Şimdi Ara

Cities XL (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.480
Cevap
18
Favori
292.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şehirin ihtiyaçlarını hızlandırma butonunun hemen dibinde sol üstünde yer alan yatay butonla görebilirsin oradaki - olan tokenleri temin ederek +'ları satarak para kazanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

Şehirin ihtiyaçlarını hızlandırma butonunun hemen dibinde sol üstünde yer alan yatay butonla görebilirsin oradaki - olan tokenleri temin ederek +'ları satarak para kazanabilirsin.

evet evet üstad farkettim ve fazla üretimleri oradan + ya çevirim eksik olanlarıda 0 a çektim ama ne varki petrolla başedemiyordum petrol haritası olan bir haritaya geçtim :)
  • Trade olayını çözemeyenler ulaşabilir,

Skype= Jemalizm

bu arada bu oyunu online oynayabiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jemalizm1

quote:

evet evet üstad farkettim ve fazla üretimleri oradan + ya çevirim eksik olanlarıda 0 a çektim ama ne varki petrolla başedemiyordum petrol haritası olan bir haritaya geçtim :)

Çok önemli değil aslında petrol, sadece office satarak ihtiyaçlarını karşılayabilirsin. Fakat oyunun başında olmuyor, çok fazla office yapınca +35% office gibi binalar açılınca daha rahat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Cities XL Platinum da 2 adet şehir açtım, 1.sini 200bin nüfusa geldiğimde artık kontrol edemez oldum. halk memnun olmuyor, memnun etmek için istediklerini yaptığımda ekonomi dip yapıyor.

daha iyi ve altyapo olarak bir sağlam şehir kurmak için 2.sini açtım SS aşağıdadır.
    nüfus 30binde. 30binde omasına rağmen en ufak bir oynama bile ekonomiyi dip yaptırabiliyor herşeyi yavaş yavaş ve ihtiyaç kadar kurmama rağmen lüks hiçbir şey kuramuyorum. Lüksü boşverin Polis merkezinin gelişmişi bile ekonomiyi çökertiyor.

Ekonominin ana geliri nedir?
    Sanayi ise, ağır sanayii, yüksek teknolojiyi olabildiğince kurdum. zaten bunları kurduğunuzda mecburen ev de yapmanız gerekiyor ve kısır döngü haline geliyor.

Ekonomi = Sanayii
    Sanayii = Halk
    Halk = memnuniyet
    Memnuniyet = -Ekonomi

böyle devam ediyor :/ oyunu iyi bilenler kıssadan hisseye tarif edebilirler mi?

Hele o geri dönüşüm, Elektrik, Su, gibi doğal kaynakların binasını hiç kuramıyorum. Ekonomim sürekli 5k ile 10k arasında gidiyor. O binaların bir tanesinin gideri 5k.

Yardımlarınızı bekliyorum :)

yukarıda gördüğüm SS deki şehirler inanılmaz yaw. 1 tane Gökdelek Dikeyim dedim (Ofis) CEO istesi, Oyunu kaydettim CEO açmak için hızlı hızlı kısır döngüyü arttırdım CEO yu açtım, açmaz olaydım Ekonomi 3milyondan -lere düştü birde 3 krediyide kullandım. bakıyorum nerede problem var diye bulamıyorum. Çok gideri olan yapıların hepside gerekli.

Cities XL Cities XL Cities XL

Hocam Bu Haritanın İsmi ne acaba.?

• Sahil Körfezi Üstad,

yanlız ben o evleri komple yıkıp yeniden kurdum şehri,

daha yarısı bitti ancak

• jemalizm1 kullanıcısına yanıt
    Yer Şekilleri Hoşuma Gitti
  • teşekkür ederim hocam,

şimdi başka bir haritaya geçtim kendi şehirlerim arasında ticaret yapıyorum daha iyimiş bende deniyorum :)

petrol,su ve verimli arazisi olan bir yere geçtim bakalım.

iyi şehir kuramıyorum görsellik olarak ama ne yapalım elimizden geldiği kadar :)
  • Nüfus 250 bini geçtikten sonra oynanmıyor yenisinide çıkarmadılar.
  •  Cities XL

Cities XL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Creav -- 5 Ocak 2014; 10:52:58 >
  • ya arkadaş ne enterasan bir oyundur bu anlamıyorum.

1. kocaman bir bölgenin nasıl oluyorda Eğlence memnuniyeti olmuyor? ve bu bölgenin dışında ki hiç bir yeri Eğlence için memnun edemiyorum bu da 2 :)

resimler altta

şimdi 1. resim kocaman bölge, gördüğünüz gibi çok fazla yok azar azar hatta bir bölgede neredeyse hiç yok ama yinede orasıda yeşil,

2. resimde denemek için 1 tane CEO=1 tane YÖNETİCİ binası dikip yanlarını doldurdum arkadaş, hala Eğlenceden mahrumlar bu nasıl oluyor çözebilen edebilen var mı?

• jemalizm1 kullanıcısına yanıt
    Aklıma bir kaç sebep geliyor.

1. Eğlence alanlarını koyduğun anda işciler çalıştırmaya başlamadığı için etki etmiyor olabilir biraz bekleyince düzelir. (düşük ihtimal)

2. Eğlence alanlarının yol üzerindeki rotası aynı zamanda hizmetin nereye en iyi ulaştığını gösterir. Eğlence alanının tekinin üstüne tıklarsan gittiği rota belli olur, eğer eğlence hizmeti sunacağı alanın tam tersine farklı bir rotaya doğru ilerlemiş ise o rotayı ortadan kaldırmak faydalı olabilir.

3. Eğlence hizmetleri biraz zorludur yani alanı efektif olarak etkilemesi için çoğunun yan yana olması etki oranını arttırır. Aynı 2. resimdeki gibi ancak buda gürültü kirliliğine yol açar çok abartmadan 5-6 tanesini eğlendirmek istediğin alanın ortasına dik.
  • quote:

1. Eğlence alanlarını koyduğun anda işciler çalıştırmaya başlamadığı için etki etmiyor olabilir biraz bekleyince düzelir. (düşük ihtimal)

2. Eğlence alanlarının yol üzerindeki rotası aynı zamanda hizmetin nereye en iyi ulaştığını gösterir. Eğlence alanının tekinin üstüne tıklarsan gittiği rota belli olur, eğer eğlence hizmeti sunacağı alanın tam tersine farklı bir rotaya doğru ilerlemiş ise o rotayı ortadan kaldırmak faydalı olabilir.

3. Eğlence hizmetleri biraz zorludur yani alanı efektif olarak etkilemesi için çoğunun yan yana olması etki oranını arttırır. Aynı 2. resimdeki gibi ancak buda gürültü kirliliğine yol açar çok abartmadan 5-6 tanesini eğlendirmek istediğin alanın ortasına dik.

hocam,

2. resimde 2 tane ev var ve kaçtane eğlence merkezi var ama hala eğlence memnuniyeti düşük gösteriyor?

ayrıca rota kısmıda benim bildiğim kadarıyla oraya gelen işçilerin Rotası değil mi o? o rotayı nasıl düzelticez?

• Grafikler niye bu kadar kötü yahu ? SimCity'nin grafik anlamında gözünü seveyim binaların arasında gezmek bile 10 numara..
  • quote:

quote:

hocam,

2. resimde 2 tane ev var ve kaçtane eğlence merkezi var ama hala eğlence memnuniyeti düşük gösteriyor?

ayrıca rota kısmıda benim bildiğim kadarıyla oraya gelen işçilerin Rotası değil mi o? o rotayı nasıl düzelticez?

Rota hem gelirken tercih ettikleri yönü gösteriyor, hemde hizmetin ulaştığı alanı da etkiliyor. Rotayı düzeltemezsin ancak eğlence alanlarını kenarlara koymak yerine ortalara yerleştirmek daha faydalı oluyor.

• DeepestSea kullanıcısına yanıt
    Galiba yanlış izlenim edindin bu oyunun görsel kalitesi simcity'den çok yüksek, Oyunu oynanabilir kılan zaten şehir büyüdükçe görüntünün güzelleşmesi ancak simcity çok daha detaylı ve kapsamlı bir oyun. Tek kötü yanı ufacık bir alan sağlaması oynarken özellikle simciy 5'in
  • quote:

Galiba yanlış izlenim edindin bu oyunun görsel kalitesi simcity'den çok yüksek, Oyunu oynanabilir kılan zaten şehir büyüdükçe görüntünün güzelleşmesi ancak simcity çok daha detaylı ve kapsamlı bir oyun. Tek kötü yanı ufacık bir alan sağlaması oynarken özellikle simciy 5'in

SS lerden oyle anlasiliyor..Simcity de maalesef bug dolu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • simcity den kat kat güzel oyun ama eksikleri çok

2013 çıkmadı ufak bir yamayla geçiştirdiler

2014 den ses seda yok

sunulmuş arazilerde oynamaktan gına geldi

yapılan tünelin üstünden hiçbirşey geçirememek sinir bozucu

her şehirde biraz ilerleyip sonra dibe doğru gidişler

büyük otoban gibi 3+3 köprülerden çıkış açamıyorsunuz ancak köprünün sonunu bağlıyorsunuz

...
    ...
    ...
    böyle gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: kickergls

simcity den kat kat güzel oyun ama eksikleri çok

2013 çıkmadı ufak bir yamayla geçiştirdiler

2014 den ses seda yok

sunulmuş arazilerde oynamaktan gına geldi

yapılan tünelin üstünden hiçbirşey geçirememek sinir bozucu

her şehirde biraz ilerleyip sonra dibe doğru gidişler

büyük otoban gibi 3+3 köprülerden çıkış açamıyorsunuz ancak köprünün sonunu bağlıyorsunuz

...
    ...
    ...
    böyle gider

Aslında 2014 yerine oyunun işlemci stabilitesini sağlasalar sorun kalmaz. Şehir 15 milyon kişide olsa ilk açılışta canavar gibi 15 dakka sonra menülerde dolaşmak eziyet haline geliyor. Ayrıca su ve kanalizasyonun Token yerine şehir hizmetine döndürülmesi lazım, Metro hattı gibi döşemek oyuna zevk katacaktır.

Yalnız tünelin üstünden geçirebiliyorsun derin yaparsan sorun kalmıyor. Ayrıca köprüden çıkış olayına katılıyorum yapsalar güzel olurdu.

• DeepestSea kullanıcısına yanıt
    Simcity gibi burada da derine inip sokaklarda gezebiliyorsun hatta çok daha yüksek görüntü kalitesi var. Hatta basketbol sahası duvarlarını grafiti tarzı şeylerle süslemişler çok daha detaylı. Fakat Simcity çok daha köklü ve zevkli güzel oyun özellikle Simcity 2013 (S.C. 5) Şehir için düşünülen faaliyet alanları çok mantıklı (fabrika, kumar, vb...) ve region olarak üniversite kullanımı ve araştırmalarda keza çok iyi. Ama oyunun dar alanı insanı akıl kanseri eder ayrıca Trade arabaları ve diğer şehirlere gönderdiğin arabalar takılı kalma hatasını mutlaka düzeltmeleri lazım.
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.