Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (448. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
708.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şöyle bir düşünüyorum da tavanın temizse hiç elleşme tavan lekeli falansa yaptır.armalarını yeni kırmızı olan yapabilirsin. Punto yazısını yeni tip alıp armanın tam altına yapıştırabilirsin güzel oluyor.yani bizim araçlar zaten güzel karizmatik palio sanan davarlarda var tabi yapacak pek bişey yok görünüş olarak. git sonax hızlı cila al parlat falan

Benim daha çok bakım manyaklığım var.radyoyu csmı pencereyi kapatır motor sesi dinlerim giderken. Aksam Çıtırtılarının çoğu hakkında tecrübeliyim hepsini çözdüm şu ana ar yağ gibi akıyor motor saat gibi çıt çıt carbon clean yaptırdım ve 6 ayda bir depoya 1 kutu würth benzin katkısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Minibüsün duragina gittim
    Ordan biriyle görüştüm
    Boya yapacak kisiye gittik
    Pasta cilayi bir çekti
    Siyah lekeler büyük oranda kayboldu
    Tamponda siyahlik kaldı
    Kaporta belli belirsiz cizgili sadece

60 lira da para aldım
    Açıkçası boyatmak istemedim
    Bizim burda boyali arac cok deger kaybediyor

Polis merkezine gittim
    Kusuru bana yazmışlar yanlışlıkla
    Karşı tarafa yazacaklarina
    Kusur kodunu onun hanesine degil benim haneme yazmis
    Onu duzelttim
    Polisin demesine göre kaza raporu tutulunca tramere işlemiyormuş
    Hasar kaydi olmuyormus aracta

Sigortadan boya yapılınca işliyor tramere anladigim kadarıyla

Dolmuşun sigortasi da kaza halinde 5-6 bin liraya firliyormus

Sigortayı araya soksam benim %15 hasarsizlik indirimi kaybolur.sigortam daha fazla çıkabilir.
    Seneye %20 olur o indirim inşaallah. Belki de daha fazla olur.

Simdi sigortacımi aradim
    Dosya actirmazsan tramere islemez hasar kaydi olmaz dedi

Adam kactigi icin %100 kusurlu oluyor sanırım

Bu gibi durumda kardes ver 100-200 diyeceksin yoksa seni mahkemeye veririm sigortan firlar mahkeme avukat masrafi da sana biner dedin mi paşa pasa verecek

Obur turlu hadi yaptıralım dedin mi birsuru rezillik
    Yok boya kodu falan sormuyor adam elindeki boyayi kullanacak ton farkını ayarlama yok.üstünkörü is yapacak. Teneke boyuyor sanki. Gerci teneke sonuçta ikisi de sac :)
    Bizim tampon icinde siyah köpük var
    Darbe halinde eski haline geliyor
    Darbe emici ozellikli
    Beyaz köpük sekli bozuluyor darbe halinde bu seklini koruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 25 Haziran 2015; 15:51:45 >

• Punto spin attı

Herzamanki döndüğüm virajdan döndüm hizim 30-35 kmh civari
    Bir Baktim araba dönmeye başladı şaşırdım kaldım frene bastim durdurdum aracı.
    Yolu yanlamasina trafiğe kapatmış oldum 90 derece döndü neredeyse.

Yol kamerasini izledim
    Baktim ki yolu islatmislar
    Suya giriyorum ardindan da viraja
    yol tutuş kalmıyor
    Spin atıyorum

ESP OLMUŞ OLSA SPİN ATMAZDIM BÜYÜK İHTİMAL

ilk defa basima geldi
    Cok sasirdim açıkçası

Elhamdulillah biryere carpmadim.

durduk yere hem kendimi hem cevremi tehlikeye düşüren sayın yol islatanlara saygılarımı sunarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 26 Haziran 2015; 8:56:22 >
  • 2004 model 1.3 multijet mavişime lastik almak istiyorum. tüm forumu okuma fırsatım maalesef yok. ay sonu Ankara-Erzurum seyehati düşünüyorum. hangi markayı önerirsiniz? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...
  • forecaster F kullanıcısına yanıt
    Ben alalı 3 ay oldu continental ecocontact 5 185/60/14 82h çok iyi lastik ses yapmıyor ve tutuşu ıslak kuru zeminlerde iyi etiket değerleri B B desenide güzel tavsiye ederim.

Bizim araçlarda muadil ebat 175/65/14 oluyor ama sen lastikçilere kanıp alma orjinal ebat 185/60 dır. Yol tutuşunda ve frenlenede dört lastikteki o birer santim önemli heleki bu araçlar önden kayma eğilininde

• quote:

Orijinalden alıntı: freze1980

Ben alalı 3 ay oldu continental ecocontact 5 185/60/14 82h çok iyi lastik ses yapmıyor ve tutuşu ıslak kuru zeminlerde iyi etiket değerleri B B desenide güzel tavsiye ederim.

Bizim araçlarda muadil ebat 175/65/14 oluyor ama sen lastikçilere kanıp alma orjinal ebat 185/60 dır. Yol tutuşunda ve frenlenede dört lastikteki o birer santim önemli heleki bu araçlar önden kayma eğilininde

Kaca aldınız
    Link verebilir misiniz

Netten mi aldınız?

• forecaster F kullanıcısına yanıt
    Bridgestone Turanza ER300 kullanıyorum,
    çokta memnunum, frenleme ve yol tutuş mükemmel
    daha önce goodyear duragrip ve michelin Energy Saver kullandım
    en performanslısı bridgestone, kesinlikle tavsiye ederim.
  • Kaput kilidini açan teli bulamıyorum.parçacı siparişle bşr haftada getirteyim dedi ama 105 tl. Sadece tel alt tarafı ama çok pahalı hem akit de yok.bizimkine uyan başka bir araç kaput teli bilen var mı?Acil yardım dostlar sanayideyim şu an.kaput açıkken en hafif rüzgarda açılır sürülmez böyle.

• Ordu da benimde koptu hallettim ayrıca kaput kapaliydi tam 1 saat açmak için ugrastilar 5 liraya tel aldım 1 liraya vidali bir parça aldım 20 lira da el emeği tuttu. Kaput açık ise sende yaparsın çok basit

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO 188

Ordu da benimde koptu hallettim ayrıca kaput kapaliydi tam 1 saat açmak için ugrastilar 5 liraya tel aldım 1 liraya vidali bir parça aldım 20 lira da el emeği tuttu. Kaput açık ise sende yaparsın çok basit

Bağlantı yerinden mi koptu
    Yoksa aradan biryerden mi?

El freni teli siparis verdim 2 adet
    11 tl civari tanesi
    Kargo 9 tl
    Toplam 30.79 tl
    İrem otodan

Halatları siringayla sıvı yagla yaglamak lazım
    .

• Kaputta kilit kisminin oldugu yerden koptu kaputta kapali elemanlar tamponu gevsetip kilit mekanizmasini soktuler sonra aracin icindeki mandaldan telin eskisini cikarip yenisini uzattilar kaputtaki kilit mekanizmasindan gecirip vidaladilar yagladilar bukadar... zaten teli icerden ittinizmi kablodan cok rahat gidiyor zorlanmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsgrn

Kaput kilidini açan teli bulamıyorum.parçacı siparişle bşr haftada getirteyim dedi ama 105 tl. Sadece tel alt tarafı ama çok pahalı hem akit de yok.bizimkine uyan başka bir araç kaput teli bilen var mı?Acil yardım dostlar sanayideyim şu an.kaput açıkken en hafif rüzgarda açılır sürülmez böyle.

Kaput yoldayken kendi kendine acilmaz
    Icten mandala basmak gerekiyor

Bisiklet motosiklet fren halatı da ayni isi görür sanırım.uzunluğu yetsin yeter.

Veya sahin gibi markaların kaput teline bakin uyarsa takin

Olmadi ince halat satıyorlar metreyle.ondan da uyarsa olur

Sonuçta el fren teli gibi onemli bir parça değil

• drlozn D kullanıcısına yanıt
    Ses yapmıyor mu turanza uğultu gibi

• Yetkili serviste 600 e almıştım.

• freze1980 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim arkadaşım. "Petlas 185/60 R14 82 H Imperıum Pt515" önerdi lastikçi tanesi 125 lira diyolar. ama dediğin gibi muadili 175/65/14 veriyim oda aynı iyi onuda 100'den yaparım dedi. ben bi düşünüp gelecem dedim. iyiki öyle demişim :) ozaman kesin 185/60 R14 ebatları olacak ve continentale bakayım bi fiyatları nasılmış.
  • 125 dediğin petlas a yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı diye bakmıştım
    Sert lastik ses 72 db etiket değerleride çok aşağıda yakıt e tutuş c idi İyi bir lastik için 150 yi gözden çıkar çok rahat edersin uzun uzun araştırdım ben senle paylaşayım dikkat edilecekleri
    1)ses yapmasın diyorsan conti,michelin,nokian ama kaldırımlara fazla yaklaşma sürtme yumuşak lastiklerdir. Öyle ufak tefek sürtmelerdende hemen yarılacak değil
    2)AB etiket değerlerini oku B B nin altına inme
    3)üretim yılı ve haftasına dikkat et mesela 1502 yazar 2015 in 2.haftası demek 2015 olsun yeter
    4)Yatık lastik olmasın bazen dikine değilde yatırıp istifliyorlar en altlarda kalanlar da burkulma tel kırma lekil bozukluğu oluyor.gözle görülür
    5) kredi kartın varsa bazen puan veya yakıt kampanyaları oluyor araştır bi

bilgiler için çok teşekkür ederim. bunları bilmem çok iyi oldu. ben öncelikle bi continantel fiyatı bakayım. internettte 140-150 arası ama piyasada bi sorayım. toplamda 50-100 tl için kaliteden ödün vermeye değmez :)
    Rahatsız edici ses gelmiyor
    bu güne kadar yol sesinden rahatsız olmadım
    rüzgar sesi yol sesini bastırıyor

(artı ses yaptığını varsayalım; güvenli sürüş mü, ses mi sorusunu sorduracak cinsten bir lastik)

tekrar söylüyorum yol tutuşu mükemmel...
  • Senin kazara yaptığını bazen ben müsait yolda isteyerek yapıyorum sanki araba devrilecekmiş gibi oluyor.sakat iş

• Arkadaşlar benim motorun üst plastik fiat yazan kapağının vidalama delikleri kırık sadece tek somun tutuyor.nereden buluruz bu kapaktan ankarada parçacılar 350 tl diyor.çıkma parçada yok zaten ben bu arabadan trafikte nadir görüyorum ki kazalısını nerden bulayımda çıkma alayım.önemsiz bişey ama ben kırık çıkık bir yeri olmasın istiyorum.taktım kafayı.

• 
Sayfa: önceki 446447448449450
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.