Şimdi Ara

## GeForce GTX 200 Serisi Lansman ile Birlikte Satışa Sunuluyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## GeForce GTX 200 Serisi Lansman ile Birlikte Satışa Sunuluyor ##

Nvidia önümüzdeki Haziran ayının üçüncü haftası içerisinde resmi lansmanını gerçekleştireceği GeForce GTX 200 serisi ile ilgili olarak artık son hazırlıklarını yapıyor. Gelen yeni bilgilere göre firma lansman ile birlilkte yeni nesil graifk çözümlerinin hacimli satışına da başlayacak. GT200 gpu'sunu esas alan grafik kartlarından GTX 280, 512-bit bellek veri yolu ve 1GB GDDR3 bellek, GeForce GTX 260'ın ise 448-bit bellek veri yolu ve 896MB GDDR3 bellek ile geleceğini biliyoruz. Lansman tarihi ile birlikte hacimli satışa başlanacak olması önemli bir detay olarak dikkat çekerken asıl merak eden konu ise Nvidia'nın fiyatlandırma politikası. Zira GeForce GTX 280 (D10U-30) için 600$ civarı etiket fiyatından bahsediliyor. Öte yandan GeForce GTX 280'nin 500$ üstü fiyatla kullanıcılara sunulan çift grafik işlemcili GeForce 9800GX2 modelinden de hızlı olacağı iddia ediliyor. Rakip cephede ise aynı dönem zarfında detaylı özelliklerini daha önce paylaştığımız Radeon HD 4800 serisini kullanıma sunacak. 256-bit bellek veri yolu ve GDDR5 bellek ile gelecek olan HD 4870 modeli tabi üreticisine göre de değişmekle birlikte GeForce GTX 280'den yarı yarıya daha ucuz da olabilir ki bu noktada HD 4870 CrossFire ile GeForce GTX 280'nin karşılaştırmalı test sonuçları da önem kazanabilir. Detaylar geldikçe belirtmeye devam edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Mayıs 2008; 11:13:12 >

• ülkemizdeki fiyatı çok önemli.
  • Evet yaw bi kesinleşşse artık şunlar bekle bekle kurtlandık

Acaba bunlardan sonra 9800 fiyatı ne kadar düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ring Master -- 29 Mayıs 2008; 11:20:20 >
  • heyecanla bekliyoruz bakalım herkezin gözü bunların üzerinde
  • Nvidia 600$ dan ne hacim yapar beee. düşünsenize paraya para demicek gene
  • quote:

Orjinalden alıntı: 865pe

Nvidia 600$ dan ne hacim yapar beee. düşünsenize paraya para demicek gene

evet walla öyle olacak ama eğer ati bu seri kartları oyun performanslarıyla göz doldurucak şekilde çıkartır ve fiyatlarıda iyi bir sınırda tutarsa rüya olur 600 lü rakamlar mecburen aşağı çekmez zorunda kalıcaklar tabi dediğim gibi bunun olması için ati nin gümletmesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 29 Mayıs 2008; 12:16:18 >
  • Ati 4870 ile, GXT 280 e göre performansıyla değilde ancak fiyatıyla gümletir.

GTX 280 in 600$ + fiyatı hak edip etmediğine gelincede çok yakında görecez.

ben GTX 280 den 9800GX2 yi geçen performans bekliyorum. yoksa o parayı hak edemez. millet 512 bite para vermicek sonuçta ne yaptığına bakarak seçim yapacak. bana göre bench değil önemli olan oyun performansı her iki firmanında. crysis de ne yapıyorlar bence bu önemli
  • quote:

Ati 4870 ile, GXT 280 e göre performansıyla değilde ancak fiyatıyla gümletir.

GTX 280 in 600$ + fiyatı hak edip etmediğine gelincede çok yakında görecez.

ben GTX 280 den 9800GX2 yi geçen performans bekliyorum. yoksa o parayı hak edemez. millet 512 bite para vermicek sonuçta ne yaptığına bakarak seçim yapacak. bana göre bench değil önemli olan oyun performansı her iki firmanında. crysis de ne yapıyorlar bence bu önemli

8800gt her oyuna rahat yetiyor şu anda bu kartların albenisi olması için crysis performansı en üst seviyede olmalı mesala 8800gt den crysis te 2 kat daha fazla performans gibi yoksa at çöpe daha fazla gereksiz perforsmans tan başka birşey getirmeyecek tek artısı daha iyi grafikli oyunlar gelir bu tarz kartlar yaygınlaşınca oda şu anda işimize yaramaz

• soap opera artık kesinleşsede bizde ne alacağımıza karar versek. Acaba ağustosta tahmini çıkması beklenen r700 karşısında ne yaparki bu GT280??
  • nvidia ya 500-600$ vereceğime 5-10 fps eksiğine ati alırım daha iyi. Atinin beceriksizliği sayesinde milleti öpmeye iyi alıştı nvidia
  • 600 dolar seviyesinden gelecekse, ülkemizde 650-700 dolar olur.
    eğer bu kadar parayı verecek durumda olsaydım bir yıldır fx 5200 değil 8800 GTX kullanıyor olurdum.
    şahsen ibre ati'den yana kayıyor.
  • 9900gtx 600$
    9800gx2 500$
    9900gts 400$
    9800gtx 300$
    9800gt 200$
    9600gt 150$
    9600gso 100$

bence böyle olacak ama ati adam gibi kartlar çıkarırsa fiyatları düşürür nvidia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NemesisR3 -- 29 Mayıs 2008; 13:02:08 >
  • nvidia guzel iş cıkardı yalnız tebrik etmek istiyorum

9900gtx 600$
    9800gx2 500$
    9900gts 400$
    9800gtx 300$
    9800gt 200$
    9600gt 150$
    9600gso 100$

her kesime kart cıkarıo

ati sadece 3850 3870 bide x2 ler kırpık kartlar yapsana yahu cestililik olsun 2 tane gpu uretmiş bi 2600 dekiler bi 3870 deki bari kırp bişiler yap cesitlilik olsn kafa karıstır
  • gt280 600 olursa yurt disinda su durumda gt260 da 500 seviyelerinde olabilir ki bu kesinlikle cok pahali demektir zaten bizim ulkemizde bu fiyatlar iyice ucar haliyle anca bu kartlar cikinca belki GX2 alinabilir.
  • gx2 yede para verene kadar 4870 tercih edilmeli bence
  • bencede
  • quote:

Nvidia 600$ dan ne hacim yapar beee. düşünsenize paraya para demicek gene

Yanlış anlamayın ama herhalde cemyılmaz'ın son dvd'sini izlemediniz!
  • AMD nin grafik sektöründeki hedefi tek kartta çok yüksek performanstan ziyade CF sistemleri yaygınlaştırmak. Üst seviye kartların bile fiyatlarının uygun tutulmasının nedeni bu. Tek kart alıp performans artışı ihtiyacı hissedildiğinde ilave karta yöneltmeyi seçiyor. 300$ ı çoğu kullanıcı verebilir ama 600$ biraz zor olur. Önce bi 300 ü alalım ardından nasıl olsa ikinci 300 ü alacaktır düşüncesi var bu da CF ye çok güvenmesinin nedeni.
    2-3 yıl önce Amerika da bir kullanıcı gurubu Ati ve Nvidia yı üst seviye kartların fiyatlarını 500$ a sabitlemelerinden dolayı rekabet kuruluna şikayet etmişlerdi olayın akıbetini bilmiyorum. Bana göre Atinin izlediği yol düşük fiyata birden fazla kart satma düşüncesidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dellino

AMD nin grafik sektöründeki hedefi tek kartta çok yüksek performanstan ziyade CF sistemleri yaygınlaştırmak. Üst seviye kartların bile fiyatlarının uygun tutulmasının nedeni bu. Tek kart alıp performans artışı ihtiyacı hissedildiğinde ilave karta yöneltmeyi seçiyor. 300$ ı çoğu kullanıcı verebilir ama 600$ biraz zor olur. Önce bi 300 ü alalım ardından nasıl olsa ikinci 300 ü alacaktır düşüncesi var bu da CF ye çok güvenmesinin nedeni.
    2-3 yıl önce Amerika da bir kullanıcı gurubu Ati ve Nvidia yı üst seviye kartların fiyatlarını 500$ a sabitlemelerinden dolayı rekabet kuruluna şikayet etmişlerdi olayın akıbetini bilmiyorum. Bana göre Atinin izlediği yol düşük fiyata birden fazla kart satma düşüncesidir.

Katılıyorum.

Ayrıca ATI'nin fiyatları bu kadar düşük iken fiyatına göre yüksek performans vermesini göz önüne alırsak (elbetteki nvidia performansı kadar değil ) ATI'nin kullanıcılara aslında ne büyük ekonmik yararlar sağladığını göz ardı etmemeiz gerekir.4870'nin fiyatı gt280'nin yarısı kadar neredeyse.NVIDIA bu yüzden fiyat indirimine gidecektir kısa bir zaman sonra.

ayrıca pahalı olmasının nedenlerinden CUDA sistemin oturtulması ve 512 bit'e geçiş vs olarak da değerlendirebiliriz diye düşünüyorum.

• eğer nvidia bu fiyatlardan satarsa atinin işine gelir.. Herkes nvidianın yüksek fiyatlarından dolayı atiyi tercih edecektir... Bence Ati daha fazla satılacak... zaten gereksiz fazla performansı kim ne yapsın.. kullanmadığı kadarına neden fazla para ödesin.. sadece sentetik test programlarında yüksek skor almak için kart ta alınmaz yani... Herkes crysis performansı iyi olsun diyorda kardeşim hala crysisi oynamadınız mı?? bu insanlar daha ne kadar crysis oynayacaklar anlamış değilim.. ben bir kere oynadım bitirdim ve olay bitti.. bir kartın alınabilirliğinin kıstası artık crysis olmamalı.. oynadık bitti gittii.. bir oyun yüz sefer oynanmaz ki... en yüksek performansı veren kart değil artık herşeye yeten kart tercih edilmelidir diyorum.. onun için bile hala 8800GT yeterlidir..

Bu kartlar çıkınca eskilerinin fiyatı düşsün benim için yeterlidir.. Bu kadar yüksek karta şu an için ihtiyaç yoktur... (bence)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.