Şimdi Ara

## Asus'un Pasif Soğutmalı ve AGP Uyumlu HD 3650 Modeli Kullanımda ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Asus'un Pasif Soğutmalı ve AGP Uyumlu HD 3650 Modeli Kullanımda ##

## Asus'un Pasif Soğutmalı ve AGP Uyumlu HD 3650 Modeli Kullanımda ##

Nvidia cephesinden olmasa bile AMD-ATi tarafında AGP platformuna yönelik olarak hazırlanan yeni ekran kartları pazara giriş yapmaya devam ediyor. Asus'un hazırladığı Radeon HD 3650 temelli yeni ekran kartı raflardaki yerini alıyor. 55nm üretim teknolojisi ile hazırlanan RV635 gpu'sunu kullanan ekran kartı tasarımıyla dikkat çeken pasif soğutma ile desteklenerek sessiz bir çözüm olması amacıyla tasarlanmışa benziyor. 512MB GDDR2 bellek ile donatılan ve 128-bit bellek veri yolu ile gelen ekran kartı ayrıca DirectX 10.1 desteğine de sahip. Yüksek tanımlı videolar için donanımsal hızlandırma da yapabilen ürünün referans saat hızlarıyla geldiği belirtiliyor. Çift DVI ve HDTV destekli tv çıkışlarına da sahip olan grafik kartının kutu içeriğine HDMI adaptörü de ilave edilmiş. Elindeki AGP tabanlı sistemleri video oynatımı ve HTPC olarak değerlendirmek isteyen kullanıcıların ilgi gösterebileceği ekran kartının yurt dışı satış fiyatının 85$ civarında olduğu belirtiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 26 Mayıs 2008; 20:26:56 >

• Güzel ama ufakta olsa bir fan koysalarmış daha iyi olurmuş.Artık agp için pasif soğutuculu kart nekadar satar orası ayrı bir porblem
    Asus belki agp için kart üretmeye devam eder ??
  • gayet iyi olmuş böylebi modelin piyasaya çıkması üstündeki pasif soğutucunun perfomansı çok iyiymiş anakartını değiştirmek istemiyenler için birebir fiyatı biraz daha düşük olsaymış iyi olurmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: S@rKs-PoWeR

Güzel ama ufakta olsa bir fan koysalarmış daha iyi olurmuş.Artık agp için pasif soğutuculu kart nekadar satar orası ayrı bir porblem
    Asus belki agp için kart üretmeye devam eder ??

aynı türden bir yorumuda ben yazıcaktım ama sonradan vazgeçtim agp kullanıcı sayısı hergeçengün azalıyor tüm yeni çıkan anakartlar x16 destekli olduğundan agp nin ömrünü çabuk bitiriyor kısacası agp de son kalan kullanıcıların o sistemlere yatırım yapıcagını pek düşünmüyorum
    yaparlar ama bukadar yüklü miktarda bir yatırımyapmazlar sanırsam
  • pasif soğutma güzel olmuş
  • kart şekilli duruyor güzel olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: PeGaSuS@01

gayet iyi olmuş böylebi modelin piyasaya çıkması üstündeki pasif soğutucunun perfomansı çok iyiymiş anakartını değiştirmek istemiyenler için birebir fiyatı biraz daha düşük olsaymış iyi olurmuş
  • asus gene yapmış fena olmamış bence.bu biraz tartışmaya açık ama asus en ii işi 3870x2 ye yaptığı soğutmayla çıkardı gibi geliyor. ama bu kartın fiyatı gayet ii bi agp kart için.
  • 85$ fazla olmuş bu karta tasarımda olsa soğutmada olsa bu fiyat fazla
  • kartın şeklı semalı guzlde ufaktan fan harbı harbı dahada bı ahenk katarmıs dıe dusunuyorum ..

yınede guzel olmus ama paylasım ıcın saol ....
  • Sessiz ekran artlarını sonuna kadar destekliyorum.Ancak 2 slot kaplayan pasif soğutuculu ve muhtemelen ağır bir kart yerine Asus'un (görmeye alıştığımız) büyük sessiz fanlarından takılmış tek slot kaplayan bir soğutucu daha güzel olurmuş bence.

Ekran kartlarını 150 nm teknolojisinden beri takip ediyorum.Gün gelecek birçok kart pasif soğutmalı olacak diye hayal ederdim.Özellikle ATI ekran kartlarını 9000 serisinden beri hep "soğuk" kartlar olarak bilirdim.Seneler geçti,ekran kartı teknolojisi en çok gelişen teknoloji oldu.Geldiğimiz noktada 55nm teknolojisi ve 128 bit bellek veriyolunda hala pasif soğutma için bu kadar büyük soğutucu kullanmak gerekiyor.Demek ki işlemci fazla ısınıyor.Belki GPU hızını ,hatta RAM hızını biraz düşürerek daha "light" bir kart yapabilirlerdi,teknik kısmını bilmiyorum.128 bit kartların tümünün pasif soğutmalı olduğu günleri görecek miyiz acaba?Haydi ATI biraz daha gayret.

• asusta kendince çırpınmaya çalışıyor. yaw zaten kartların pahalı kim alır böyle bir ürünü :S . hadi 8xxx seerisi ve ati 38xx serisine yapsa tmm derim.
  • AGP ölmedi ölemezzzz
  • Bu ne yaa böcek gibi bişi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.