Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (445. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
708.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Perde takacagim buna inşaallah

Plastik 2 li kornis ten aldim
    Metresi 2 tl.inşaat malzemeleri satan yerden aldım
    Buyuk Maket bicagiyla yarısını kestim kenarlarını yonttum

Dayson yapıştırıcı ile kapinin ust tarafına gelecek sekilde yapıştırdım
    Ustten de tekrar dayson çektim
    Kenarları yuvarlattim

Sonuç harika

Aluminyum dograma falan bir ton para vermeye gerek yok

Perdeleri henuz takmadım
    Arka yanlara yaptım kornisi

Ölçü 60 cm
    Kenarlar yuvarlanmasi da gerek

Kapi kapanınca temas etme falan da yok

Tavsiye ederim
    Cam filmi kisin karanlık kalıyor
    Disari net görünmüyor
    Çevirmelerde soruna neden olabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kedi gözüne kırmızı led serit takip takmamakta kararsız kaldım

Ne dersiniz takayim mi?

Yoksa 2. Stop lambasını mi guclendireyim led ampullerle

Arkadan gelenin kafasini karıştırmasın fazladan yanan lambalar?

• El fren kolu gene bosa çıktı
    Muhtemelen fren halati koptu
    1 sene olmamistir belki de degişeli

Halatin demirinin ucunun tele bağlantı yerinden kopuyor

• Arkadaşlar, benim için bir şeyi deneyebilirmisiniz.
    Aracı çalıştırıp farları yaktığınızda blgi ekranının gösterge ışığının gücü düşüyor mu, bende biraz daha doluk yanıyor farları açtığımda normal midir.

• Yilda bir kere ikisinide degisiyorum cok dandik bir tel olmadik anda kopuyor orjinalini hic taktirmadim belki daha uzun sure idare eder orjinal parca.

• quote:

Orijinalden alıntı: freze1980

Arkadaşlar, benim için bir şeyi deneyebilirmisiniz.
    Aracı çalıştırıp farları yaktığınızda blgi ekranının gösterge ışığının gücü düşüyor mu, bende biraz daha doluk yanıyor farları açtığımda normal midir.

Gece gözünü almasin diye ışık siddetini kısıyor

Normal
    Aynısı aracımda da var

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO 188

Yilda bir kere ikisinide degisiyorum cok dandik bir tel olmadik anda kopuyor orjinalini hic taktirmadim belki daha uzun sure idare eder orjinal parca.

El Frenini cok çekmemek lazim
    Tutsun yeter
    Egimli yol ise viteste birakiriz aracı
    Olur biter

Daha kalin tel olmalıydı
    Veya hidrolik olabilirdi
    Mesela motosiklet freni hidrolik
    Motor calismasa da tutuyor

Orijinal el fren teli yagliydi kalin bir yag sürmüşler kolay kolay sicrayacak birsey değildi

11.74 tl
    7 lira da kargo tutsa
    18.74 tl ye malolur

Parca dukkanlarina soruyorum netten almak daha ucuza geliyor

www.iremotomarket.com/urun/5531/el_fren_teli_fiat_punto_em.aspx

Buydu sanırım bizim tel

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

Kedi gözüne kırmızı led serit takip takmamakta kararsız kaldım

Ne dersiniz takayim mi?

Elektrik sistemine yapılacak herhangi bir müdahale veya eklemenin ileride yanmayan bir far veya sönük yanan bir stop lambası gibi bir sorun olarak geri döneceği kanaatindeyim... Şahsen elektrik sisteminin sağlığı ve aküye bindireceği ekstra yükü (az bile olsa) düşünerek, kablolarda mümkün olduğunca eksiz, kesip biçmesiz bir sistemden yanayım.
  • Hocam ben geri vites lambasına giden kablonun lastiğini 1cm kadar soydum park sensörü bağladım.
    Kısa farlara giden kabloyada aynı şekilde 2 adet 6 lı led bağladım. Bu tesisata zarar verirmi ileride

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperbCombi

quote:

Kedi gözüne kırmızı led serit takip takmamakta kararsız kaldım

Ne dersiniz takayim mi?

Elektrik sistemine yapılacak herhangi bir müdahale veya eklemenin ileride yanmayan bir far veya sönük yanan bir stop lambası gibi bir sorun olarak geri döneceği kanaatindeyim... Şahsen elektrik sisteminin sağlığı ve aküye bindireceği ekstra yükü (az bile olsa) düşünerek, kablolarda mümkün olduğunca eksiz, kesip biçmesiz bir sistemden yanayım.

Yeni Arabadan memnun kaldiniz mi?

Aklimda arabaya yalıtım yapma fikri var sizin yaptığınız gibi.ama yalitim malzemeleri petrol turevi sonuçta.kaza anında veya elektrik tesisatı hatasi vb nedeniyle alev alırsa cok cabuk yayılıyor

Guvenlik ön planda olmalı
    Lpg li arac gibi alev topuna donmemeli

3M 1100 kulakici sünger kulaklik taktim :)
    37 db ses yalıtımı sağlıyor
    1.5 saatin sonunda bir cikardim kulaklığı arabadaki ses ürkütücü gelmeye başladı
    Şehirdışı kulaklik iyi fikir

www.hizlial.com/3m-1100-kulak-tikaci-1-cift/10204118?gclid=Cj0KEQjwy7qrBRC4lp7_hM3dgIoBEiQA72pCnndd_mdZZw8uohKFDIAAK0WoscRwZ6qYNuUbY6pPRH4aAmiM8P8HAQ
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 3 Haziran 2015; 17:14:54 >

• Yeni arabamdan çok memnunum Allah herkese nasip eder inşallah.
    İzolasyon için ben echobon diye bir madde kullanmıştım. Aracın tabanını tamamen bir tarafı aluminyum kaplı bitüself ile kaplayıp üstüne de bu maddeyi döşemiştim. Kapı içleri için Würth markasının bu iş için üretiği ses izolasyon tabakalarını kullanmıştım. Kesinlikle çok fark ediyor tavsiye ederim hiç düşünmeden bu uygulamayı yapın, araba daha tok hissettiriyor. Kullandığım malzemelerden bitüself petrol bazlı ancak onun üstünü kapladığım malzeme kolay alev almayan bir malzeme. Aracınız dizel ise herhangi bir kaza anında eurodizel benzine oranla daha az yanıcıdır. Tedbir almak önemli tabi ama ses izolasyonu içn kullanacağınız malzemenin üzerine çok da fazla endişe etmeye gerek yok bence. Arabada Allah korusun kaza anında ona gelene kadar o kadar çok yanacak şey var ki.. en basitinden üstüne oturduğunuz koltuk döşemesi, süngeri, tavan kaplaması vs... Uygulamamla ilgili fotoğrafları sırasıyla geçmiş sayfalarda bulabilirsiniz fikir vermesi açısından. Ben uygulamayı yaparken keyif almıştım. Şimdiden bu eğlenceli uğraşta size kolay gelsin. :)
    Not: Demontaj esnasında söktüğünüz her vidayı parçayı çıkarttıktan sonra yerine takarsanız hiçbir vidayı arttırmamış veya kaybetmemiş olursunuz çünkü bir sürü farklı çeşit vida var. Montaj esnasında hangisi nereye takılacaktı diye düşünmezsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: freze1980

Hocam ben geri vites lambasına giden kablonun lastiğini 1cm kadar soydum park sensörü bağladım.
    Kısa farlara giden kabloyada aynı şekilde 2 adet 6 lı led bağladım. Bu tesisata zarar verirmi ileride

Dediğim gibi dostum bu tarz kesip biçmelerin sonu genelde (her zaman değil) şahit olduğum kadarı ile hüsran olmuştur. Bu yüzden bana çok sıcak gelmiyor. Umarım siz kurmuş olduğunuz sistemi sorunsuz kullanırsınız, bunu zaman gösterecek.
  • Motorla aramizda kalan konsol mu deniyor o parcayi söküp arasını yalitim yapsak zor olur mu? Gerek var mi?

Kapi içleri için piramit desenli siyah sünger var 9,90 tanesi onlardan mi kullansak? 50Cmx50cm olmasi lazım.

Isitme testi yapilan odanın ses yalıtımında kullanılıyordu bu madde ve model

Kapı sacınin; darbe, sürtme ile yüksek derecelere çıkıp alev alma ihtimali koltuğun darbeye maruz kalıp alev alması ihtimalinden daha yüksek

Grande puntoda da kapıya basit ince bir kaplama yapıyorlar.galiba onunla yetiniyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 5 Haziran 2015; 7:22:46 >
  • Ben yaptım gece gören bi arkadas onumu kesip nasil yaptigimi sormustu.mükemmel duruyor bu forumda da var eskiye donerseniz görürsünüz.dikkat edeceğiniz nokta kirmizi led kullanın beyaz led pembe te çeviriyor görüntüyü ama kırmızı led le sonuç mükemmel oluyor.elektrik tesisatını da kendim çektim arka parklardan sorunsuz kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: besyoali

Ben yaptım gece gören bi arkadas onumu kesip nasil yaptigimi sormustu.mükemmel duruyor bu forumda da var eskiye donerseniz görürsünüz.dikkat edeceğiniz nokta kirmizi led kullanın beyaz led pembe te çeviriyor görüntüyü ama kırmızı led le sonuç mükemmel oluyor.elektrik tesisatını da kendim çektim arka parklardan sorunsuz kullanıyorum

stop lambalarını güçlendirmeyi denediniz mi hiç?
    orta stop, led ampulle güçlendirilirse daha fazla görünürlük sağlanmaz mı?

ledi kaç adet yerleştirdiniz?
    3 erli bölünebiliyor

motosiklet çantasına taktım
    gündüz güneş altında farkedilmiyor
    gece ışıl ışıl

bir de led normal ampulden daha çabuk ışıyor
    ampulden daha kısa sürede ışık veriyor

• Meşhur city direksiyon arızası benim arabada da başladı. Önce bir kere yaptı. Sonra ertesi gün bayağı tekrarladı. City lambası yanıp direksiyon epey sertleşiyor. Düz gidiliyor ama dönüşlerde çevirmek gerçekten kas gücü istiyordu.
    Servisler 2500-3000 tl para tutar diyorlar. FIAT'a yazdım. Aracı servise bıraktım, bugün aradılar değişim onaylanmış. İnşallah tekrarlamaz yeni parçadan sonra.
    (City fonksiyonunu da hiç kullanmamıştım aldığımdan beri)

2006 Punto 1.4 16v (eski kasa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eteksen -- 10 Haziran 2015; 22:04:54 >
  • Geçmiş olsun sevindim fiat size zorluk çıkarmamis hangi servise götürdünuz aracinizi

• quote:

Motorla aramizda kalan konsol mu deniyor o parcayi söküp arasını yalitim yapsak zor olur mu? Gerek var mi?

Kapi içleri için piramit desenli siyah sünger var 9,90 tanesi onlardan mi kullansak? 50Cmx50cm olmasi lazım.

Kapı sacınin; darbe, sürtme ile yüksek derecelere çıkıp alev alma ihtimali koltuğun darbeye maruz kalıp alev alması ihtimalinden daha yüksek

Grande puntoda da kapıya basit ince bir kaplama yapıyorlar.galiba onunla yetiniyorlar

Dostum alev almalar genelde darbeye ilk maruz kalan motor bölümünden veya yakıt deposu ve onunla ilgili yerlerden başlar. Kapıdan yanmaya başlayan araba görmedim henüz :) Kapı sacı dediğin metal darbe sonucu alev almaz en fazla eğilir bükülür hele hele iç kısmındaki kaplamayı yakacak kadar ısınması için (sanırım bunun için sürtünmeden dolayı kapının akkor haline gelmesi gerekir) herhalde onlarca metre sadece kapının üzerinde bir yere sürtünmesi gerekir. Bu ihtimal bile endişe veriyorsa sadece trafiğe çıkmak bile zaten insanın akıl sağlığını bozar Tedbir önemlidir tabiiki ama ihtimallere de takılma bu kadar. Yap izolasyonunu keyfine bak

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperbCombi

quote:

Motorla aramizda kalan konsol mu deniyor o parcayi söküp arasını yalitim yapsak zor olur mu? Gerek var mi?

Dostum alev almalar genelde darbeye ilk maruz kalan motor bölümünden veya yakıt deposu ve onunla ilgili yerlerden başlar. Kapıdan yanmaya başlayan araba görmedim henüz :) Kapı sacı dediğin metal darbe sonucu alev almaz en fazla eğilir bükülür hele hele iç kısmındaki kaplamayı yakacak kadar ısınması için (sanırım bunun için sürtünmeden dolayı kapının akkor haline gelmesi gerekir) herhalde onlarca metre sadece kapının üzerinde bir yere sürtünmesi gerekir. Bu ihtimal bile endişe veriyorsa sadece trafiğe çıkmak bile zaten insanın akıl sağlığını bozar Tedbir önemlidir tabiiki ama ihtimallere de takılma bu kadar. Yap izolasyonunu keyfine bak

Bugünkü fiyatlarla kaça malolur?

• quote:

Orijinalden alıntı: eteksen

Meşhur city direksiyon arızası benim arabada da başladı. Önce bir kere yaptı. Sonra ertesi gün bayağı tekrarladı. City lambası yanıp direksiyon epey sertleşiyor. Düz gidiliyor ama dönüşlerde çevirmek gerçekten kas gücü istiyordu.
    Servisler 2500-3000 tl para tutar diyorlar. FIAT'a yazdım. Aracı servise bıraktım, bugün aradılar değişim onaylanmış. İnşallah tekrarlamaz yeni parçadan sonra.
    (City fonksiyonunu da hiç kullanmamıştım aldığımdan beri)

2006 Punto 1.4 16v (eski kasa)

Ucretsiz değişim mi yapılacak?
  • 
Sayfa: önceki 443444445446447
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.