Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (451. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10.282
Cevap
68
Favori
708.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • müslüm beyle pazarlık yapayım 400 yaparsa çok iyi olur açıkcası. freze kardeş bende lpg yok taktırmayı düşünüyorum ama aracın performansı düşer mi ne kadar tasarruflu olur bilmiyorum.hangi marka lpg yi tavsiye edersiniz ve km kaç kuruş yakıyor lpg de sizin araç??
  • anlamakzamanister A kullanıcısına yanıt
    bende kucuk tank var bir depoyla sehir ici 220 km yol gidiyorum.ortalama 50-55 liraya doluyor depo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saol besyoali kardeş, akl marka taktırmayı düşünüyorum 1000-1200 tl civarı kullanan var mı acaba akl marka lpgyi????
    Kardeş bendede lpg yok,hep şehiriçi kullanıyorum. Sakin kullanımda 35 kuruş yakıyorum.ort tüketim 7.5 gösteriyor.lpg taktırsam.km de 25 kuruşa düşer.az kullanıyorum aracı yılda 6000 km falan yapıyorum.km de 10 kuruştan yılda 600 lira tasarruf yapar iyi bir tüp markası oda bizim araçlara en iyi uyum sağlayan landirenzo 2000 tl falan yani üçbuçuk yılda tüpün parasını anca amorti ederim. Birde uyum sağlama sürecindeki sıkıntılar git geller stop etmeler rölanti bozukluğu performans kaybı 10 hp falan değmez yani benim fikrimce işin yoksa uğraş dur onno ustaya soru sor cevap bekle yinede sen bilirsin bazı lpg ciler tabi abi uyum sağlamazmı canavar gibi yaparız diyor.sonra sorunlar başladımmı yok abi lpg de sıkıntı yok senin enjektörler bozuk şunu değiştir bunu değiştir.
    Bilmiyorum yılda kaç km yapıyordunda çok mecbur değilsen oynama güzelim arabayla

• senin gibi kullansam bende hiç bulaşmam kardeş. ben yılda yaklaşık 20-25 bin km yapıyorum. arabayı alalı 5 ay oldu 14 bin km yapmışım hergün 70 km yol gidiyorum işim gereği. aslında kararsızım bi taktırayım iyi olur tasarruf ederim diyorum bir de hiç ugraşmayayım dediğin gibi ayarı uyumu, işletmesi başıma bela etmeyeyim diyorum. kararsızım anlayacağın.
    Bu kadar km yapıyorsan hiç durma taktır.ama iyi araştır sağlam bir marka taktır.pek bilgim yok ama yağlama kiti falan oluyormuş ayrıca sağlam bir araştır.300 500 fazla verip kaliteli bir şey alsan zaten 1 yılda amorti eder ikinci yılda tasarruftasın tabi arabayı satarkende muadillerine göre lpg için 1 1.5 fazla istersin.baskı balata için Müslüm abiye gidersen lpg işini ona bir danış kendisi takmıyor ama maltepe kartaş a yönlendirip yardımcı olduğunu duymuştum biryerlerden Müslüm abinin şöyle yapalım dediği birşeyden zarar göreni duymadım olsada kendisi telafisini fazlasıyla yapar.(Kavaklıdere fiatla hiç bir ticari bağım yok,benim gibi herkesin fazlasıyla memnun ayrıldığı bir müşterisiyim.)

• quote:

Orijinalden alıntı: besyoali

Ben yeni değiştirdim.ankara sitelerde ustama.
    Parça;185 TL
    İşçilik 150 TL
    Sorunsuz on numara oldu çekiş değişti vites rahatladı debriyaj rahatladı yumuşadı.yolda bırakmadan degistir

Debriyaj pedalinin yumuşaklığı nasıl?
    Yeni modeller gibi pedala basinca pedal boştaymış gibi yumuşacık mi?
    Yoksa yine de sertlik var mi?

Benim debriyaj orta sert
    Sıfır arabalarda pedal boşta sanki öyle yumuşak

• Yakın zamanda aranızdan ayrılacağım gibi duruyor arkadaşlar. Uzun arayışlar sonucunda aklımdaki araç sayısını 2 ye düşürdüm. sizlerin de fikrini almak istiyorum. Sizce aşağıdaki araçlardan hangisini alayım?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazdaci-ayhan-dan-2009-model-mazda-3-hb-1.6-touring-otomatik-215898691/detay/ Bunda 3-4 farklı kayıtta toplam 5000 tl civarı hasar kat,ydı var değişen yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2011-6-ileri-orjinal-pert-yok-agir-hasar-yok-tsi-motor-218248934/detay/ Bunda 6 farklı kayıt var toplamda 10 bin tl civarı. çoğu ufak hasarlar ve boyama sebebiyle sadece biri 5000 civarı o da bagaj kapağı değişmiş airbag açılması ağır hasar gibi bir durum yok.

Eşim otomatik istiyor diye mazda ya daha yakınız. Sağlamlık açısından mazda bir adım daha önde gibi geliyor bana da ama octavia da oldukça iyi bir araç ve iki yaş daha genç. Siz ne düşünürsünüz? Alacağım bu araca en az 5 sene bineceğim.

• İlk bindiğimde kaza yapıyordum o derece hafif.pamuk gibi.inanın gaz pedalından daha yumusakti 1 hafta zor alistim arabaya.değiştirmeden önce gitmiyomus benim araba.şimdi 1.viteste uzayarak kalkıyor.eğer 110 binde ilk kez değişti benim baskı balata.öncesinde bayan surucudeymis.bende bunda öğrendim araba sürmeyi siyirmasi bitmesi normaldi yani

• quote:

Orijinalden alıntı: hsgrn

Yakın zamanda aranızdan ayrılacağım gibi duruyor arkadaşlar. Uzun arayışlar sonucunda aklımdaki araç sayısını 2 ye düşürdüm. sizlerin de fikrini almak istiyorum. Sizce aşağıdaki araçlardan hangisini alayım?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazdaci-ayhan-dan-2009-model-mazda-3-hb-1.6-touring-otomatik-215898691/detay/ Bunda 3-4 farklı kayıtta toplam 5000 tl civarı hasar kat,ydı var değişen yok.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2011-6-ileri-orjinal-pert-yok-agir-hasar-yok-tsi-motor-218248934/detay/ Bunda 6 farklı kayıt var toplamda 10 bin tl civarı. çoğu ufak hasarlar ve boyama sebebiyle sadece biri 5000 civarı o da bagaj kapağı değişmiş airbag açılması ağır hasar gibi bir durum yok.

Eşim otomatik istiyor diye mazda ya daha yakınız. Sağlamlık açısından mazda bir adım daha önde gibi geliyor bana da ama octavia da oldukça iyi bir araç ve iki yaş daha genç. Siz ne düşünürsünüz? Alacağım bu araca en az 5 sene bineceğim.

Mazda. Sehirici 10.1 litre yakit tüketimi
    Aşırı yüksek

Ben de fiat bravo bakınıyorum
    1.6 multijet Dizel otomatik
    Euroncap 5 yıldız
    9 hava yastigi
    Hiz sabitleyici vs.

Kazalı araclar ucuz da guvenemiyorum açıkçası
    Hava yastığı acilmis midir
    Tamir mi edildi geri tamirsiz mi takıldı
    Elektronik sensorler sistemler etkilenir mi
    Guven vermiyor

Alınıp alınmayacağına nasil karar veriyorsunuz?

• aracı yetkili servise götürüp ekspertize sokarak her şeyi ortaya çıkarılabiliyor. ayrıca almadan önce ruhsatın fotokopisini 5 yıldır hizmet aldığım sigortacıma veriyorum. o da sağolsun varsa bi yamuğu, bulup iletiyor bana. sigortacının sıkıntı yok dediği aracı paraya kıyıp sağlam bi ekspertize sokarsan sıkıntı olmaz.
    mazda'nın şehir içi tüketimi yüksek biraz evet ama artık eskisi gibi senede 20 bin km yapmıyorum memlekete tayin çıktığından. 10 bin km anca. skoda 1.4 tsi motor ile mazdaya göre daha ekonomik ama manuel vites olması dezavantaj. bir diğer dezavantaj ise sakarya da olması. sakaryada yalan söylemeyen, alıcıyı kazıklamaya çalışmayan bir tane bile satıcıya denk gelmedim henüz. hasar yok diyo bi kurcalıyosun 15 bin hasar çıkıyor. bu octavia için de 3-5 bin bi hasar var dediler totalde 10 bin hasar çıkıyor. bir tane jetta buldum 2009, 8 bin hasar kaydı çıktı tramerde. ruhsattan bir araştırdık plaka değişikliği vb açılardan, araç 23 bin tl ağır hasarlı çıktı ve bu tramerde gözükmüyor. adam bir de "oruç ağzımla yemin ediyorum abi tertemiz" diyor. herkes yalancı olmuş, bunu söyleyen adamın facebook profilini buldum arabanın takla atmış halini sanayide iterlerken resmi var :) hemen altında da başka bir paylaşım: allah içki içeni de, içkiden para kazananı da lanetlemiştir. Allah ne hikmetse hasarlı aracı temiz diye yeminler ederek kakalamaya çalışanları lanetlememiş. İnsanımızdan nefret ettim araba ararken yemin ederim. Hepsinin facebookunda google dan sallama ayetler var ama uygulayan yok.

• Parayı ayarlayınca ucuza dizel araç almayı planlıyorum. Kullananlar Punto'dan memnun mu acaba? Konuyu okudum biraz ama tam aradığım cevaları bulamadım. Başka alternatif var mı bu fiyat aralığında? İyi günler.

• freze1980 kullanıcısına yanıt
    Plastik kaynakcisina git güzel bir kaynak ile yeni gibi olur boşuna para verme bence

• quote:

Orijinalden alıntı: hsgrn

aracı yetkili servise götürüp ekspertize sokarak her şeyi ortaya çıkarılabiliyor. ayrıca almadan önce ruhsatın fotokopisini 5 yıldır hizmet aldığım sigortacıma veriyorum. o da sağolsun varsa bi yamuğu, bulup iletiyor bana. sigortacının sıkıntı yok dediği aracı paraya kıyıp sağlam bi ekspertize sokarsan sıkıntı olmaz.
    mazda'nın şehir içi tüketimi yüksek biraz evet ama artık eskisi gibi senede 20 bin km yapmıyorum memlekete tayin çıktığından. 10 bin km anca. skoda 1.4 tsi motor ile mazdaya göre daha ekonomik ama manuel vites olması dezavantaj. bir diğer dezavantaj ise sakarya da olması. sakaryada yalan söylemeyen, alıcıyı kazıklamaya çalışmayan bir tane bile satıcıya denk gelmedim henüz. hasar yok diyo bi kurcalıyosun 15 bin hasar çıkıyor. bu octavia için de 3-5 bin bi hasar var dediler totalde 10 bin hasar çıkıyor. bir tane jetta buldum 2009, 8 bin hasar kaydı çıktı tramerde. ruhsattan bir araştırdık plaka değişikliği vb açılardan, araç 23 bin tl ağır hasarlı çıktı ve bu tramerde gözükmüyor. adam bir de "oruç ağzımla yemin ediyorum abi tertemiz" diyor. herkes yalancı olmuş, bunu söyleyen adamın facebook profilini buldum arabanın takla atmış halini sanayide iterlerken resmi var :) hemen altında da başka bir paylaşım: allah içki içeni de, içkiden para kazananı da lanetlemiştir. Allah ne hikmetse hasarlı aracı temiz diye yeminler ederek kakalamaya çalışanları lanetlememiş. İnsanımızdan nefret ettim araba ararken yemin ederim. Hepsinin facebookunda google dan sallama ayetler var ama uygulayan yok.

Hepsinin facebookunda google dan sallama ayetler var ama uygulayan yok.

Demissiniz
    Sallama ayet ne demek onu çözemedim alıntı mi demek istediniz?

Ayetler başımızın tacı, gönlümüzün ilacı yasam rehberimiz.
    Evet icki haram
    Zina haram
    Kumar haram

Bunların zararlari ortada

Ayet paylasarak iyiliği emredip kötülüğü yasaklamış fikir hurriyeti kapsamında en doğal hakkı
    Kendi uymadıysa hata yapmış.kendini duzeltmesini temenni ederim

Bir kac kisinin yaptığı isten dolayi toplumun geneli sorumlu tutulamaz. ortada suc gunah varsa şahsidir.
    Sonucta herkes hata yapabilir hata yapanların en hayirlilari tevbe istigfar edenlerdir.ALLAH in rahmeti geniştir. affi da boldur rahmeti, merhameti de.dogru yola girmek isteyeni sapiklikta bırakmaz

Bu kadar problem olacaksa boyasiz arac bakabilirsiniz.pahali alırsınız belki. Ama satarken de degerinde satarsınız

• Yaza küçük bir bakımla giriyorum

LPG Regülatör değişti (kaçak vardı)
    bujiler değişti (hazır hava filtresi sökülmüşken onları da değiştireyim dedim)
    buji kabloları izole edildi (bujileri sökmüşken kabloları ellememek olmazdı)
    farlar karartıldı (farlar solmuştu parlatalım diye başladık, bir baktık kararmış)
    yeni kısa ampuller takıldı (Osram H7 Night Breaker Unlimited) (kararmış farlara yeni kuvvetli ampüller olmazsa olmazdı)
    far ayarı yapıldı (ampuller takılırken ayarları kaçtı yapacak bir şey yok)
    rot balans yapıldı (tatil yaklaşıyor arabanın en önemli yeri olan ön düzene ve lastiklere bakmadan olmazdı)

hayırlısıyla tatili rahat geçireyim...
  • Çelik jantın göbek arması lazım kırmızı olanlardan birde direksiyon göbeğindeki mavi armayı kırmızı yapacam.varmı yardımcı olacak arkadaş.
    Ön ve arka arka armaları kırmızı yaptım modacarda ucuza var ama bunları bulamıyorum.

• Arkadaşlar selamlar.

Bizim araçların ön far ve arka stop lambalarının fiyatlarını daha önce araştırmış olan ya da satın almış olan var mı? Ben soruşturduğumda arka stop için 210tl, ön far için de orjinal 380, yan sanayi 180 tl dediler. Bu fiyatlar normal midir sizce?

Teşekkürler şimdiden.
  • Arkadaşlar forumda sormuştum ama çok cevap gelmedi. Burası tam yeri en iyisi size sorayım.

Eşim için şehir içinde kullanımı kolay olacak, az yakacak, masraf açtığında en ucuz şekilde halledebileceğim bir araba arıyorum. Araba sürmeyi biliyor ama otomatik kullanabiliyor. Manuel kullanmayı da bunda öğrenecek.

Model tercihi olarak benimde 6 yıl öncesinde kullandığım fiat punto 1.3 dizel (eski kasa) kriterlerime en uygun arabalardan biri gibime geliyor. 4 yıl 70 bin km kullandım bu arabayı 10 bin bakımı hariç hiç servise gitmedim. (Biraz da şans işi diyelim)

Dediğim gibi araç sadece şehir içinde kullanılacak, bagaj, performans, konfor, iç genişlik çok da önemli değil. (Amaç şehir içinde A noktasından B noktasına en az maliyetle gitmek) En az 6-7 sene kullanmayı düşündüğümüzden ikinci el değeri de çok da önemli değil. En önemlisi yürütme maliyetinin az olması, parçasının ucuz olması.

Dediğim gibi benim aklımda punto dizel var. Motor kendini ispatlamış bir motor, dizel az yakıyor zaten. Eşim kullanacağı için lpg ye sıcak bakmıyoruz.

Sizce punto mantıklı bir tercih mi? Başka ne bakabilirim? 2004-2006 model 100- 150 bin km arasında ki 1.3 dizel puntonun ederi sizce ne olmalı (Piyasayı da düşünerek söylerseniz sevinirim)

• farlarinda ne var ki degismek istiyorsun ufak tefek seylerse hic dokunma bence... fiyatlar yüksek malesef

• shamsheytani S kullanıcısına yanıt
    Piyasasi 15ooo 18ooo arasi taş catlasa 20ooo e kadar verilebilir araç çok güzeldir ilaveler vardır 20ooo kadar eder. 16 17 civarı güzel bir araç bulabilirsiniz inşallah gönlüne göre birsey bulursun

• 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.