Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (460. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
707.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araca yazılım atılmadı. Yağ yakma gibi sorununun olduğunu düşünmüyorum çünkü yağ eksiltme olmuyor araçta. Araştırıyorum netten ama kesin birşey diyen yok sadece duman olsa enjektörler pislendiğinden diyeceğim ama önden de dediğim gibi ses geliyor ondan dolayı sebebini bulamadım bir türlü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • filikoguz kullanıcısına yanıt
    Eğer km orijinal ise motorla ilgili sıkıntı olacağını sanmam, turbo hortumlarını ve kelepçelerini kontrol ettir, eğer sıkıntı yoksa turboya veya enjektörlerine baktır.
  • Çok geçmiş olsun ucuz atlatmışsın...
  • Durace kullanıcısına yanıt
    Manifoldu patlamış Aracın allaha şükür motorda ya da turbo da sıkıntı yokmuş teşekkürler herkese

• quote:

Orijinalden alıntı: filikoguz

Manifoldu patlamış Aracın allaha şükür motorda ya da turbo da sıkıntı yokmuş teşekkürler herkese

Geçmiş olsun
    Masraf ne çıktı?

• 7" 800x480 monitörüm geldi
    4 Küçük vida ile montaj yaptım
    Altta cift tarafli bant da var

Cama yapıştırılan aparatlar düşüp duruyor sallanıyor ayar istiyor sürekli
    Ondan kurtuldum

Görüntü kalitesi yeterli
    Fiyat performans oranı güzel
    Montaj aparatı ayarları gayet yeterli. zırıltı sallanma falan yok

Geri gorus kameramı da 170° olanla degistirebilirsem daha genis açı ile görebilirim

Herkese tavsiye ederim

Yalnız cok dikkat çekiyor
    Uzerini örtüyorum başka yere park ederken.millet pahali bise sanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 3 Eylül 2015; 10:16:34 >
  • Ben böyle birşey sabit takmayı düşünüyorum ama it kopuk bunu almak için camı kırar diye korkuyorum.öndeki çakmağın altındaki gözü iptal edip tam orayı kapatacak konsolla bütünmüş gibi bir ekran koyma projem var ama vakit yok uğraşacak.

• Ön koltukların başlıklarını çıkartmayı başaran varmı arkadaşlar acil yardım

• ön koltuk başlıkları lütfen acil yardım koltuk kılıfı aldım heryer bitti ön koltuk arkalıklsrında takıldım arkalarda klips var önde bir şey yok düğme var oda aşağı yukarı takılıp kalıyor var bir püf noktası ama çözemedim

• freze1980 kullanıcısına yanıt
    http://basitteknik.blogspot.com.tr/2013/12/fiat-marea-liberty-koltuk-baslklarn.html

sayfasından alıntıdır.

Ön Koltuk Kafalıklarını (başlıklarını) sökmek için koltukların arka alt kısmında döşemenin altında bulunan geçmeli sistemi çekerek döşemeyi elimiz koltuğun içine girecek şekilde açıyoruz ve koltuğun içinden başlığın koltuğa giren kısmına kadar uzanıyoruz. O kısımda el yordamı ile yoklayarak elimize gelen klipsi hareket çevirerek (biraz güç uygulamanız gerekecek) başlığı bırakmasını sağlıyoruz. Bu işlemi yaparken amaç klipsi sökmek değil çevirerek başlığın ayağını tutan kısmını boşa çıkartmaktır. Bu işlemi bir başlığın iki ayağı için de yapmamız gerekiyor. Takarken de yine aynı şekilde el yordamı ile klipsin başlığın alt kısmına oturtuyoruz.

Bir arkadaşım Albea'sının koltuk başlıklarını pense ile çevirerek çıkarmıştı.

Ben hiç denemedim, kolay gelsin.
    ben geçen sene kılıf aldığımda çıkarmıştım, çok uğraştırdı
    koltuğun alt kısmından içine doğru elimi sokup yapmıştım sanırım tam hatırlamıyorum :( baya geçti üstünden
    Bir yöntem daha buldum, umarım işine yarar

Resim gönderemiyorum bir türlü

Resimin yanında şöyle yazıyor açıklama olarak
    "Koltuk başını çıkarmak için yükseklik ayar klipsinin haricinde bir de emniyet klipsi var onu da bir tornavida yardımı ile bastırarak çıkarın" der
    tornavidayı klipse bastırıyor gibi gözüküyor resimde

bir dene istersen

eh nihayet yüklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drlozn -- 4 Eylül 2015; 13:15:39 >
  • Site hangisi

• arkadaşlar iyi günler bende 1.4 fire active 2006 3 kapı almayı düşünüyorum hangi fiyatlar normaldir,yani temiz bir araç için 3 kapılı 19-20000 yeterli midir.biliyorum servisin görmesi en doğrusu tabiki ama buradada az çok biliniyordur piyasası.
    Koltuğun kılıcının fermuarini alttan AC elini şok yukarda başlığın uçları çıkmayı engelliyor penseyle sıkarken yukardan da çek hocam

• Bobin kablolari birbirine yapışmıştır dış koruyucu sıcaktan erimiş kablolari kavurmustu elektrikçi hepsini tek tek ayırdı bantladik yanmaz bantla bidaha kaplayip üzerine koruyucu yanmaz boru geçirdik 40 lira verdim ama temiz oldu.eskiden soyulmus kablolar gözüküyordu.hava filtresi delik deşik oldu kulakları kirikti çukurdan geçince bobinden şirketin geçtiği yeri kırdı ben de çıkardım açık hava taktim.cikmacilardan kutu alacağım bulabilirsem.
    Birde bist sormak istiyorum benim motor çok isiniyor.park ettiğinde de geç soguyor.normal mi acaba?göstergesi sknti yok olması gereken yerde.ara sıra 1 çizgi yükseliyor sonra fan açıp 90 a geri dusunuruyor.bizim modellerin hepsinde bu sıcaklık olayı var mi yoksa benim arabada mi sorun var?

• besyoali B kullanıcısına yanıt
    bende yanmaz bantla sağlamlamıştım tüm kabloları, yanmaz boru çok iyi olmuş, akıllıca
    maalesef benim motorda çok ısınıyor, ama sıkıntı yok soğutucu sistem iyi çalışıyor
  • drlozn D kullanıcısına yanıt
    Çok tesekkur ederim.evet soğutma sistemi iyi çalışıyor ama motor çok isiniyor malesef

• arkadaşlar bakımı nasıl yaptırıyorsunuz? Parçaları alıp ustaya mı götürüyorsunuz yoksa ustaya emanet mi ediyorsunuz? Parçaları nereden alıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: freze1980

Ben böyle birşey sabit takmayı düşünüyorum ama it kopuk bunu almak için camı kırar diye korkuyorum.öndeki çakmağın altındaki gözü iptal edip tam orayı kapatacak konsolla bütünmüş gibi bir ekran koyma projem var ama vakit yok uğraşacak.

Çakmak altı cekmece cok aşağıda kalır. Hic tavsiye etmem o bolgeyi geri gorus kamerasi icin. Ama muzik çalar gibi bise düşünülebilir.

Illa yapacaksaniz ekranlı teypler var bizim puntolardan birine takmıştı netten biri. 2. El fiyatları uygun olabilir.

Ekranı taktigim yer uygun olmayabilir; tam da sol ön direk yakınında.sol ve sag direklerde airbag var. Airbag acilmasi halinde ekrana carpip ekranı firlatarak yaralanmaya sebep olabilir.ALLAH KORUSUN.

Teyp ustundeki bosluk bu is icin iyi de cok uzakta kalıyor ekran koyunca da gorusu engelliyor.kapanır birşeyler olmasi lazim o da ac kapa uğraştırır

• 
Sayfa: önceki 458459460461462
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.