verdi ama indirmedi.düğmeyi benim elektronik işi yapan bi tanıdığım var ona goturdum dedim böyle böyle ben buna 60 lira verdim adam içine başka düğmenin tesisatını aktardığı söyledi dedim.bende biraz temizledim kaldırıyor ama indiriyor dedim.acti baktı yaziklar olsun dedi sadece sprey sıkmış dedi.lehimler ik haliyle duruyor hicbisey yapmamış dedi.bırak bana dedi sonra aradı beni gel al dedi borcum ne kadar dedi yok borcun sen tak çalışırsa dua et dedi.geldim taktim şuan sorunsuz çalışıyor.bidaha yaparsa dedi yenisini alman lazım felan dedi.şimdi sorun yok bakalım.ama diğer yere verdiğim 60 lira haram olsun o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: besyoali

Hocam düğmeyi soktum.erkek soket uçları simsiyah olmuş biraz temizledim kaldırırken tik diye ses verdi ama indirmedi.düğmeyi benim elektronik işi yapan bi tanıdığım var ona goturdum dedim böyle böyle ben buna 60 lira verdim adam içine başka düğmenin tesisatını aktardığı söyledi dedim.bende biraz temizledim kaldırıyor ama indiriyor dedim.acti baktı yaziklar olsun dedi sadece sprey sıkmış dedi.lehimler ik haliyle duruyor hicbisey yapmamış dedi.bırak bana dedi sonra aradı beni gel al dedi borcum ne kadar dedi yok borcun sen tak çalışırsa dua et dedi.geldim taktim şuan sorunsuz çalışıyor.bidaha yaparsa dedi yenisini alman lazım felan dedi.şimdi sorun yok bakalım.ama diğer yere verdiğim 60 lira haram olsun o kadar.

oksıtlenme bızım arabanın kronık sorunu
    zımpara yapılacak veya lehım oynadıysa lehımı erıtılecek hafıften, cozum bu

ya plaka lambası oksıt yapar
    ya cam krıko dıslı sıyırır
    ya kelepce gevser

dıreksıyon ısıgı gene yandı benım
    durdurdum motoru gerı calıstırdım normale dondu
    arada bır ben burdayım dıyor

• Direksiyon ariz a Işığı bende de yanıyor bazen.kontak açıp kapatınca sonuyor.geçen yonca kavşaktan dönerken sertleşti arıza verdi trafik yoktu allahtan kas katı kesiliyor hemen kapattım açtım düzeldi.nemli havaya gelmiyor araçlar.
    Düğmeler tekrar sorun çıkarırsa gidip cikmacilardan alicam o paneli.söküp takması epey zahmetli çünkü tam arka kullukteb başlıyorsunuz sokmeye

• Arkadaşlar bu araçların ederi nedir? Almak istersek hangi kriterlere dikkat etmeliyiz
  • nano6824 kullanıcısına yanıt
    Donanımı na gore kazasına km sine gire değişiyor.benim 120 binde 3 tane park halindeyken kazası var 3 değişen ve toplam 3500 TL hasar kaydı var.bakımları yapılı triger baskı yeni degisti. 20000 istiyorum mesela.
    Dikkat edeceğin tek nokta direksiyon yanı city arızası varmı yok mu ona bakacaksın.

• nano6824 kullanıcısına yanıt
    Birde elektronik aksam calisiyormu ona bak.elektrikli yan aynalar elektrikli on farlar klima bunların çalışıyor olması önemli.çünkü pahalı parcalar.diğer yönden yakıtı çekişi konforu diğer sınıfındaki araçlarla ayni. Bi Getz mi desen eski kasa punto mu desen punto derim.
    Benim araç 1.4 dinamik 95 beygir.kullanan cekisine hayran kalıyor.bagajı kuucuk tüp var bide.genel olarak parça sorunu yok fakat iç akşam parçaları biraz zor bulunuyor ve tuzlu oluyor.kaporta motor vs parçalar normal fiyatlarda.baskı balatasi 180 lira.triger 130 liraydi aldigimda.
    Birde lanet olası jant kapağı var ufak onlarinda aldigin arabada olmasına dikkat et:)keza 90-120 lura arası ufacık parça:)

• quote:

Orijinalden alıntı: nano6824

Arkadaşlar bu araçların ederi nedir? Almak istersek hangi kriterlere dikkat etmeliyiz

donanıma
    kazasına durumuna
    bakımlı olusuna
    abs olup olmamasına
    model yılına
    hava yastıgı adet
    versıyonuna (dınamık, shıne vb)
    motoru dızel mı benzınlı mı benzınlı+tuplu olusuna gore degerı degısıyor
    klıma manuel mı dıjıtal mı
    teybı kasetlı mı cd mp3lu mu bırsuru ayrıntısı olmakla bırlıkte

ornegın bendekı arac 2005 shıne modelı 1,3 multıjet dızel 138 bınde
    4 hava yastıgı
    abs
    ebd
    elektrıklı dıreksıyon
    klıma manuel
    sag on kapı boyalı
    sag on camurlukla kapı bırlesımınde altta bır karıs duzeltme var ama komle boyandı temız olması ıcın fotoları da var
    yakın zamana kadar boyasızdı
    cd lı muzık sıstemı 6 hoparlor 2 sı twıter
    bagajda orıjınal 100 watt woofer bas hoparloru
    versıyona ozel kapı dosemelerı ve koltuk dosemesı
    beyaz renk
    sıs farı
    seslı ve mesafeyı cm cınsınden gosteren park sensoru
    7" ekranlı gerı gorus kamerası

21 cıvarı eder dıye dusunuyorum
    euro ncaptan 4 yıldız olması ve esp olmaması nedenıyle degıstırmek ıstıyorum
    lınea grande punto gıbı bıseler dusunuyorum

vergısı 115 tl 6 aylık
    yakıt 3,9 sehırdısı
    5,6 sehırıcı
    gecen 5,4 u yakaladım mesela sehırıcı

km den korkma al derım
    baslangıc ıcın ıdeal
    alt takımda amortısorlerde problem yoksa rahat araba
    e tabı sıfır amortısoru hangı arabaya taksan o rahat araba olur

• besyoali kardeş benim araç 82 bin km de trigerini degiştirmeyi düşünüyorum. orijinal parça triger setinin markasını biliyor musun?bosch car servise sormuştum 350 tlye degiştiriyoruz demişti ama orjinal parça mı bilmiyorum açıkcası.sence fiyat normal mi?
  • anlamakzamanister A kullanıcısına yanıt
    Markayı bilmiyorum ama orijinal diye vermişlerdi.işçilik dahilse o fiyata normal.ben 150 vermiştim iscilige

Aracımın zincirini bir sene kadar önce 150.ooo kmde değiştirmiştim 82.ooo de erken gibi geldi. lancia marka Zincir setini, selenia 5 40 motor yağını, fren hidrolik yağını 330 liraya değiştirdik. Sorun yoksa 150 200 km arasi değiştirilir.

• Zincirse erken evet ama benim ki benzinli modeli.90 binde felan degistirdim artık yıpranmıştı kayış.çatlaklar vardı.usta mükemmel zamanlama dedi bana hatta.hiç değişmemiş zaten dedi.ya 10 yıl ya da 90 bin işte kayıtlarda ömrü

• Anladim saolun arkadaslar, benim aracimda benzinli 90 bine dogru bende degistireyim o zaman. Tesekkurler

Değiştir hocam.v kayisinida değiştir.gerek yok felan der usta sana ama değiştir onuda israr et

• Merhaba arkadaşlar, aracımı yeni aldım aranıza yeni katıldım.
    2006 1.3 multijet shine modeli var. Bazı ufak tefek sorunları var aracın, tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

-İlk olarak uzun süre dur kalk yaptıktan sonra sanırım motor civarından bir plastiğin bir yere değmesi gibi tık tık bir ses geliyor nerden olduğunu bulamadım.
    -Bagajın oralardan sürekli bir gıcırtı var bu da plastik sürtüşmesi gibi gırç gırç diye bir ses.
    -Vites geçişini yüksek devirde ve agresif yaptığımda hafiften bir "tık" sesi geliyor alttan. Düşük devirlerde ve sakin kullanımda ses yok. Bu normal midir bilmiyorum.
    -Şoför kapısı açılıp kapanırken 2 kere çat diye ses yapıyor bu da belki normaldir bilmiyorum. Sağ arka kapı sanki zor açılıyor ve menteşe sürtüyor gibi gıcırdıyor.
    -Parke taşlı yollarda direksiyon titremiyor ama alttan tıkırtı geliyor, önceden honda civic kullanıyordum bu sorun o araçta kronik direksiyon kutusu problemiydi. Bunda da mı var o kronik sorun bilmiyorum?
    -Son olarak 50TL mazotla şehir içi (istanbul) orta düzey kullanımla 180 km civarı yol yaptım ışık yanınca almıştım, yine ışık yanınca yazdım. Yakıt nasıl bu durumda bana çok gelmedi ama siz ne dersiniz bilmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 464465466467468
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.