Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (442. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
708.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkdaslar.bende 2004 punto 1.4 16 valf benzinli araç var.aracımdan çok memnunum fakat rolanti dalgalanması oluyor.aracımda rölanti motoru nerdedir bulmadım bilen arkadaş varsa rölanti valfinin nerede olduğunu tarif edebilir veya fotosunu yükleyebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fc403

2005 punto 2 multijet aldım. Fiat parçacım dan aldığım bilgöre artık bu kasa nin yedek parçasini tofaş getirmiycekmis. Çok moralim bozuldu. Yedek parça konusunu nasıl hallediyorsunuz? Lütfen bu konuda da konuşalim.

birçok parça fiat gurubu arabalar ile uyumlu... fiat getirmezse getiren birileri olur elbet üzülmeyin... çağımız iletişim ve teknoloji çağı (klişe oldu) ebay gibi bir satış sitesi var aracınla ilgili yedek parçaları temin edebilirsin...

kayış, balata , sensör , filtreler, amotisör, aks, ve bunun gibi birçok parça fiatın diğer arabalarında da kullandığı ortak parçalar olduğundan kolay bulunacak parçalardır...

siz aracınızı birgün satacaksınız puntonun parçaları olmaya devam edecek... aracınıza gönül rahatlığı ile binebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Durace

Katalog verisi 164km, ben en fazla 180km ye çıkmıştım, motor takozunu veya şanzıman takozunu sen mi değiştirmiştin? belki bir ihtimal hata yapmış olabilirsin.

Debriyaj için aracını düz veya hafif yokuşa yukarı bir yolda 60-70km arasında 5. vitese at ve gaza yüklen eğer motor devri yükseldiği halde aracın hızlanmasında herhangi bir gariplik seziyorsan (hızlanamıyorsa) debriyaj balatan bitmiştir.

şanzıman takozunu ben değiştirdim
    takozun tasarımı aynı da eğimi farklı
    sorun olmadı oturdu yerine

İnşaallah sırada fren sıvısı var
    2 yıl veya 60 bin km de bir değişin yazıyor kitapçık
    18 lira civarına hb de buldum
    tutela top4 (dot4) 500 ml
    http://www.hepsiburada.com/liste/petronas-tutela-top-4-05lt-fren-hidrolik-yagi-/productDetails.aspx?productId=otvarp25&categoryId=26005

şimdiye kadar değiştirdiğim parçalar/sıvılar

şanzıman takozu 45 tl (yan sanayi)
    şanzıman yağı tutela zc75 synth 75-80 sentetik 2 litresi 70 tl (100 bin km de bir değişiyor veya 3 yılda bir)
    http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=otvarp28&categoryId=26005&sku=OTVARP28&wt_gl=cpc.nelk.oto.urun.pla&gclid=CNDU7oyMqsUCFTTKtAodszIAFw
    75 lira ve üstü kargo bedava

fren sıvısı (komple, borulardaki de dahil) 18 lira tutela top4 (dot4) 9 liraya almıştım önceden başka yerden
    http://www.hepsiburada.com/liste/petronas-tutela-top-4-05lt-fren-hidrolik-yagi-/productDetails.aspx?productId=otvarp25&categoryId=26005
    v kayışı continental 25 tl
    4 ısıtma bujisi beru orijinali 60 tl takımı (bosch chromium daha iyi sanırım, özelliği sağlam, sökerken kırılmaya dayanıklı vs.)
    3 litre antifriz 33 tl kırmızı renk paraflu
    http://www.hepsiburada.com/liste/petronas-paraflu-up-organik-antifriz-3lt/productDetails.aspx?productId=otvarp11&categoryId=20024786&SKU=OTVARP11
    ampuller h7 kısa, h1 uzun, h3 sisler osram
    motor yağı ve filtreler edge 5w40, opar

fren sıvısı petrol ofisi 9 tl isterseniz onu da alabilirsiniz
    dot 4 o da
    ama sentetik vs yazmıyor
    onun için buna devam diyorum şimdilik

motosiklette petrol ofisi kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 5 Mayıs 2015; 10:43:56 >

• uyumlu olan parçaları tek tek yazıyorum bir klasöre ileride lazım olur diye paylaşmak güzel şey :)
  • kapı içlerine ses izolasyon malzemesi olarak prizma şeklindeki süngerden yerleştirsek faydalı olabilir
    ses izolasyonu için bu tasarım öneriliyor
    f/p oranı nedir acaba bir araştıralım istişare edelim
  • koçtaşta pramit 50x50 levha 9.90 tl

multijet yazısının sallanan 2 harfini koparıp japon yapıştırıcısı ile yapıştırdım
    halı paspasa diktiğim cırtcırtlar paspası yapıştırdı sanki tabana
    önceki kaymadan eser yok
    fabrikanın koyduğu 2 cırt cok yetersiz

cırtcırt ile eşyalarınızı bagaj duvarınıza da yapıştırabilirsiniz.Özellikle yangın söndürücü, trafik seti, ufak kutu vb.
  • DefenSe kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler.Merakla bekliyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scalera

mrb arkdaslar.bende 2004 punto 1.4 16 valf benzinli araç var.aracımdan çok memnunum fakat rolanti dalgalanması oluyor.aracımda rölanti motoru nerdedir bulmadım bilen arkadaş varsa rölanti valfinin nerede olduğunu tarif edebilir veya fotosunu yükleyebilir mi?

Aynı araçtan bendede var araçlarımızda rolanti ayar valfi bulunmuyor.
    Gaz kelebek temizliği sorunu çözecektir.
    Devirdeki dalgalanma ve titreme ani ivmelenme sorunlarını kelebek temizliği ile çozebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: DefenSe

quote:

Orijinalden alıntı: fc403

2005 punto 2 multijet aldım. Fiat parçacım dan aldığım bilgöre artık bu kasa nin yedek parçasini tofaş getirmiycekmis. Çok moralim bozuldu. Yedek parça konusunu nasıl hallediyorsunuz? Lütfen bu konuda da konuşalim.

birçok parça fiat gurubu arabalar ile uyumlu... fiat getirmezse getiren birileri olur elbet üzülmeyin... çağımız iletişim ve teknoloji çağı (klişe oldu) ebay gibi bir satış sitesi var aracınla ilgili yedek parçaları temin edebilirsin...

kayış, balata , sensör , filtreler, amotisör, aks, ve bunun gibi birçok parça fiatın diğer arabalarında da kullandığı ortak parçalar olduğundan kolay bulunacak parçalardır...

siz aracınızı birgün satacaksınız puntonun parçaları olmaya devam edecek... aracınıza gönül rahatlığı ile binebilirsiniz

Bunu yetkili parçacı söyleyince panik oldum. İlk arabam. Satışta da sorun olurmu bilmiyorum.

• fc403 F kullanıcısına yanıt
    aracı kaça aldınız ? şöyle örnek vereyim fiat bis araçların parçaları türkiyede halen satılıyor tempra,uno,,marea,idea,stilo gibi araçlarında halen satılmakta... motorlu taşıtlar genel sayfasına danışın bir konu açın içinizi rahatlatmak adına.... yada fiat bölümüne açın konuyu.... yedek parça konusunda sıkıntı omasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: DefenSe

aracı kaça aldınız ? şöyle örnek vereyim fiat bis araçların parçaları türkiyede halen satılıyor tempra,uno,,marea,idea,stilo gibi araçlarında halen satılmakta... motorlu taşıtlar genel sayfasına danışın bir konu açın içinizi rahatlatmak adına.... yada fiat bölümüne açın konuyu.... yedek parça konusunda sıkıntı omasın...

2005 model multijet 16000 TL ye aldım.

• Merhaba arkdaslar 2004 1.4 16 valf aracim var.112 binde triger on diskler 90 binde degisti baski balatada yeni degisti.sag arka kapi sacı sag arka camurluk bu yil degisyi arka tamponda gecen yil degisti iki kazada da benim aracim park halindeydi benden oncede iki kaydi var toplam 900 liralik.900 de tampon gozukuyor mesaj sorgulamada.bu yilki de 1500 gozukse 3300 hasari olmus oluyor.simdi ne kadar eder satsam ezigi curugu yok lastikler yeni muaneye 1 yil var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besyoali -- 7 Mayıs 2015; 22:31:58 >
  • Puntoya alarm taktim
    125 db ses çıkışı
    2 kumanda
    Akuye Kırmızı kablo+ Artı
    Siyah kablo - Eksi
    Şeklinde bagladim obur kablolari bağlamadım
    Cift taraflı bandiyla da alarmi ve hoparlorunu yapistirdim hepsi bu

Kumanda algılama menzili epey uzun
    Alarm titresim sensoru Hassaslik normal seviyede

Kabloyu iyi saklamak korumak lazım
    Elektrik konusu hassas davranmayi gerektiriyor

• Arkadaslar hangi yag kullaniyorsunuz numarasi nedir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Castrol magnatec 10 40 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim daha önce selenia 5 40 kullanıyordum onuda tavsiye ederim 10000 km de değişiyorum 10 40 kullanmaya başladığımda araç daha yavaş hızlanıyor gibi yada ben öyle hissediyorum fakat ses kesinlikle azaldı.

• fiat serviste çalışan bir arkadaşım 5/40 selene diye ısrar ediyor bıkaç ustada 10/40 iyidir normaldir diyor.benim subap takımı ses yapıyor değişecek zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: bycumali

Arkadaslar hangi yag kullaniyorsunuz numarasi nedir ?

5W40 castrol edge

• Arkadaş lar 2005 benzinli aracına full kasko yaptıran var mıdır.....
    728 lira fiyat aldım ne dersiniz dahada uyguna yaptırılır mı yada yaptırmak mı yaptırmamak mı...

• quote:

Orijinalden alıntı: karaduman205

Arkadaş lar 2005 benzinli aracına full kasko yaptıran var mıdır.....
    728 lira fiyat aldım ne dersiniz dahada uyguna yaptırılır mı yada yaptırmak mı yaptırmamak mı...

Yaptırmamak

Ona vereceğin parayla arabanı yenilersin
    4 amortisor alırsın 400-500 lira
    Veya Baski balata degisilir 300 400 lira
    Yag filtre
    Kalana da mazot alınır aylarca binilir

Hatta yilda 700 ödesen
    5 sene sonra 700x5= 3500 lira eder cikma multijet motor veriyorlar o paraya

Örnekleri cogaltmak mümkün

Qashqai si olan
    Bravo su olan da kasko yaptırmıyor
    Devir yaptirmama devri

• 1. Vitesten 2 ye atarken debriyaja basınca çat diye ses geliyor

Diğer viteslere geçerken bu ses gelmiyor
    Neden olabilir?

Sanziman takozu yeni değişti bu arada

• 
Sayfa: önceki 440441442443444
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.