Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (427. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
708.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ampülleride bir elden geçirelim o zaman uygun watt değerleri kullanma kulavuzunda vardır muhhtemelen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bycumali B kullanıcısına yanıt
    Yorumun için teşekkür ederim hocam öncelikle. Tanıdık bir yere baktırdım alttan bi yerde sıkıntı varmış ondan oluyormuş. Öyle çok konfor beklediğim bi araç değil önceden çıkardığı sesi de biliyordum zaten de bu sefer aşırı ses çıkmaya başlamıştı hele de tümseklere falan girdiğimde.

• Angel eye takan oldu mu hiç fara?
  • Arkadaslar bugun sabah arabayi calistirip biraz ilerledim, arabaya gaz verip 4 bin 5 bin devir yaptiktan sonra ayagimi gazdan cekince ses gelmeye basladi,
    Gelen ses sanki bir pervane bir yere surtuyorken cikan ses gibiydi sizce ne olabilir kaputu acip baktigimiz da bisey goremedik
    buarada ses 15 dakka sonra kayboldu, sebebi nedir acaba?

• Selam iyi geceler. Benim puntomda kasetcalar var ve ben degistirmek istiyorum. Acaba degistirirsem direksiyondan kontrol ozelligi kullanilmazmi? Bir sorum daha olacak. Ben orijinalligi bozulsun istemiyorum, cikma cd calar bulabilir miyim yada varmi orijinal cd calar satan? Tesekkurler iyi geceler

• mustifAnkara M kullanıcısına yanıt
    orjinalin ywrini hiçbirşey tutmaz..
    orjinal teybe aux girişi filan ayarlanabilir belki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar aracım sanki arabada akü yokmuş gibi çalışmıyor hiç marş basmıyor tık bile yok. dün izmirden istanbula dogru gelirken susurlukta mola verdim ve sonrasında çalışmadı. mecbur vurdukduk ve yoluma bu şekilde devam ettim kontağı kapatmadan. aşırı yağış vardı yolda acaba herhangi bir yer su mu aldı?motorun altında koruma davlumbazı yok benim araçta. sizce ne olabilir? ustamla bu cumartesi için sözleştik gerekli bakımlarını yaptırmak için ama arabayı ustaya ulaştıramadan sustu :)

bu arada birkaç güncel parça fiyatı paylaşayım.

1.3 multijet için;

castrol edge 5-40 --84tl
    opar filtre takımı --45tl
    optimal marka arka amortisör takım (2 adet) --150tl (made in germany, dandik birşeye benzemiyor orjinali bulamadım)
    ön fren disk takım 65 tl (lks marka yerli üretimmiş )

Fren balatası opar marka en ucuz 100 tl ye bulabildim. benim araba abs li sanırım farklı. düz 35 liralık olan değil. sistemden şasi numarasıyla sorgulattım farklı yerlerde aldığım rakamlar 125, 118 ve sonunda en ucuz 100tl.

Birde ustam torsiyon ya da diğer adıyla dingil fişekleri değişçek dedi fakat hiçbir yerde bulamadım. bu nasıl bir malzemedir nerede bulabilirim ya da sökülüp torna vs gibi birşeyle düzeltilebilir mi?

• anil29 A kullanıcısına yanıt
    eper den bakın şasi no ile...
    bu gün baktım eper den arka dingil burçları ayrı olarak gözükmüyo dingille beraber. dingil sökülüp burcu tornacıda sökülecek numune ile yeni burç bakılıp değişecek ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaduman205 -- 10 Şubat 2015; 10:00:30 >
  • Bu sokum takim islemi bir gunde hallolur mu sizce sadece bir gunum var cunku.

Benimkinde önceki sahibi değiştirmiş.Direksiyondaki kontrol tuşları çalışmıyor orjinal olmazsa aux giriişi varsa onu kullan
    1 günde hallolur her türlü

• anlamakzamanister A kullanıcısına yanıt
    soğuklarda v kayışında cıkar bu ses genellikle

yağmurlu havada su birikintisinden geçtiğinde kayışa gelebiliyor bu da ses yapabilir....

bugün nöbetten çıkarken arabayı calıstırdım ve kayıştan seninde dediğin gibi sesler cıkmaya başladı.. bagajı açtım wd40 spreyimi çıkarttım ve kayışa sıktım çok az.... sonrasında 20 mt sonra kayışta ses falan kalmadı
    dreksiyondan kumanda özelliği bozulyor malesef ben normal bir cd çalar taktırdım taktırırken elektronikçiyle muhabbetimizde pionner in birkaç cd çalarında dreksiyondan kumanda özelliğini kullanabileceğini söyledi....

http://www.ebay.co.uk/sch/sis.html?_nkw=FIAT%20PUNTO%20RADIO%20CD%20PLAYER%20BLAUPUNKT%207%20644%20336%20316%20RADIO%20SECURITY%20CODE%20NEW&_itemId=271577354019

orjinal istiyorsan linke tıkla :)

• karaduman205 K kullanıcısına yanıt
    hocam tesekkur ederim yardımların için. önce arabayı çalıştırmam lazım. dün yine vurdurarak çalıştırdım. çalıştırdıktan sonra anahtarı marşa çevirdim cok kısa bir süre marş motorundan emin olmak için çalışıyor. bir akü bulup takviye denicem. umarım çalışır sorun bir aküyle hallolmuş olur. tamam aküm çok iyi değildi ancak böyle bir anda hiç marş basmayacak kadar zayıflama ihtimali var mı acaba saat gibi çalışan araba uzun yolda 10 dk mola verdikten sonra çalışmadı tık bile demedi.
  • defense hocam çok teşşekkür ederim içimi rahatlatınız içime çok saolun
    böyle vurdurarak çalıştırmaya devam ederseniz katalitik konvertöre ciddi zarar verebilirsiniz. pek de ucuz bi parça değil yanılmıyorsam.
  • Merhaba arkadaşlar. Resimdeki gibi amblemsiz yan sanayi jant göbeğini nereden temin edebilirim?
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü
  • arkadaşlar amartisörler patlak sanırım araba çukura girince takur tukur nerdeyse takla atacak gibi yaylanıyor..

amartisör değiştiren varmı?
  • Aranıza yeni katıldım.2005 1.4 16v benzin varmı ankarada olan iyi bir ustası olan

• Bu aralar biraz fazla yakmaya başladı puntom bujileri değiştirmeyi düşünüyorum.tavsiyesi olan varmı dor

• 
Sayfa: önceki 425426427428429
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.