Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (403. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.282
Cevap
68
Favori
708.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bülent senin araba dizeldende az yakıyor neredeyse dediğin gibi hiç lpg dönüşümüne gerek yok
    ama şu hava yastıklarına bir ara baktır detaylı bir pc ile kontrol edilsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi puntozng67 -- 1 Eylül 2014; 20:34:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zvonimir

Zonguldak İstanbul arası. İstanbul'a vardığımda çektim bu resmi. biraz zorlasam yarım deponun biraz altına geri de dönerdim sanırım. Depoyu 210 tl ye fulledim 41-42 litre civarı. Bir depoyla toplamda 970 km yaptım. Benzinli araç için sanırım çok iyi.
    Aracım 2004 Fiat Punto 1.4 16v dynamic.

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

bülent bendede böyle bir arıza oldu kapı torpido arasında anahtarla açılıp kapanan bi kilit var o bozulmuştu yenisi takılınca düzeldi lambalar..

haberin olsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: puntozng67

bülen senin araba dizeldende az yakıyor neredeyse dediğin gibi hiç lpg dönüşümüne gerek yok
    ama şu hava yastıklarına bir ara baktır detaylı bir pc ile kontrol edilsin

Farları cilalama işim bitsin sırada arıza lambası işi var, arıza lambaları benim de canımı çok sıkıyor ama inan vakit bulamıyorum. Debriyajdaki ciyk sesi çok rahatsız edici, çözümü olmaması çok kötü, bir çare bulmak lazım. Ciyk sesi 10 metre uzaktan duyuluyor.
    Söylediğin cila için zonguldakta bir şansımı denedim, ama maalesef yok. Pazartesi internetten sipariş vereceğim hepsiburada da uyguna buldum. diğer ekipman hazır, haftasonu da operasyonu yaparım inşallah.
    hava yastığı için Mr.Extrem in söylediği kilidi de bir kontrol etmekte fayda var, söylediği gibi hata o kilitteki arızadan da olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zvonimir -- 31 Ağustos 2014; 0:28:04 >

• ariza tespit yapmak için bu cihazlardan alıp kullanabilirsiniz

www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-elm327-mini-bluetooth-ariza-tespit-cihazi-android-elm-327-166428498/detay/

cilayi far için mi alacaksınız?
    ucuz pasta cila (veya pasta) işinizi görür
  • bugün arabanın kapılarını yagladim
    bagaj kapağının mekanizmasını

debriyaj pedali
    gaz pedalını
    fren pedalinin nin mekanizmasini yagladim

motor kapununu açıp vites kolundan çıkan açıktaki parçayı yagladim

debriyaj pedalının hareket verdigini düşündüğüm motor kaputu altındaki parçayı da (mil gibi birsey) yagladim

direksiyon milinin dönen hareket ileten parçasını da yagladim (pedallarin yanında)

IZLENIMLERIM

kapı menteseleri wd40 i cok seviyor acayip akıcı oluyor
    kalın yağ pek iş görmüyor

vites gaz debriyaj pedallarini mekanizmasını yaglamanizi hepinize öneririm 9 10 senelik araba zaten
    debriyaj pedalı yumusadi gibi geldi bana
    çok yakından dinleyince az bise sesini kesti
    lastik contasini yagladim o ses yapıyordu

üzerinde yağı var beyaz renkte de sertleşmiş is görmez olmuş

ugrasamam derseniz wd40 sıkın derim
    ama sık aralıklarla yinelemeniz gerekebilir
    ideal yağ sabunlu gres

arabanın hareketli parçalarını bulup bulup yaglamak lazım
    durduğumuz hata
    hem konfor artıyor
    hem de olası sesi kesiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

ariza tespit yapmak için bu cihazlardan alıp kullanabilirsiniz

www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-elm327-mini-bluetooth-ariza-tespit-cihazi-android-elm-327-166428498/detay/

Evet cilayı far için alacağım. Meguiars cilayı 29 tl ye buldum.

Arıza tespiti için önerdiğiniz ekipman, kısmi arızaları gösteriyor sanırım ve tüm arızaları da silmiyor galiba. Cevdet arkadaşımda da bunun gibi bir aparat vardı, Benim Puntoya takıp arızanın kaynağını bulmuştuk ancak tüm sistemi detaylı görememiştik.

• quote:

bugün arabanın kapılarını yagladim

debriyaj pedali
    gaz pedalını

debriyaj pedalının hareket verdigini düşündüğüm motor kaputu altındaki parçayı da (mil gibi birsey) yagladim

direksiyon milinin dönen hareket ileten parçasını da yagladim (pedallarin yanında)

IZLENIMLERIM

vites gaz debriyaj pedallarini mekanizmasını yaglamanizi hepinize öneririm 9 10 senelik araba zaten

ideal yağ sabunlu gres

durduğumuz hata
    hem konfor artıyor

Özellikle arka kapılardaki gıcırtı sizde de var mıydı, bu işlem sonunda ses kesildi mi ?
    Debriyaj pedalından, daha doğrusu debriyaj pedalının hareket verdiği motor kaputu altındaki parçadan yukarıda bahsettiğim gibi bir ses mi geliyordu sizden.
    Bendeki ses hemen başlamıyor 15-20 dk kullandıktan sonra ya da 40-50 kez vites değiştirdikten sonra cıyklama başlıyor.
    ben de yağlamayı düşünüyorum ama tekrar oluyormuş ve çözümü maalesef yokmuş.

• quote:

quote:

bugün arabanın kapılarını yagladim

debriyaj pedali
    gaz pedalını

IZLENIMLERIM

ideal yağ sabunlu gres

durduğumuz hata
    hem konfor artıyor

Özellikle arka kapılardaki gıcırtı sizde de var mıydı, bu işlem sonunda ses kesildi mi ?
    Debriyaj pedalından, daha doğrusu debriyaj pedalının hareket verdiği motor kaputu altındaki parçadan yukarıda bahsettiğim gibi bir ses mi geliyordu sizden.
    Bendeki ses hemen başlamıyor 15-20 dk kullandıktan sonra ya da 40-50 kez vites değiştirdikten sonra cıyklama başlıyor.
    ben de yağlamayı düşünüyorum ama tekrar oluyormuş ve çözümü maalesef yokmuş.

debriyajda ses şikayetim yok
    debriyaj pedalının hareketi ilettiği mil conta içinden geçiyor daha sonra bir borunun icinden de geçiyor

bu conta cok az da olsa ses yapıyordu
    yaglama bu sesi kesti ışte

pedalları ve
    motor kaputu icinde az aşağıda olan parcalari yaglamanizi oneririm
    (akünün yanından elimi uzatıp dis fırçası ile yagladim)

kapıları ses için degik kolay açılıp kapansin diye 2 3 ayda bir yaglamak lazım wd40 basit ve etkili çözüm kapi fırlıyor elinden resmen

şanzıman yağını degismediysen değiştir
    fren hidrolik sivisini da değiştir

belki de vidasi falan gevsemistir şanzımanın
    veya yag seviyesini kontrol ettir

arka koltuk menteselerini ve açma kapama demirini de yaglamani öneririm ses belki ordan geliyordur

bagaj kapaginin plastik tablasini çıkarıp (ust plastik ortusu iste adi herneyse)
    sag ve soluna birer conta taktım o da sesi kesti
    uzun yolda tingirti yapıyordu

o plastik ortunun bagaj kapağına degen yerinde de kauçuk benzeri kapi lastiğini benzer conta var
    sizde o yoksa da ses yapabilir

• arkadaşlar merhaba ;

bugün aracımın eski sahibini aradım triger kayışı su pompası nın değişip değişmediğini sormak için bana 70 binde serviste değiştiğini daha sonrasında değiştirmediğini söyledi şuan araç 110.000 bin de triger kayısını ne zaman değiştirmem gerekiyor ? ve 110.000 binde neleri değiştireyim ? teşekkürler
  • quote:

quote:

Arıza tespiti için önerdiğiniz ekipman, kısmi arızaları gösteriyor sanırım ve tüm arızaları da silmiyor galiba. Cevdet arkadaşımda da bunun gibi bir aparat vardı, Benim Puntoya takıp arızanın kaynağını bulmuştuk ancak tüm sistemi detaylı görememiştik.

dediğin gibi bu cihaz kısmi olarak gösteriyor hatta senin aracında dahada kısıtlı bölgeye ulaşıyor kendi
    aracımda kullandığım gözlemime göre kıyaslarsak
    eğer istersen cesur oto tanıdık orada bosch un cihazı var sadece tespit yaptırabiliriz
    yada kozlu sanayisinde yakın zamanda fiat servisinden ustabaşı olarak ayrılan arkadaşın yeni dükkanı var onada gideriz
    senin için daha iyisi olur

• 2004 punto multijet sahibiyim, yenide değişse halen sert debriyaj pedalı , biraz daha yumuşatmanın bir yolu yokmu acaba?
    Ayrıca zor toplayan emniyet kemeri için Tunap 104 spreyi kesinlikle tavsiye ederim, çok rahatlatıyor Kemer'in toplamasını .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torossediri

2004 punto multijet sahibiyim, yenide değişse halen sert debriyaj pedalı , biraz daha yumuşatmanın bir yolu yokmu acaba?
    Ayrıca zor toplayan emniyet kemeri için Tunap 104 spreyi kesinlikle tavsiye ederim, çok rahatlatıyor Kemer'in toplamasını .

emniyet kemerleri de bakim istiyor gerçekten
    sokupte mi yagladiniz ???

• Kemeri en sonuna kadar çekip 30cm.den her 2yüzüne sıkıyorsunuz, yeterli oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: torossediri

Kemeri en sonuna kadar çekip 30cm.den her 2yüzüne sıkıyorsunuz, yeterli oluyor

mikrofiber bezle de iyice ovaladın mı kemerleri yeni gibi oluyor :D
  • Ayrıca bestaş tan aldığım lastik basıncı ölçüm sisteminide son 4 yıldır kullanıyorum, onuda tavsiye ederim, lastik basınçları sürekli gözümün önünde.

• quote:

Orijinalden alıntı: puntozng67

quote:

quote:

dediğin gibi bu cihaz kısmi olarak gösteriyor hatta senin aracında dahada kısıtlı bölgeye ulaşıyor kendi
    aracımda kullandığım gözlemime göre kıyaslarsak
    eğer istersen cesur oto tanıdık orada bosch un cihazı var sadece tespit yaptırabiliriz
    yada kozlu sanayisinde yakın zamanda fiat servisinden ustabaşı olarak ayrılan arkadaşın yeni dükkanı var onada gideriz
    senin için daha iyisi olur

Fiattan ayrılan arkadaşına gitmek en doğrusu olur sanırım.
    A...... ustaya baskı balata değişimi için gittiğimde cesur otoda cihaza bağlamıştı ancak arıza lambalarını söndüremedi galiba, tam hatırlayamıyorum.
    Baskı balata değiştirmiştim hatırlarsan, bu debriyajdaki cıyklama ondan sonra başladı, öncesinde böyle bir ses yoktu, acaba değişim esnasında mı bir şey oldu.
    Hatırlarsan, akünün altında kalan vites kolunu ayarlamaya yarayan mandalı da kapalı unutmuşlardı da neredeyse bütün viteslerin yeri değişmişti. sonra da bana bu viteslerin normal olduğunun söylemişlerdi.
    Arabadan çok anlamayan ben sorunu bulup çözmüştüm. Bu ustalar en sonunda beni motor ustası yapacak :)

• zvonimir kullanıcısına yanıt
    valla bravo bende 1.3 multijet var benimkinden az yakıyor senin araban
  • sevgili arkadaşlar ön arka hoparlörlerim patlak önler 13cm arkadalar 10 cm ne tavsiye edersnz. twitırlı modellerden düşünüyorm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icono -- 2 Eylül 2014; 9:40:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: icono

valla bravo bende 1.3 multijet var benimkinden az yakıyor senin araban

işyerindeki arkadaşımda da 1.3 multijet vardı, şehir içinde büyük fark var ama şehir dışında dizelle arasında fazla fark yok gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icono

sevgili arkadaşlar ön arka hoparlörlerim patlak önler 13cm arkadalar 10 cm ne tavsiye edersnz. twitırlı modellerden düşünüyorm

jameson aldım ben standart bir müzik dinleyicisi olarak uygun fiyatlı ve normal performansı olanı aldım sesi gayet iyi.
  • 
Sayfa: önceki 401402403404405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.