Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (352. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.283
Cevap
68
Favori
708.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • puntomultijet abicim egr işinden soğudum. usta olanı biteni anlattı yapacaktı sadece tek bir soru sordu. turbonu bozacak razımısın dedi. ve egr iptal olduktan sonra turbo yiyen araçları tek tek saydı. şimdilik çiple bayağı dumanlı takılıyorum bundan ötesinede gerek yok artık. adan etiketi eskimiş kabarmalar gördüm onu söktürmem gerek yerine bişey yapsammı bilemedim çok kararsızım.

yazdığın şeyler ufak işler ve zaman ayırman gerek oda bende yok :) yapabilen varsa ne mutlu ona :)
    ama nolur o plakalığın üstüne uzuuun bir şerit led atmayın arabanın şahin den farkı kalmıyor. :)

led stoplardan memnunum kötümü değilmi bilmem ama bence bulunmayan bir parçayla arabayı farklı kılabilmek gibisi yok. adana civarında araştırıyorum yada sayfaya yazan arkadaş 50 tl yazmıştı eğer temizse farı alıp içini açıp kendim yapmayı deneyeceğim.

f1 çakardan kastım geçen benim dediğimi scrocconun biri yapmıştı frene basınca o kedi gözündeki ledler yanıp yanıp sönüyor daha sonra sabit yanmaya başlıyordu. ben düz yanmasını istediğim için yapmadım. fikri verdim ben isteyen düz bağlar istene sinyale paralel bağlar isteyen geri lambasına bağlar orayı değerlendirin yeterki :)

aracına ses sistemi takan yokmu çıkarıp atın şu orj teyibi ve kağıt hoparlörleriinizi :))) o konudada ciddi deneyime sahibim yardımcı olmak isterim :)

zamanında dragger ın arabaya bakarak iç çekerdim şimdi ondan beter olmuşum haberim yok :D

• quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

sağ ön teker 80 km üzeri giderken titreme yapıyor gibi,
    geçen hafta yazlıklara geçmiştim, balansta mı sıkıntı var acaba,
    bir de malum bizim direkiyon derisi soyulmaya başladı yavaş yavaş, bazı yerler defome olmuş
    nasıl bir çözüm bulunabilir?
    kemik kaplama vs. yapılabilir mi? onun dışında nasıl bir değişiklik yapılabilir*

direksiyonun soyulan yerlerini
    kabarmaya soyulmaya başlar başlamaz japonla kaplama yaptım.

japon yapıştırıcınin toplu iğne ile ucu delinir
    ince tabaka halinde soyulmaya baslayan yere sürülür

ozellikle elle tutulan her iki yanda soyulma var
    geçici bir çözüm bu
    yapistir bir bakmışsınız baska yerden atıyor
    yüzük falan hemen yirtiveriyor

direksiyon simidi taktım deri görünümlü sağlam birsey tavsiye ederim

isteyen deri kaplama da yapabilir
    ipli deri kaplamalar var ugrastiriyormus takması
    arkadas arabaya takmış tam takamadan arabayla isi cikmis gitmis gelmiş direksiyona ip dolaşmış arasına baya sorun olmuş zor çıkarmış az daha servis cagiracakmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• akgnemre A kullanıcısına yanıt
    orjinali sökemye kıyamadık, direksiyondaki fonsiyonlar iptal olmasın diye durace hocamın tavsiyesi üzerine aparat aldık
    orjinal teyip mevcutken kaliteli hoparlör takmak bir şeyi değiştirmez saanırım
    az da olsa değiştirir diyosan tavsiyene açığız:)
    ön ve arka boyutları neydi?
    13-10 cm miydi?
  • DarK PaSSenGeR kullanıcısına yanıt
    ben 6 yıldır teyibi değişik kullanıyorum 1 kere o direksiyon tuşlarına ihtiyaç duymadım. bana göre fantezi işi o tuşlar :D kapılar 16cm arkalar 10cm olması gerek. benim kapılarda 16cm pıoneer arkadada 550wlık kayık hoparlör var teyp usb girişli cdli falan sony marka 4*52w çok memnunum paranız varsa o orjinal teypten kurtulun kaliteli müzik dinlemek ve usb kullanarak isteiğin müziği anında arabaya aktarmak kadar güzel bişey yok :) orjinalci olanlara lafım yok ama o sesi biraz yüksek açınca bozulan müzik kadar sinirimi bozan bişey yok.

• 120-150 civarına orijinal gibi deri kaplama yapan firmalar var, özellikle 2004-2005 arası deri olmayan direksiyonlar (dobloda da yanı simit kullanılmış) çok çabuk deforme oluyor. Sizin araçların direksiyonu bizimkilerden farklı olarak deri kaplama, acaba gerçek deri mi, suni mi araştırmak lazım, aynı sorun 2010 model bravoda da başımıza gelmişti ve garantiden değiştirmiştik. Bizim araçlarda da deri kaplama güzel duruyor gerçekten. Linkte puntonun deri kaplı direksiyon fotoğrafı var, işçilik çok güzel görünüyor.

http://www.altinuc.com.tr/gallery.asp?KID=270

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Durace -- 13 Nisan 2014; 10:57:36 >
  • Herkese merhabalar ben de İzmir'den aranıza katılıyorum. Kırmızı renk 2004 model dynamic punto multijet aldım. Yakıt tüketimi gerçekten çok düşükmüş. Herkese iyi forumlar.
  • UCO U kullanıcısına yanıt
    Hoşgeldiniz, aracınız hayırlı olsun, aracınız kaç km de ne kadara aldınız acaba bir mahsuru yoksa?
    ses artırdığında cızırdayan hoparlör gerçekten rahatsız edici,
    kaliteli ses için sizinki gibi sistem yapmak lazım, bagaj bebek arabası için lazım olduğundan o işe hiç yanaşamayız:)
    hoparlör değiştirip pioneer falan takmak biraz olsun kalite getirir mi acaba bilemiyorum, teyp aynı kaldığı sürece
  • Durace kullanıcısına yanıt
    evet gayet hoş olmuş
  • UCO U kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun, hoşgeldiniz
    Allah kazasız belasız binmeyi nasip eylesin inş:)
  • geçen hafta yazlık lastiklere geçtim
    80 km üzeri gidince sağ önde titreme oluyor gibi
    balansta mı sıkıntı var acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: akgnemre

spoilerli hali şu anki hali.

ilk halinde içine beyaz led çektim ne akla hizmet öyle yaptım bende bilmiyorum.
    daha sonra çok sırıttığı ve pembe bir görüntü olduğu için söküp içine kırmızı led aldım üstünüde siyah transparan folyoyla kapladım kapalıyken siyah açıkken kırmızısı ağır bir görünüş katıyor. plakaya bağlı parkları yakınca yanıyor ekstradan aç kapaya ihtiyaç duymadım. :)

fotoda ilk yaptığım beyaz ledili karartmasız uygulama var .

eksik yanları led beyaz olması ve önünde koyultucu ışığı kesici bir kaplama olmadığı için aşırı parlaması.

benim yaptığımdan çok daha iyisini yaparsınız inş :)

Arabana hastayım maşallah :) bu spoylerdan bende taktırıcam şu an tavana folyo aldm ve çektiriyorum, stop ledlerden bulursanız bende talibim arkadaşlar . bu arada tavsiyeleriniz için tşkler spoylier i spariş vermek istiyorum ankarada bildiğiniz bi yer var mı ve ne diyeyim adamlara modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icono -- 13 Nisan 2014; 12:35:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Durace

120-150 civarına orijinal gibi deri kaplama yapan firmalar var, özellikle 2004-2005 arası deri olmayan direksiyonlar (dobloda da yanı simit kullanılmış) çok çabuk deforme oluyor. Sizin araçların direksiyonu bizimkilerden farklı olarak deri kaplama, acaba gerçek deri mi, suni mi araştırmak lazım, aynı sorun 2010 model bravoda da başımıza gelmişti ve garantiden değiştirmiştik. Bizim araçlarda da deri kaplama güzel duruyor gerçekten. Linkte puntonun deri kaplı direksiyon fotoğrafı var, işçilik çok güzel görünüyor.

benim direksiyonumda soyuk firmayı aradım telefonla görüştüm kargo ile yolluyorsunuz 120 tlye kaplıyoruz dediler eğer gidip yerinde yaptırırsanız 100 tlye kaplıyorlarmış benim korkum sadece ,zaten kalın olan direksiyon simidinin dahada kalınlaşması

Favorim bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icono -- 13 Nisan 2014; 11:48:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: akgnemre

ben 6 yıldır teyibi değişik kullanıyorum 1 kere o direksiyon tuşlarına ihtiyaç duymadım. bana göre fantezi işi o tuşlar :D kapılar 16cm arkalar 10cm olması gerek. benim kapılarda 16cm pıoneer arkadada 550wlık kayık hoparlör var teyp usb girişli cdli falan sony marka 4*52w çok memnunum paranız varsa o orjinal teypten kurtulun kaliteli müzik dinlemek ve usb kullanarak isteiğin müziği anında arabaya aktarmak kadar güzel bişey yok :) orjinalci olanlara lafım yok ama o sesi biraz yüksek açınca bozulan müzik kadar sinirimi bozan bişey yok.

Arkaları kestirip pioner hoperlor taktırmıştm çok ağırlık ve titreme yaptığından söktürüp tekrar kaplattırdm, Sony DSX-A30 USB cd çaları olmayan uygun fiyatlı bir teyp aldım çok memnunum tavsiye ederim. eksi yönü sadece bi orjinal çerçeve su an fiyatı sanırım 75 tl bide 5 liraya doğan teyp çerçevesi alıyorsunuz. ben 35 liraya almıştım servisten simdi sanırım bu çevçeve 75 lira

• quote:

Orijinalden alıntı: DarK PaSSenGeR

geçen hafta yazlık lastiklere geçtim
    80 km üzeri gidince sağ önde titreme oluyor gibi
    balansta mı sıkıntı var acaba

muhtemelen

turboyla egr nin ne alakasi varmış anlamadım
    usta gene sehir efsanesi çıkarmış olmasin
    100 binde dizel biter tarzı falan

nette de aradım buna benzer birşey bulamadim

kafaya koydum insaallah iptal edeceğim egr yi
    akuyu söküp t30 gibi bir anahtarla rahatça egr zimbirtisi çıkarılıp diskalifiye edilebilir tork alyan takimi da var

iptal edenler memnun hacı
    ariza ışığı yakmamasi icin de direnc takildigini iddia etmisti birisi

gelişmeleri yazarim

yakıtı uzun yolda test etmek gerekecek ayrıntılı ölçüm gerekecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Durace

120-150 civarına orijinal gibi deri kaplama yapan firmalar var, özellikle 2004-2005 arası deri olmayan direksiyonlar (dobloda da yanı simit kullanılmış) çok çabuk deforme oluyor. Sizin araçların direksiyonu bizimkilerden farklı olarak deri kaplama, acaba gerçek deri mi, suni mi araştırmak lazım, aynı sorun 2010 model bravoda da başımıza gelmişti ve garantiden değiştirmiştik. Bizim araçlarda da deri kaplama güzel duruyor gerçekten. Linkte puntonun deri kaplı direksiyon fotoğrafı var, işçilik çok güzel görünüyor.

5-15 tl ye suni deri kaplama ve ipi satılıyor hb gibi sitelerde
    fazla para vermeye gerek yok
    iple dikiliyor

benim arabanın direksiyonu muhtemelen suni deri
    lastik gibi sunuyor çünkü soyulan yerler
    ama ele cok guzel tutunuyor kaydirmiyor
    soyulmaya başlayınca basedemedim

japonla ustten ince kaplama yaptığım yerler soyulmuyor

orta stop içini led yapsak
    veya mevcut lambalarin arasina bir kac led eklesek nasil olur

nasil yapabiliriz
    kac watt led gerek
    nerde satılır
    kaca malololur ucuz yollu
    güzel durur mu

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

turboyla egr nin ne alakasi varmış anlamadım
    usta gene sehir efsanesi çıkarmış olmasin
    100 binde dizel biter tarzı falan

nette de aradım buna benzer birşey bulamadim

kafaya koydum insaallah iptal edeceğim egr yi
    akuyu söküp t30 gibi bir anahtarla rahatça egr zimbirtisi çıkarılıp diskalifiye edilebilir tork alyan takimi da var

iptal edenler memnun hacı
    ariza ışığı yakmamasi icin de direnc takildigini iddia etmisti birisi

gelişmeleri yazarim

yakıtı uzun yolda test etmek gerekecek ayrıntılı ölçüm gerekecek

bende anlamadım ama ustanın arabasıda bizim kasa punto :) yatak sarmış motoru orj araba olduğu halde bide bana diyor oynama şu arabayla die :D abi sen sök egryi bana örnek ol bende sökecem söz :) =)

• quote:

Orijinalden alıntı: PUNTO MULTİJET

orta stop içini led yapsak
    veya mevcut lambalarin arasina bir kac led eklesek nasil olur

nasil yapabiliriz
    kac watt led gerek
    nerde satılır
    kaca malololur ucuz yollu
    güzel durur mu

belli bir woltaj değeri var hemen ışık yakıyor. arka ortayı mıncıklamaya gerek yok bence :) büyük farkarın içine de yapacağıın uygulama gerçekten iyi olması gerek sırıtırsa çirkin olur :/
  • 
Sayfa: önceki 350351352353354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.