Şimdi Ara

## AMD'nin Yeni Yonga Seti RD890 DDR3 Desteğiyle Gelecek ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## AMD'nin Yeni Yonga Seti RD890 DDR3 Desteğiyle Gelecek ##

AMD'nin önümüzdeki yıl için hazırladığı yeni yonga seti RD890 firmanın önemli kozlarından biri olacak. Çalışmaları hala devam eden ve yılın son çeyreğine yönelik olarak hazırlanmakta olan 45nm üretim teknolojisine sahip yeni AMD işlemcilerine destek verecek olan SB890, DDR3 bellek kullanımına da olanak tanıyacak. Zira bilindiği üzere AMD, 45nm üretim teknolojisine geçiş birlikte entegre bellek kontrolcülerini de DDR3 desteği ile revize edecek. Yüksek performans segmenti için hazırlanan ve dahili grafik işlemcisi bulunmayan RD890 ayrıca SB800 kod adlı yeni güney köprüsü ile bilrikte gelecek. Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz üzere AMD önümüzdeki günlerde SB750 köprüsünü anons edecek ki bu köprü ile birlikte RAID 5 ve geliştirilmiş overclock desteği birlikte gelecek ki henüz SB800'ün detayları biliniyor olmasa da SB750'nin üzerine koyarak geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. AMD'nin 790FX yonga setinin yerini alması beklenen RD890 çipsetinin zamanlama açısından da avantaja sahip olabilir çünkü en azından şu aşamada fiyat anlamında herhangi bir iddiası bulunmayan DDR3 belleklerin yıl sonu veya gelecek yılın hemen başında DDR2'lerin yerini alabilecek fiyat seviyesine gerileyebileceği öngörülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Mayıs 2008; 10:32:38 >

• amd inteli döver
  • amd nin en iyi yaptığı iş bellek türü değişimlerini uygun zamanlarda yapması.

ddr2 ye de tam zamanında geçiş yaptı, ddr3 e de aynı şekilde geçiş yapacak.

hem gecikme değerlerinin cl6 lı değerlere düşmesi hem de fiyat olarak 2gb lık modüllerin en azından 100$ seviyesine inmesi lazım ddr3 ün tercih edilebilmesi için.
  • AMD çip takımlarında gayet güzel ilerliyor.ATI almanın verdiği olumlu neden bu olsa gerek.ayrıca DDR3 e geçmesi geç olduğu iyi olmuş bence.çıkana kadar zaten DDR3 fiyatlar ve performans bazında bayağı iyi konuma gelecektir.OC konusunda zaten AMD nin ekstra birşey yapmasına gerek yok an itibariyle OC potansiyeli yüksek çip takımlarına sahip.
  • quote:

Orjinalden alıntı: CodeWriter

amd inteli döver

ehehehehehehhehehe

45nm amd cpu ucuz ddr3 ve kaliteli yonga setleri hepimizin hayali
  • ddr3 e geçiş için en iyi zamanları secmiş ciddende ama ddr3 bellekler kendi gecikme zamanlarıyla bu hızı yakalaya bilicekmi orasını bende merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrMaster -- 29 Mayıs 2008; 10:54:49 >
  • AMD keşke ekran kartlarında da DDR4 ve DDR5'e uygun zamanda geçebilseydi
  • Bir yazı okumuştum, USB 3.0'ı Intel'in baltalamaya çalıştığına dair, zamanında USB 1.0 a yaptığı gibi, ki o yüzden revize edildi 1.1 olarak, öyle kullanılmaya başlandı, o da USB2.0 a göre rezil bi bağlantıdır yani. USB 3.0 için ne zamandır beklemedeyiz, eSATA tamam güzel de, ben 2009 yılından USB 3.0 bekliyorum. Umarım Intel hakkında okuduğum o yazı doğru değildir, ya da Intel istediği gibi yine endüstri standardıyla oynayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 29 Mayıs 2008; 11:24:09 >
  • Intel gucunu kullanarak kendi menfaatleri dogrultusunda egip bukmeye sekil vermeye calisior teknolojik gelismelere. AMD akıllılık yapip intelin zorlamasi ile ddr3 fiyatlarinin dusurmesini bekleyip tam zmninda ddr3'e gecis yapacak. Intel cok ilginctirki rambus'ten yana oynayip zmninda benzer hatalari tekrarlamisti. İsin ilginc tarafi ewt intel belki erken gecti ddr3 e ama o gecmese asla fiyatlari olmasi gerektigi kadar hizli dusmeyecektir.
  • ya bu 45nm işlemcileri 790fx yonga setli anakartlara takabilecezmi yoksa rd890 almakmı gerekecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ac1DBuRN

Intel gucunu kullanarak kendi menfaatleri dogrultusunda egip bukmeye sekil vermeye calisior teknolojik gelismelere. AMD akıllılık yapip intelin zorlamasi ile ddr3 fiyatlarinin dusurmesini bekleyip tam zmninda ddr3'e gecis yapacak. Intel cok ilginctirki rambus'ten yana oynayip zmninda benzer hatalari tekrarlamisti. İsin ilginc tarafi ewt intel belki erken gecti ddr3 e ama o gecmese asla fiyatlari olmasi gerektigi kadar hizli dusmeyecektir.

fiyatlar halen yüksek sadece çeşit artınca hepsi hemen hemen aynı seviyede fiyatlara geldi
    ddr3 zamanlamalarıda fiyatları gibi çok yükseklerde yani ddr2 şuan için ddr3 e göre daha avantajlı
    intelin geçmesi birşey ifade etmedi şuan a kadar bi etkisi olmadı ddr3 ram almak hele birde o zamanlama ve volt değerleriyle tam bir facia

facia neden olsun diyorsan ben 1.5v altı bir gerilimde çalışacaklarını ve daha iyi performans vericeğini okumuştum aradan baya zaman geçti ama ddr2den daha fazla yakıyor hemde zamanlama bakımından epey geride ddr3 daha çok var gelişmesi için hatta bakarsınız ddr4 hatta ddr5 bile geçilebilir ddr5 ati geçtiğine göre ram firmaları neden geçmesin

• arkadaşlar iyi güzel ddr3 alınmaz diyorsunuz ama;zaten zamanlama değerleri ddr2 nin frekanslarında aynı çalışıyor yani gecikme sürelerini düşük mhz lerde düşürebiliyorsunuz haa düşük derken ddr3 e göre düşük tabi:) ayrıca 1800 ve üzeri frekans değerleri gecikme sürelerinin fazlalığını tölore edebiliyor.arkadaşın biri ddr4 ddr5 niye çıkmıyo demiş kendisi ddr3 lü ekran kartı kullanmaya başladıktan nekadar sonra ddr3 bellekler yonga setlerinde kullanmaya başladı acaba?fiyatına gelince bence de dezavantaj ama teknolojiyi biyerden yakalabilmek heleki performans istiyorsanız pahalıya malolabiliyor..
  • O zaman AMD sistemi toplama zamanı en iyi 2009 gibi görünecek. SB800 güney köprüsü, RD890 chipset, 4800 serisi ekran kartları... Daha ne istenir ki ...

AMD çok iyi çalışıyor arkadaşlar. Umarım çalışmasının karşılığını alır !

YOLUN AÇIK OLSUN AMD !
  • quote:

Orjinalden alıntı: scaniaperest

O zaman AMD sistemi toplama zamanı en iyi 2009 gibi görünecek. SB800 güney köprüsü, RD890 chipset, 4800 serisi ekran kartları... Daha ne istenir ki ...

YOLUN AÇIK OLSUN AMD !

FOREWER AMD & ATİ

• Bende Seneye Pcyi yenileyecem bu iyi bir gelişme oldu. Bakalım ATI 48XX Seriside nVidia yı alt edicek şekilde iyi cıkar umarım.
  • quote:

O zaman AMD sistemi toplama zamanı en iyi 2009 gibi görünecek. SB800 güney köprüsü, RD890 chipset, 4800 serisi ekran kartları... Daha ne istenir ki ...

YOLUN AÇIK OLSUN AMD !

karsılıgını alamazsa yazık olur bu kadar emege o güzel yeni teknolojilere
  • quote:

Orjinalden alıntı: janer798

quote:

YOLUN AÇIK OLSUN AMD !

Hocam,haklısın da şöyle söylentiler var : Intel anakart üreticilerine AMD'nin alehine para (rüşvet) veriyormuş. Hazır sistem üreticilerine yine aynı şekilde... Eğer Intel, bu durumdan dolayı oluşan mahkeme kararından olumsuz şekilde etkilenmezse, AMD gibi dürüst ve çalışkan bir firmaya çok ayıp olacağını düşünüyorum...

Umarım mahkeme kararı da AMD'nin lehine olur.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: janer798

quote:

YOLUN AÇIK OLSUN AMD !

Hocam,haklısın da şöyle söylentiler var : Intel anakart üreticilerine AMD'nin alehine para (rüşvet) veriyormuş. Hazır sistem üreticilerine yine aynı şekilde... Eğer Intel, bu durumdan dolayı oluşan mahkeme kararından olumsuz şekilde etkilenmezse, AMD gibi dürüst ve çalışkan bir firmaya çok ayıp olacağını düşünüyorum...

Umarım mahkeme kararı da AMD'nin lehine olur.

bu olaylardan haberim var dostum dürüst olan kazansın ben zaten marka ayrımı yapan biri degilim sadece ozellikleri hosuma gideni alırım cpularda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnrgndz_798 -- 29 Mayıs 2008; 17:50:09 >

• Arkadaşlar, DDR3 ram almak eskiden sebebi anlaşılamayan bir durumdu, şu an pekte öyle değil, kenardan kıyıdan bazı durumlarda tercih edilebilir seçenekler var, misal olarak yeni bilgisayar alıpta DDR2 ram'ini doğrudan 1200mhz 1GB almak isteyen birisi bunun yerine 1333mhz 1GB DDR3 ram alsa daha ucuza geliyor, 73$'a 1GB 1333mhz DDR3 ram bulunabiliyor ama o hızlarda DDR2 ram bulamıyoruz.
  • FSB barajına takılmamak için gerekiyor DDR3 bilhassa. Tamam yeterli gelecek DDR2 bellek kitleri var ama ucuz da değil yani. DDR3 lerin düşük frekanslı, ezik gariban versiyonları ucuzdan verilirse çok tutulur gibi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saidakkas -- 29 Mayıs 2008; 19:47:34 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.